Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Haha, bilo je kasno, previse konfuzno sam napisao sve.

Hteo sam da napisem da bi mozda bilo dobro da ovde pisemo samo o aktuelnim stvarima iz serije. Ceo topik je pun postova poput "uuuu strava epizoda" ali niko ne zeli vise da napise da ne bi spojlovao, a u spojlu se pisu stvari iz knjige. I onda ne mogu da napisem sta mislim o poslednjoj epizodi na primer, a nikako ne zelim da otvaram spojlove

na ovo mislim

jer se plasim da ce neko napisati nesto iz knjige. 
Pa sam mislio da otvoreno sve pisemo, i da je normalno da otvaras poslednju stranicu topika tek kad si pogledao poslednju epizodu.

Normalno, vi funkcionisete vec 100 strana, ovo je samo predlog 
 

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

Ne možeš nekada, tako je serija koncipirana. Ne drže se striktno knjiga, neke stvari ubacuju unapred, a neke objašnjavaju naknadno (a nešto menjaju u potpunosti).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zašto imate toliko energije (na oba topica i subforuma) za, efektivno, svađu na temu spoilera?

 

Ako surfujete netom u poslednjih 5 godina mogli ste da naiđete na mnogo primera "internet pravila o spolerima" pa bi bilo vreme da lagano usvojite ponašanje u skladu sa istima. Ovo se odnosi na i jedne i druge, i na one koji spojluju (slučajno ili (zlo)nemarno) i na one koji se valjaju u prašini na igralištu zbot toga. Pravila se, inače, svode na izbegavanje lokacija gde neko može nešto da vam spoiluje, jedino što varira je dužina izbegavanja.

 

Problem kod GoT-a/tSoIaF-a je što kad se krene u priču oko sitnih detalja jako lako se sklizne u znanje iz predloška u želji da se nešto pojasni. Naravno, forum je pisani medijum i pisanje o nečemu na forumu nije isto kao kad u toku priče uživo pomeneš nešto, ali je ipak slično. S druge strane, (čak i ovaj) forum je mesto gde te većina ljudi ne poznaje, a pošto smo tu gde smo (civilizacijski ;oP) to nepoznavanje znači nepoštovanje/neuvažavanje.

 

Treba da se uzme u obzir i short-attention-span kultura kojoj naginju TV gledaoci - oće sve i oće oma, ne daj bože da sačekaju nekoliko epizoda da bi nešto bilo jasno i traže pojašnjenja, a onda kad neko nešto napiše kreće histerisanje. Dodatni stepen ludila je kad neko na kraju iz bilo kojih razlika pročita knjige i promeni tabor i onda krene sa namernim backstabovanjem dojučerašnjih saboraca...prosto poetski kako život imitira umertnost.

 

Jedna od glavnih tema Game of Thronesa (a i aSoIaF-a) je prikaz toga kako završavaju oni koji ne shvataju/odbijaju da prihvate u kakvom se svetu nalaze i pokušavaju da žive po sopstvenom setu pravila. U tom svetlu, ovakvo ponašanje na ovom topiku je konceptualno vrhunski humor.

 

Suprotno tome, ovaj festival pasivne agresivnosti u kojoj "obe strane" misle da su u pravu i u većini, i samim tim odbijaju da otvore zaseban topik za svoje potrebe/sa svojim pravilma, nije nimalo smešan i obiće se o glavu svima kad dođe neki knjiški primer političke korektnosti  iz "uprave" i splituje topike na način koji tek nikome neće biti po volji.

 

Umesto hejta, pasivne agresivnosti i whinea svi blago korigujte svoje ponašanje, što da bi se samozaštitili od spojlera, što da bi ostavili utisak malo veće ljudskosti na forumu. (but who needs that kinda shit, right?)

  • Upvote (+1) 4
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je rešenje da se otvori treći topik, onaj o seriji gde će komentarisati seriju samo oni koji su pročitali knjige, a ovaj da ostane za nečitače :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

True.

 

Nadam se samo da je cela ona priča oko toga kako više ne bi da glumi samo "forica" da lakše izbegne ili bar brže pregura pakao zvani "glumac koji pokušava da uspe uprkos tome što ga je obeležila jedna uloga dok je bio mlad".

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

True.

 

Nadam se samo da je cela ona priča oko toga kako više ne bi da glumi samo "forica" da lakše izbegne ili bar brže pregura pakao zvani "glumac koji pokušava da uspe uprkos tome što ga je obeležila jedna uloga dok je bio mlad".

zar nije prica da on zeli da nastavi da glumi samo ne na televiziji, mozda cak ni filmu?

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto skontao da je relativno skorije izjavio da se povlači iz glume generalno.

 

Realno, da napravi malu pauzicu, godinu, dve i onda tako osvežen da sabije neke nove uloge. Stvarno, svaka mu čast za Džofrija. Em je mlad, em glumi trenutno (već nekoliko godina) najomraženiju osobu na televiziji i filmu, em je sabio kako ga je odglumio, nije lako to, a po intervjuima i slično deluje kao fin mladić.

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...