Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Meni deluje da je poenta u tome kakvog je karaktera Tirion. On ima taj "naučni" pristup, dakle "objektivan" je. To je bitno i zbog situacije u kojoj se nalazi, odnosno, on daje šansu svakome i trudi se da otkrije motive tog nekog nezavisno od toga šta je taj neko uradio, dakle sve ono što njemu u ovom trenutku nije pruženo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Dule, toga nije bilo u knjizi, niti taj rođak postoji. A i mene interesuje poenta (ne u smislu omg zašto su to ubacili debili) nego me stvarno interesuje, pošto je nisam pokupio. Palo mi je na pamet da upoređuju rođaka sa Planinom, kao i jedan i drugi su maloumnici koji samo vole da ubijaju (ovaj ljude, ovaj insekte) i da kod takvih ne treba tražiti razloge, ali kapiram da ima i nečeg drugog tu.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Malo je prebrza transformacija Sanse u opasnicu sada, ali bar više nije usrana kmezava princeza.

Misandei, džizs kak lepa cura, kako fantastične crte lica ima, i dok je skroz gola opet joj samo gledam u lice.

Jedino što mi se nije previše dojmio je deo sa Kejlinovim Šancem, mogli su to mnogo duže i efektnije da odrade (to mi je među omiljenim delovima iz knjige, način na koji je napisano sve i kako su ih navukli na kvarno).

Ovo sa bubama meni liči na parabolu sa onim što je Alfred rekao o Džokeru u Dark Knightu, odnosno da pametni ljudi ne bi trebali da gube vreme pokušavajući da razumeju motive budala

 

Džejmi koji se kliberi dok Oberin dominira je Oberin dominirao :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

u pitanju je demonstracija koliko je tirion od tetinjstva drugaciji od ostatka sveta i psihicki, a ne samo fizicki (mozda je fizicki deo osnova za to, od onog iz 1. sezone "i have a weak spot for broken things")

jer svi ostali samo slegnu ramenima misleci "bube nisu bitne" (sto je, naravno, metafora za odnos plemica prema svim commonersima) dok tirion em saoseca em pokusava da pronikne u smisao... to mu daje prednost nad ostalima koji spletkare gledajuci samo moc i sebe, tirion gleda celu sliku (naravno nije video neke stvari zbog emotivnih naklonosti, zato jeste tu gde je)

 

takodje...deo te scene kad njih dvojica pricaju o tome kako nema reci za ubicu cousina (dobra scena ovako u seriji, ali lingvisticki nemoguca u westerosu i martin takve zamke izbegava u knjigama) kao i crni humor pre 2 nedelje isto sa dezejmijem o tome kako bi tajvin izgubio oba naslednika da ga dzhejmi zastupa u trialu ukazuje na to da je tirion na korak od mentalne rastrojenosti koja ga polako zahvata i drzi u knjigama

 

 

sto se tice brutalnosti samog ubistva...to je uradjeno iz 2 razloga...u knjizi je jedan udarac koji je opisan slow-mo style ali na ekranu bez rampinga bi izgledalo sitno/slabo posto je ramping spec efekat koji nije koriscen u ovoj seriji ranije, pa nije u duhu vizuelnog stila (a i verovatno je skupo) zato su ga prikayali konvencionalno ali duze + odvrnuli su gross na 12 pa izgleda bas za puke....kao sto treba jer slaze se potpuno sa tirionovim uzasnutim izrazom lica u tom trenutku i manje uspesnim ilarijinim histerisanjem...ako pogledate scenu ponovo...pogledajte izraz na licu line hedi...je bo te...to je najodvratnija stvar meni u toj sceni....zlo

 

also, meni je interesatno kako se svi skandalizuju oko brutalne smrti "named" chara, a festival kasapljenja i silovanja random epizodista/statista kroz sezonu je totalno ok (ili dovoljno slabo potresno da nije bilo potrebe da se pishe o tome u postovima =o))

 

edit:

oh hai pipe =o)

taj momenat kad dzhejmi uziva kao fajter u demonstraciji skila je odlican

transformacija sanse jeste prebrza (i nije u skladu sa celom pricom lordovima valea "oh ne sirota ja" a suta hubba hubba vidi ko je ofarbao kosu u tamniju nijansu i nabacio boob-window) ali knjige su naslucivale da ce da postane igrac pod dejstvom okolnosti (i nakon te scene se mnogo vise bojim za rikona u knjigama)

Edited by Kole
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

"o, meni je interesatno kako se svi skandalizuju oko brutalne smrti "named" chara, a festival kasapljenja i silovanja random epizodista/statista kroz sezonu je totalno ok (ili dovoljno slabo potresno da nije bilo potrebe da se pishe o tome u postovima =o))"

 

 

 

Pa bube, ovo, ono :)

 

Ja sam ovo za Džejmija više razume tako da je Džejmi jedini (pored Tiriona) navijao za Oberina da pobedi (kako bi spasao brata).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

To kaže malom nasledniku Dola, ali je dobar detalj svejedno :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ako pogledate scenu ponovo...pogledajte izraz na licu line hedi...je bo te...to je najodvratnija stvar meni u toj sceni....zlo

 

da, da. baš zato sam pre koju stranicu napisao da mi je fenomenalna glumica. da neko može tako jednim izrazom lica da dominira, ja sam oduševljen. 

 

edit: ko je umro čučeći iznad čejmberpota?

edit2: NE ŽELIM DA ZNAM!

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Proto ne pitaj to pitanje, pošto nisi čitao! Veliki je spoiler koji će dođi!

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

To što je rekao Maloprstić je detalj koji niko ko nije čitao knjige ne bi primetio, jer ostalima deluje kao samo usputno preterivanje Beliša u pokušaju da izmami ovog malog napolje, a u stvari je fina igra reči koja će posle da bude u onim "ovo možda niste primetili" GoT klipovima :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Цела борба је једноставно погрешна.

Моје мишљење је да је Оберин свесно извршио самоубиство, односно изгубио борбу, из простог разлога што није имао другу опцију за извођење знатно комплекснијег плана слања поруке, а затим и освете Ланистерима за убиство његове сестре и деце.

Некако, кад се упореде други планови и планови унутар планова, Оберинов наступ - е сад ћу ја да присилим Планину да каже пред свима да је он убица (а што сви знају) и по чијем налогу (а што сви знају) - једностано не пије воду, тј сувише је прост, наиван и детињаст.

 

Међутим, ево другачији мало приступ:

- учествује у завери са Малопрстићем и Тиреловима за тровање Џофрија и фокусирања на Импа, што је надаље поставка за двобој (на који је доста усмеравана вода, у смислу реакције Импа, тј употребе оне курве, кога ће одабрати Серсеи за мегданџију итд итд)

- двобој је НА СМРТ. Али, Оберин не жели да Планина тек тако умре, већ жели да умире. Једини начин је да изгуби борбу, па макар по цену смрти, али са собом "вуче" онда и Импа, тј поставља га у позицију следећег корака...

- а онда долазе Змије, веома надркане због смрти оца... (даље не смем због спојлера)

 

Укратко, до сада се јасно види да ниједан догађај у Песми није случајан. Тако да не могу да прихватим онако наивну рекацију и тежњу Оберина.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

ta teorija je interesantna ako gledas samo seriju, bookwise nema toliko stabilne noge...

 

bez nekih bitnih spoilera, ali book stuff

Oberin, iako faca, sigurno ne bi isao protiv Doranovih planova, a ovaj bi eventualno rekao Ariani za suicide da je to bio master scheme

samim tim, vise pije vodu da je ovaj toliko opsednut smrcu sestre i necaka + arogantan da u zaru borbe ne pomislja da moze da izgubi

takodje, namerna smrt koja efektivno slabi polozaj familije nema smisla...to sto daje neko "moralno pravo za osvetu" ne poboljsava polozaj martelovih jer nemaju vojsku za invaziju "severnih delova juga"

besides, stavljanje Tiriona u losiji polozaj je gubitak direktnog saveznika, sumnjam da bi dornishman ikada uradio tako nesto

ja se bojim da ce ceo dornish subplot da bude mnogo kasapljen u seriji i da ariana, areo i sand snakes nece biti cool kao sto su u knjizi, nadam se da gresim

 

sve u svemu, samo si ozlojedjen jer ti je favorit fejlovo pa trazis izgovore ;o)

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da ovo bude duze objasnjenje ali curse you Kole for being faster.

Nikakve logike niti smisla nema da je ucestvovao sa Tyrelima u bilo cemu. Tyreli mrze Oberyna od kad je u dvoboju (slucajno?) osakatio Willasa.

Takodje niko nije mogao da pretpostavi da ce Planina da bude sampion za Cercei. (daleko logicnije da bude neko od kings guarda)

Vise mislim da mu je dosadilo da ceka da Doranovi planovi sazru, nestrpljivost zajedno sa arogancijom gives Oberyn a nasty nasty headache

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Meni ova prva crtica ne deluje kao realna opcija, jer, bar u seriji, ne postoji nikakvo opravdanje za to.

 

@edit

U jebote al kasnim...

 

@edit2

Nije mi se dopalo kako je Oberin umro (moj odgovor na Koletovo "voleo sam ga"), ne sam način (to mi se dopalo) nego kako je došlo do toga, jer iako je on u seriji opisan kao arogantan i veoma opasan ni u jednom trenutku nije opisan kao neko ko može da se izgubi u svom gnevu. Još je situacija gora kada se pogleda bilo ko ko je veliki majstor svoje veštine, takav čovek se nikada ne gubi. Olakšavajuća okolnost je ta što je on od samog početka u kings lendingu da bi otkrio/obelodanio istinskog ubicu svoje sestre i njene dece, pa kao možda može da se progleda kroz prste, ali mi je to suviše slab razlog zbog sve gore navedenog.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

@ Џокер

Вилас и Оберин нису били у непријатељству, јер је повреда била у двобоју. Чак су се и дописивали.

 

@ Коле

Мислиш, нама Мартин није рекао све шеме? Мало, мало, а појави се ретроактивно неки план, плус је Мартин само зачепркао по Дорни. Савезништво у једном догађају не значи завршницу, и почесто је у ствари корак до "забијања ножа у леђа". Џофри не одговара Тиреловима, јер не могу да га контролишу преко жене. Томин је већ друга прича. Али са друге стране, боље други у реду (муж од најмлађе ћерке), него трећи у реду. А за сваки случај, ту је и калиси комбинација. Ланистери у свему томе сметају, а уз то су и завредели освету.

Тирион није директни савезник већ оруђе. На крају крајева, он јесте Ланистер, он јесте омражени кепец и он у сенци оца (а и иначе) не вреди ништа, поготово што у нормалним околностима не би могао да иде толико ниско да науди породици. То што је готиван лик већини читалаца и на речима (јер је на делима често исти) прагматична верзија Неда, нема никакве везе са играма о отимању власти - бескористан је као учесник и потенцијални савезник (у поређењу са другим играчима).

Што се тиче саме борбе и да ли мисли или не да ће изгубити, све што си написао може да се оповргне једном речју - отров.

Није фаворит, поготово не кад знам да ће да цркне. Једноставно ми се није свидела поставка и извођење, нарочито у серији. (да напоменем да је књига боља  [8D] )

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

@ Џокер

Вилас и Оберин нису били у непријатељству, јер је повреда била у двобоју. Чак су се и дописивали.

 

Znam da nisu u neprijateljstvu njih dvojica licno, ali Tyreli su u tom trenutku i dalje krivili Oberyna za to sto je Vilas bogalj, smatrajuci da je ovaj to namerno uradio.

 

Though the incident fanned the flames of the considerable enmity between Houses Tyrell and Martell, Willas bore Oberyn no personal ill will and the two long remained in correspondence, sharing a passion for horseflesh.[2]

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Једно је нетрпељивост (која би требало да је далеко већа са стране Мартелових, а не обратно), а друго прилика да се дограби нешто. Као што рекох, те мање несугласице су занемариве за Тиреле у поређењу са чвршћим стезањем власти и моћи Гвозденог престола.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...