Jump to content

vesti


dovlagsi

Recommended Posts

I oni hoće s time da konkurišu ovome:

xmercedes-benz-clase-a-se-descompone-en-el-debut--empujado-en-el-escenario-por-los-ejecutivos-427.jpg.pagespeed.ic.s3ZS_zkRsI.jpg

Doduše jeste da su morali direktori da ga izguraju na podijum, ali za ovaj BMW serije 1 ovaj koncept nove Mercedes A klase deluje mega sportski, tačnije ubija ga baš tamo gde bi BMW trebalo da bude najbolji... Ovaj predlog serije 1 deluje kao Golf, a ne kao sportski hatchback.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

lep je, al' brate, meni sva ova nova kola ista izgledaju.

pa to znaci da su ti sva lepa ;)

zhasu, sta im bi? :|

enihau, stigle zvanicne fotke novog Mercedesa ML, ceo album > OVDE http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150216575943180.339258.8177433179

ML 250 CDI 2,1 bi-turbo 204 KS

ML 350 CDI 3,0 V6 turbo 265 KS

ML 350 CGI 3,0 V6 benz. 306 KS

ML 500 4,7 V8 benz. 435 KS

253839_10150217483713180_8177433179_7187877_8202146_n.jpg

251750_10150217484708180_8177433179_7187890_3844819_n.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Odavno smo to znali i pisali ovde više puta.

Čak i jedan ugledni forumaš ima jedno 50 kazni koje nikad u životu nije platio, Atanacković ga redovno opominje, ali nikom ništa.

Zanimljivo je videti da li nešto mogu da urade vlasnici vozila pod lizingom jer su lizing kuće bile na fazon "ako ti nećeš da platiš platićemo mi ali ti i naplatiti 100 evra" i plus naplaćivali slanje opomena itd.

Link to comment
Share on other sites

Nakon Ere, Sumaher od Bosne!

formula%20bosna.jpg

Ukoliko ste se pitali ko je dasa koji je pre petnaestak dana protutnjao beogradskim ulicama u formuli 1, rešićemo vam misteriju! Ime mu je Mišo Kuzmanović, a zovu ga „Šumaher od Bosne“. Neobičan automobil, koji je izazvao ogromnu pažnju, sam je napravio, želeći da, pokaže svetu da „nije isti kao svi ostali i da ništa nije nemoguće“!

- Na ideju da napravim ovu mašinu došao sam nakon što sam u Beogradu video izložbu nekih starih modela formule. Bila je neka zima, sećam se. Duvala je jaka košava i smrzao sam se. Međutim, kada sam video mašine, svi neprijatni osećaji su nestali. Oduševio sam se i rekao prijateljima: „Napraviću i ja jedan!“ - počinje priču za „Alo!“ Mišo Kuzmanović (46) iz Prnjavora.

- Niko mi nije verovao. Mnogi su mi se smejali. Međutim, ja sam u radionici, u kojoj za svoje preduzeće kujem ograde i kapije, počeo da pravim formulu. Radio sam skoro svaki dan naredne dve godine. Oko 1.000 sati sam proveo čučeći. Na palčevima sam imao žuljeve kao što neki imaju na rukama - poverava nam se on i dodaje da mu se čak dešavalo da zaspi u radionici, pored ljubimca na kojem je radio.

- Kroz rad sam izbacivao sve ono negativno što se skupljalo u meni. Ništa mi nije bilo teško. Kada nešto voliš, nemaš mere. Ideš do bola - objašnjava on.

- Završio sam ga 2008. godine. Bio sam jako ponosan! Ali, nisam samo ja oduševljen njime. Gde god da prođem, bolid izaziva pažnju. Ljudi se smeškaju, čude, okreću, dobacuju, traže da se slikaju sa njim ili da ih provozam. Doživeo sam čak i da mi zaposleni na naplatnoj rampi na putu za Istru kaže: „Ovde radim već 25 godina i ništa slično nisam video. Mogu li da se prekrstim?“ - kroz smeh priča „Šumaher od Bosne“ i najavljuje da planira da ponovo svrati u Srbiju, i to baš za vreme jednog od najpoznatijih festivala - sabora u Guči!

- To mi je plan. Videćemo još. Vrlo je moguće da će uskoro i Srbi moći da se fotkaju pored „crvene zveri“ - kaže on.

- U Srbiju planiram i da dođem da bih nabavio specijalne crvene rukavice za formulu. Ne mogu da budu bilo koje. Mora sve da se uklapa, kao što žene ne vole da oblače bilo kakve cipele, uz svečane toalete - objašnjava Kuzmanović i objašnjava da je ovaj unikatni model formule napravio, pre svega, jer voli izazove i da stalno pomera neke granice.

- Želeo sam da objasnim ljudima da ništa nije nemoguće i da razmišljaju šire i drugačije. Mada, ne smeta mi ni pažnja - priča ponosni vlasnik bolida, odeven u kombinezon poput Majkla Šumahera.

Prema njegovim rečima, mnogi su pitali za cenu i želeli da prisvoje njegovog ljubimca, ali za ono što ručno rađena formula predstavlja za njega, kako sam kaže, nema cenu!

Maksimalna brzina 200 kilometara na sat

Kuzmanović kaže da njegova mašina ipak ne razvija neverovatne brzine.

- U njega sam stavio motor od „golfa“ jačine 150 konjskih snaga. Maksimalna brzina mu je oko 200 kilometara na sat. Nisam ni hteo da bude brži. Nema potrebe... Nisam ga pravio za trke, pravio sam ga iz ljubavi - napominje Mišo.

Od pravog bolida, njegov automobil razlikuje se i po tome što ima jedno sedište više, koje je napravio za suprugu, kao i ugrađena svetla. Svog ljubimca oplemenio je i sjajnim „Sonijevim“ ozvučenjem od 300 vati.

- Ponekad kada sam na otvorenom putu, volim glasno da slušam muziku. U gradu nikada. Mada, kada sam nedavno posetio Beograd, pustio sam muziku do daske i provozao se „Silikonskom dolinom“ (ulica Strahinića bana), čisto da vidim reakciju ljudi - objašnjava on.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ti mozes registrovati "formule" poput Capara T1 svuda u svetu, jedino sto je kod nas specificno da mozes napraviti sebi jednu ovakvu "formulu" na platformi bilo cega i slobodno to registrovati. :) balkan ftw

inace, Samsung je izbacio novu, vecu limuzinu u Koreji - SM7

(na platformi starijeg SM5 je danas Renault Latitude)

253850_10150222695878180_8177433179_7237923_265737_n.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

mislim da nigde ne postoji zakon da ne možeš registrovati kola iz kućne radinosti, samo što je to svuda jako, jako komplikovano. ovde je prosto ko šamar, podmitiš nekoga i možeš da registruješ i svinju sa točkovima.

rekavši to, meni ova formula ne deluje kao nešto što ne bi smelo da se vozi po putevima.

Link to comment
Share on other sites

pa to, kontam da ti na zapadu traže da uradiš milion nekih testova i tehničkih pregleda, pa to onda odobrava neka komisija verovatno itd... jasno je meni to, samo uvek kad vidim tako neku skalameriju zapitam se "kako ovo registvorati?" iako znam odgovor :)

Link to comment
Share on other sites

meni nije chudno sto je ovo registrovano, koliko mi je chudno ovako nesto, sto svaki drugi dan vidim po gradu, a predstavlja mnogo realniju opasnost, pogotovo za peshake

4757665597_4466b589f5_b.jpg

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...