Jump to content

Sid Meier's Civilization 5


Corey

Recommended Posts

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

25% je i mislim da se stackuje ali nisam siguran nesto se ljudi zalili na forumu

i svako od generala ima nesto posebno tipa merchent ima da uspostavi trade rutu i dobijes 500g i bolje odnose

artist ima da zauzme sva polja oko njega i ako su neprijatelji a militery daje 25% dmg :D

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Pa general je samo jedan od "great persons", pomesao si malo :)

Napokon zavrsila onu prvu partiju, uzela space victory i moram da kazem da sam razocarana. Nema nikakvih animacija dodavanja delova svemirske letelice (osim sto se vidi nesto malo kad se zumira), niti poletanja, ni dolaska na alfa centauri. Jednostavno kad napravis poslednji deo pojavi se prozor sa konacnim skorom :/

Htela sam da okacim ss al' ih igra snima u nekom .tga formatu pa ne mogu da otvorim a mrzi me da gledam na netu sad

Leela's experiencing the greatest joy a woman can feel: worshiping some low-life jerk.

Link to comment
Share on other sites

Kako nema, igra radi autosave svakih 10 turnova?

Jos uvek ne mogu da verujem da nisu ubacili sinematike prilikom pobede, pa svaki civ ih je imao ;x

Evo par screenshot-ova..

Bas nisam imala srece sa resursima, prvo nije bilo coal-a u mojoj regiji pa sam morala da pravim grad skroz na drugoj strani, a posle se aluminijum uopste nije spawnovo na mom kontinentu (al' zato je na drugom bilo jedno 5-6 izvora), ali srecom AI je bio dovoljno glup da mi trade za luksuzne resurse.

2uonvp0.jpg

Ovo je sve sto se dobije za space victory

2m3phs2.jpg

Score>

25kmvdv.jpg

Leela's experiencing the greatest joy a woman can feel: worshiping some low-life jerk.

Link to comment
Share on other sites

Great general ima sve navedeno (25% bonusa na dmg svim jedinicama u radijusu od 2 hexa i citadelu) ali je najsjajnije sto se racuna kao non combat jedinica pa ga je lakse metnuti tamo gde treba ;)

Btw imao sam juce vrlo cudan start. Engleska/standard turn time/prince/Earth - ucitava se mapa, a ja se nalazim pored settler-a i warriora iz Cape Town-a, Belgrade-a i Turaka. Malo je reci da sam poceo partiju sa dva workera vise, dva grada drzave manje i u vrlo losim odnosima sa city-stateovima :D

Mislio sam da se zauzimanje non combat jedinica racuna kao napad ali izgleda da nije tako.

Resursi nisu random (sem ako tako ne namestis), niti su bili ni u 4ci. Resursi se spawnuju po pravilima (ova su iz cetvorke) - iron (i copper) se spawnuju blize polovima, gold blize Ekvatoru, slonovi blize regijama gde su velike pustinje i ponekad blizu dzungli (i u istim), srebro blizu hladnih regija - tundri i sl.

Link to comment
Share on other sites

Kako nema, igra radi autosave svakih 10 turnova?

Jos uvek ne mogu da verujem da nisu ubacili sinematike prilikom pobede, pa svaki civ ih je imao ;x

Evo par screenshot-ova..

Bas nisam imala srece sa resursima, prvo nije bilo coal-a u mojoj regiji pa sam morala da pravim grad skroz na drugoj strani, a posle se aluminijum uopste nije spawnovo na mom kontinentu (al' zato je na drugom bilo jedno 5-6 izvora), ali srecom AI je bio dovoljno glup da mi trade za luksuzne resurse.

2uonvp0.jpg

Ovo je sve sto se dobije za space victory

2m3phs2.jpg

Score>

25kmvdv.jpg

Ja jos uvek ne verujem da igra nema potpuno funkcionalni multi, pa svaki civ je to imao... oh wait :)

Link to comment
Share on other sites

egipcani su vrhunski, ne samo zbog bonusa na svetska cuda, nego i sto imaju onaj zlatni kovceg koji kada izgradis ne placas odrzavanje. Rusi naravno zbog dodatnog productiona.

Zavrsio sam science vic i culture vic, ovo drugo brze. Ako idete na kulturu nemojte da trosite skoro uopste poene dok ne izgradite odredjene gradjevine, a onda treba unlockovati tamo jednu polisu koja daje jos bonusa i onda kada sve to skratite bas malo treba. Ja sam pobedio 1990. tako.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ja teram na d11 ali i dalje turnovi dugo traju tj na pocetku treba jedno sec 2 dok ne bude sledeci a posle 1900 godine traje i po 2-3 sec :(

ja sam u 2030 godini i ne mogu da zavrsim sa culture viktory jer izbacuje igra :(

sami bonusi su toliko glupi da je strasno od nekih nacija

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

ja tek danas poterao dx11, woah... mnogo mnogo pristojnije izgleda, mozda su namerno osakatili dx9, prosot neverovatno da onako izgleda u istom... posto nisam mnogo igrao u dx11, za to kratko vreme (sat vremena) zaista je delovala malo zivlja igra... ne bas da leti al definitivno brze

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja teram na d11 ali i dalje turnovi dugo traju tj na pocetku treba jedno sec 2 dok ne bude sledeci a posle 1900 godine traje i po 2-3 sec :(

ja sam u 2030 godini i ne mogu da zavrsim sa culture viktory jer izbacuje igra :(

sami bonusi su toliko glupi da je strasno od nekih nacija

2-3 sekunde? Kako si ti to objasnio ja sam mislio da se vratio turn lag iz Civ3 kada je potez trajao po 10 minuta :). 2-3 sekunde je nishta, kada bi tako bilo ja bi bio srecan [:)].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ako neko slucajno nije obratio paznju kao sto ja nisam, kada sagradite Taj Mahal dobijete golden age od 50 turnova!

Takodje, primetio sam ako takticki dobro postavite gradove (jedne od drugih i prema ostalima) mozete fino da zapusite rupe jedinicama (relativno malo njih) i da zavrsite igru sa relativno malo gradova (mada to zavisi od velicine mape).

I samo jos jedna stvar. Militaristic nezavisni gradovi sa kojima postanete saveznik, daju dzaba jedinice, sto je vrhunska stvar.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...