Jump to content

Sid Meier's Civilization 5


Corey

Recommended Posts

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rusi su mi najbolja nacija u ovoj CIV5...ako hocesh scientific victory. Sa japancima se mnogo vishe muchim

BarcaS

Mozda bi valjalo da probas sa Indusima ako zelis scientific victory. Imaju presjajan bonus sto se tice populacije. A ipak radije bih da imam jedan grad od 12 i jedan library/univerzitet nego da imam dva od po 6 gde moram da imam po dva od svega za isti ucinak :)

Da ne spominjem to sto mnogo brze dolazis do social policy-a ako imas manje gradova ;)

Link to comment
Share on other sites

kako sam rage quitovao sad, ukradu mi 3 wondera ispred nosa, fazon 1 turn mi fali da dovrsim

uf i ja sinoc slicno, samo sto su mi napravili kombo 1 wonder ispred nosa i glupi varvari mi ukradu radnike i pobegnu u nepoznatom pravcu, samo sam ispizdeo i ugasio racunar :c

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

мени је ова партија ПАТЊА...

непрекидан наметнут рат. јесте да сваки рат добијем, и проширим територију, али ми главни баја на мапи све више бежи.

имам мега моћну и продуктивну државу, али ме је комп осакатио поделом ресурса, ни сва чуда ми не помажу довољно... сад сам у миру, мораћу да порадим на додатном унутрашњем развоју. једва чекам да скупим времена да наставим партију.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pisljivi kinezi napali beograd, odmah smo postali saveznici i sadzgao sam im 4 grada kosookih u roku od odmah!

jedino sto potez AI-a traje i traje i traaaaje... kakav kiks, toliki ghz stoje i nista

a ladno sam pikemen-ima istrazio ruins i dobio upgrade u riflemen lal a tehnoloski nisam bio ni blizu da ih proizvodim, pownage! XD

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam tako dobio crossbowmane na pocetku, 1 ranged attack ubije sve

btw, jedan savet za vas koji ste primorani da ratujete, a ne zelite nove teritorije: kad vam neprijatelj ponudi peace, gold i gradove, obavezno prihvatite. sledeci korak je da prodate te iste gradove nekim srednje jakim drzavama koje imaju golda, a najbolje je da budu daleko od vas (zbog moguceg rata kasnije u igri). gomile golda i resursa + tvoja licna vojna krajina :). nekad moze i da se desi da neprijatelj ostane potpuno opkoljen tudjim gradovima pa mora da objavi rat ili bar open borders

Link to comment
Share on other sites

па ови моји ратови нису били баш такви... ПАТЊА брате мили. губимо грдне јединице (ја мање) фронт се не помера, а он неће ни да преговара о миру. после 20 кругова, сломим му отпор, узмем град-два, и потпишем мир, да би ме напао после 20 кругова опет. и тако нон стоп неколико мамлаза ме напада. ушао сам у лош ритам, делујем одговарајући на изазове, не стижући да играм своју игру.

не могу да се баш жалим, други сам на мапи, имам по један град на друга два континента. много значајних ресурса око та два града и пола укупне војске у њима. ипак, држава ми је због непрекидних ратова далеко испод својих капацитета. у кратким периодима мира експлодирам, нагло напредујем, и онда ме опет нападну по двојица одједном. и онда опет патња, а да не говорим да немам угаљ и да за лидером касним 5-6 знања...

није страшно, мислим да ћу да добијем партију, али ми треба бар 30-50 потеза мира да бих могао да се спремим да се рокам са лидером.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ali tenk! :D back from the future! haha

drale kakve su ti veze sa city-states? ako imas dva tri saveznika koji su u militari fazonu skoro te niko ne napada, plus ti dodeljuju jedinice

ja sam nekako spontano stvorio porpilicno dosta saveznika, i ono daju ludilo bonuse, i resurse... davao sam i poslednji zlatnik da odrzim dobre kontakte, i sve se poprilicno vratilo :) s pocetka sam ih branio od varvara pravio puteve davao golda i ostalo, evo dal je bag ili sta posle odbrane beograda status sa njima uopste ne opada posle 10ak poteza, i dalje je skala puna do kraja :) beograd drug!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ali tenk! :D back from the future! haha

drale kakve su ti veze sa city-states? ako imas dva tri saveznika koji su u militari fazonu skoro te niko ne napada, plus ti dodeljuju jedinice

ок сам с њима, али од силног ратовања нисам успео да их баш вежем за себе...

ово је једна од оних мучних партија, где имаш наизглед огроман потенцијал, али ти развој догађаја засерава ужитак.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kako sam sabio sad... mega brzo sam istrazio karavelu a nesto kasnije i fregatu... vojske kopnene sam imao nesto malo i gradio sam gradove po obali mora i okeana... i krenu da me napadaju svi zivi... turci jebeni, japanci preko kopna.. a ja ih sevam fregatama i kravelama s mora, lol ( posle dobio upgrade za range i za dupli napad, HIJAO).

Onda krenuo da idem po obali.. gruvam gradove s mora... i samo iskrcam jednog knighta kad grad ima 0 helta da ga zauzmem.. epik situacija.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

je l' vam se desava sledeci, moze se reci, bag

vise puta mi se desilo (10ak puta) da hocu da npr prodam konje koji su mi se nagomilali i ponudim 100 i neki sitan kes per turn-odbije me i ja polako povecavam broj konja za isti kes per turn i onda sam slucajno umesto 500 napisao 50 i lik, konkretno Cezar mi daje sve sto ima, znaci dosta golda, dosta per turn, vecinu resursa... ja mislio ukenjalo me jednom ali desilo mi se vise puta jeste da mi dobro dodje ali je nerealno :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...