Jump to content

Sid Meier's Civilization 5


Corey

Recommended Posts

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja nisam razumeo tu foru sa secom suma ?? sabijete ih u turnu simultano .... ? :)

nisam neki civ mag, ali igrao sam sve civ-ove u nekom casual maniru, u glavnom maraton

Na primer - Oko grada su ti 5 polja sume koju hoces da poseces. Na marathonu ti za sumu treba ako se secam 9 turnova da je poseces. Stavis cudo da se gradi i krenes sa workerom ili dva okolo i seces svako polje tacno 8 turnova i onda odes na sledece i tako svih 5.

Saberes koliko je to production-a, npr 300 i oduzmes tu vrednost od vrednosti cuda. I onda sracunas kad treba da poseces sumu (za koju ti sad treba samo 1 turn) da se u potezu prebacis na kraj izgradnje et voila. :)

Link to comment
Share on other sites

ah ta caka, prakticno pripremis secenje sume koje izvrsis kada sve sracunas, i wonder padne odmasadaodma heheh lol dobra fora :))

dobije production kada poseces sumu, sto samim tim ubrzava gradnju necega u gradu. pa tempiras kad gradis neko cudo i profit:)

da znam da se dpbija production ;) samo eto superiska da sve tempiras jer je stvarno popizditis kada ti neko mazne wonder ispred nosa

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao jednom da igram taj marathon, ali mnogo se sve razvuče onda i deluje mi igra neizbalansirano za tu brzinu.

Standard je nekako baš kako treba, mada i dalje smatram da je endgame užasno kratak. Tek što dobijem svo moguće oružje, već je neko pobedio zbog nečega.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao jednom da igram taj marathon, ali mnogo se sve razvuče onda i deluje mi igra neizbalansirano za tu brzinu.

Standard je nekako baš kako treba, mada i dalje smatram da je endgame užasno kratak. Tek što dobijem svo moguće oružje, već je neko pobedio zbog nečega.

Igra je tehnoloski brza kad se igra na maraton. Sa istim pocetnim uslovima i igrom brze se izucavaju tehnologije /yearwise/. Pritom, sto se tice vodjenja smislenih ratova, maraton je brzina na kojoj treba igrati. Svaka jedinica je zlata vredna - xp znaci MNOGO kao i unique unit abilities. Odlican primer je Samurai koji pocinje sa shock 1 unapredjenjem. Baraka/Armory = Shock 2/3 - samo jedan nivo od Blitza ili Forced marcha ili neceg slicnog. Kad se igra na brzem settingu, sve ovo nema smisla. Stancujes jedinice u 2-3-4 turna, ginu na desetine, a nema sanse da povedes napad protiv nekoga ko je iole udaljen od tebe jer dok tvoji trebucheti stignu on vec ima cannon-e.

Maraton je sporiji na pocetku ali adrenalinski je toliko napucavajuci da stvarno se zamislis dok ne odigras potez (kad oces da se ubijes jer su ti varvari oteli scouta.... brrrrrrrrrr) i drzi te od nekog 70tog-80tog turna ona "one more turn QUICKLY" :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam bas mislio da svi igraju maraton :) mislim, sto duze traje partija to bolje, meni je bar taj trip

Mi smo probali standard i quick u multiplayeru (nekih 50-60 partija), pa smo odlucili da je ipak maraton zakon. Jeste da je sporo na pocetku, muda ti otegle dok sagradis bilo sta - ali posle je sve zanimljivije i zanimljivije. A sem toga ima li sta epskije od recimo cannon-a 10-11tog nivoa ili longswordsman-a koji udara dvaput itd itd. Prvi put da sam imao potrebu da koristim zaista mozak, a ne da zergujem u ratu.

Profesionalna, veteranska saka jada - przi sve uz naravno dovoljno cannon fodder-a kad stigne do gradova :D

Link to comment
Share on other sites

ко не игра на маратон и макар на "царском" левелу тежине, обична је сисица! [:D]

Пошто играм углавном на рл мапи, са неким куљ модом, макс величине и са што више цива, сачекаћу једно пар година да изађу компови на којима ово може људски да ради. Чак ни четворка још није за то [V]

Link to comment
Share on other sites

Prva partija civa 5 u zivotu na prince tezini i polomio sam kompa kao picku. A josh nisam naucio ni jedinice koje postoje! Koja tezina je za veterane civ-a normalna da se pocne odatle?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Stvarno dobar ovaj maraton :)

Postaju mnooogo bitne neke stvari, jer se sve pravi boga otca dugo...

Poceces imena jedinicama da dajes, veruj mi :D

"UPUCAJ GA SAD, UPUCAJ GA SADE DJOLE!" (Djole - lvl 10 xbowman) and so on and so forth :D

Btw, ja igram na deity-ju i ogranicavam sebe da ne pravim svetska cuda (national wonder-e i dalje pravim), sem ako ne dobijem great engineer-a. Malo je zajebano, ali je opet mnogo lakse nego civ4 emperor npr.

Link to comment
Share on other sites

Meni su bezveze te veće težine, jer komp onda nije ništa pametniji, nego samo ima masne bonuse.

Btw, da li još uvek u multiju nema animiranih borbi jedinica?

Pa jedino tako je iole opasan protivnik :D

Koliko ja znam, nema. Nisam igrao u multiju novu ekspanziju tako da nemam pojma jesu li ista menjali povodom toga :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...