Jump to content

Zabranjena istorija Srba


Recommended Posts

Jovan Deretić ( 22. januar 1934, Orovac (Orahovac) kod Trebinja – 16. mart 2002. Beograd) istoričar književnosti, član Udruženja književnika Srbije. Osnovnu školu završio u Orahovcu, gimnaziju u Trebinju i Vrbasu. Diplomirao na Filozofskom fakultetu u Beogradu 1958. godine na grupi za jugoslovensku književnost sa opštom književnosti. Doktorat književnih nauka stekao na Filozofskom fakultetu 1966. godine tezom „Kompozicija Gorskog vijenca“. Od 1981 kao redovan profesor predavao je na Filološkom fakultetu novu srpsku književnost. Jedan je od pokretača časopisa „Književna istorija“ 1968. Odgovorni urednik ovog časopisa postaje 1972.

Autor je zapaženih studija o srpskim piscima XVIII i XIX veka i predavač na više domaćih i stranih unoverziteta. Proučavao je usmeno narodno pesništvo i književnu periodiku. Za delo Srpski roman 1800—1950 dobio je Nolitovu nagradu 1981.

Od 1982. bio je član Predsedništva CK SK Srbije.

c/p from wikipedia

E sad..radi se o dokumentarnom filmu pod nazivom "Zabranjena istorija Srba" u kojima Dr Jovan Deretic prica o tome odakle smo potekli i nastali.Zanima me sta mislite o ovome,i molio bih bez suvisnih komentara..samo iznesite svoje misljenje.

- 1. deo..( ima 11 delova po rednim brojevima) .

p.s.ako je vec bilo ovo..moze odma lock/delete.

svi su u dissu pa nisu nam blizu,svi bi u nash svet,al ne damo im vizu,imamo harizmu al opet nas mrze,kurve nas jure pa krecemo se brze

Link to comment
Share on other sites

видим овај нови топик, па сачекам Корија да он ипак одговори први...

нисам дуго чекао.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da treba da zaradis koju kintu i da uradis za leto trip po evropi ili bliskom istoku ili tako nesto, pa da ukapiras neke stvari :)

Eto.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

teorija zavere, kao i svaka druga.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da mi preprica film pa da dam misljenje?

rim su osnovala cetiri plemena, od kojih je jedno bilo srpsko. gaj julije cezar je vodio poreklo iz tog srpskog plemena. pokrepljeno dokazima za koje mi laici (i doduse svako ko nije izuzetno strucan u tom polju) mozemo samo da kazemo 'eneseri'. to ti je otprilike to :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Jel se pojavljuju u filmu i Milja Vujanovic Regulus i general Lepenski star najmanje 7000 godina?

Oni znaju istinu...

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Jovan Deretić ( 22. januar 1934, Orovac (Orahovac) kod Trebinja – 16. mart 2002. Beograd) istoričar književnosti, član Udruženja književnika Srbije. Osnovnu školu završio u Orahovcu, gimnaziju u Trebinju i Vrbasu. Diplomirao na Filozofskom fakultetu u Beogradu 1958. godine na grupi za jugoslovensku književnost sa opštom književnosti. Doktorat književnih nauka stekao na Filozofskom fakultetu 1966. godine tezom „Kompozicija Gorskog vijenca“. Od 1981 kao redovan profesor predavao je na Filološkom fakultetu novu srpsku književnost. Jedan je od pokretača časopisa „Književna istorija“ 1968. Odgovorni urednik ovog časopisa postaje 1972.

Autor je zapaženih studija o srpskim piscima XVIII i XIX veka i predavač na više domaćih i stranih unoverziteta. Proučavao je usmeno narodno pesništvo i književnu periodiku. Za delo Srpski roman 1800—1950 dobio je Nolitovu nagradu 1981.

Od 1982. bio je član Predsedništva CK SK Srbije.

c/p from wikipedia

ahaha, tek sad procitah ovo...pa zar je moguce da niko nije primetio da se ovaj c/p odnosi na knjizevnog kriticara deretica koji je pokojni...e moji srpski istoricari, ccc:)

a sto se tice deretica, stvarno bih voleo da procitam neku njegovu istorijsku knjigu zasnovanu na naucno-istrazivackim metodima i da vidim o cemu se tu zapravo radi, posto me inace zanima istorija...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

sto znaci da ima istine, kao i u svakoj drugoj

moguce

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ono što mi smrdi u Deretićevom konceptu je to što kao polaznu tačku uzima da su Srbi Iliri i toj teoriji prilagođava dokaze.

U srpskoj istoriji ima dosta toga što se može tumačiti na više načina, sledeći istoričar može komotno izaći sa teorijom da smo direktni potomci Proteanaca.

BTW da se nadovežem na duleta

1961-62. године је студирао на Природно-математичком факултету. 1963. године је отишао из Југославије прво у Француску где је студирао 1964-66. године на Техничком колеџу у Паризу и 1967-70. године у Лиону а касније је стекао докторат права (ЛЛД) у Америци[1]. Радио је у периоду 1966-97 у техничкој струци - инжењериг у разним фирмама у Француској и Америци а последњих шест година у Чикагу. Више година је био уредник Америчког Србобрана[1]. До 1997. године живео је у Чикагу када се преселио у Београд. Поред српског језика, говори француски и руски, а служи се немачким, италијанским, латинским и старогрчким.[1]

Главни предмет његовог истраживања - откриће српске античке историје, која, по њему, није призната. Његови текстови говоре о постојању српске античке историје од 2000 година пре Христа до 7. века.

Према сопственим речима, Деретић је постао академик у Русији.[4] На сајту државне Руске академије наука нема његовог имена.

Деретић сматра да је историја српског народа измењена под притиском Аустро-Угарске и Ватикана на Берлинском конгресу након чега у Србији почиње да се крије Античка историја српског народа и српском народу се намеће прича да је на Балканско полуострво дошао током Велике Сеобе Словена на Балкан. Сматра да је данашња историја о српском народу написана на основу одељка Константина VII Порфирогенита „О народима“.[11] По њему овај одељак је измишљен и неколико векова касније убачен у његово дело „О управљању Царством“, како би се променила историја.

Неке од теорија о историји српског народа које промовише Јован И. Деретић су:

* Велике сеобе Словена на Балкан није било већ су Словени на Балкану аутохтон народ који су антички писци другачије називали. Тако да су Илири, Трачани, Дачани идр. само различита имена за српски народ.

* Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је тек трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.

* Српски језик сматра да је најстарији језик и да су заправо Индоевропски језици настали на бази српског језика, а да је највећи број језика (као и онај по коме говорио Исус Христ - Арамејски[12]) заправо српски језик.

* Остали словенски народи су проистекли из српског народа.

* Хрвати су пореклом аварско племе које је примило српски језик.

* Српско писмо (Србица) је најстарије европско писмо из кога су се развила сва каснија европска писма.[13]

* Албански народ је дошао у 11. веку из „Античке Албаније“ или „Кавкаске Албаније“ што одговара данашњем Азербејџану и нису потомци Илира[14].

* Срби су добили Косовску битку 1389. године.

* Душаново царство је обухватало значајно веће територије.

Link to comment
Share on other sites

pa jebiga gde nestadose ti silni iliri onda :) gde su njihovi spomenici ?:) rimsko carstvo nije uspelo da ih pokori a mi primitivci dosli i dezintegrisali ih za kratko vreme :)

@dule rakija :)

http://www.yu4you.com/items/sr/knjiga/item_2809.html evo ti ova knjiga je dobra :) znam da je ima u rts-ovoj biblioteci :) ima 3 dela :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

rim su osnovala cetiri plemena, od kojih je jedno bilo srpsko. gaj julije cezar je vodio poreklo iz tog srpskog plemena. pokrepljeno dokazima za koje mi laici (i doduse svako ko nije izuzetno strucan u tom polju) mozemo samo da kazemo 'eneseri'. to ti je otprilike to :)

Ja sam mislio da su Rim osnovali Vulkanci i Romulanci a ne Srbi... Hmmmm, moram da priznam da sam pomalo sumnjicav.

Link to comment
Share on other sites

ako smo dobili kosovsku bitku otkud mi pod turcima 500 dina? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...