Jump to content

Sisanje


Recommended Posts

ne bih da se sad raspravljam ali ova kritika iz Pecata je golo sranje..

ako je pisac vec zeleo iskritikovati film, mogao je to da uradi uceno, smisleno, filmski pametno i argumentovano kao ovde ili nesto nalik na tekst ispod (mada ni on nije najsrecniji)

a ne da citam ovo baljezganje zaista..

Pre svega, decko je mlad i perspektivan reditelj. iz bede i kurca je snimio tog sejtanovog ratnika i za to mu treba odati priznanje jer je to uspeo da snimi u srbiji a ni brat ni otac ni stric mu nisu D. Bjelogrlic, M. Karadzic ili G.Paskaljevic - pa da od njih dobavi pare. i film je zaista bio lepo osvezenje i pokazatelj kreativnosti i mogucnosti. ako je neko od toga ocekivao novu revoluciju, to je vec njegov problem.

`Sisanje` je trebalo da simbolima skinsa, situacija i problema u glavi glavnog lika ukaze na nesto dublje, na poentu koja je zapravo nekontrolisano nezadovoljstvo i agresija kojom se kao niko ne bavi..medjutim nije uspeo (u potpunosti), pre svega zato sto je suvise pojednostavio tu glavnu pricu i manje vise je banalizovao..iako je imao par dobrih momenata i prozivki na razne likove iz stvarnog zivota, nekoliko odlicnih ideja sa poonasanjem te grupe, dobro snimanje, vrh kamera i citav tehnicki deo stvarno za 10 - nedostajalo je konkretnije bavljenje tom poentom i mnogo bolje napisani likovi..intravertnost ovog glavnog maltene ne postoji a mi bi iz njega kao publika trebali svasta da zakljucimo..

u svakom slucaju u buducnosti treba ocekivati nesto dobro od ovog momka a ne da ga osudjujemo samo zato sto mu je film izasao bas sad pa stvara ne znam ni ja sta..

сад тек видех Гибин коментар...

одлична је ово критика коју си линковао.

од овог исфрустрираног политички ангажованог момка можемо да очекујемо само још горе памфлетске баљезгарије, које ни уз најбољу вољу не можемо назвати филмом.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Malo pre sam ga odgledao.

Nisam u fazonu da prekinem film kad krene da smara na pocetku, ali vecina filma je retardirado smaranje nebulozama. Odgledao sam ga ceo samo zato sto su mi mnogi rekli kako je dobar a niko da je los.

Odgledah do kraja i kraj je opravdao celu tu smaracinu, i ispao dobar film :)

Inace na YT ima nekoliko celih filmova od preko 90 min, ne u delovima nego bas ceo jedan clip.

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

napisao sam u sta ste gledali, al eto nije ZGOREG lol zgoreg da napisem i ovde:)

ja sam se prijatno iznenadio filmom. jeste, film nije vrhunac kinematografije, ali ja sam od te ekipe ocekivao nesto sedamdeset milijardi trista osamdeset miliona petsto dvanaest hiljada trista sesnaest puta naivnije i nespretnije izvedeno. tako da ako gledamo po toj relaciji, film je zilion puta bolji nego sto se ocekivalo i nego sto je po svim racunicama trebalo da bude.

tranzicija glavnog junaka je nesto najmentolskije i najnaivnije sto sam video na filmu ikad:) to im stvarno nije trebalo i zaista odudara od svega ostalog po retardiranosti.

-matori glumci na nivou, kojo odlican, pandurka vrlo solidna.

-ekipa skinsa prilicno dobro prikazana, malo nesrecna gluma, ali ne previse. ono sto je kul je sto nisu preterivali, stavise, znam nekoliko mnogo 'skinsnijih' likova od onih iz filma.

-generalna fora u filmu dobra, to ne mozete reci. ceo twist i fazon na kraju su sasvim na mestu i dobri. stavise, odlicni.

-panduracija odlicno prikazana, komunikacija super, nisu se povodili amerskim csi tripovima i omg el ej pi di spektorima vec su zaista fino to prikazali.

sve u svemu, nije toliko lose koliko sam ocekivao. neke stvari su zapravo vrlo dobro izvedene. ja sam se zapravo najvise plasio da ce skinsi da idu okolo u celicnim martinkama i da pucaju lasere iz ociju na babe i dede koji hrane golubove (poucen sejtanovim ratnikom gde su skinsi lol prelol), ali dobro su to odradili.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Bas je ono akademija/red rum fazon! Old skul podrum baruta :D

+ moze da bude i Bigz, neki treci sprat ... tamo su svi zidovi ko iz pecine

taj fazon neki. to jeste umjetnicka sloboda, ali nista strasno. eto, ta grupica se smorila u bigzu, lupam, neka sto nije ce da bleji u studenjaku...ko sto rekoh, ja sam ocekivao lasere iz ociju:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sad sam se smilivao da odgledam i to bez skidanja na youtubu.

U svakom slucaju, gluma je na solidnom nivou (necu da kazem za nase uslove) sa mozda par scena u kojima me je bilo sramota sto sam morao da ih odslusam/odgledam.

Kojo je car i tu nema greske, samo mi se cini da je mozda malo zakazalo to sto scenario nije bas najsrecniiji pa ponekad to izgleda slabije ali navikli smo se valjda vec.

Ovaj sporedni celavac, za koga sam prvo mislio da ce oko njega da se vrti prica, pored toga sto ga se secam iz nesrecnih serija sa pinka posle cega ne znam da li je moguce svatiti ga kao ozbiljnog glumca, ipak je uspeo da odrzi neki zadovoljavajuci nivo koji moze da odrzava stabilnost cele price. A i kao sto je dulio vec pomenuo i ostatak ekipe je vrlo autentican. Cak mislim da je plava pandurka pravi pogodak uloge

Prica kao prica je solidno razvijena mada i nije nesto preterano originalna. Sa sve na brzinu natrpanim preokretima radnje koji su prikazani preko nekih lol dogadjaja, kao na primer onaj skup politicara koji prvo smrdi sa katastrofalnom glumom (sa neke strane razumljivo kada se radi o uzimanja glumaca koji ce igrati ukupno u dva kadra :)) pa onda scenema u kojima mladjani skinhed dolazi do trol zakljucka "hm ako su oni govnari sacemo da im jebemo svima kevu hae"

Na kraju bi jos samo dodao minus nekim momentima, koji jednostavno izgledaju previse ocigledno cak mozda i ljudima koji bi ovakav film odgledali slucajno ako je to uopste moguce, gde se previse namecu neki tekstovi koji su ocigledno ubaceni tu da bi se reklo posle - aha vidite ovo ima dobru poruku. Koja i nije pogresna ali jednostavno objasnjena na nacine koje ce slabo ko da svati ozbiljno. A i uvek se setim ko je rezirao film i koliko su kenjali o istom na tvu kao da je napravio remek delo al' ae.

Ako stavimo na stranu to sto daje utisak jos jednog insajdera (cak i imaju iste inserte koji su stvarno koriscenji u emisiji). Ne traje puno tako da nije bilo lose odgledati domacu produkciju na zadovoljavucem nivou.

Link to comment
Share on other sites

tako nekako i ja gledam na film, ako zanemarimo to sto ti zoves insajder fazonima, onda ispada korektan i to cak sa svih aspekata.

meni je kul sto je kojo "fino ostario", tako da sad moze da bude zajebani drkos prilicno uverljiv. to me podseti, sto se toga tice, meni je tu najjaci miodrag krivokapic, on mi je ekstra ubedljiv kao zajeban lik, totalno bi mi bilo zajebano da me on nesto smara:) tipa kad kaze u nozu "hamdijino...na milana da prepises...jebem ti mater tursku" totalno mi je autentican.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kad smo pojedinacnih glumaca :). Srdjan Miletic mi recimo izgleda kao da se u ovoj ulozi nasao vise kao jer je poznavao nekog finansijera :tf:

A Kojo je car. U cetvrtom coveku je pokidao i nisam siguran ali to mozda moze da se kaze da mu je najbolji performans u zivotu i od tada mu je mozda i pocela ta "ozbiljna" starost.

Link to comment
Share on other sites

ja i dalje uspesno bojkotujem ovaj angazovani politicki pamflet od filma...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa jeste pamflet, ali gledaj ga ko film jebo ga ja. kad bih ja gledljivost filma odredjivao po pamfletnosti, ne bih gledao devedeset posto filmova koje sam odgledao...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...