Jump to content

53. međunarodni beogradski sajam knjiga


Recommended Posts

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni sajam knjiga nikad nije bio jasan kao hepening

ja sam tamo uvek trazio stripove (i nalazio)

knjige nad prosecno citam

al opet ne razumem sam dogadjaj

da dodju paori iz unutrasnjisti i da mi pricaju kako je vazno citati knjige..

moz misliti

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jeste fora sa sajmom popust.Neka izdanje su nenormalno jeftinija nego u standardnoj prodaji.Proshle godine sam kupio desetak izvora za fax,pa sam izrachnuo da sam za te pare redovno mogao da kupim oko 65% kupljenog, pa ti vidi.

Plus uvek su na sajmu mnogo vece shanse da nadjesh neshto shto ti treba ili da te zainteresuje neshto zashta nisi ni ishao.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

bozhe,citao sam sve lektire u srednjoj,i svrstacu se u 3% srednjoskolaca koji su ih procitali sve.Ali ja mislim da je i cilj lektire da ti se ne svidi,tako da ko kazhe vishe od dve lektire koje su ftw,taj je lud:))Mislim ono,Stranac jebote,gari je toliko dosadan,ne zna sta ce sa zivotom,kao trebalo bi da ga tishti neshto,a nishta ga ne tishti,i onda ga previse iznervira sunce i ubije lika.Mislim ma daj.Ja procitam Anu Karenjinu,DVA PUTA(da,dva puta,jer sam je procitao jednom i niceg se nisam secao,i onda sam je opet procitao) i opet odem na chas i dobijem keca jer je ispalo ko da sam pricao iz neke skripte.Jedina lektira koja je dojajna je Danteov Pakao i Don Kihot je do jaja naravno,ali ako ga citas kao klinac,a ne kao maturant kad je po programu.Mozda cu sad navuci Boletov gnev,ali valjda ce me shvatiti.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jeste fora sa sajmom popust.Neka izdanje su nenormalno jeftinija nego u standardnoj prodaji.Proshle godine sam kupio desetak izvora za fax,pa sam izrachnuo da sam za te pare redovno mogao da kupim oko 65% kupljenog, pa ti vidi.

Nekako se ispostavilo proteklih godina, barem za ono sto sam ja trazio, da nema bas nekih popusta i da manje vise sve mozhe da se nadje u redovnoj prodaji po istoj ceni. A nisam ni nalazio neke retke knjige koje sam hteo. No da je ok da postoji i da dolaze ljudi i da ih ima puno, jeste.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam ja isao na sajam poenta je bilo ukrasti neku knjigu o software-u, neku rare raspalu sf knjigu, i gledati gde je flavio rigonat koji ima brda nebuloznih stripova.

Eventualno smarati padavicarke koje kupuju knjige o ezoteriji ili sotonama. Ali to su bile divne 90-te.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi da odem ove godine treba da kupim nesto CCNP literature, ako nadjem CCVP ima da skacem od srece ali ne verujem. Zabodem neku CestOS knjizicu ili RH ali da nije iz '93 :) Ufff trebalo bi naci i neko postenu SQL literaturu. A najveci mi je smor sto ce da bude 300 milijardi ljudi tamo :/

Link to comment
Share on other sites

jebote, uvek imam neke ekstra troskove kad dodje ovaj jebeni sajam. a i ne mogu da se guram sa marvom, blah.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Samo da se pojave Dan Abnettove wh40k knjige i ja sam happy :D

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Najvise sam mrzeo kad mi je neko servirao knjige (srednja skola na primer) uz frazu - AKO TO NE PROCITAS ONDA NE ZNAM TO JE MASTERPIECE. Guess what, maybe for you.

Obozavam da citam al one stvari koje me oraspoloze i uz koje uzivam (scifi, horror, "dokumentarce"), jer to je realno i poenta svega toga.

Na sajmu knjiga sam bio jedno 5 puta, al ni taj hype koji se stvara oko svega toga me nesto vise ne privlaci ... za trazenje i kupovinu knjiga koristim druge izvore, kao i za preporuke :)

Edited by Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...