Jump to content

Dragon Age Origins


G!!!

Recommended Posts

E da jel ima inventar neki limit u broju ajtema?

Na pocetku kreces sa 70 slotova ali tu i tamo moze da se kupi backpack koji ti trajno povecava slotove za 10, a cena je vrlo promenljiva mislim da sam video jedan na samom pocetku, u prvoj zoni posle pocetne, za 10 silvera a kasnije sve do 15 golda po backpacku :(

Link to comment
Share on other sites

Moja mashina je 1.6 GHz Sempron, 2 GB DDR2 RAM, i 7300 GT i radi igra kao blesava! \o/ Malo sece samo kad ima bash puno ljudi koji se peglaju tipa 15+ ali sve ostalo ide opushteno.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

iam ja 8800gt en , dual core 3.4 ghz radi na 1920x1200 ( samo sam morao da povecam na 1440x jer se nista ne vidi :( sitno sve ) , s'tim da su detalji na normal cini mi se, a na high malo secka, aaliasing je 8x sve ostalo valjda na max(vsync on, triple buffer etc.) .... dobro je optimizovana ...

ne znam, ocekivao sam mlogo od igrice, posebno zbog onog "duhovni nastavak baldursa itd." . Za prvih 1-2 h igranja ne znam, smeta mi ta kamera , posebno kada krene fajt i kada kliknem na protivnika da ga udari, a ono mi prebaci na mog kompanjerosa to me mlogo nervira... onda me nervira sto stalno moram da prebacujem iz pticije perspektive u onu perspektivu gde mi kamera gleda u ledja itd.

takodje sto glavni lik nema voice over :), videcemo.... nesto me ne privlaci da je pustim ponovo . ukljucio sam na hard trenutno trebam da se prikljucim grey wordovima , resavam ono za duncana .

ogroman plus sto ima krvi po stitu / oklopu / licu itd. posle fajta :))heehee, to je extra....

videcemo za ostatak ... pitanje je koliko ce me drzati . trenutno trebam da prebrodim onu fazu "ukljuci igricu i nateraj sebe da je igras" , isto kao i sa witcherom ...

jbg.

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 8600gts 2gb rama intel dual core e4500 i sljaka ekstra i to na windows 7 (kazem "i to" zbog vece zahtevnosti nego na IKSPeJu). Doduse igram na manjoj rezoluciji. I aliasing mi nije na max, nervira me kad je na max :) BTW izgleda da jedino meni ne smeta kamera, ne kazem da je nesto narocito dobra, al odgovara mi. Mozda zato sto svi igrate u rezoluciji 90000x231231241 pa vam izgleda sitno kad se peglate i morate stalno da menjate kameru. Meni je maltene stalno maks odzumirana i ok mi je tako.

@Frubi

Ma igraj videces da je dobra. Posle par sati igranja jos vise mi se svidja :) Iskreno kad smo kod baldursa, npr u dvojci onaj prvi deo (irenikusova tamnica iz koje bezis) me nije uopste privukla, al zato kad sam izasao u grad ihaaaj. Ne moram da napominjem da mi je Baldur's Gate jedna od omiljenih igara.

Link to comment
Share on other sites

Sto je spomenuo Frubi taj auto fokus na lika iz partya smara,stalno mi se kamera krece.Mogli su da stave lock on MC opciju.

@Virtual ja igram na 1024x768 i do jaja mi smeta kamera :P

Anyway,igrao sam par sati i pored vec navedenih "mana" generalno sam zadovoljan...moguce da cu kasnije imati josh primedba :P Tactics setup je ok,iako ne koristim quest helper fino je sto su ga ubacili za ljude koji samo hoce da idu od tacke A do tacke B.

O skilovima i magijama ne mogu josh da komentarishem tek sam u Wilds.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 8600gts 2gb rama intel dual core e4500 i sljaka ekstra i to na windows 7 (kazem "i to" zbog vece zahtevnosti nego na IKSPeJu).

Veća je zahtevnost samo što se tiče RAM-a, ali je brže učitavanje na sedmici nego na XP-u. Maltene ne stižem ni da iščitam tekst na loading ekranima a imam 2 GB RAM-a, a čujem da na XP-u traje mnogo duže.

Link to comment
Share on other sites

meni na xpu ucitavanje odradjuje okej, qs ql par sekundi, ali vidim na dosta mesta se zale ljudi, i na kraju je utvrdjeno da postoji memory leak koji se resava klasichnim postupkom "izadji-udji" iz igre :) a patch za isti nece skoro jer je tesko dijagnostifikovati odakle potiche problem

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

igrao juce par sati, me likey very much.

dijalozi su dugacki i odlicno odradjeni

fajt je sasvim ok i sjajno izgleda(cini mi se da su magove a bit underbuffed, ali moguce da je to sto jos nisam navikao na novi sistem spelova, koji koliko da je fantasticna promena, toliko mi je u isto vreme i nekul, videcu kad se malo naviknem)

kontam da sa kim god da krenes da igras da eventualy zavrsis kao gray warden? jel tako?

veceras flajka rakije, malo dzidze i all nighter :D

a krajnje je zajeban sistem za magiju posebno na pocetku, dal da budzis par skola i da ih imas do jaja jake spellove, ili da imas sto vise skola pa da mozes cesce da ih bacas... verovatno ce se iskristalisati malo docnije :D

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

tako je za iz spojlera i to je ono sto pomalo smara.... mogucnost izbora se svodi na biranje lokacjie na glavnoj mapi... nesto ne vidjam da se kvestovi mogu resavati na razlicite nacine sa istim likom, jer nema aligmenta a koliko sam do sada primetio nema nesto ni choice&consequence sistema, u dijalozima nema grananja pa da ti svojom dovitljivoscu dodjesh do nekog reshenja, ima persuade i intimidate koji ako su dovoljno visoki prolaze i to je to... kotor je bar toga imao vise... hmm.. ali opet dopadljivo je nakako sve ostalo, opdseca pomalo na drakensang samo sa xy miliona dolara vise ulozenih :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tako je za iz spojlera i to je ono sto pomalo smara.... mogucnost izbora se svodi na biranje lokacjie na glavnoj mapi... nesto ne vidjam da se kvestovi mogu resavati na razlicite nacine sa istim likom, jer nema aligmenta a koliko sam do sada primetio nema nesto ni choice&consequence sistema, u dijalozima nema grananja pa da ti svojom dovitljivoscu dodjesh do nekog reshenja, ima persuade i intimidate koji ako su dovoljno visoki prolaze i to je to... kotor je bar toga imao vise... hmm.. ali opet dopadljivo je nakako sve ostalo, opdseca pomalo na drakensang samo sa xy miliona dolara vise ulozenih :D

Hmm, ja se nadam da je fajt bar malo zanimljiviji nego u draken sangu, tamo se sve svodilo na zamahivanje i promasivanje ili pogadjanje koje je znalo da traje predugo (sto se mene tice)

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

princip je isti i ovde, samo sto je sve atraktivnije i brze, ali sam pre svega mislio na svet i graficko okruzenje i pomalo art dizajn

anyway

Dragon Age: Origins 1.01

Patch details:

  • fixed potential corruption of character statistics
  • fixed portrait appearance sliders when importing a character from the downloadable Character Creator
  • fixed import for preset face settings from the downloadable Character Creator
  • made Easy difficulty easier
  • slightly increased attack, defense, and damage scores for all party members at Normal difficulty
  • fixed video issues when running on a very wide screen display, including ATI Eyefinity displays

http://na.llnet.biow....onAge1.01a.exe

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam par likova cisto da vidim kako idu poceci kod svake klase i rase. Igram trenutno sa dwarf commoner warrior-om i mislim da ce tako ostati.

Prikljucili su mi se Circle of magi i Dwarf-ovi u borbi protiv zla. Likovi - Dwarf commoner warrior kao glavni lik. Sve sam isao na strength i 2h specijalizaciju. Stats bez predmeta na nivou 10 Str 44, Dex 16, Wp12, Mg 11, Cun 14, Con 19. Nakupi se dosta +1 na stat dok se radi kvest o snovima. Jos od likova sa sobom vodim, Alistair-a (templar) Morrigane(shapeshifter) i Wynne (spirit healer). Toliko o tome da ne kvarim vise pricu...

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Ok jedno pitanje, izbacio sam onu ikonicu za herbalizam sa hotbara jer je ranije nisam koristio, i sada nikako ne mogu da pristupim onom crafting ekranu. I NE mogu da prevucem novi ikonicu iz skills taba, halp!

ako ti je otkljucan bar, imas gore ikonicu mislim da je druga s leva, na kojoj ti se nalaze specijalni potezi magije i to pa prevuces u bar sta hoce i kako hoces

ono sto sam ja tek relativno skoro otkrio mozes prosiriti bar skroz u desno pa dobijas jos mesta za quickslotove :)

anywaz gde se dobija opcija da vam se Wynne pridruzi, u kom mestu to ce mi biti dovoljno da ne spojlujem previse

if all else fails go for the groin, I say

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

anywaz gde se dobija opcija da vam se Wynne pridruzi, u kom mestu to ce mi biti dovoljno da ne spojlujem previse

U the tower of mages, ne zelim previshe da ti spoilujem, ono sto je super kod tog "encountera" je sto dobro pazi dijalog, moze se zavrsiti na vishe nacina :).

.. jesus didn't dance... but his beat goes on ..

Link to comment
Share on other sites

Jel vam radi ovaj patch ? kod mene slabo,a skinuo sam vitality crack.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=766a6af7-ec73-40ff-b072-9112bab119c2&displaylang=en#filelist

Skini C++ i instaliraj, posto nisi rekao u cemu je problem racunam da je isti kao i kod nekih tj. da ti izbacuje "Application failed to start because side-by-side configuration is incorrect."

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Metod za koriscenje v1.01 bez kreka,bilo za full ili repack verziju:

1.Instalirate Patch

2.Odete na gamecopyworld

3.Skinete Dragon Age: Origins [MULTI2] No-DVD/Fixed Image (42kb) :O

4.Mountujete ga preko PowerISO-a (ili nekog drugog mounting toola)

5.Start teh Game

6.PROFIT!

infidel

Link to comment
Share on other sites

igram je vec dva dana po nekoliko sati i dosta mi se svidja, ali mi je ipak veliki minus ogranicenost kretanja. Navikao sam se na apsolutnu slobodu i neki duh istrazivanja u Oblivionu (ili npr Falloutu kao tipski srodnoj igri). Ovako mi igra dodje suvishe linearno, kao neka rpg platformica

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...