Jump to content

Dragon Age Origins


G!!!

Recommended Posts

Pa procitas knjigu, onda ti on pokaze u donjem levom uglu "new specialization unlocked" i onda na 7 i 14 nivou dobijas po 1 poen za specijalizacije. Ali da se nisi nesto zeznuo? Arcane imaju svi magovi po defaultu a arcane warrior se valjda uci od npc-a nisam znao da ima knjiga da se kupi?

Edit: Sada sam se setio. Ima fazom 3 razlicita tipa knjiga koje mozes da kupis, 1) otkljucavaju ti specijalizacije, ali i dalje moras da imas slobodan poen sa 7 ili 14 nivoa, 2) daju 1 poen koji mozes da iskoristis na spell ili atribut( recimo +1 magic ili kupis cone of cold spell), 3) daju 1 poen za skillove (herbalizam ili persuasion recimo).

A ako te konkretno interesuje gde se uci arcane warrior spec:

u sumi sa vukodlacima ima jedna rusevina, e sada tu na drugom nivou ako se ne varam ima jedna staklena bocica, zove se valjda phylacteri, sa npcom koji te nauci sta trazis.

Edited by lakosta
Link to comment
Share on other sites

Br'te vudz, pa jel si nasao onu knjigu gde ti pise kojim redom treba to da uradis?

[:)]

E da, i ja sam isao identicno po lokacijama kao i ti, i isto su mi ti reverendi zadavali muke. Ako imas cone of cold, mene je spasio, ledi djija koga god hoces.

Prestao sam da čitam knjige još u circle toweru

[:D] There's just too much wall of text!

Link to comment
Share on other sites

ja sam probao rogua deluje ok malo cu vise vremena da posvetim rogu da vidim kako ide

ipak nastavljam svog starog lika iako je malo fail (malo vise) idem do kraja

jos jedan fail sam video u igri od vukodlaka sam dobio silver ring :D

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Ja zavrsio sinoc sa Arcane Warriorom. Mek je, ali posle nekog 10og nivoa pocne bas da kida. Ima sjajan mac za njega tamo u planini iznad Havena (Sacred Ashes quest). Nista ne moze da resistuje Cone of Cold, tako da ako imate dovoljno lyrium potiona, mozete samo da spamujete dok ne crkne. U druzini sam pola igre vodio Stena, Morrigan i Wynne, a onda kada veza sa Morrigan nije mogla dalje da napreduje, zamenio sam je sa Allistairom, koje je jos bolji kada ga specijalizujete za Championa. Evo moja dva centa o igri.

37.5 sati igranja, igra zavrsena 39%. Mada sam odradio maltene sve questove, tako da kapiram da je to neka izmisljotina ili glupost, ali u svakom slucaju tolika je.

Combat mi se svideo, cesto je potrebno taktiziranje sa spellovima/abilitijima i taktike su super stvar da ne moram svaki cas da pauziram. Pogotovo je dobro sto upkeep spellova zauzima procentualan broj mane, tako da ne mozes da imas 3000 buffova odjednom. Ja sam u sustini imao konstantan Haste, Combat Magic, Frost Weapons na glavnom liku, Telekinetic Weapons na Morrigan, Flaming Weapons na Wynne i neke njene aure i combat mi je normal modu bio lagan posle polovine igre. Jedini problem je sto ima previse combata, a premalo price. U sustini, ama sve se moze resiti povecom tucom, nema bas mnogo stvari koje treba da se predju na pricanje, ali dobro, to vreme RPGova je proslo, pa i nisam bas iznenadjen.

Clanovi druzine su mi se bas svideli. Zao mi je sto nisam nabudzio influence sa Stenom, jer me je bas zanimala njegova prica, ali jbg, komplikovano je bilo. Alistair ima sjajne izvale, a prozivanja izmedju Morrigan i Stena su legendarna. Sa Oghrenom i Lelianom nisam uopste interaktovao, jer mi nisu delovali zanimljivo, ali svakako cu sledeci put probati vezu sa njom. Zevrana, aka elf pedera, sam na licu mesta ubio. I mucio. No fags in my game. :D Alistair ima nekoliko crowning moments of awesome-a na kraju i sad mi krivo sto ga duze nisam vodio.

One bajke da je ovo duhovni naslednik Baldur's Gatea su lazi. Previse hack & slasha, premalo price. Ok, skidam kapu sto ama bas svaki lik ima glas, ali prilicno mi je nebitno sto ce neki trgovac govoriti. Bolje da su taj trud ulozili u prosirivanje dijaloga, ali dobro sad. U sustini, uopste sta kazete i nije toliko bitno, jer ono sto je pod [Persuade] tagovima je najvaznije da se kaze, tako da ne morate ni toliko da razmisljate sta cete reci. A persuade je smesno lako nabudziti na max. Posto skillovi, osim herbalisma (a i to mozete na nekom drugom liku da budzite) i nisu toliko bitni, a Cunning boostove dobijate u Circle of Magi, svako moze da ima maxovan, ocas posla.

Oni najveci questovi (Elfovi, Dwarfovi, Redcliffe, Magovi) su interesantni, mada mozda malo predugi (pogotovo Redcliffe). Posebno su mi se svideo deo sa Dwarfovima, ako nista drugo zbog Broodmother (veoma creepy deo) i sa Elfovima (vukodlaci predobro izgledaju, a onaj Grand Oak je previse kul).

I ultimativno razocarenje... Archdemon. Po meni, poslednji boss je 50% igre. Ako je on dobar, igra je dobra. Sto u ovom slucaju svakako nije. O Archdemonu se ne zna skoro nista. Osim da pokusava da osvoji svet, sto je nekako klasicna osobina. Necu ni da ulazim u to koje su mu motivacije i slicno, jer je samo zver koja se pojavi i to je to. Sve vreme sam se nadao da je prica malo dublja od toga, da postoji neki evil mastermind iza svega toga, neko meni poznat, sa nekim twistom, ali ne... Fajt je apsolutno isti kao i sa preostala dva zmaja u igri, osim sto ovaj u jednom trenutku dozove i neke henchmene koji umru od jednog udarca i sam archdemon marginalno malo drugacije izgleda. Posle Sarevoka, Irenicusa, Transcendent Onea, Traye/Sciona/Nihiliusa, ex-Black Isle/Bioware tim je spao na ovo. Nisam ni ja ocekivao nesto sto ce nadmasiti pomenute, ali makar malo licnosti da ima boss... A nema cak ni ime.

All in all, igra je... Ok. Zabavna, zarazna, ali ne ocekujte neku duboku pricu ili kompleksne likove.

I evo par screenshotova iz meni kul momenata igre.

screenshot2009110322030.th.jpg

daylen241.th.jpg

screenshot2009111103202.th.jpg

screenshot2009111110360.th.jpg

screenshot2009111110335.th.jpg

screenshot2009111110332.th.jpg

screenshot2009111110321.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

jbg ja klokovao 60 sati i tek sad se igra privodi kraju. bas bas sve sam radio, al takodje verujem da je tolko potrajalo posto igram na hardu pa pauziram bas dosta u bitkama, i mnooogo mikrujem magove

sinistral, na kom si nivou zavrsio igru? a elf peder je pishichan, zadrzao sam ga zbog izvala :D inace furam wynn/alistair/mori

sa stenom je lako nabudziti influence, samo mu giftuj sve one slike na koje nailazis

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...