Jump to content

Dragon Age Origins


G!!!

Recommended Posts

Mda izvalih u jednom trenutku da se lozi na slike (nije mi jasno zasto), al nema veze, kad budem drugi put igrao, pazicu. Bio sam 18i nivo. Uradio sam vecinu questova, osim par kojih sam se zajebao (nisam ih predao na vreme, a u medjuvremenu se promenila situacija u gradu) i preskocio sam neke od Blackstone Irregularsa (da im dam 20 lyrium potiona, no way in hell)/Magova/Barmena. Mada u sustini i to mi je bilo vise nego dovoljno nivoa, jer na kraju vise nisam imao sta da budzim (poslednjih par nivoa glavnom liku sam stavljao nasumicne spellove), a nije ni bitno toliko jer se neprijatelji scale-uju sa tobom...

Ja sam igrao na normal, mada sledeci put cu na easy, jer combati jednostavno nisu toliko zanimljvi - nema toliko razlicitih neprijatelja, cak i bossovi se razlikuju u sustini samo po kolicini healtha (veliki brutovi ce da te uvate i grizu/sta vec, magovi ce bacati maltene iste spellove itd) , pa se na kraju svodi na copy pasta.

Sledeci put cu da vodim Alistaira, Lelianu i Wynne (pod obavezno zbog healova :D).

dobio sam neki chest koj daje 20 stamine wth :S

Stamina != Constitution

+20 Stamine ti je ekvivalent +4 na Willpower, tako da i nije bas impresivno.

Link to comment
Share on other sites

Ako hocete igru da predjete lagano main mag...jer je besmisleno ako se nabudze dobri spellovi,moze sam da cisti sve prostorije.Meni je kako tako zajebano sa DW warr,a magove sam budzio da budu cc i debuferi slabo dmg.Posteno sam se namucio sa

Flemeth na 10lvlu. Party DW war,Alis,Wynn,Leliana.Morao je samo Alister da bude u melee ostali ranged.

Ako budem opet igrao napravicu najverovatnije Healer/Hexer maga jer je heal odlican,a ako budem hteo da osvojim svet Aoe maga [^]

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam Flemeth isto na tako nekom nivou sa Stenom, Dzukelom i Wynne. Ja Cone of Coldujem, ostali biju. Zagine dzukac brzo, Sten i ja uz malo srece prezivimo (mada moze Wynne da rezuje jednog).

a ako budem hteo da osvojim svet Aoe maga

Iz mog iskustva najbolji kombo je Frost + Earth. Ja sam u jednom trenutku sa Wynne imao Petrify, na mainu Blizzard/Cone of Cold, sa Morrigan Stone Fist i Sten kao berserker ima visok crit rate. Dobro pozicioniran Freeze (protiv kog nema savea) + Shatteri = win.

Slazem se za magove i najbolja specijalizacija je Arcane Warrior. Ja sam se zajebao pa sam jos i snagu nabudzio na 20 i nesto dok nisam izvalio da mi sve zavisi od magica/spellpowera (mada nisam siguran za to-hit rate) jos njegov ulti je neki besmisleni miss chance, tako da cak i sa takvim zbrda zdola statovima je kidao.

Shapeshifter je sranje jer ocajan dmg forme rade, cak i sa poslednjim abilitijem, da ne pominjem sto prestane da upkeepuje sve spellove.

Blood Magus nemam pojma kakav je, jel ima neko first hand info?

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

Jes da nije spoil,ali cisto da nekome ne pokvarim uzitak.Zasto aoe mag sabija

Ako se nabudze aoe talenti-inferno,earthquake,sleep,tempest itd i kad se uzme survival skill koji omoguci da se vide neprijatelji u sobama.Gomila aoe magija radi nezavisno od field of view sistema,tako da moze da se sabije cela soba bez ulaska u nju.Sa 2 maga u grupu to je insta kill ili perma disable.U slucaju da necete aoe,spelovi kao sto su cone of cold,force field,prison,glyph of repulsion,hex su takodje previshe jaki.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

meni je frku pravio

mejdz kada u Denerimu dobijete kvest za "Abandoned Building" ili tako nesto, kao tamo se kriju blood magevi. poslednji je bio previse zajeban, mada u sustini ako na pocetku borbe ne ubijem blood mejdza kada se borim protiv onih manjih grupa od 2-3-4 neprijatelja, mog'o sam da im sisam tuki. taj zadnji mi je posebno bio zajeban jer sa Stenom pokusavam da drzim aggro, a on lik nekako sibne onaj aoe fireball koji me raznese samo tako, skine 70% hp-a, a plus ima dot i to ubije sve osim svena. posle 3-4 pokusaja, nadjoh dobru taktiku pa mu polomih nosic

[:)] . lepo sam spavao te veceri [^]

Link to comment
Share on other sites

Ja sam igrao na normal, mada sledeci put cu na easy, jer combati jednostavno nisu toliko zanimljvi

pa i nisu ti zanimljivi kad igras na normal :p ja sam poceo na normal, smorio se jer uopste nema smisla, prebacio na hard za onog prvog ogra i to mi je preporodilo igru :D

sto se level scalinga tice, neke stvari su fixne kako ih je bioware odredio, neke su scalovane, al posle nekog vremena prestaje scaling evo bas osetno od 15-og nivoa igra je sve laksa i laksa.

sto se magova tice, crowd control mu je glavni adut, posto posle i ako ides crowd control dps veci procenat damagea u partyu rade rogueovi/dual wield warrovi

Link to comment
Share on other sites

pa i nisu ti zanimljivi kad igras na normal :p ja sam poceo na normal, smorio se jer uopste nema smisla, prebacio na hard za onog prvog ogra i to mi je preporodilo igru :D

Nije uopste do toga. Kad podesis na hard, neprijatelji samo imaju vise HPa, rade veci dmg, i ti ih cesce masis. Ono na sta sam ja mislio je da cak ni bossovi (a kamoli obicni mobovi) nisu dovoljno specificni. Pogledaj samo one 'bossove' za crvenim imenima, sta oni rade specificno? Nista, apsolutno su isti kao i oni koji imaju belo ime samo sto su jaci i izdrzljiviji. Meni to nije merilo tezine.

Link to comment
Share on other sites

i disagree, meni je igra sjajna, sistem je odlican, mozda cak i najbolji u svim frp-ovima, prica mi je za sad ok, zavrsio sam elfove i sad sam krenuo kod patuljaka, samo sam se zestoko zajebao oko spellova, uzeo sam suvise losih, i sjebao sam se sa statovima i lika time bas bas ojadio, neko je rekao da ima neki editor za to da ih resetujem, jel moze da mi se to sibne na mail is2606@gmail.com , fajtovi su mi bas zajebani :)

a mrzi me da krecem ispocetka jelten :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Trazeci lek za onog bolesnog grofa iz redcliff-a naleteh na nekog zmaja, boze kakva je to epic borba bila...

Ja lvl 13 a on bije kao Sveti Ilija, uspeo sam iz treceg pokusaja da ga ubijem i to jedva.

ali zmaj koji se zove sveti ilija [roflmao]

zavidim vam sto igrate :|

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije uopste do toga. Kad podesis na hard, neprijatelji samo imaju vise HPa, rade veci dmg, i ti ih cesce masis. Ono na sta sam ja mislio je da cak ni bossovi (a kamoli obicni mobovi) nisu dovoljno specificni. Pogledaj samo one 'bossove' za crvenim imenima, sta oni rade specificno? Nista, apsolutno su isti kao i oni koji imaju belo ime samo sto su jaci i izdrzljiviji. Meni to nije merilo tezine.

na hardu imaju vece rezistance (prilicno sam siguran da rezistuju i cone of cold) i svi stunovi/sleepovi/freezovi traju duplo krace, plus je friendly fire 100% a ne 50% kao na normal tako da moras malo vise da razmislis sta radis, a prilicno sam siguran da ima i vise neprijatelja, jer vidim svi zavrsavaju na 17-om/18-om nivou na normal a ja sam skoro na 21-om a tek treba da pocne landsmeet.

sto se tice nespecificnosti bossova, pa dragon age ima specificnije bossove od vecine rpgova koje sam igrao, sa dosta specijalnih moci. koj je po tebi rpg sa specificnim mobovima i bossovima?

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

sto se tice nespecificnosti bossova, pa dragon age ima specificnije bossove od vecine rpgova koje sam igrao

Pa ajde, reci mi po cemu su specificni. Evo uzmi za primer nekoliko bossova sa jarko crvenim imenima i nabroj razlike. Samo po izgledu, nista vise. Archdemon se ne razlikuje ni po cemu od ostala dva zmaja u igri, a u sustini i ostali su isti. Ako su veliki, jako udaraju i u imaju neki zajebani snatch potez. Ako su magovi, onda ce smarati sa Glyphovima, Hexovima, Drain Lifeovima itd. I eto, nabrojao sam sve tipove bossova. Ne postoji ni jedan unikatan. O kojim ti to specijalnim abilitijima pricas?

Da ne budem deda pa da kazem Baldur's Gate/Planescape Torment, reci cu da NWN2 i Kotor 2 imaju vrlo dobre bossove. Mobovi isto... Osim sto Goleme ne mozes da Petrify-ujes i Undeadove ne mozes Blood magijama da napadas, nema nekih sustinskih razlika izmedju njih.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne moraju borbe sa njima da budu specificne. Ako su samo specificni po licnosti, onda nije bitno kakva je borba, neka se samo udaraju palicama po glavi dok neko ne crkne. Ali kako je ovde utter fail od poslednjeg bossa, pa mogli su malo da ga naprave razlicitim od preostalih zmajeva u igri...

Link to comment
Share on other sites

@sini

sve sve, al nasao si dva najgora primera bossova u igrama :D bolje da si spomenuo bg2 i torment, iako i oni vecinom imaju katastrofa bossove (sem sto "imaju vise HPa, rade veci dmg, i ti ih cesce masis" i sto su jaci "jaci i izdrzljiviji", sto si vec rekao da ti nije merilo tezine i specificnosti :) sem par magova, koji su opet magovi ko magovi u d&d sistemu, specificni su ko i mag iz tvoje druzine jbt)

mini spoilers ahead

a primer po cemu su specificni u dragon ageu, pa eto uzmi zmajeve koje si spomenuo, gledano u globalu, sad se ne secam zmajeva iz bg2 al iz icewind dalea (a to je sve ionako forgotten realms i dnd) black dragon je svejedno mogao biti i poveliki pacov sa fear aurom i fire breathom, u dragon ageu te bar uhvati u usta, il zamahne krilima pa ti privuce celu druzinu, ili stompuje pa ih razbaca, itd. eto ti mnogo veca specificnost nego u bilo kom drugom rpgu, a sad sto dva zmaja imaju iste sposobnosti, pa majku mu kakve razlike treba da imaju :) ionako su uvek bossovi, nisu bas common neprijatelji pa da ti postanu uobicajeni :)

Link to comment
Share on other sites

bolje da si spomenuo bg2 i torment, iako i oni vecinom imaju katastrofa bossove

Sto se tice combata, to za Torment stoji, mada torment nikad nije ni bio combat orijentisana igra (cini mi se da postoje samo 3 fajta u celoj igri koja moras da odigras). Ali po prici svakako ne. Nikad nije bilo, a i nece biti boljeg bossa od Irenicusa. ;)

S druge strane zmajevi u Baldur's Gate su jako jako zajebani (cak i na easy mode). Na stranu sto imaju pun kurac defanzivnih spellova na sebi na samom startu combata, pa ti on pokolje pola druzine dok ih ti skines, ima i on to razbacivanje krilima, breath weapone, spellove, fear auru, tako da je svakako kompleksniji fajt nego sa zmajevima u Dragon Ageu. Jos sa svakim od tih zmajeva pricas, jer su zapravo inteligentni, pa sve to doprinosi boljem utisku. Tako da i nisu toliko specifizni Dragon Age zmajevi. :)

A kakve razlike treba da imaju... Pa ako je to vec neki zmaj koga je possessovao demon (ili kako vec ide fluff za Archdemona), pa sto nema neke demonske abilitije? Ne, nego umesto Dragon Breath ovaj ima Corrupted Breath, koji nije zute nego ljubicaste boje, velike mi razlike... I ako vec svi ostali demoni pricaju, sto ovaj ne prica?

Za Icewind Dale 2 se slazem, ali zmajevi su jos i najmanji problem tamo. To je krs igra bila i ostala. Tako to ide kad sam pravis celu druzinu...

Link to comment
Share on other sites

kontam ja sta sini kaze, on misli na pricu koja prati glavnog negativca, tipa transcendent one ili irenicus ili pak sarevok, mada meni su kao negativci i isar i madea iz iwd2 odlicni bosovi po pitanju price, u sustini on hoce(kao i ja) da glavni negativac ne bude u fazonu "bwahahah ja hocu da pokorim ceo svet jer sam zao i to je ono sto negativci rade jelten hmmm..." :D

nema veze sa fajtovima niti sa hp-om niti sa oruzijem niti sa abilitima

problem je taj sto vi poredite ovo sa baldurom, neverwinterom ili pak tormentom ali ovo je potpuno drugi svet i drugi setting, ono sto je demon u balduru nije isto sto i demon ovde, koliko sam ja skontao demoni ovde su samo curraptovani spiriti.

i koliko se meni cini ovo jeste duhovni naslednih baldura, odlicni dijalozi, duboka prica(ne mislim na glavnu jer je jelten nisam jos zavrsio) ali recimo cela prica sa vukodlacima kod elfova je fantasticna, i deo sa drvetom i onim dedicom, je dostojna najboljih dungeon mastera :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Za vukodlake se veoma slazem. I za Broodmother, oba su fantasticni delovi. Drvo (poet tree :D ) mi je odma priraslo za srce, bolji je ent od entova. :D I super izgleda, nisam do sad video ni jednog tako dobro odradjenog trenta/treemana/enta.

kontam ja sta sini kaze, on misli na pricu koja prati glavnog negativca, tipa transcendent one ili irenicus ili pak sarevok, mada meni su kao negativci i isar i madea iz iwd2 odlicni bosovi po pitanju price, u sustini on hoce(kao i ja) da glavni negativac ne bude u fazonu "bwahahah ja hocu da pokorim ceo svet jer sam zao i to je ono sto negativci rade jelten hmmm..." :D

nema veze sa fajtovima niti sa hp-om niti sa oruzijem niti sa abilitima

Bas to. Ali kad vec prica glavnog negativca moze da stane na vrh igle i da ostane mesta za bibliju, onda sam ocekivao neki imba interesantan combat (a ne samo tezak), a nema ni toga. I jeste, u pravu si za Isair i Madae, ali problem IWDa je sto nema apsolutno nikakvih izbora, linearna je i likovi iz druzine su samo pixeli koji ubijaju.

I da ne bude da samo pljujem igru (a stvarno nije tako, meni se igra svidela, samo sam ocekivao mnogo vise uz onoliki hajp), mnogo mi se svidelo sto su cutscene-ovi radjeni u gameplay engine-u, a ne animacijom. Mnogo bolju atmosferu pravi to. Pogotovo na kraju. A i ona scena sa Duncanom u Ostagaru je win.

EDIT: Jedno pitanje samo - sta mu dodje Storm of the Century? Jel to neki spell combo ko Sleep + Horror, Freeze + Stonefist or what?

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...