Jump to content

Krug 2


Krug 2  

188 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati u drugom krugu?

    • DS
      119
    • SRS
      46
    • Ne izlazim
      12
    • Darth Vader, Papa Smurf... (poništavam listić)
      11


Recommended Posts

  • Replies 997
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prosto mi nije jasna da demagogija:

"Ne daj seljacima da kontrolisu tvoj glas",

moze na nekog da se primi, a znam pouzdano da to nema veze sa inteligencijom.

I jos nesto.

Cela sustina demokratije je jedan covek jedan glas i da je vrhunsko pravo svakog coveka bas to pravo glasa.

Druga sustina je sustina razuma - ako ne znas sta hoces, znas sta neces.

Nije mi jos jasno kako to ljudi ne mogu da shvate iz bilo koje perspektive da gledaju, dakle, nezavisno od toga za koga ce glasati ili nece glasati.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Predsedni U srbiji nema neka velika ovlascenja. Uglavnom se sve svodi na spoljnu politiku. Dva su razloga zbog kojih necu glasati za Tomu Nikolica:

1) Toma od obrazovanja ima srednju skolu!!! Pa nismo mi Juzna Amerika, pa da na celu drzave imamo srednjoskolce. To sto je on zapoceo neki fakultet ne menja cinjenicu da mu u biografiji pise da je srednjoskolac. Takodje mu u biografiji pise da je bio grobar, ne navijac Partizana, vec radnik na groblju.

2) On ne zna engleski jezik. U 21. veku da vodi prevodioca sa sobom je glupo. Ono "read my lips" ga je Vucic naucio. Radikali su kandidovali nekompetentnog kandidata i zbog toga ce izgubiti. Mogli su da kandiduju Maju Gojkovic i da razvale na ovim izborima.

Link to comment
Share on other sites

Nidzo to cemo josh da vidimo ko ce da izgubi.Nemoj mnogo da se nadas pobedi ''demokrata''

Nisi me dobro razumeo. Ne nadam se ja pobedi demokrata, ja na ove izbore necu izaci. Voleo bih i ja da se nesto promeni, ali da nam Toma bude predsedniK? Pa to je smesno i neozbiljno. Mogao bi on da bude neki Ministar ili tako nesto, ali predsednik??? Mogli su da stave Maju Gojkovic i da pobede, ovako gube 100%.

Link to comment
Share on other sites

bravo maude... ako bude 51-49 za tadica ja cu takodje ispuniti deo svojih ocekivanja... a to je jasna poruka: obuzdajte se lopine... ludji sam od vas... sledeci put ce se jezicak vage okrenuti na drugu stranu... makar drugi krali, vi cete na robiju...

mnogo bi mi bilo teze da glasam za srs na parlamentarnim izborima... ovo je bio tezak izbor, ali za skupstinu bi bilo tri puta teze... priznajem da je ovo potez ocajnika, ali nemam kud...

neko je pomenuo studiranje... pocnes da studiras kada ti je nepoznata kategorija samofinansirajuci... skolarine za sufinansiranje su smesne... onda ti podignu skolarine pet puta... pa te prebace na novi program... i sve moze retroaktivno osim da budes master... (diplome ce biti izjednacene ako i samo ako svako sa starom diplomom moze da dodje na maticni fakultet i zameni staru diplomu za novu... naravno da plati troskove izdavanja)...

Link to comment
Share on other sites

@maud:

hvala kobazu da jos pored mene neko misli da je tadiceva kampanja dno dna, ja to svima pokusavam da kazem, ali me niko ne slusha [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Retko postujem na ovom topicu, ali mi jedno samo nije jasno :)

Slazem se ja da je degutantna ona "ne dajte da se vrate 90te" kampanja koju DS sada gura, ali ...

... kazu mnogi SRS je bio marginalna stranka / nije imao vlast 90ih (sto se ne bih bas slozio), ali sve i da jeste tako - kakve to ima veze.

Da li su bili na vlasti nema mnogo veze bas, nema veze ni da li je u pitanju Toma ili je u pitanju Seselj - to je ista politicka opcija. Ne kazem da bismo zaratili sa celim svetom zbog toga ili da bi nas sutra opet bombardovali, ali je to i dalje ista filozofija koja se meni ni malo ne dopada.

Ne razumem stvarno zasto je bitno da li ce prst zapadu da pokazuje Seki, Toma, Vucic ili neki mr. xyz i da li ce da se stranka zove SPS, SRS ili nesto trece?

Mislim da ... aj da glasamo za radikale da bi se demokrate "osvestile" sta god to znacilo :)

Link to comment
Share on other sites

kampanja ds je samo odraz tadicevog straha od poraza..

pogotovu u ovom drugom krugu kad se vidi da ljudi koji je prave nemaju ideju..kao hteli su malo da zategnu a ustvari su smesni i dosadni sa ponavljanjem istih gluposti.koje mahom ne znace puno..takav je bio i on sinoc u duelu..

umesto ako vec oce da budu bezobrazni nek iznesu neke bolne cinjenice po radikale..npr

- 97,98 i 99 pola srsa je zabolo stanove po beogradu

- zemun su DESTRUKTUIRALI koliko su krali..evo i danas ne daju tu zgradu nekog Magisterijuma ili cega vec koju su bespravno uzeli..niko nikad ne pita - cekaj kako to da se zemunski kriminalni klan kreirao bas u zemunu gde radikali imaju dozivotnu vlast - kad su radikali fini i poshteni i bore se protiv kriminala i korupcije

- neko je iznad pomenuo izbore sa milutinovicem.pa posle 3,4 god je neko od bivsih srs poslanika priznao da su dobili oko 5miliona maraka od sps/jul da prepuste pobedu milutinovicu..fakat.prodali pobedu..

- vucic je odro kozu svim nezavisnim novinama u srbiji sa onim zakonom i toliko je para uzeo i on na osnovu tog zakona (tuzio je `danas` ako se secam dobro) i njegovi koalicioni partneri tj. unistitelji srbije - sps/jul..to su bili milioni i milioni dinara..takav zakon su mozda imali u J.Africi pre 30ak godina..

- seselj je podrzavao i rat i karadzica kad je rokao po palama i govorio kako srbija mora braniti svoje interese oruzjem..sto on i sloba nisu svoju decu slali u rat pizda im materina..nego su mobilisali po srbiji mlade koji su pre toga pusku videli samo na televiziji..koji su se vracali ili mrtvi ili sjebani mentalno totalno..

znaci imaju demokrate svojih mana i to podosta..i jesu muljali oko privatizacije to se zna..ali nemoj o tome da mi prica toma koji je kriv za x puta gore stvari a izmedju ostalog i za zabadanje novca koje sam gore pomenuo..svi su oni prljavi ali ima manje i vise prljavih..

u ovom izboru nema dileme..glasao bih ZA BILO KOG kandidata koji je u duelu sa tomom..osim mrke naravno..pa cak mozda i za cedu,makoliko ekstreman degen bio..

ovlascenja nisu neka ali ima ih + kontrolise NIP sto je velika stvar..

znaci ako toma pobedi direktno naredjuje djilasu sta ovaj treba da radi s parama iz nipa

@ maud

brate sve zvuci krajnje razumno sto si rekao samo 1 stvar mi je upala u oci

reko si da je + za tadica sto je vise upucen u pregovore oko kosova i da on tu moze vise da uradi - zar mislis da IKO moze bilo sta da uradi po tom pitanju?..toma,voja,boris,ma tita da dignu iz mrtvih ta stvar je gotova..i mi sa njom vise nemamo nikakve veze i nikakvu kontrolu..to odlucuje neko drugi..mi mozemo da se guzimo i kukamo ali to je vec odluceno i samo je pitanje kada ce biti realizovano..zvuci tuzno ali ono sto usa zeli to i dobije

Link to comment
Share on other sites

bravo maude... ako bude 51-49 za tadica ja cu takodje ispuniti deo svojih ocekivanja... a to je jasna poruka: obuzdajte se lopine... ludji sam od vas... sledeci put ce se jezicak vage okrenuti na drugu stranu... makar drugi krali, vi cete na robiju...

mnogo bi mi bilo teze da glasam za srs na parlamentarnim izborima... ovo je bio tezak izbor, ali za skupstinu bi bilo tri puta teze... priznajem da je ovo potez ocajnika, ali nemam kud...

neko je pomenuo studiranje... pocnes da studiras kada ti je nepoznata kategorija samofinansirajuci... skolarine za sufinansiranje su smesne... onda ti podignu skolarine pet puta... pa te prebace na novi program... i sve moze retroaktivno osim da budes master... (diplome ce biti izjednacene ako i samo ako svako sa starom diplomom moze da dodje na maticni fakultet i zameni staru diplomu za novu... naravno da plati troskove izdavanja)...

Ma sta pricate vi ... pa i na proslim izborima je bilo 2-3% prednosti za tadica pa su se bash uplashili ...

Skupite muda i recite nacista sam ili nisam nacista ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

i evo ga jedan od dva najvetja retarda je skupio mudashca i krenuo sa "napad je najbolja odbrana" stavom.

sisaj

ja nigde nisam rekao da je toma pravi chovek za predsednika. lichno josh uvek nisam odluchio u ovom duelu koje je manje zlo. al isto tako nisam retard koji misli da je predsednik neki svemogutji baja niti slepo gutam postule "povratak u 90te ako toma pobedi" .. pa mi uopshte nismo izashli iz 90tih, ne znam o chemu vi prichate (sem ako ste naravno retardi i mislite da toma mozhe da objavi rat u nekom sluchaju .. onda sa vama nemam shta da pricham vi ste retardi). samo su se face promenile i donekle nachini bacanja prashine narodu u ochi. znachi nema pravog izbora, samim tim izbor izmedju dva izbora koja su pogreshna ne chini izabrani dobar .. al ne, moram to da pojednostavim na nivou deteta od 7 godina da bi retard svatio.

Na zalost, istina je da moramo da biramo izmedju loseg(Tadic) i katasrtofalnog kandidata(grobar).... Ako kazesh da josh nismo izashli iz 90, shta da ti objasnjavam vishe? Klipove koje smo kachili su istiniti i ljudi su prolazili kroz veca sranja, od sipanja benzina sa (20+% vode) u kanistere, nestashice struje po 18 sati, male plate, penzije...Jel mozesh da kazesh ljudima koji su izgubili bliznje u ratu da je isto kao 90-ih? NEKE STVARI jesu iste, pa chak i gore, ali je vecina stvari koliko-toliko krenulo na bolje. Da ne zaboravimo Koshtunjavog koji podmece noge kada god moze.

taditj:

+ dugo je u pregovarachkom procesu oko kosova uputjeniji je od tome, manje ostrashtjen

+ u vetjoj je milosti zapada od tome, al samo zbog toga shto je vetj predsednik i naravno papet od nekih igracha

- predsednik je stranke koja saradjuje i iz koje dolaze najvetji privredni, ekonomski i ostali kriminalci koji su odgovorni za daljnje pljachkanje ovog narod

- najgora kampanja koju je demokratski blok izbacio za 7 godina, istovetna sps kampanja kojom su isti 10 godina prali mozak ljudima

1. Shto se tiche Kosova, Tadic chisti ono shto je Milosevic israo. (a bogami i grobar je bio u toj prichi) Ko god da pobedi, proglasice se nezavisnost, to svi znaju. Shiptari bi bili presrecni da pobedi Toma, jer bi tako u ochima sveta imali VELIKI 'argument' za nezavisnost, pa bi im bilo neuopredivo lakshe.

2. U mnoooogo vecoj milosti je Tadic zapadu od Tome. Najveci argument zapada da nas kara 90-ih je to shto smo imali nedemokrtaskog predsednika na vlasti, pa im je bilo lako da prodaju svakakva sranja na SNNu&co

3. Sigurno da ima lopova, ali ni blizu u toj meri kako si ti naveu u Vucic stilu.

4. Istina

toma:

+ dobra kampanja

+ nije na vlasti, sem negde na lokalnim i gradskim nivoima al znamo da to ne znachi nishta jel kod nas je sistem idalje centralistichki

- ostrashtjen je, zbog toga shto nije na vlasti, a njegova stranka pobedjuje na izborima vetj 5 godina zaredom

1. Istina

2. Znam mesta gde su (sitni) radikali na vlasti....ne zelim krupne na vlasti u Srbiji kada ove vidim.

3. da

kako vidim srbiju sa taditjem na mestu predsednika:

isto kao shto je sada .. znachi loshe. pljachka naroda se idalje nastavlja pod geslom "mi smo demokrate", socijalno/kulturoloshko/moralno propadanje naroda

''mi smo demokrate'' je sirok pojam. Naravno da ima i onih koji kradu ali je sigurno bolja garnitura na vlasti od bilo koje radikalske(nedaj boze)...tranzicija nije propadanje, nego tranzicija

kako vidim srbiju sa tomom na mestu predsednika:

isto kao i shto je sada .. znachi loshe. pljachkanje/propadanje socijalno/kulturoloshko/moralno od strane vlade i radikala (mada oni bi tu najmanje krali/uticali na propadanje ne zato shto su poshteniji nego zato shto predsednichka ovlashtjenja ne omogutjuju ko zna kakve manipulacije).

hmmm posteni? Zashto su 'prodali' licencu Karicu za 0 dinara? :)))) Ponovicu - ''ima narod para, samo treba znati, kako mu ga uzeti'' - reche ''vojvoda'' ... Pitaj ljude iz Stare Pazove koliko je poshten portparol radikala, koji je tamo na vlasti.

zashto glasati za taditja:

zato shto ne treba konja menjati u sred trke, pritom mislim iskljuchivo na pregovore o kosovu.

da izmedju ostalog

zashto glasati za tomu:

zato shto njegova stranka vetj 5 godina pobedjuje na izborima, a oni seru iz opozicije bez ikakve odgovornosti. zato shto tje se onda lopovi iz ds-a malo stisnuti gubice i stolice znajutji da postoji alternativa njihovoj vlasti i da mogu da zaglave tvorza/da im se kotrljaju glave za sva sranja koja su dosad nachinili.

Toma sa srednjom shkolom pricha da ce on da pogleda presude, pa ce uvideti da li je legija kriv...LOL

ovo je najbolje shto mogu da priblizhim osobama koji nemaju pojma nishta o politici nego su zombiji bez mozga koji gutaju parole sa tva, novina bez razmishljanja. realno kod nas je politichka scena u haosu, a za to su najvishe kriv DOS shto 5okt zabranili srs i sps i onda bi situacija bila mnogo jasnija sa 2 eventualno 3 stranke. ovako imamo neke nebuloze kao shto su: koshtunica centar, demokrate koji su levo, cheda koji je sa iglom u levoj ruci koliko je levo, radikali desno pichku materinu .. jednom rechju neozbiljno i scena koja omogutjuje podelu odgovornosti u smislu da se sve raspada, a uvek je neko drugi kriv.

sisaj...pricahmo o zombijima a zaboravio si shta je sve dovelo do ovakve situacije. (mislim na posle 2000)

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem stvarno zasto je bitno da li ce prst zapadu da pokazuje Seki, Toma, Vucic ili neki mr. xyz i da li ce da se stranka zove SPS, SRS ili nesto trece?

Mislim da ... aj da glasamo za radikale da bi se demokrate "osvestile" sta god to znacilo :)

ne razumem tachno pitanje komshija ?

ne farbam te nego stvarno ne razumem shta si hteo da pitash :), tj. koje je konkretno pitanje ?

@ maud

brate sve zvuci krajnje razumno sto si rekao samo 1 stvar mi je upala u oci

reko si da je + za tadica sto je vise upucen u pregovore oko kosova i da on tu moze vise da uradi - zar mislis da IKO moze bilo sta da uradi po tom pitanju?..toma,voja,boris,ma tita da dignu iz mrtvih ta stvar je gotova..i mi sa njom vise nemamo nikakve veze i nikakvu kontrolu..to odlucuje neko drugi..mi mozemo da se guzimo i kukamo ali to je vec odluceno i samo je pitanje kada ce biti realizovano..zvuci tuzno ali ono sto usa zeli to i dobije

to je drugo pitanje, al kad si vetj postavio da dam odgovor.

lichno mislim da je kosovo vetj izgubljeno, ne toliko zbog demokratske vlasti nego sveukupnom istorijom u poslednjih 30 godina. izgubljeno u stvarnosti i skoro na papiru ..

jedina stvarnost je da je dole ~2.000.000 shiptara i ~100.000 srba. zastupnici teorije o ochuvanju kosova ta informacija ne znachi nishta, jel tiha voda breg roni. izlozhitje razne teorije kako se to ovim ili onim postupcima mozhe da se vrati balans, asimilacija, plan od 30 godina itd. u te teorije netju da ulazim jel su po meni suvishe apstraktne. i zavise od stvarnosti na papiru.

shto se tiche papira tu josh uvek stoji da je kosovo deo srbije. oni (bez toga da ulazim u neku shiru raspravu ko su to oni) otje da ga oduzmu i sa papira. tu se borimo. situacija je slaba i ne ide nam u korist. oni su mnogo veliki igrachi, mi smo mali. ali borimo se iako su shanse protiv nas. zashto ? zato shto se treba boriti, teritorija, resursi ne padaju sa neba. makar izboksovali reshenje koje je uzhasno (uzhasno sa aspekta pravde: da to jeste nasha teritorija) to reshenje mozhe biti samo bolje od toga da totalno bacimo kosovo, tj. da ga otpishemo. mozhemo da prichamo koliko je ta borba dobra sa aspekta da nismo nishta reshili, al ga josh nismo izgubili jel realno dobro se borimo, tj. bilo je xy datuma kad je kao trebala da bude proglashena ta nezavisnost pa nije. videtjemo.

lichno podrzhavam svaku racionalnu borbu za kosov jel ipak je to legacy .. neshto shto mozhe da odzvanja mnogo godina u budutjnost sa raznih aspekata. ono lichno shto meni smeta oko borbe oko kosova jeste shto se to koristi kao izgovor da se nishta ne radi na domatjem planu (npr shkolstvu, ekonomiji, bla), jel jebesh ti to kosovo ako ova nacija nastavi da se raspada kulturno/moralno/itd .. slazhem se da je kosovo prioritet, al ne treba da sluzhi kao izgovor to je moja poenta.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

@Gibanica - Slazemo se apsolutno

Sto se Kosova tice i ja se plasim da je realnost losa po nas, mozda bi najbolje resenje bila podela, da uzmemo severni deo, ne smem ni da pomislim sta ce biti sa onim ljudima dole posle nezavisnosti...

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

milionere boli kurac dal su radikali na vlasti ili ds :)

[roflmao] kratko i jasno.

kampanja ds je samo odraz tadicevog straha od poraza..

kampanja ds je samo odraz tadiceve SVESNOSTI da ima posla sa 2 miliona zaboravnih tardova / neobrazovanih muljara & svercera

koji bi dupe dali da se vrate 90te included siva ekonomija & ulichna troter berza na svakom uglu. razlog? nemaju skolu / znanje / strucnost

a za CV nisu u zivotu chuli... i koja ce onda njima perspektiva biti kada srbija krene da ulazi u jedan funkcionalan sistem koji se zove EU?

Skupite muda i recite nacista sam ili nisam nacista ...

otprilike... aj necu reci nacista ali vidim ovde da srs ekipa uglavnom NAPADA a malo manje obrazlazhe.

PS: el ova SRS ekipa sa foruma chini nesto AKtIVNO da privuce jos koji glas za timu tokom ovih dana? [:D]

...mi evo trudimo se da iscimamo sto vise ljudi da mrdnu guzicu u nedelju i odu da glasaju za tadica (tj protiv tome, kako ko voli).

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

@Maud

Pa i nije bilo toliko pitanje, tj bilo je retoricko :)

Jednostavno vidim da su mnogi u fazonu "Toma nije Seselj", "Toma nikad nije bio predsednik" ... jednostavno mi nije jasno zasto ljudi toliko glasaju za coveka, a ne za politicki pravac koji nudi?

Ne gotivim ja DS, samo eto, ovo drugo mi se manje dopada :)

a to da ce se u DS-u neko zabrinuti pa poceti da radi na drugi nacin ako bude samo 1-2% razlike mi je u domenu naucne fantastike.

Link to comment
Share on other sites

@Maud

Pa i nije bilo toliko pitanje, tj bilo je retoricko :)

Jednostavno vidim da su mnogi u fazonu "Toma nije Seselj", "Toma nikad nije bio predsednik" ... jednostavno mi nije jasno zasto ljudi toliko glasaju za coveka, a ne za politicki pravac koji nudi?

Ne gotivim ja DS, samo eto, ovo drugo mi se manje dopada :)

a to da ce se u DS-u neko zabrinuti pa poceti da radi na drugi nacin ako bude samo 1-2% razlike mi je u domenu naucne fantastike.

mislish da vetjina ljudi ima dodir sa realnoshtju i da ishta zna ? pa evo odavde mozhesh da vidish da 90% ljudi je sa stavom D stands for Democracy, Democracy good Radicals bad! koji crni program 80% ljudi nikad nije ni prochitalo program stranke za koju glasaju, a od tih 20% (mada je i to diskutabilno.. realno je negde 5% [:D]) i kad prochita nije im jasno.

a najzhalije je shto program u 9/10 stavkama ne isposhtuje ni jedna stranka, a ne plati to izbornim rezultatima, a to zbog toga shto nema izbora i svi su u nekoj vrsti tala.

pa i 1-2% je promena .. ne znam. mora nekako da se stvori konkurencija medju strankama, pa makar i na takav nepopularan nachin dovodjem tome na vlast. da se meri rezultatima, a ne da se non stop bacaju neke cifre u lice koje nishta ne znache.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ma ima da okrenu 100 volova na raznju i pevaj..

samo ako pobede..kakva promena, to im tad nece biti na kraj pameti,samo veselje..

@ Kosovo :)

kljucnu stvar je rekao maud tj. da previse snage ide tamo u manje vise beznadeznu borbu..

mnogo truda koji na kraju nista ipak nece vredeti..i zato je tuzno sto sam i rekao na onom topiku sto smo podrsku rusa za kosovo platili nisom a rusi nemaju nikakvu magiju koju ce baciti i spreciti nezavisnost..ma koliko nefer to bilo mi mozemo samo da se molimo i nadamo za taj severni delic kosova da nam ostane..gde je mahom locirano tih stotinak hiljada srba..koji su u vecini totalni retardi koji veruju tomi kad im ovaj kaze `ja cu da odbranim kosovo niko ne sme da nam ga uzme`..tako su glasali i za slobu..znam da im je zajebano daim je zivot tuzan ali cinjenica je da uglavnom glasaju za slobu/tomu tj. pogresno..

elem zbog svega toga je jadno sto se politicari gadjaju kosovom i privrzenoscu kao adutom zza podrsku glupih srba kad i oni sami znaju da je to corsokak i da nece moci NISTA da urade..al jbg, licemerstvo i demagogija su osnovne osobine svakog politichara ..

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...