Jump to content

Da li ostavljate karte u autobusu


Recommended Posts

Scenario:

Usli ste u autobus/trolejbus/tramvaj. Pripadnik ste populacije (ne ulazimo u zastupljenost iste) koja nema markicu. Kartu kupljenu na trafici "overavate" u onom nesrecnom srednjevekovnom aparatu. Nasli ste mesto. Sedate. Voznja traje koliko traje, priblizava se kraju.

Moje pitanje je:

DA LI OSTAVLJATE TU KARTU KOJA VAM VISE U PRINCIPU NE MOZE KORISTITI NA MESTU DA BI NEKO DRUGI MOZDA MOGAO DA SE VOZI DZABE?

Ili se dogadja da je, kada izadjete bacite u obliznju kantu van autobusa/trolejbusa/tramvaja ili ne daj boze na ulicu?

Ja sam po ubedjenju komunista, ne volim da kupujem karte, borim se protiv sistema potpuno neracionalno. Kada je kupim, zelim da mu napakostim kako znam, pa kartu po pravilu ostavljam na sred sedista ili na mestu gde je lako primetna osobama koje stoje. Cinim to sa jedne strane iz navedenog razloga, a sa druge zato sto bi govnjivi svet bio bolje mesto da se obraca paznja na takve sitnice.

Zato proklinjem penzionere koji uzimaju 5 ili vise primeraka novina 24 radi pokrivanja zimi ili tako nesto. Danas sam ostavio primerak u troli.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

redovno kupujem markicu jer bi me prevoz sa regularnim kartama kostao oko 2500 dinara mesechno, samo na relaciji faks 0 kuca (706-65-706).

Ali te potpuno podrzavama u tvojoj anarhiji

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Kupujem markicu redovno ali uvek imam jednu kartu u novčaniku, ako bane prvi mart neočekivano [:)]. Ne, ne ostavljam je jer sam istu morao platiti. 24h redovno ostavljam, ponekad i druge novine kad ih skroz pročitam...

Umalo da zaboravim...Zaglavljivanje aparata za poništavanje karata novčićem od dinar/dva je srBski brend :)

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom idem peške po Beogradu, čak i na dužim relacijama. Šetnja je zdrava, mlad sam, i dobro se organizujem, pa nema žurbe.

Ukoliko mi se desi da moram da idem basom zbog kašnjenja, a to je otprilike jednom u dva meseca, ostavljam kartu na sedištu ili kod prozora.

Samo ne kapiram po kom principu radi taj automat. Koliko sam provalio, ne lupa uvek istu šifru na karti. Može li me neko uputiti?

Link to comment
Share on other sites

DA LI OSTAVLJATE TU KARTU KOJA VAM VISE U PRINCIPU NE MOZE KORISTITI NA MESTU DA BI NEKO DRUGI MOZDA MOGAO DA SE VOZI DZABE?

hm ... ne znam tacno koja je poenta ostavljanja? Iz dva prosta razloga:

1. Onaj ko hoce da udje i otkuca kartu tj. plati je je usao, otkucao je u automat i onda krenuo da trazi mesto za sedenje (kada bi mozda video tvoju kartu).

2. Automati se "reprogramiraju" dosta cesto pa tvoja karta "danas" ne vazi "sutra".

Ima tu i jos ponekih razloga kao sto je na primer predpostavka vecine da ostavljena karta nije dobra, pa onda promaja koji dune i odnese tvoju kartu na patos ispod sedista, i tako ...

Ali dobro, ne kazem da ti fora ne bi uspela i primila se medju narodom :)

Link to comment
Share on other sites

kupujme karte za prevoz poshto ne idem sad redovno neshto do faksa, pa mi u principu ne treba markica, karte ne ostavljam u autobusu jel ne razmishlajm u tom pravcu, vec jednom nedeljno ispraznim dzep jakne:)

ubuduce cu se truditi da ostavim:))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stekao naviku da kupujem karte, al' eto, nikada mi na pamet nije palo da ostavim kartu u basu. Prvenstveno zbog toga što svoju kartu zarolam, pa je ispresavijam u kvadratić, pa u trougao, a ponekad i iscepkam te na kraju nije ni za q.

Ređe je bacim u kantu, češće je pronađem u opranim (insert random odeću).

Link to comment
Share on other sites

dok sam isao u srednju u mome gradu,morao sam da imam markicu zato sto je kod nas takav tip da nema shverca posto nema konduktera,i ulazis pored vozacha...

sad imam markicu za voz koja je jebeno prejeftina(400kinti mesechno,a karta u jednom pravcu je 80din:)))

a za gsp necu i ne pada mi napamet da uzimam

drzim jednu kartu vec godinu dana medju dokumentima kao shatro da im kazem da je guzva i da nisam mogao da je ponistim:))

podrzavam to ostavljanje karte,naravno ako bih je kupio,isto bih je ostavio

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Markica pwnz , ali dok je nisam imao kartu sam davao prvoj osobi na koju naidjem kad silazim...

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...