Jump to content

Da li ostavljate karte u autobusu


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

markica stvarno pvnuje, ja nikada nisam imao markicu i izvadio sam povlastaju sad na jesen i brate, koji trip, ladno mogu da presedam i da radim sta ocu i da ne razmisljam:)))))

znam da zvucim kao retard, ali brate, meni je to totalno bio feeling veka:))) uvek se setim kad se sav ispreznojavam i gledam jel kontrola il nije kontrola, pa onda odes na kiosk da uzmes kartu, a ono nestalo, pa se ni kriv ni duzan svercujes, brate, nisam ja za takav zivot, mada su mi smesni ovi sada, da ih istreses iz gaca ne bi im nasao deset karata...

ja nisam nikad davao kartu, osim likovima koje znam pa silazim pre njih, ali ne zato sto nisam u fazonu, nego mi jednostavno nije padalo na pamet...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

neshto razmishljam... mislim da sam kupio kartu za svaku 50-tu vozhnju autobusem... i nisam je kucao na toj vozhnji, nego sam je shtekao i drzhao pripravnom u sledetjih xy vozhnji, ako naidje kontrola fazon.

a kontrola mi je naishla jedno 30 puta bez preterivanja (imao sam i po 2-3 kontrole u jednom danu), i mozhda sam samo jednom ili dvaput imao kartu. sve ostalo sam ili dodgovao izlaskom na sledetjoj, ili sam bio kul pa me nisu smarali, ili sam se provukao sa onom "ma imam kartu, nego sam totalno zaboravio da ponishtim" prichom :]

nikad mi nisu zapisali podatke... mada retko nosim lichnu kartu pa mogu da ga duvaju in any case.

Link to comment
Share on other sites

glupo mi je da plaćam za dve stanice, a retko se vozim više. kad idem negde dalje, otkucam.

najbolje je kartu ostaviti zaglavljenu ispod ivice onih reklama kod vrata.

Link to comment
Share on other sites

markica stvarno pvnuje, ja nikada nisam imao markicu i izvadio sam povlastaju sad na jesen i brate, koji trip, ladno mogu da presedam i da radim sta ocu i da ne razmisljam:)))))

haha :) pa da, jeste markica zbog toga sjajna, ja zato i kupujem markice. Ne samo da mozes tako da se vozikas i presedas, nego ne moras ni da se cimas da ponistavas kartu u prevozu kad je guzva, pa juris gde ima automat koji radi itd. A zgodna je jer se ja nekada recimo vozim od svoje kuce do zemuna na primer, pa me mrzi da hvatam 83, nego kao naidje trola pa se spustim do terazija, onda kao do opstine uvatim 75, onda nadalje 17, pa nekad uletim i u 15 na stanicu ili dve. Sve to bih mogao samo 83kom da predjem, ali me mrzi nekad da je cekam, a i volim da menjam prevoz :)

Link to comment
Share on other sites

Imam markicu uvek i nikada do sada mi nije usla "inspekcija-kontrola", osecam da cim je prvi put ne budem imao ima da udju.

Meni je to bila fora prošle godine. :) Ali tad sam bio vuna i išao basom do faksa do koga mi realno treba 15 minuta hoda.

markica stvarno pvnuje, ja nikada nisam imao markicu i izvadio sam povlastaju sad na jesen i brate, koji trip, ladno mogu da presedam i da radim sta ocu i da ne razmisljam:)))))

znam da zvucim kao retard, ali brate, meni je to totalno bio feeling veka:))) uvek se setim kad se sav ispreznojavam i gledam jel kontrola il nije kontrola, pa onda odes na kiosk da uzmes kartu, a ono nestalo, pa se ni kriv ni duzan svercujes, brate, nisam ja za takav zivot, mada su mi smesni ovi sada, da ih istreses iz gaca ne bi im nasao deset karata...

ja nisam nikad davao kartu, osim likovima koje znam pa silazim pre njih, ali ne zato sto nisam u fazonu, nego mi jednostavno nije padalo na pamet...

:))))

Sad sam se setio onog Vulfgarovog opisa tvojih postova. ;)

Link to comment
Share on other sites

hah ne verujem koji topic:)

ja nikada ne kupujem karte i do sada me kontrola nije naterala da platim kaznu

snalazio sam se na razne nacine npr pokupio sa poda nikvudovu kartu,pricao engleski,istrcavao napolje al poenta je da nemam markicu niti kartu;)

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

svi automati u jednom autobusu imaju istu shifru koja se menja jednom mesechno (bar mislim da je tako).

optprilike je tako ja se nekada vozim sa istom kartom nedelju dana, zapamtim broj busa onaj pozadi ponesem beli papiric da proverim koja je sifra i pici ako je ta moja karta vazi u kada bi videli ovi iz GSP smislili bi oni jos nesto karte uvek ostavim ako je kupim ko ih sisa sverc je zakon

SENKA, IVKE

Link to comment
Share on other sites

Prestao sam da nosim povlasticu kada me je maximalno smorio jedan kontrolor na 16-ti rodjendan... U ruskim autobusima nema kontrole, ali i ne mozesh da udjesh ako nemash kartu tako da nema shvercovanja. Shto se metroa tiche, uvek kupujem kartu na 60 voznji poshto mi je ona taman na mesec dana.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

uvek imam markicu, a u poslednje vreme inspekcija maltretira one koji nemaju kartu. a i da imam kartu, naravno da je ne bih ostavila nekom tamo penzioneru, koji je toliko bezobrazan da je u 70 godina zivota nasao da se shvercuje :))

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

kad napune 70tu, imaju besplatan prevoz ;) neobavestena si:D

mamicu im [:D] .. a ono "aaaajde siiiiiine ljuubi te baka... imam 70 godina, siiiiiiine..." (moli da ustanem)

Edited by medolinka

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

Meni je to bila fora prošle godine. :) Ali tad sam bio vuna i išao basom do faksa do koga mi realno treba 15 minuta hoda.

:))))

Sad sam se setio onog Vulfgarovog opisa tvojih postova. ;)

zelim i ja znati kako ide opis:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jebeš karmu, ona je '91.

Kapiram da njih realno ne treba shvatati ozbiljno, bar još 3 godine. :)

eto nove stavke za topik o sinonimima za prcanje: shvatim te ozbiljno

Link to comment
Share on other sites

u poslednje vreme ne idem autobusom.. ranije sam uvek kupovala kartu, jer sam se nagledala raznih smaraca kontrolora..kartu sam uvek cepala, guzvala, presavijala, pravila neka sranjca i bacala, prvi put cujem za to ostavljanje u basu : ))

I MAY NOT BE PERFECT, but parts of me are excellent

Link to comment
Share on other sites

ti, mala, nisi chula za karmu izgleda. sto chinish drugima sada, chinice i tebi neko jednog dana. Ja nemam problema sa ustajanjem jer i ovako suvishe sedim

To je zato shto si debeo. Mi mrshavi hotjemo da sedimo!

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

optprilike je tako ja se nekada vozim sa istom kartom nedelju dana, zapamtim broj busa onaj pozadi ponesem beli papiric da proverim koja je sifra i pici ako je ta moja karta vazi u kada bi videli ovi iz GSP smislili bi oni jos nesto karte uvek ostavim ako je kupim ko ih sisa sverc je zakon

gde su znakovi punktacije choveche? :p

a u pravu ste vi za te mesechne markice... samo me smara da je vadim. pogotovo kada ne idem autobusem tako chesto.

i naravno, redovno ustajem da oslobodim sedishte. mada imam neke svoje kriterijume shto se tiche toga kome ustajem, al nebitno :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...