Jump to content

Transformersi [2007] by Michael Bay


Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mislim da sam sam se zaljubio u megan fox [:D]

edit: brate '86 je, ne verujem :O

inace film je bulja, kul lomljavina, ali disko vrisko crnja jazz, roboti stari par miliona godina koji se ponasaju kao deca, scenario i rezija prilagodjeni tako da film dobije PG-13 su pomogli da upropaste jos jedan potencijalno kultni film.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

uloge johna tortura i dzosha duhamela su krajnje nepotrebne

lupash. prvi je po meni pored optimusa jedina svetla tachka u celom filmu. drugi je klasichan futsoldzer ne znam koji je problem sa njim.

mislim da sam sam se zaljubio u megan fox [:D]

to je onaj fazon "o sudbino kleta shto nisam ishao na americhki (neki u majamiju) koledzh" [:D]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Kruko, Jazz je i u crtaću bio disko-vrisko crnja. :) Samo što naši nisu mogli tako da ga sinhronizuju. :)

Maude, sam Džon je odličan, čak i ovde, ali mu je uloga u 90% situacija nepotrebna.

One fore sa značkom i sektorom 7, i njegovom facom dok to izgovara su kul, ali "skidaj pantale matori, sad ćemo mi da te zajebavamo i da te nateramo da obrišeš dosije mojoj ribi", ili "nokija, japanci znaju posao" su po mom mišljenju bili jako loši fileri. Što reče Kruko, stvarno se u tim delovima Transformersi ponašaju kao deca.

Link to comment
Share on other sites

lupash. prvi je po meni pored optimusa jedina svetla tachka u celom filmu. drugi je klasichan futsoldzer ne znam koji je problem sa njim.

1. pazi na rechnik [:(!]

2. torturova uloga je smeshna, previshe karikirana sa detaljima poput one podkosulje sa superseven znakom.... A Duhamer (Dumel) je lik koga ne znam zasto dovlache iz katra u kaliforniju...vrhunac njegove uloge je kada podize malu cerkicu na kraju filma

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Chitajuci ovaj topic mogu da zakljuchim dve stvari:

1. ljudi vishe ne mogu da se opuste uz zabavan film

2. ljudi zele da svaki put kada idu u bioskop gledaju film ala "Passion of the Christ"

Transformersi dechiji - ma ajde! [:D]

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

meni jedino shto mozhe da sjebe film jeste ako previshe ochekujem od istog, a poslednji kod koga mi se to desilo jeste bio 300, gde sam otishao sa idejom da vidim makar dobar pernjazh, a u njemu nije bilo ni toga.

shto se tiche transformersa oni su ispunili ochekivanja jer su efekti prilichno dobri. nishta sem njih nisam ni ochekivao jer realno em nemam tlinest godinica, em koja pricha mozhe da bude u pozadini tako genizne ideje o robotima koji se transformishu u vozila i kocki koja je stvorila univerzum ..

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

meni jedino shto mozhe da sjebe film jeste ako previshe ochekujem od istog, a poslednji kod koga mi se to desilo jeste bio 300, gde sam otishao sa idejom da vidim makar dobar pernjazh, a u njemu nije bilo ni toga.

shto se tiche transformersa oni su ispunili ochekivanja jer su efekti prilichno dobri. nishta sem njih nisam ni ochekivao jer realno em nemam tlinest godinica, em koja pricha mozhe da bude u pozadini tako genizne ideje o robotima koji se transformishu u vozila i kocki koja je stvorila univerzum ..

Vidiš, u tome je poenta. Ti ne posmatraš priču iz crtaća, već samo onu iz filma.

U crtaću je bilo reči o nedostatku energije na matičnoj planeti, jer rat tamo vlada vekovima. Nalazi se Zemlja kao planeta s mnogo energije, i to treba da se eksploatiše. Žalosno je kako je priča izmenjena, ono s kockom ne bi progutao ni Srbin sin od godinu i po dana. [:D]

Ono što je crtać činilo gledjivim, uprkos dobrom delu sličnih epizoda, upravo je bio odnos između likova (Starscream - Megatron, Megatron - Optimus), kao i istaknute karakteristike svakoga od njih (Ironhide, Optimus, Wheeljack).

Ovo sve čini dovoljno priče za dva sata, bez ikakvih filera, uz minimalno (svedeno na najneophodnije) pojavljivanje ljudskih likova.

Poenta je da ovde imaš materijal samo za decu (haha, vidi čiku, zavezaše ga za stub jer je drkadžija), u koji opet ne spadaju borbe robota (što ipak deca idu i da gledaju), uprkos tome što se lako mogao dobiti film koji u potpunosti prati solidnu priču, i bio bi gledljiv i onima iznad dvanaest godina. Pogotovo, što je gomile njih crtać gledalo pre dvadeset godina, i sada su mnogo stariji od te granice...

A i ovog Srbu ne kapiram. Kako ti može biti zabavan film o Transformersima, u kome njih nema više od 70% filma?

Mislim, aj da je neki random lik, koji nije pratio crtać, ali ti si bre sve odgledao.

Transformersi me podsećaju na kineske/čije već kung-fu filmove koje RTS često pušta. Radnja nikakva, scenario nikakav, mnogo borbi (bar to ispoštuju, ipak je tema filma), i naravno nikakvi glumci. Samo što su Transformersi izneverili čak i u osnovnom elementu...

Edit - typo

Edited by Laza
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam transformerse i super su mi,mozda zato sto sam ocekivao da je krsh i film samo za decu do 12 godina citajuci ovaj topic a nije bas da je tako :) Film je cista zabava i ne pokusava da bude bilo sta drugo,a to nekima nije dovoljno,jebiga.Jedina zamerka mi je sto je predugacak za dobrih pola sata...oni dugacki brifinzi i plavusha i debeli crnac haker su mi nekako suvisni u samom filmu.

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Tačno, ovo i nije film, ovo je proizvod sa maksimalno pokrivenim ciljnim grupama: Crnci? Checked. Deca? Checked. Retardi? Checked. Geekovi? Checked. Product placement? Checked. Tehnofili? Checked. Slo-mo patriotizam i američke zastave? Checked....Mister Bej, we're ready to go!

Nije Majkl Bej snimio TF jer ih voli i poštuje pa su se sada stvorili tehnički uslovi da se presele i na film, već zato što je producentsko-menadžerski trust ocenio da se stvorila kritična masa geekova koji će platiti da u bioskopu vide svoje ljubimce, makar i svih 30-ak minuta koliko se pojavljuju.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Evo najzad sam odgledao film i film je zabavan ... odlican film , odlicno odradjen ( ocekivao sam zilion puta manje ) pogodio je poentu tranformersa ...

za sve hejtere jedno pitanje ... koliko vas placaju da bacate taj hejt ... ako vas ne placaju nista budale ste svi do jednog .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

efekte i to kako su odradjeni niko nije hejtovao, svi su se slozili da je odlichno, jedino shto je bilo bezveze je shto se u nekim scenama fajta samo moze razaznati hrpa metala obojena u crveno/zuto/belo, za to nisu trebali efekti nego vesh mashine obojene u te boje.

otatak filma, pa mislim shta reci, iq10, uvredili su mozak onog deteta od 5 godina shto je gledalo.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

pa jer su dobro uradili efekte ili nisu :) shto se tiche scena fajta sa ubrzanim kadrovima to smeta samo na pochetku u prvih 20 min se ono bash nishta ne vidi posle su se potrudili. rekao sam sa aspekta da nikad ne mozhesh da posmatrash film (bar ja) u smislu dal je dobar ili losh jel tje onda svaki biti losh, nego uvek ga posmatrash u odnosu na ochekivanja koja imash od njega.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

e, nešto planiram da vas pitam već dugo, ali nikako da se setim, pa me je sad maud podsetio: zašto mislite da se filmovi (tj. scene koje ih sačinjavaju) snimaju redom? svako malo ovde pročitam stvari tipa "kao da im je nestalo para pa je kraj jadan, zbrzali su kraj i tako to. redosled snimanja zavisi od x faktora, kao što su rasporedi glumaca, dostupnost lokacija, neophodno doba dana/godine za outdoor scene, ..., i nikad ne ide od prvog do poslednjeg kadra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...