Jump to content

Transformersi [2007] by Michael Bay


Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i opet, na statoilov zahtev ;o)

spisak svih transformersa u filmu (na osnovu news sajtova i imdb cast spiska jer na offical sajtu nece da dadnu full list =o))

Autobots

Optimus Prime - "The king!"

Bumblebee - "He's the same underdog character we always knew and loved." [Note: Except he's a Chevy Camaro in the new movie.]

Jazz - "He's eager to take on the Decepticons."

Ratchet - "Ratchet, who was an ambulance in the cartoon, will appear in a new form."

Ironhide - "The muscle. A tough soldier who can make any Transformer bust an o-ring just with his stare!"

Decepticons

Megatron - "He's been portrayed as pure evil but we're trying to get a little bit behind the evil in this movie. ... He has a slightly less idealistic version of what he thinks humanity is worth."

Starscream - "Always secretly plotting to dethrone Megatron..."

Brawl - "An extremely pissed off Decepticon."

Bonecrusher - "The closest thing to a Constructicon in the film."

Barricade - "The hunter of the group -- a cop car."

Scorpinok - "Closest thing to Beast Wars or Dinobot in the film."

Frenzy - "A smaller form able to infiltrate spaces -- a stealth spy."

Blackout - "The guy who takes out our ability to fight back."

a glasovi su:

Peter Cullen ... Optimus Prime (voice)

Hugo Weaving ... Megatron (voice)

Keith David ... Barricade (voice)

takodje, o kolima u koja se transformishu autoboti:

"Bumblebee" - classic Chevrolet Camaro i

"Jazz" - a Pontiac Solstice in a hardtop format

"Ratchet" - Hummer H2, modified as a rescue vehicle

"Ironhide" - GMC TopKick medium-duty truck.

tako da, da statore, autoboti su outnumbered 5:8 (iako je Frenzy sub-human sized tj nije za fajt akcije...)

i da, oni base-sized transformersi su

http://en.wikipedia.org/wiki/Trypticon

i

http://en.wikipedia.org/wiki/Metroplex_(Transformers) (zomg ladno sam bio ubo ime nakon svih ovih godina =o)))

Link to comment
Share on other sites

[bubbleburst ahead]khm....da si video trejler znao bi da tjale kupuje shaji le bafu izgreban polovan kamaro (cca '75)...a evo i objashnjenja (zomg sa auto sajta ;oP)

“Bumblebee” is going to start out as a 1970s Camaro, and then be rebuilt as a 2008/2009 Camaro.

[/bubbleburst ahead]

;o)

ratchet

http://media.movies.ign.com/media/568/5684...mg_4343460.html

jazz

http://media.movies.ign.com/media/568/5684...mg_4343459.html

Ironhide

http://media.movies.ign.com/media/568/5684...mg_4343457.html

i novi kamaro na kraju filma - bumblebee

http://media.movies.ign.com/media/568/5684...mg_4343458.html

Link to comment
Share on other sites

dunno, meni odredjeni amrichki automobili na potezu izmedju 45 i 75 imaju neku lepotu...onako fino mi izgledaju, ali filozofija "pravim monstrum od motora da bih vozio kola 90km/h" mi nikad netje biti jasna =o)

no da ne oftopichimo - Pontiac Solstice ladno ne postoji u prodaji u hardtop verziji, bash me interesuje dal ce to da naplacuju extra nakon sto film izadje =o))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mali bump za ovaj thread sad kad sve vishe ljudi gleda neku kopiju ovog filma da se

a) ne prave novi threadovi

b) ne bacaju postovi o filmu u druge

c) da se upozore oni koji postuju da je ovo u sledeca 2 meseca spoiler intensive tako da ne bude "nismo znali" =o))

i d) da imam gde da bistrim sa srbom zasto se blackout pojavljuje tako prokleto malo a frenzy mozda i previshe u filmu? =o))

Link to comment
Share on other sites

Ovo je samo za Koleta:

Meni se jedino ne svidja shto se Megatron pojavljuje negde u poslednjoj chetvrtini filma. Frenzy je lood ko struja i nije mi zao shto ga onoliko ima. Bumblebee je isto mnogo gotivan, Ironhide je opichen 100%, bedak je shto Radgeta i Jazz-a maltene nema. Bonecrusher se pojavljuje u 2 minute filma i to uglavnom kao dizalica (ili shta je vec). Demolisher izgleda kao da je od kartona kada je u obliku tenka ;) Blackout ima par dobrih scena, a Starcscream je po meni najvishe zapostavljen kao jedan od najjachih Decepticona - dobro je da barem ima onog "you failed me again Starscream!" ;) U svakom sluchaju, bice nastavak tako da ce moci da srede to

[:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

jes vala ja sam nakon stripa mislio da ce megatrona da izvuku napolje u prvih 25 minuta...mislim film je 2 i 15 dugachak ono...

frenzy je delimichno comic relief delimichno owerpowered...ono bukvalno ga menjaju za svaku priliku...nije da nije lud ali opet...kad imash velika imena onda ne uvodish novog (ok kapiramo fazon sa kasetofonom i sve to tako... =o))

sam si rekao, jazza nema uopste, i onda onakvo hothead zaletanje "you wanna piece of me" to mi nije leglo...

ratchet - pokido sam se od smeha na pheromone level, ali opet...on mu dodje ko statista

Ironhide je zakon, sa sve voice sampleom Kilnta =o)) ironhide+mojo i posle bumblebee+simons "lubricating"...rofl totalni

keva! your...happy time....genijalna cena totlani slepstik sa svima njima koji se "skrivaju oko kutje"

starskrim se stvarno pojavljuje prekasno i malo...mada total air superiority na kraju je stvarno ludilo...svi ti deseptikoni zapravo imaju taj rollcall momenat...ono, kapiram da nisu imali vremena da ubacuju svakog i da se fokusiraju na njih...ali opet ima toliko mnogo ljudskih likova da vishe fokusa na robote ne bi bilo zgoreg

i da, momenat u grad u sa govornicom i face hugger volanom je zlata vredan =o)))

sto nas dovodi do blackouta, meni je on lichno omiljeni, zbog pwna na pochetku i ok ima ga 30 sec u gradu ali dizajn mu je tako dobar mogli su njega da koriste malo vishe a demolishera uopste da ne ubacuju (sa sve kartonsko/gumenim cevima na gornjoj kupoli =o))

i za kraj dosta rechenice iz crtatja - extra, to me mnogo ovradovalo kao i kraj koji ostavlja prostora za josh =o)

najbolji pojedinachni momenat u filmu, kad optimusu iz ruke izadje sechivo i kad pwnuje bonecrushera...tada skapirash da nije film za decu nego da ce biti dosta olupina na kraju =o)

sve u svemu, zadovoljan sam...filmom...kvalitetom kopije i ne toliko =o))))

Link to comment
Share on other sites

scena kada Optimus pwnuje bonecrushera je VRH! I slowmotion scena sa ribom koja urla kada Ironhide prelece preko nje! U pochetku sam se uplashio da ce sva akcija da bude u onom motion blur fazonu ala Batman Begins, ali posle je sve leglo na svoje mesto.

Scena u dvorishtu je zakon - ono sa strujom i kada se "sakriju" je [roflmao]

Torturo (za koga nisam ni znao da igra u ovom filmu pa sam se prijatno iznenadio) je odlichno odigrao svoju ulogu blesavo-ozbiljnog psihopate.

I da, posle mnogo godina sam shvatio da Transformersi nisu neunishtivi [:D]

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

PENIS LOL!!!

Imam osecaj da ce ovaj film jako da smrdi... josh jedno zrtvovanje drage dechje uspomene na konto holivudskog nedostatka ideja...

I nishta mi se ne svidja dizajn robota. Vuche na Robotech, samo shto je mnogo vishe ghay. Pojedinima 'stopala' izgledaju kao da furaju shtikle. [xx(]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Imam osecaj da ce ovaj film jako da smrdi... josh jedno zrtvovanje drage dechje uspomene na konto holivudskog nedostatka ideja...

I nishta mi se ne svidja dizajn robota. Vuche na Robotech, samo shto je mnogo vishe ghay. Pojedinima 'stopala' izgledaju kao da furaju shtikle. [xx(]

Pazi ovako, kao neko ko je verovatno najveci fan transformersa na ovom forumu, ja sam se bojao da ce da useru film. Ali nisu. Simple as that - film ROCKS i ne mogu da sachekam dan kada cu ga opet gledati na nekom do jaja televizoru sa uber zvukom poshto su transformersi u njemu oni koje sam obozavao kao klinac! :)

Jedva chekam 2009 i produzetak!

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

what srba said, film izuva patike i onaj ko krene da ga hejtuje il ima realne probleme il oce da zeza nekog od ljudi kojima se film svidja...ja nakon ovoga josh samo da vidim kako Blood Asp seche Daishija na pola i video sam sve sto sam zheleo da vidim od velikih robota =o))

Link to comment
Share on other sites

Rusija i protektivne projekcije. Kole, kako si gledao? Mislim da mi se ucinilo da je bila losa kopija, to je ok. Ali ako si se nekako uvukao u bioskop i gledao, posto kopija postoji u Srbiji vec 3 nedelje, jebi se :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...