Jump to content

Transformersi [2007] by Michael Bay


Recommended Posts

pa solidan je film... mada nista posebno...

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

evo skoro se vratih sa projekcije. shta da kazhem sem da sam dobio tachno ono shto sam ochekivao. znachi pricha truba, dijalozi truba .. al zato efekti su 8/10 i optimus prajm mi je uradjen 10/10. ostatak filma je totalno nezahvalno tumachiti jer i ne znam kako mozhe da se snimi film na neshto tako shto nema radju kao shto su transformersi. standardno sam umirao od smeha na masu akcija, patetichnih situacija i emo scena .. shto sam provalio da mi je must u poslednje vreme od kako sam reaktivirao idenje u bioskop :)

jedina scena pored svih scena sa malim robotom koja je mega sranje jeste nepotrebno duga scena sa trazhenjem cvika i autobota koji se skrivaju od roditelja kao slonovi u staklarskoj radnji .. leik wtf ?!

al zato big thumbs up za:

You see this? This is a "do whatever I want and get away with it" badge.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

odgledo sam i ja, nemam pojma, znaci bas ne znam sta da kazem:)

kontam da mnogo toga zavisi od trenutnog raspolozenja i uopste stava nekog lika prema fransizi:)

bilo mi je kul dok sam gledao, ponekad sam stvarno hteo da se ispovracam, a opet, ponekad sam se palio na tripove, tako da, suma sumarum, taj rad, okej...

ostaje cinjenica, da, ako posmatramo film bez 'okolnih faktora', film je neopisivo govno:) ali je sasvim okej ako ga posmatramo kroz prizmu tripa da je morao da bude 'jea jea indipendens dej', da je morao da bude 'omg klise klise', da je morao da bude 'oh grozan humor' itd. znaci, u odnosu na ostalo djubre tog tipa/zanra, film je, stavise, odlican:)

ako gledamo objektivno, film je okej, ali meni licno je jako, jako smetalo indipendens dej ameri jea sranje koje je u svakoj recenici u filmu prisutno, sto otvoreno, sto malo perfidnije, ali mislim stvarno...razumem ja to u indipendens deju, ili u blek hok daun, ali transformersi...eno ih rusi oko nas, taj rad, nemojte slucajno da ih gadjate prvi, mi smo do jaja likovi, jebem mu mater, dodje mi da se uclanim u obraz i da branim srBstvo iako glasam za LSD:)

ono sto je smor generalno je to sto su transformersi zauzeli negde petinu filma i to je nebulozno...ako nista, mogli su da naprave fazon ko LOTR, pa da gledamo trilogiju ili barem 'bilogiju':) mislim, megatron i starskrim koji zajedno imaju tri i po minuta filma i onda zginu, brate...i to zginu stvarno, znaci nema vise megatrona i starskrima:( sto ce reci da cemo u nastavku gledati neke 'lazne' transformerse novih generacija sa kojima nisam upoznat i to je meni licno bezveze skroz. al dobro, mi smo matori i treba da gledamo 'aleksandra nevskog', a klinci koji znaju neke nove transformerse su ipak ciljna publika, moracemo da go witta flo...

edit:

usrali su mi dzeza koga sam najvise gotivio pored starskrima. ne znam zasto su jeli govna mestimicno, recimo optimus je gotivan skroz, jako je slican pravom optimusu...

poslednja scena je off the chart:) znaci, ajmo se vatamo na bamblbiju dok gordi autoboti drze svecu, znaci tu sam umro od smeha, do tog trenutka sam bio, sto bi se reklo, uvucen u film, ali tada je sve nestalo:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ono sto je smor generalno je to sto su transformersi zauzeli negde petinu filma i to je nebulozno...ako nista, mogli su da naprave fazon ko LOTR, pa da gledamo trilogiju ili barem 'bilogiju':) mislim, megatron i starskrim koji zajedno imaju tri i po minuta filma i onda zginu, brate...i to zginu stvarno, znaci nema vise megatrona i starskrima:( sto ce reci da cemo u nastavku gledati neke 'lazne' transformerse novih generacija sa kojima nisam upoznat i to je meni licno bezveze skroz. al dobro, mi smo matori i treba da gledamo 'aleksandra nevskog', a klinci koji znaju neke nove transformerse su ipak ciljna publika, moracemo da go witta flo...

Jel se ti to shalish ili shta?! Da li si odgledao film do kraja (bash-bash do kraja)?

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Dulio, jebem te, onaj avion što odleti u "nebesa" na kraju filma je Starscream, papane. ;)

Sledi da je on živ, i da će voditi Deseptikone u dvojci.

Inače, nalazim jednu zamerku u tvom viđenju filma, koje je inače najbitnija. :)

Nije moralo da bude sranje, moglo je da bude mnogo, mnogo bolje, i neću da snižavam standarde samo zato što obožavam Transformerse.

Inače, ko kaže da u Transformersima nema neke priče, ne seća se crtaća. Priče ima dovoljno za bar solidnih dva sata filma, pogotovo zbog međusobnih odnosa likova i njihove karakterizacije. E sad, da Bej nje blokbaster moron, možda bismo nešto valjano i videli. :(

Umri, Holivude.

Link to comment
Share on other sites

priznajem da sam pred kraj vec onako setao po sobi nemarno gledajuci, tako da izvinjavam se na dezinformisanju samog sebe. dobro, ako je starskrim ziv, eto nade:) opet ostaje zal za megatronom, mene za megatrona bole patka zato sto sam indiferentan prema njemu uvek bio, ali sta cemo sa decom koja gotive megicu:)

lazo brate, nije fazon u snizavanju standarda zato sto se vole transformersi nego zato sto moras. mislim, naravno da ne moras, mora se samo zginuti, ali znas sta hocu da kazem: ako kupis patike i traju ti tri-cetiri godine, te patike su dobre i pricaces okolo da su to dobre patike. ja se secam onih adidas tika koje su bez problema uz morbidnu kolicinu arcenja trajale dvocifren broj godina bez ikakvih ostecenja, ali jebiga, danas dobre patike traju par godina, tako da, u duhu modernog vremena, ovaj film je dobar. ako cemo da uzimamo neki vanvremensko-vanzanrovski etalon kvaliteta filmova onda tvorce transformersa treba pobiti javno. sad, ja stvarno mislim da je malo blentavo uzimati takav etalon u ovom slucaju, al dobro, ti si hardkoriji od mene:)

jedino sto mogu da kazem da sam bio u tom fazonu ranije, ali su me slomili, bilo je ili necu da gledam nista, a ako nesto i pogledam pizdecu nedeljama, mozda i mesecima (a cemu sve to) ili da se let go i da me bole dupe...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

lol shetao po sobi dok je gledao ovaj film...blasf...

uostalom ko sto chovek u linku koji je maki postavio kazhe "so you're just gonna drop them into the ocean and not melt them down or sometnihg?" bitje galvatrona u buducim filmovima ne bojim se ja ;o))

Link to comment
Share on other sites

kole ne propusta priliku da baci svoj zilotski gnjev na svetogrdje:)

naravno da se nisam setao po sobi, gledao sam sa sluskama na vugli s kratkim kablom, to je bilo onako metaforicki:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Najavljen je drugi deo bio, mislim još i pre premijere prvog. :)

Samo sam hteo još da kažem da se Dulio prodao, i da je ložana gora od mene, pošto mu je omiljeni Transformers bio Jazz (soul crnac olo). [:D]

u filmu sam se razocarao u jazza bas zbog njegovih muhfugga bravura, a crtani sam gledao sinhronizovan (autoboti, transformacija!) tako da nemam pojma o kakvim soul crncima se ovde prica:) gotivio sam ga zbog zvucnika najvise:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

u filmu sam se razocarao u jazza bas zbog njegovih muhfugga bravura, a crtani sam gledao sinhronizovan (autoboti, transformacija!) tako da nemam pojma o kakvim soul crncima se ovde prica:) gotivio sam ga zbog zvucnika najvise:)

Jaoj, da, zaboravih. :)

Ja se praktično ne sečam sinhronizacija, jer sam kasnije gledao kompletnu seriju na engleskom, i to u dva maha.

Jazz je inače crnja transformers, sa onim soul naglaskom, i jakim zvučnicima. :)

Nisam bio mek, nego razocaran, to nije isto.

Trebalo je razočaranost kanalisati malo bolje, konkretnije. Ali, opraštam ti.

lazo bolje da si ponosan na sebe, zbog smora indukovanih tvojim i tebi slichnim postovima ovde sam odlustao od pisanja tog reva lichno...a svi znamo da bi ta rev bio samo za srbu i mene...

Eto menii dokaza da se dobra dela ipak nagrađuju.

Link to comment
Share on other sites

1. I am megatron! wtf?

2.kako se u ovom silmu iskljuchuje radnja

3. extra su odradjeni, efekti su imba, osim u par momenata kada mi deluju kao mocni rendzeri akcija.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...