Jump to content

Ceaser IV!


Snou^

Recommended Posts

divota...

Bole, tvoj opis mi ne nudi mnogo saznanja, kao ni ovaj na gamespy-u. mislim, da li i dalje moram da jurim one retardirane bodove u nedogled, iz nivoa u nivo i da li mogu da se oprobam sa vojskom izvan grada (npr. da krenem u osvajanja ili preemptive srike-ove na world mapi)? da li imas veze sa gradovima koje si izgradio do tada (osim para koje namlatis kao upravnik na licnom racunu i koje se prenose dalje), neke bonuse, trgovinu, bilo sta?

ako nisu popravili ovih par gluposti, ne verujem da cu igrati cetvorku, jer ova igra, koliko god bila fenomenalna, patila je od toga da, brzo posle uspostavljanja osnova grada i njegove bezbednosti, postane dosadna, beskonacna i frustrirajuca jurnjava za "prosperity" poenima na kraju svakog nivoa.

inace, lepo sto su uslozili igru.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa, igrao sam shogun total war... nije lose, geisha ftw!!!

nisam igrao ni rome tw, ni zevs.

Ramize, opisi mi ukratko Zevsa (u odnosu na Cezara3), plz.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa zevs je nastao kao klon c3, sa nekoliko bitnih razlika:

u vetjini scenarija ti je omogutjeno (kad bolje razmislim, ti je neophodno) da napadash druge gradove koje vidish na mapi "sveta", to jest grchke+male azije. napadash tako shto shaljesh chete koje si napravio u gradu (standardne elitne chete i one koje dobijash uz sam aresov hram recimo). imash i foru da ih samo raidujesh za resurse i slichno. ako osvojish grad on postaje tvoj vazal koji ti platja tribute (u resursima i lovi). mozhesh i da sklapash saveze sa gradovima ako im se svidish dovoljno (slanje poklona, jelte:) itd.

veika razlika je i u religioznom aspektu igre. u zevsu se bogovi jako bitan faktor igre, interaktivni su (pojavljuju se na mapi i mozhesh da ih smarash u hramovima za blessinge)... i mnogo zanimljiviji nego u cezaru recimo. ima mnogo bogova i hramova koje mozhesh da im dizhesh, a grade se slichno kao piramide u faraonu. dakle nije samo klik na prazno mesto vetj ti trebaju razlichiti resursi i radnici koji dizhu samu gradjevinu.

i po mom mishljenju, privreda i trgovina nema premca onoj iz zevsa :]

+doza duhovitosti, lepushkasta grafika i antichko grchki ambijent, uz neizbezhne heroje koji tje ti biti neophodni u oredjenim scenarijima da se reshish nemani.

sve u svemu, ako josh nisi igrao, a svideo ti se c3, obavezno probaj :]

Link to comment
Share on other sites

"ako nisu popravili ovih par gluposti, ne verujem da cu igrati cetvorku, jer ova igra, koliko god bila fenomenalna, patila je od toga da, brzo posle uspostavljanja osnova grada i njegove bezbednosti, postane dosadna, beskonacna i frustrirajuca jurnjava za "prosperity" poenima na kraju svakog nivoa."

meni je upravo takva, tako da sam prestao da je igram,jbga

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam rekao da je C4 isti kao C3 samo doteran u pogledu grafike i AI-a, onda znaci da su prakticno iste igre. Ako ti se ne igra kampanja, koja jeste malo dosadna, uvek mozes da odigras neki scenario, npr. onaj gde treba da napravis grad od milion (1 000 000) stanovnika. To je ne samo izazov za igraca nego i za racunar.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

pa zevs je nastao kao klon c3, sa nekoliko bitnih razlika:

u vetjini scenarija ti je omogutjeno (kad bolje razmislim, ti je neophodno) da napadash druge gradove koje vidish na mapi "sveta", to jest grchke+male azije. napadash tako shto shaljesh chete koje si napravio u gradu (standardne elitne chete i one koje dobijash uz sam aresov hram recimo). imash i foru da ih samo raidujesh za resurse i slichno. ako osvojish grad on postaje tvoj vazal koji ti platja tribute (u resursima i lovi). mozhesh i da sklapash saveze sa gradovima ako im se svidish dovoljno (slanje poklona, jelte:) itd.

veika razlika je i u religioznom aspektu igre. u zevsu se bogovi jako bitan faktor igre, interaktivni su (pojavljuju se na mapi i mozhesh da ih smarash u hramovima za blessinge)... i mnogo zanimljiviji nego u cezaru recimo. ima mnogo bogova i hramova koje mozhesh da im dizhesh, a grade se slichno kao piramide u faraonu. dakle nije samo klik na prazno mesto vetj ti trebaju razlichiti resursi i radnici koji dizhu samu gradjevinu.

i po mom mishljenju, privreda i trgovina nema premca onoj iz zevsa :]

+doza duhovitosti, lepushkasta grafika i antichko grchki ambijent, uz neizbezhne heroje koji tje ti biti neophodni u oredjenim scenarijima da se reshish nemani.

sve u svemu, ako josh nisi igrao, a svideo ti se c3, obavezno probaj :]

fala vi lepo. [:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moze li neko da mi kaze 'de da skinem neki Strategy Manual (for free! [;)] ) imam tezak problem sa pozarima u Kartagini, koji mi s*ebu grad cim mi sve ostalo lepo krene. Imam prefekture. Imam ih i vise nego dovoljno... al' u jednom momentu prefekti mi postanu skroz neefikasni i sve lepo ode u... ppp...plamen! Ne znam sta je u pitanju.

Help! Ima l' ko ideju?

Seine K. und K. Majest

Edited by Erzherzog
Link to comment
Share on other sites

To sam igrao pre 4 god i jos uvek se secam .... fora je da gradis uske ulice sa po 8 pari kucica ... i nikad nije dovoljno prefekta . To je zato sto je pustija pa se pali zbog vrucine i ostalih sranja kao otezavajuci faktor ... ali na foru smarace te a posle nekog perioda ces da preguras to i nece se vishe pojavljivati .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...