Jump to content

Heroes


Recommended Posts

Glasine(pročitao na više od jednog mesta):Sezona dva će imati potpuno novi "pack" heroja, odvojeno od s1 i drugačija priča.

Ne bi trebalo da su ovo vise glasine, ovo je Tim rekao u nekom intervjuu. A bice i jaka fora kad urade novu postavku heroja i onda se u jednom trenutku u desetoj epizodi pojavi tipa Hiro i svi kao "uau". :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 795
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne radi vam taj spajler xD

nego, nije prob da se nadje torrent, prob je shto se obicno vuce :|, lakshe mi da drmam rapidhsare linkove , a pred spavanje torrent, aaa ocu news :(

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo da su ovo vise glasine, ovo je Tim rekao u nekom intervjuu. A bice i jaka fora kad urade novu postavku heroja i onda se u jednom trenutku u desetoj epizodi pojavi tipa Hiro i svi kao "uau". :)

Predpostavljam da će biti fazon isto vreme dešavanja, samo drugačije mesto zbivanja, ali da će im životi na neki način biti isprepletani sa "starim" herojima..Možda ovaj put lokacija bude Balkan!

nego, nije prob da se nadje torrent, prob je shto se obicno vuce :|, lakshe mi da drmam rapidhsare linkove , a pred spavanje torrent, aaa ocu news :(

nemoj da si n00b, iscimaj nekog da ti sreže ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam razmisljao o tom oziljku i skapirao sledece. Piter ne moze da ima oziljak osim ako to ne zeli. Pretpostavljam da ce ostaviti oziljak kao ethernal reminder na neki dogadjaj, a koji, to ne znamo.

s obzirom da ne mozhe da zaustavi regeneraciju, ta pricha otpada. kad je bio u bolnici lekari su konstatovali da mu je zdravlje savrsheno

Link to comment
Share on other sites

mislim da je totalno pogreshno davati krucijelne informacije u stripu, crossoveri su ok, ali ako ocesh nesto da napishesh kako valja onda pishi sve u okviru epizoda...

no ako cemo na konto stripova onda - linder i keva se nisu sreli pre nego sto je ovaj odluchio da su zhrtve prihvatljive + malo su sjebuckali ceo taj timeline...tj linder bi trebao da ima tek 50 godina a izgleda bruka mator (to mozhda jeste sideefect helinga, ali matori pokojni patreli je samo 5 godina matoriji - a izgledao je mngo starije...a klinci su oba vec bila rodjena kad se ovi sretju drugi put...sve u svemu chudno dosta

i wireless ako se pojavi u poslednjoj epizodi sa nekim deus ex fazonom i pogine besmisleno ima mnogo da se iznerviram, pogotovo sto po mnogo tome predstavlja odlichan predlozhag za lone vigilante seriju...bez obizra dal strip ili tv...

Link to comment
Share on other sites

- nidzho ono sto je seth mislio je da je ajzakov kljuc za ubijanje sajlera u stripu koji je dao kuriru...ili u sketchbooku...

spAjler - iz online stripova

meni su 3 stvari najbitnije iz stripova ostalo ma kako interesantno ne smatram vrednim pomena

prva stvar je iz poslednjeg (30og stripa) - 2 hiroa - future hiro kazhe da ne kapira zasto se buducnost nije sredila kada je kler spashena. hiro je machem isekao sajlera ali ovaj se regenerisao i explodirao (sto implicira da ce dajler da ubije i teda teh nuklearca)

druga stvar je wireless - bivsha operativka mosada koja chuje i kontrolishe elektronske signale - nju je HRG poslao da provali da je linderman zapravo iza svega

treca stvar je pricha o lindermanu i matorom patreliju i njihovoj misiji u vijetnamu koja zavrshava tako sto njih dvojhica sklapaju zavez...problem sa krajem te epizode je ko sto rekoh - patreli je vec u braku sa kevom, i nejt i piter su rodjeni kad linderman dolazi njemu na vrata da mu ponudi ortakluk...taj deo priche ima probleme na vishe nivoa...em sto je patreli fizichki u tom trenutku premlad/nedovoljno mator, ali politichki gledano je prestar da zapochne bilo sta sto bi dovelo do toga da ovaj u sledecih 20 godina postane budzha od senatora.

plus sto je dishonorably discharged iz vojske = teske pare treba imati da tako nesto nestane iz dosijea.

i takooo =o)

end

uostalom

http://www.nbc.com/Heroes/novels/

Link to comment
Share on other sites

tacno na to sam i mislio, hvala kole

I mene kopka novela #30, debelo je vremenski van konteksta sa zadnjom serijom. Bas taj deo sa Wireless, covek da pomisli da je on nju obavestio posle ragovora sa Parkerom posto je saznao za Lindermana ali onda sam taj segment iz stripa sa njom i Pentagonom mora da se dogadja nekoliko dana kasnije.

Sve ovo dovodi do zakljucka da su se mnogo rasirili tj. pricu razvlace na 3 medija i ako nisi fokusiran na sva tri, gubis. Imamo seriju, novele i Heroes 360. Smor.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

hmmm...epizoda #20 preimenovana iz string theory u "Five Years Gone"

dang ne mogu da dochekam sutrashnji dan

spAjl0r

This episode takes us five years into the future with Hiro and Ando. We meet a brunette Claire Bennet, a "very different" Matt Parkman, and a Niki/Jessica that have combined into one individual.

zomg!

end

Link to comment
Share on other sites

E da, ja sam gledao na sport klubu neki trejler za to dok je isao u okviru prenosa NHL-a :) Znam da uvek izvuku najbolje u trejleru, ali je dosta dobro to ispalo sa raznoraznim scenama i akcijama i padanjima i skakanjima i eksplozijama i slicno :)

Link to comment
Share on other sites

Dobra je epizoda, bas bas dobra :) I em puna akcije a em ostavlja coveku puno prilike da komentarise zasto je ovo ovako, zasto je ono onako, a zasto ovaj nije uradio ovo, a u stripu je pisalo da ce biti onako itd :) Vratila se i Stana Katic aka MSN ;) s tim sto opet ima ulogu od 13 sekundi.

SPOJLER

- Hiro iz buducnosti je ipak dobar kao sto smo i predpostavljali, osim ovog koleta ;>

- Ono sto mi se ne svidja jeste setting progona "mutanata" i predsednika koji odlucuje da ih pobije i sve to sto me isuvise podseca na X-men. Sta znam, meni se to nije bas toliko dopalo iako je sama atmosfera tog perioda docarana super.

- Svidja mi se Piter u ulozi Nea ;) Neka podignu dva prsta svi koji su pred kraj u zgradi u koju ulaze Hiro i Piter videli scenu u holu iz prvog Matrixa :) Jedini problem je sto nema toliko akcije.

- Primetio sam jos neke stvari koje su mi onako zasmetale, ali sam se onda setio da je to epizoda pet godina u buducnosti gde su scenaristi sami sebi dozvolili da urade od serije sta god hoce jer je to nesto sto se dogodilo ali mozda i nije sto moze da bude a mozda i nece, tako da covek ne moze da im zameri :)

- Opet imamo Piter vs Sajler fajt ali opet nije nista specijalno tj. nema pravog okrsaja. Cini mi se kao da seriji fali budzet da napravi te dobre scene fajta, sta ga znam.

- Zanimljiva mi je i ova nova podela na dobre i loshe heroje, da tako kazhem, i tjale koji sada pomazhe herojima da pobegnu a da ih ovi ne ukebaju i tako to.

- I tako, ima jos gomila sitnih detalja kojih sada ne mogu da se setim ali kapiram da cemo razviti vec diskusiju oko toga u narednim postovima :)

KRAJ SPOJLERA

Link to comment
Share on other sites

SpAjler

- ok nije zao al je ogorchen i smoren, steta sto ima totalno gej razlog za to =o) a i to da nije zao znali smo josh proslog utorka kad je izasao strip ;o))

- progon je krajnje ochekivan, pogotovo sto kadar kad sajler slika na kraju epizode govori ko je zapravo u beloj kuci

- smor sto je sajler ubio kevu/icemana, ali nemaveze to je ionako alternativa...

- smor#2 sto se zakon vs mutanata zove "the linderman act", malo je problematichno u celoj prichi kako je sajler chekao 5 godina da uzme motj regeneracije od kler a nije uzeo hiling od linermana/kako ga ovaj nije provalio...ok to je shtof za strip

- a kad smo vec kod stripa - parkman da ubije Wireles je retardirano na kub, pogovoto nakon sto smo u styripovima nauchili da je zla i naopaka + chuje komunikacije svuda okolo, tesko da njoj iko ko ne komunicira dimnim signalima mozhe da se prikrade...a haican nije bio tu kada wireless i benet ginu...

- benet pomazhe likovima zbog kler + u stripovima je lepo objashnjeno zasto je wireless sada sa njim, to je cool

- fajt izmedju pitera i sajlera u buducnosti je abitan utoliko sto znash da ce presenthiro skochiti nazad i promeniti dogadjaje, i naravno da imaju smeshno mali budzhet zaboga razmazili te holivudski filmovi sa budzhetom od 100 miliona za spec efekte samo ;oP

- piter i dalje ima ozhiljak..wierd, also retrospektivno gledano - ako je piter u prisustvu nathana osecao da mozhe da leti (na pochetku serije) zasto nista nije osecao pred keve sve ove godine ;oP

- smor je sto parkman i manje vishe svi su uspeli za 5 godina ludovanja da ostanu neinformisani, pogotovo benet koji ima wireless koja mozhe da radi sta oce...ako ne mozhe nisu trebali da stave u stripove da mozhe

- no opet imamo problem ispravljanja timelinea...

tj

futurehiro u proslosti saznaje da je sajler kriv za eksploziju > onda se valjda vraca u proslost, napadne sajlera (ne zna se u kom trenutku i da li je zapravo present hiro bio onaj koji napada), ali ovaj se regenrise (i po stripu eksplodira, ali iz serije vidimo da je sajlervoa eksplozija samo rekla-kazala ti da niro ne zna sa 100% sigurnoshtju da je sajler uzrok eksplozije...posto dogadjaji iz ove epizde iskljuchuju mogucnost da je prvo sajler eksplodirao a nakon hirove prve "popravke" proslosti piter..) > sta onda? > vraca se nazad, analizira problem do kler > upozori pitera > sajler ne dobije regeneraciju > i onda se ne vrati da ga opet napadne? ok sad je futurehiro mrtav i presenthiro ce probati da napadne sajlera, ali da li ce futurehiro doci isto u tom trenutku da ga napadne? (jer se vracao u taj trenutak pre dok je bio zhiv, pre nego sto je otishao josh dalje u proslost da upozori pitera za kler)...tj imamo stvaranje paradoksa (ako nemamo multiverse objashnjenje paradoksa)...

sve u svemu time travel je mnogo komplikovana stvar deco i ako necete da se uplicete nelogichne probleme onda se bolje klonite istog ;o)

mada kao akciono zezanje sa mnogo, mgogo dogadjaja ova epizoda je super =o))

end

Link to comment
Share on other sites

Nemam sad vremena da odgovaram na sve, a i sigurno ce uleteti jos neko sa komentarom u medjuvremenu, ali meni se ne dopada to sto moram da citam strip da bih razumeo desavanja iz serije, a ti se kole pozivas jedno 3-4 puta na isti. Sto nije nista protiv tebe :) vec prosto necu sad i strip da citam, zelim sve sto treba da znam u samoj seriji a ne oko nje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...