Jump to content

Heroes


Recommended Posts

seth > pogledaj ponovo tu epizodu.

on je uhvatio i vezao kler kad su ovi dosli sa dokazima.

onda je krenuo da pizdi ovo ono i nisu prisli dovoljno blizu da mu daju inekciju, pa je uleteo onaj baja i upucao ga

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 795
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pazte josh uvek ne znamo koliko su u buducnosti zavrshili hiro i ando, i da li je unishtenje NY uopste bilo nuklearno kad oni radnici kuliraju po rushevinama ko da nije bilo nichega...

takodje mislim da je hiro u zabludi, kada je rekao da ne mozhe da promeni proslost logika mu je bila pogreshna jer u trenutku kad je skochio unazad nije znao da google girl ima urodjeni vaskularni problem u glavi tj nije mogao da utiche na taj specifichan sluchaj (mada reshenje je odneti devojku u buducnost gde mogu da joj srede operativno mozak, divota jedna sta sve mozhe da se radi sa kontrolisanim time travelom ;o))

takodje mislim da je tim kring, koliko god da je kvalitetan pisac, isto pogodjen tipichnim vidjenjem u kom je amerika ceo svet =o) mad aima mesta da se izvadi...jednostavno ne znach na koji sluchaj se misli kada se govori o kler i spasavanju sveta, ako su pametni zavrshitje ne york prichu sada a sledece sezone nastavljaju i opet da imaju neku novu nadrpirodnu opasnost dok se company i linderman story arcovi nastavljaju

Link to comment
Share on other sites

seth > pogledaj ponovo tu epizodu.

on je uhvatio i vezao kler kad su ovi dosli sa dokazima.

onda je krenuo da pizdi ovo ono i nisu prisli dovoljno blizu da mu daju inekciju, pa je uleteo onaj baja i upucao ga

Pogledaj je ti. Pricas coveku koji iz dosade prevrce epizode po kompu dok skida nesto drugo da gleda, mislim pfffff.

Isto bi bilo da ja sad uzmem i pricam G!!! kako da predje f2, Koletu sta ima od filmova u najavi, Duletu o istoriji, mohiu o mrznji, f4ts0u o guzenju, kruku o rejvu etc. etc.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

haha, torrenti, meni se vec skinula epizoda preko news-a, n00bz [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

prvi torenti su se pojavili u 3:59 ;o) skine se pre svitanja =o)

sad mozhemo da pochnemo spekulacije =o))

pre nego sto lupim seljacki boldovani spoiler warning (jer tag josh uvek ne postoji) da izrazm blagu zabrinutost chinjenicom da ovu epizodu NIJE pisao tim kring...mada ovu rupu sto imaju u prichi sumnjam da bi i tim adresirao...

elem

SPOJLER, BRE!

Daklem ovo je bila interesantna "payoff" epizoda gde su umesto da idu svojim normalnim tokom da se fokusiraju na par heroja ubacili skoro sve glavonje, i sve je manje vishe ok, samo imamo problem, u prosloj epizodi, sajler je zaustavio voljom metak kad se fokusirao....e sada, kada ga mohinder (omg mohi!) zvekne kartom sledja ovaj se onesvesti i padne....i sta tada radi mohi? chovek kome je sajler ubio oca, muchio ga xyz minuta dok piter nije doshao, i za kog zna da je ubica kog mora da zaustavi? nista, ostavi isti onaj pistolj iz kog je pucao u njega pomenutih xyz minuta ranije i odluchuje da tegli mrtvo telo pitera patrelija do njegove gajbe, naravno, niko u njujorku te ne pita ich kada teglish lesh sa sobom...

i onda kad choveku izvuku shard iz glave on se "mrtav seti emocije koju je imao kad je kler bila pored njega"??? =o) ok kao da poverujem da je moc aktivna x sati nakon sto je on svesno upotrebi mada i to mi je bilo malo....

other than that epizoda je interesantna i ok uradjena

zhivo me interesuje sta je to ajzak video

takodje - da li je future hiro bad hiro? ;o) mislim da nije, mada ako on/onaj ko mu pomazhe da vidi te timelineove vidi glavna rachvanja, onda je on neki "multiverse jumper" sto ima svojih privlachnih strana za scenariste =o)

takodje mislim da dam pare na to da je teh keva iceman ;o)) "she warms up....kinda" =o))

za kraj, nash chovek ozymandias ;o)

ne to sto je i on superheroj i sto ima blago stereotipnu motivaciju, nego sto on kontrolishe agenciju, mislio sam da ce oni biti neki nezavisni entitet/government =o/

uglavnom ja chekam "retrospektivnu" epizodu sa njim, kevom, i hirovim caletom koji su najverovatnije delovi te starije ekipe koja se "nashla"

spoiler off.

sve u svemu josh 4 epizode do kraja sezone...ima josh stvari da se izdeshava =o)

Link to comment
Share on other sites

SPOILER odgovori

Nije ga teglio vec ga je prevezao u svom taxi-u koji vidis iza njega u sceni kad prica sa Piterovom kevom. Osim toga, jedino sto mi pada na pamet zasto Mohinder (ne mesati sa entitetom mohica) nije prerezao grkljan sayleru je sto je pobregao iz straha jer je shvatio da on nema sta da trazi jureci saylera sam i da je ovaj mnogo jaci.

Drugo, nije se mrtav setio emocija, zaboravljas da Piterove moci rade na principu blizine tj. javljaju se nevoljno kad se u blizini nekog sa mocima. Znaci nije se on sam izlecio svojom voljom nego je prisustvo Kler to uradilo umesto njega.

Za sve ostalo se slazem, ozy, keva, hirov cale itd.

SPOILER odgovorima kraj

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

JEBENI SPOILER

To sto nije ubio Sajlera, to je bezveze.

Piter zadrzava moci na koje naidje. Kler nema veze sa tim. Ona je samo znala sta da uradi jer, ako se secate, to se njoj isto desilo. Ocigledno postoji tacka u mozgu koja kada se pritisne/pogodi prekida regeneraciju. Kada je izvadla staklo, kao sto je njoj izvadila ogromno drvo riba sto radi autopsiju, on se vratio medj zive.

Ah, da, napokon Hiler! Svidja mi se Mekdauelov lik, podseca malo na Magnitoa.

Sve u svemu, ne znam sta da kazem, nije bilo preterano uzbudljivo. Ocigledno ce se vecina heroja naci u NY u trenutku eksplozije koja se mora desiti, sto mislim da je dobro, a ako se ne desi nek ga sisaju.

SPOILER OFF

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo ....

SPOJLER I DALJE TRAJE

1. I meni je glupo sto ga Mohi nije skenj'o, bat den agen, nije mi to palo napamet dok sam gledao epizodu, mogu da to pripisem "zentu" u kojem je u tom trenutku bio. Ono sto mene znatno vise smara od toga je sto je kao Sajler lagano podigao staklo, drzao ga podignutog i onda opalio, dok je piter za to vreme sta, gledao slike na zidu, ne znajuci sta se sprema + je bio okrenut ledjima. Mis'im, sto lepo nije pris'o sajleru iza ledja i odalamio ga.

2. Sa boletom sam u ovoj teoriji da to sto je Kler bila tu nema veze sa tim sto se Piter izlecio i da definitivno ima veze sa tim sto mu je izvadjeno staklo. Opet, ja sam u teoriji da nije pitanje tacke u mozgu za regeneraciju, vec toga da strano telo zabodeno u inace tako te "fatalne tacke" dovodi do prestanka regeneracije dok se ne izvadi, i mislim da bi isto bilo da mu je ono zavaljeno u srce ili tako negde. btw, ono stako deluje kao da bi mu izaslo na oko koliko je :)) I definitivno vise mislim da nema veze to sa "seti se emocije", vec da mu je to cisto bilo u procesu ucenja, sad je Piter vec mag i moze da radi sta hoce.

3. Mislim da je i kole izvalio taksi nego da je bio sarkastican u fazonu "vuce telo po njujorku". Sigurno ga nije vozio kroz metro ili shetao po ulici jedno 30 blokova :)

4. Ne znam kako bi future Hiro bio losh kada je onomad upozorio Pitera na to sta ce se desiti itd ... deluje mi to onda malo besmisleno.

5. Ajzek je otisao "sa stilom" i dopada mi se kako su uradili taj deo sa njim koji umire. Ne znam sta im je "rekao", ali to kao "with pride" je ok ispalo. Za razliku od fajta Pitera i Sajlera koji traje 7,6 sekundi.

6. Sto se mene tice, epizoda je kul, ali generalno nista toliko specijalno, moram priznati. Ono sa cime ja imam problem jeste sto imam i jednu mini-teoriju, a to je da scenaristi koriste shapeshiftere da peglaju rupe po scenariju, i to nisam voleo (od novijih filmova) recimo u MI2. Ok, tu se nisu shiftovali ali su koristili one maske, i pola filma sve neki sa maskama, pa nije ovaj neko je onaj itd. Sad to isto rade i ovde, i po meni preteruju, jer skoro pa da ovu ribu koriste u svakoj sceni da nesto urade sto im na drugi nacin ne bi poslo za rukom. Nek joj onda daju da se pretvori u sve zhive pa da sve sjebe i daj drugu sezonu :)

7. Opet, ne bih voleo da suvise iskomplikuju sa herojima, jer ce se ispostaviti da je sad svako heroj. Ono, jos ce i cistacica postati heroj, i pandur u policiji i ne znam ni sam. Delimicnu potvrdu ovome mozemo pronaci u majkinom tjaletu koji je iskoristio svoju moc dva puta, ili jos bolje u burazeru koji leti a koji je leteo jednom pre sest epizoda.

8. To je valjda to. Ostatak mi je ok, nadam se da ce "smiriti loptu" sa shirenjem price i da ce spremiti dobar zavrsetak u poslednje dve epizode recimo, da se prosto nauzivamo :)

KRAJ SPOJLERA

Link to comment
Share on other sites

spAjler

familijarni odnosi su skoro garancija da je neko heroj

samim tim, ako uzmemo da matori patreli koji je mrtav nije bio spec. a keva jeste i oba klinca su spec (sem ako im neko tipa linderman/nepoznati heroj nije biloshki cale) onda imamo i nathanovu decu (ako se dobro secam i on ima 2 dechaka sa onom u invalidskim kolicima) kao heroje koji samo chekaju da se razviju, onda hirova sestra...

"loshi hiro" sam mislio u smislu da future hiro kao i ozy misli da su neke loshe stvari dugorochno dobre...ili je samo bio smoren prezent hiroom sto ne uspeva da se sredi =o)

uglavnom ta scena mi je bila super...masi oka je stvarno car kako se sa minimalnom shminkom tako vidno transformishe iz jednog lika u drugi

za kraj megaspojler

prochitao sam na myepisodes imena 4 preostale epizode tako da ne, nece biti zavrshetak bez rasplinjavanja u poslednje 2 epizode ove sezone =o/, chak mislim da ce biti klifhenger u trenutku/neposredno pre explozije

end.

Link to comment
Share on other sites

spoiler

ajde svi bugovi koji su bili u epizodi, ali ovaj me je najviše začudio jer je najnerealniji.

"1. I meni je glupo sto ga Mohi nije skenj'o, bat den agen, nije mi to palo napamet dok sam gledao epizodu, mogu da to pripisem "zentu" u kojem je u tom trenutku bio. Ono sto mene znatno vise smara od toga je sto je kao Sajler lagano podigao staklo, drzao ga podignutog i onda opalio, dok je piter za to vreme sta, gledao slike na zidu, ne znajuci sta se sprema + je bio okrenut ledjima. Mis'im, sto lepo nije pris'o sajleru iza ledja i odalamio ga."

ostali se mogu nekako opravdati ali ovo je totalna glupost.

Glasine(pročitao na više od jednog mesta):

Sezona dva će imati potpuno novi "pack" heroja, odvojeno od s1 i drugačija priča.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima logike to sto prica Laki, ali je isto tako glupo sto Sajler nije jednostavno podigao sve u sobi. Mislim, realno. Kada dodje do tuce heroja, tu sve zavisi od scenarista, jer u sustini, ne postoji najjaci heroj (a da nije Supermen).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...