Jump to content

Eurobasket 2007


Bartuc

Recommended Posts

danas su izvuchene grupe za naredno evropsko prvenstvo u kosharci...

Grupa A

Grchka

Rusija

Srbija

kvalifikant

Grupa B

Shpanija

Hrvatska

Letonija

Portugal

Grupa C

Nemachka

Litvanija

Turska

Cheshka

Grupa D

Francuska

Slovenija

Italija

Poljska

Edited by Bartuc

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cehk, kako smo mi uopshte upali na ovo evropsko prvenstvo, mislim na osnovu chega smo ushli direktno?

Ucestvovanje na SP.

rano je za prognoze. da vidimo tim prvo.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Guest LoLxDlol_

danas su izvuchene grupe za naredno evropsko prvenstvo u kosharci...

Grupa A

Grchka

Rusija

Srbija

kvalifikant

Grupa B

Shpanija

Hrvatska

Italija

Portugal

Grupa C

Nemachka

Litvanija

Turska

Cheshka

Grupa D

Francuska

Slovenija

Italija

Poljska

LoL nabe, 2 Italije u grupi B i D zanimljivo [:o)]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Slavnić objavio spisak

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije, Zoran Moka Slavnić saopštio je spisak od 18 košarkaša za završni deo priprema pred Evropsko prvenstvo u Španiji.

Spisak igrača:

Kosta Perović, Novica Veličković, Uroš Tripković, Milenko Tepić (Partizan), Nenad Mišanović, Tadija Dragićević, Nemanja Aleksandrov, Milan Gurović, Vuk Radivojević (Crvena zvezda), Stefan Marković (Hemofarm), Zoran Erceg, Dragan Labović, Branko Cvetković, Miloš Teodosić (FMP), Darko Miličić (Orlando Medžik), Saša Pavlović (Klivlend Kavalirs), Aleksandar Rašić (Efes Pilsen).

Najveće iznenađenje je izostavljanje sa spiska Miloša Vujanića, koji je izrazio želju da nastupa na prvenstvu u Španiji.

"Kada sam pročitao da mu je nevažno ko mu je trener bilo mi je izuzuetno drago, posebno jer mu je to bio povratak na veliku scenu posle dve operacije. Međutim u razgovoru u nedelju, rekao mi je da mu treba privatni trener na 15 dana, ja sam mu dao 5 dana uz mogućnost da se kasnije priključi, što on nije prihvatio iako je imao opciju da radi sa svojim trenerom. Nije bilo razloga da ga zovem. Igrao je diskretno u PAO, a bio sam spreman da ga stavim u najuži spisak. Lično, jako mi je žao."

Dan pre objavljivanja spiska, selektor je ubedio Milana Guroviča da kao kapiten predvodi reprezentaciju, a tvrdi da će u Španiji sigurno igrati i Aleksandar Pavlović. Na pitanje, da li očekuje otkaze nekog od igrača, Slavnić je odgovorio:

"Erceg je stigao. Očekujem sve 19. jula uveče u Kovilovu. Pavlović je dao reč, sve ostalo bi bilo iznenađenje i za vas i za mene."

Kad je rezultat u pitanju, Slavnić kaže da jedino može da garantuje veliku borbu svojih izabranika.

"Jedno je želja, drugo su objektivne mogućnosti. Mogu da dajem odgovore samo na konkretna pitanja, a ovo pitanje to nije. Poginućemo u Španiji, a vi ćete da odredite da li je to bio uspeh ili ne. Postoje razni porazi, sramni i nesretni, zaslućeni i nezasluženi, ali postoje i pobede."

Novi kapiten reprezentacije je Milan Gurović, od koga Slavnić mnogo očekuje na Evropskom Prvenstvu.

"On je emotivac koji je teško podneo poraz svog tima u finalu i smarta da je imao potpuno nepravedan tretman od protivničkih navijača u plej-ofu. Tu dilemu smo brzo razjasnili, on igra za svoj narod. Još jednom o razlozima ko je zbog čega odbio da bi se od danas bavili samo onima koji će igrati u Španiji. Znate da je kod mene sve bez tajni."

Prema rečima Slavnića, Bojana Popovića i Marka Marinovića je probao na prvom treningu i nije bilo smisla da ih izbacuje sa najužeg spiska. Ocenio je da su bili reprezentativci ranijih godina i da se ne uklapaju njegovu koncepciju.

Novo okupljanje reprezentacije je 19. jula u Kovilovu, a Slavnić neće imati sve igrače na raspolaganju zbog obaveza pojedinih igrača u mladoj i juniorskoj reprezentaciji. Nemanja Aleksandrov je u dogovoru sa Vladom Vukoičićem izostavljen sa spiska i biće na raspolaganju Slavniću, dok Teodosića, Tepića i Labovića očekuje Evropsko prvenstvo za mlade, a Markovića Svetsko juniorsko prvenstvo u Novom Sadu.

izvor :D b92 :D mrzite me :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

manager-a ZA SELEKTORA ODMA, MOKO NEMAS POJMA!!!!11

post ti je do bola glup, a menadzher je 100% u pravu. Moka je debil.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

nem pojma :D ajde realno ono sto je rekao uradio je podmladio je reprezentaciju :D

ko tu fali nenad krstic 1 milojevic 2 rakocevic 3

meni se sa spiska ne svidjaju novica lozana vuk tadija tepic nekako su mi oni....ne znam fuj :D

drago mi je sto je pozvao teodosica jer stvarno je dobar :D alexandrov mozete da serete ali on je extra talenat :D a njemu je najvaznije sada da trenira i da igra :D pa ce da nam vrati ssve :D trebao je i dragovica da pozove ...

mislim i kosta i misanovic je koja klasa..ali realno :D posle ovih povredjenjih i ovih sto nece da igraju :D nemamo bolje :D

jedino mi je krivo za marinovica i popovica kao ne uklapaju se :D ne znam koju on to kosarku zeli da igra kad mu se ne uklapa barem jedan ?:D mislim pop je extra odbrambreni ovaj je lucidan napadac :D ne znam sta hoce :D

i ne kenjajte kako je moka poludeo :D on se prihvatio selektora dok su ostali samo jeli govna maljkovic ivanovic pesic svi kao furaju patriotizam a kad ih zovu jao pa ja ne mogu acb liga ne dozvoljava pa pusi kurac :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...