Jump to content

Udarishe junacki na Bogoljuba...


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vidi ove kako su se primili ..

daleko od toga da se tamo lade jaja i uchi neshto deseto .. ali nivo i dubina nije na mestu za nekoga ko moze da se zove diplomirani ekonomista (na BK) .. dok na Ekonomiji se ide u drugu krajnost (daleko od toga da je on savrshen)

sasvim je normalna pojava i totalno sam razumeo ljude koji su posle 2 godine od otvaranja faxa pohrlili na njega jel deca tada i danas uvek gledaju da idu linijom manjeg otpora

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

da si mi ovo rekao u lice popio bi shamar, al ne zbog toga shto se bojim da me nazovu radikalom vetj zbog toga shto sam osedeo svadjajutji se sa istima :)))

treba biti realan, nije dinkitj lopov zato shto alexa vuchitj tako kazhe... vetj zato shto je prosto lopov... krade i slichno :D

:O nemoj samar bolece me :D dobro ni ja dinkica nesto bas ne volim ali znam da radikali nemogu da ga smisle pa mi je onako simpatican zbog toga hehe

ali bash da je lopov neverujem premda ja bi da se djelic vrati.

Link to comment
Share on other sites

Ne ukida se magistratura, nego dolazi do njene modifikacije... Ukida se titula magistra (sto nije isto).

Najverovatnije ce biti 3 + 2 + 3 (tri godine na faksu, nakon cega dobijas Bachelor's diplomu, jos 2 godine na faksu nakon cega dobijas Master's diplomu (ekvivalent sadasnje diplome magistra), i jos 3 godine za Phd (tj. ekvivalent sadasnjeg doktorskog zvanja)), ili 4 + 1 + 2, niko za sada ne zna sigurno. Mozda ce biti i 4 + 2 + 3 u odredjenim slucajevima, tj. na odredjenim faksovima...

Sto se poredjena BK sa drugim faksovima tiche, BK je najslicniji Megatrendu, predmeti i knjige su skoro potpuno identicni (isto sranje, samo drugo pakovanje).

Link to comment
Share on other sites

БК је далеко ближи Економском него Мегатренду, а да остале приватне више школе и факултете не спомињем. тешка је неистина да људи са БК не могу да нађу посао. осим студената мог смера, и још пар смерова на Економији, БК студенти шију све са Економског за запослење. зашто? зато што имају МНОГО примењивије знање од нас. зато им мањка дубина, али посао се ионако учи...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kruko, imao sam prilike da pogledam knjige sa BK, skoro su identicne kao knjige sa Megatrenda. Pogledaj malo bolje predmete se Megatrenda i predmete sa BK (Fakultet za menadzment BK). 90% predmeta je gotovo identicno (poslovno pravo, medjunarodno poslovno pravo, sociologija, statistika, elektronsko poslovanje, strategijski menadzment, finansijski menadzment, mikroekonomija, makroekonimija, poslovni engleski za sve godine studija, informacioni sistemi, finansijska trzista, menadzment ljudskih resursa, medjunarodni marketing, itd itd itd...). Ne samo sto su identicni nazivi predmeta i gradivo koje ti predmeti obuhvataju, nego su cak i pojedine knjige i autori identicni, npr. spomenuo si knjigu koju koristite sa pravnog faxa, koristi se i na Megatrendu ista knjiga... Ako imas vremena, uzmi od nekoga knjige sa Megatrenda, videces koliko su slicne (i po obimu, i po sadrzini)...

+ Na Megatrendu imas predmete koji ne postoje na BK (Pravo Evropske Unije, Ekonomika Spoljne Trgovine, itd...).

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije ce biti 3 + 2 + 3 (tri godine na faksu, nakon cega dobijas Bachelor's diplomu, jos 2 godine na faksu nakon cega dobijas Master's diplomu (ekvivalent sadasnje diplome magistra), i jos 3 godine za Phd (tj. ekvivalent sadasnjeg doktorskog zvanja)), ili 4 + 1 + 2, niko za sada ne zna sigurno. Mozda ce biti i 4 + 2 + 3 u odredjenim slucajevima, tj. na odredjenim faksovima...
pre nego se postuje prochitaju se svi postovi;)

kod nas na mashini stvari stoje ovako: i do sada si posle tri dine mogao da dobijesh titulu nekakvog pogonskog inzenjera, shta god to bilo, poshto je do trece godine znanje koje nam daju poprilichno opshteg tipa(tj vishe predstavlaj pripremu za ono sho te cheka u 6,7,8 i devetom semestru).sad kad aje doshla bolonja samo su prebacili da te tri dine budu bachelor, a ovaj ostatak master.

i danas ako odesh da nostrifikujjesh diplomu u inostranstvu dobicesh titulu master of science.tako da magistratura nikako ence biti ekvivalent masteru barem ne u nashem sluchaju.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Kruko, imao sam prilike da pogledam knjige sa BK, skoro su identicne kao knjige sa Megatrenda. Pogledaj malo bolje predmete se Megatrenda i predmete sa BK (Fakultet za menadzment BK). 90% predmeta je gotovo identicno (poslovno pravo, medjunarodno poslovno pravo, sociologija, statistika, elektronsko poslovanje, strategijski menadzment, finansijski menadzment, mikroekonomija, makroekonimija, poslovni engleski za sve godine studija, informacioni sistemi, finansijska trzista, menadzment ljudskih resursa, medjunarodni marketing, itd itd itd...). Ne samo sto su identicni nazivi predmeta i gradivo koje ti predmeti obuhvataju, nego su cak i pojedine knjige i autori identicni, npr. spomenuo si knjigu koju koristite sa pravnog faxa, koristi se i na Megatrendu ista knjiga... Ako imas vremena, uzmi od nekoga knjige sa Megatrenda, videces koliko su slicne (i po obimu, i po sadrzini)...

+ Na Megatrendu imas predmete koji ne postoje na BK (Pravo Evropske Unije, Ekonomika Spoljne Trgovine, itd...).

ma zajebi me tih menadzmenata, to je stvarno ladovina, pricam ti o trgovini, bankarstvu, i reviziji..

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

i danas ako odesh da nostrifikujjesh diplomu u inostranstvu dobicesh titulu master of science.tako da magistratura nikako ence biti ekvivalent masteru barem ne u nashem sluchaju.

Jel moze neki primer? Licno smatram da je ovo sto si naveo nemoguce. Zavrsim faks ovde (4 god), i automatski postanem Master of science (pomocu nostrifikacije)? Sto se nostrifikacije tiche, ja sam zavrsio srednju u inostranstvu, burazer faks u inostranstvu, i nedavno magistrirao (postao upravo Master of science) u inostranstvu, i veruj mi da ovo sto si ti naveo prvi put cujem. Ipak znam malo vise o nostrifikaciji, i smatram da si malo pobrkao lonchice :) Ako mozes da mi navedes neki primer gde je baja sa diplomom bilo kojeg naseg faksa dobio titulu Mastera (a da nema magistraturu) stvarno cu ti biti zahvalan...

Edited by DECEPTICON
Link to comment
Share on other sites

ajde vi ekonomisti vishe ne smarajte, iovako vas ima previshe. Imate srece jer sa vashom diplomom ( u smislu struke) mozete odmah da nadjete posao i to u nekoj boljoj firmi, dok cu jao kao diplomirani inzenjer arhitekture morati josh 10 godina da drugima ljustim krompire po biroima, dok ne dobijem svoju prvu sansu da nesto potpishem....

...osim ako ne zapalim negde preko, i steknem masters diplomu, o chemu ponovo razmisljam

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

U ovoj zemlji jos uvek sve funkcionise preko veze.

Zato sam izabrao najlaksi nacin da dodjem do visokog obrazovanja, koje je osnovni uslov za bilo koji od normalnih poslova. To je menadzment na BK. Sta god ko rekao, ja sam na papiru isti kao diplomirani /bilo_ko/ kad zavrsim te cetiri godine. Bio sam na ekonomskom i dve godine mi je trebalo da to shvatim.

Ja sam ulozio u svoje obrazovanje ne zato sto sam se "pronasao" u nekoj oblasti, vec zato sto hocu sto vise da se unovcim kasnije.

A sto se tice ukidanja BK univerziteta - to je apsolutno nemoguce. Pored toga sto imaju zvanicnu licencu ministarstva prosvete, BK univerzitet nije u potpunosti vlasnistvo Bogoljuba.

edit: Inace, BK je skroz krsh. Organizacija nula, zgrada fakulteta - baraka (ne radi kretenima grejanje), plus veliki broj tatinih sinova (citaj: debila) koje ipak nekako vidjam iz godine u godinu. Kako li im samo to polazi za rukom, hm? Dao bih bubreg kad bi mi ponudili diplomu ekonomskog umesto BK, ali ne mogu ja da se mlatim tamo sa onim budalama.

Edited by dovlagsi

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

U ovoj zemlji jos uvek sve funkcionise preko veze.

Zato sam izabrao najlaksi nacin da dodjem do visokog obrazovanja, koje je osnovni uslov za bilo koji od normalnih poslova. To je menadzment na BK. Sta god ko rekao, ja sam na papiru isti kao diplomirani /bilo_ko/ kad zavrsim te cetiri godine. Bio sam na ekonomskom i dve godine mi je trebalo da to shvatim.

Ja sam ulozio u svoje obrazovanje ne zato sto sam se "pronasao" u nekoj oblasti, vec zato sto hocu sto vise da se unovcim kasnije.

A sto se tice ukidanja BK univerziteta - to je apsolutno nemoguce. Pored toga sto imaju zvanicnu licencu ministarstva prosvete, BK univerzitet nije u potpunosti vlasnistvo Bogoljuba.

U Srbiji je sve moguce i sve moze.

Nije Karic vlasnik svega nesto se vodi i na D'n'D a nesto se vodi i na family turs ;)

@Iguana

Ako vec mislis da ekonomisti nadju najlakse posao sto ti nisi upisao ekonomski?

zato sto ih ima kao kusih pasa pa im je plata dosta manja nego jednog arhitekte tako da mozda ces nego vreme da staziras etc. ali kad pocenes da radis ima da se osusis od casha.

Jel gresim negde?

Edited by Nykolla
Link to comment
Share on other sites

nisam upisao ekonomski nego arhitekturu jer me ekonomija ne privlachi, a zelim da radim nesto sto volim. Ja cu uvek, zahvaljujuci nekim svojim talentima, moci da nadjem kesh i van zvanichne profesije tako da mogu sebi da dozvolim luksuz da studiram nesto sto zaista volim i u chemu se zaista nalazim...

a moja kritika nije bilo kukanje na rachun visine primanja pripravnika oba posla nego u tipu rada. Dok se za pripravnike ekonomiste spremaju koliko -toliko kancelarijski poslovi od 8 do 4 , mlade arhitekte rade, crtaju, projektuju, danju i nocu da bi udovoljili klijentima koji bi hteli sve za juche, sa nikakvim budzetima...a ako ne ispunish takve zahteve onda te proglase netalentovanim.

Da su mi pare sve, bio bih pevach na grandu i radio bih tezge po splavovima i vencanjima. Nemam apsolutno nikakav talenat za muziku ili sluh, ali ne vidim da je to mnogima smetalo

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam da imas mnogo talenata i da ces se snaci ... ali nije posao "mladog arhitekte" jedini koji trazi da radis dok ne zavrsis posao imas nikakve budzete etc takva sudbina ceka svakog ko zeli da pravi nesto. Takav ti je isti posao nekog programera ali bukvalno isti ...

Tako da posto sam kazes da si izabrao da ucis nesto sto volis sta ti onda smetaju ekonomisti ;)

p.s. Jel imas tu sliku celu posto vidim da je jedan deo isecen bash onako mi treba da pokazem nekim leekovima.

Edited by Nykolla
Link to comment
Share on other sites

titulu Mastera (a da nema magistraturu) stvarno cu ti biti zahvalan
nasha asistenkinja s faksa, ali da se ogradim odmah; mozda se to samo odnosi an tehnichke nauke. vec sam u nekom od predjashnih postova pisao na koji nachin su se prebacili an bolonju, i da je znanje koje danas imash sa zavrshenih 9 semestara mashinca ekvivalentno masteru po novom statutu, dakle isti predmeti, iste knjige, samo shto je sve rastavljeno na 3+2. kao shto sam rekao i do sada je posle 3 godine mogla da se uzme titula pogonskog inzenjera.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...