Jump to content

mobilni tel.


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sa vezom u telekomu/mobtelu to vrlo lako moze da se sredi. Dok si ti koristio taj telefon sa svojim brojem on je se sa svojim IMEI brojem projavljivao svakom predajniku preko koga si ti komunicirao. Samim tim oni imaju podatke o tvom telefonu. A posto imaju te podatke mogu cim se telefon ukljuci da ga nadju u krugu od samo nekoliko metara (jednostavno se izracunava koliki je lag od telefona do predajnika i samim tim udaljenost od istog, a pravac racuna komp na osnovu udaljenosti od druga dva susedna predajnika). Kad ti oni nadju gde je telefon ti odes u muriju i kazes meni je ukraden telefon, i nalazi se tu i tu. Oni po sluzbenoj duznosti moraju da reaguju i da provere te tvoje tvrdnje.

Jedna moja poznanica je to uradila (doduse ona je isla direktno preko murije, posto je poznavala nekog ko je neka budza tamo) i sutradan su joj nasli telefon - ukrala ga joj drugarica iz skole.

Naravno ako taj neko ko ti je ukrao telefon ne pali isti u mrezi u kojoj si ga ti koristio onda mozes da se pozdravis sa njim. Ali obicno kradljivci telefona nisu toliko bistri.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mom bratu su dva puta krali mobilni. Prvi put je bilo na ulici, u Zemunu, u fazonu - "Cao mali, daj mi sat i mobilni", a drugi put mu je na faksu neki kolega ukrao mobilni. Sve u svemu oba puta nije bilo pomoci od policije, pa ja kapiram da mobilni nije dovoljno skup da bi se sada tu cimao, najverovatnije bezuspesno, da bi mi ga policija vratila.

Kako doslo tako i otislo. necu umreti bez njega

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Sa vezom u telekomu/mobtelu to vrlo lako moze da se sredi. Dok si ti koristio taj telefon sa svojim brojem on je se sa svojim IMEI brojem projavljivao svakom predajniku preko koga si ti komunicirao. Samim tim oni imaju podatke o tvom telefonu. A posto imaju te podatke mogu cim se telefon ukljuci da ga nadju u krugu od samo nekoliko metara (jednostavno se izracunava koliki je lag od telefona do predajnika i samim tim udaljenost od istog, a pravac racuna komp na osnovu udaljenosti od druga dva susedna predajnika). Kad ti oni nadju gde je telefon ti odes u muriju i kazes meni je ukraden telefon, i nalazi se tu i tu. Oni po sluzbenoj duznosti moraju da reaguju i da provere te tvoje tvrdnje.

Ovde imam samo dva pitanja:

1. Ako telekom to mozhe da uradi, kao sto svi kazhete, samo ti treba veza, za sto mi tacno treba veza? To je nekako stvar od "globalnog znacaja" i to bi bio odlican, u najmanju ruku, marketinski potez - ako vam ukradu telefon a imali ste nashu karticu, javite se, nacicemo ga" ili nesto na taj fazon. Nije to nikakva protivzakonita radnja (ako imas dozvolu policije ako si prijavio kradju na primer) niti je ocigledno toliko tesko za realizovati.

2. Na cemu bazirate misljenje da se mozhe naci telefon uz preciznost od par metara? Ja recimo znam za onu uslugu "Moj ortak" koja na osnovu pozicije od predajnika i tih komunikacija i kanala i talasa navodno treba da mi kazhe gde se nalazi pretplatnik sa odredjenim brojem (naravno pod uslovom da on pristane na to). Rezultati takve usluge su u najmanju ruku smesni i od 10 pokushaja 9 je bilo krajnje neuspesno (tipa, dva telefona jedan pored drugog, rezultat kazhe da se "ortak" nalazi 5 kilometara zapadno i tome slicno). Ako postoji neki "napredniji sistem" za to sto pricate, kul, ali ako je ovaj, nema vajde od njega.

E da, i evo jednog bonus pitanja:

- Nadjete telefon, nadjete vlasnika, ali se ispostavi da je to zapravo neki nesretnik koji je kupio mobilni od tog koji vam ga je ukrao preko oglasa ili u nekoj radnji. Sta radite u tom slucaju? (Radnja naravno vise ne radi ili taj koji ga je prodao preko oglasa vise ne koristi taj telefon).

Link to comment
Share on other sites

2. Na cemu bazirate misljenje da se mozhe naci telefon uz preciznost od par metara? Ja recimo znam za onu uslugu "Moj ortak" koja na osnovu pozicije od predajnika i tih komunikacija i kanala i talasa navodno treba da mi kazhe gde se nalazi pretplatnik sa odredjenim brojem (naravno pod uslovom da on pristane na to). Rezultati takve usluge su u najmanju ruku smesni i od 10 pokushaja 9 je bilo krajnje neuspesno (tipa, dva telefona jedan pored drugog, rezultat kazhe da se "ortak" nalazi 5 kilometara zapadno i tome slicno). Ako postoji neki "napredniji sistem" za to sto pricate, kul, ali ako je ovaj, nema vajde od njega.

Bilo je objashnjenje negde opshirno o tom sistemu. Telekom namerno pravi tu greshku (tj. tih par stotina metara do kilometar, bar je tako u mom sluchaju), chisto reda radi, a inache moze da locira telefon u krugu od nekoliko metara, bash po principu koji je zwerko objasnio. Mada to je rezervisano samo za njih, a Ortak lokator je govance [:)].

Link to comment
Share on other sites

pitajte Gisketa, ako svrati na forum, njemu je neki lik upao na stan i ukrao njegov mob i od njegove keve! E sad ovi iz murije su vratili telofon njegovoj kevi posle par dana posto mogu da ga nadju bez problema, a on im za njegov nije dao serijski broj i ostala sranja tako da neznam sta je sti telfonom! Al poenta je da to mogu da urade bez problema samo ih boli kurac! Mislim da im je to glavni fazon kao da drze javnost u neznanju i onda se neko zajebe i opljacka nesto, ili ubije nekog i ukrade mu mob i onda ga oni opusteno nadju :)! E da taj lik kod koga su nasli fon ga je kupio u nekoj radnji sa sve racunom :)!

Edited by Dulac

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Ma najbolje da mobilni imaju GPS...kakav lag? ko ce bre da racuna? i sxta onda kada si izracxunao gde je telefon bio u trenutku kada je sa njega upucen poziv???...trk na tu lokaciju pa udri sve redom dok im ne poispadaju mobilni:))))...nekako mi sve ove pricxe visxe pasxu u topic urbane legende :))))

A ovi nasxi krofnari jedino mogu da pronadju pljesku u...lepinji :))))

Nego ti pravac www.mobilnisvet.com pa biraj novi model za jesen/zimu :))))

fml

Link to comment
Share on other sites

Mislim da im je to glavni fazon kao da drze javnost u neznanju i onda se neko zajebe i opljacka nesto, ili ubije nekog i ukrade mu mob i onda ga oni opusteno nadju :)! E da taj lik kod koga su nasli fon ga je kupio u nekoj radnji sa sve racunom :)!

I ja mislim da je to u pitanju, isti trip kao i sa kamerama svuda po gradu

oO

 

Link to comment
Share on other sites

1. Ako telekom to mozhe da uradi, kao sto svi kazhete, samo ti treba veza, za sto mi tacno treba veza? To je nekako stvar od "globalnog znacaja" i to bi bio odlican, u najmanju ruku, marketinski potez - ako vam ukradu telefon a imali ste nashu karticu, javite se, nacicemo ga" ili nesto na taj fazon. Nije to nikakva protivzakonita radnja (ako imas dozvolu policije ako si prijavio kradju na primer) niti je ocigledno toliko tesko za realizovati.

Prvo zato sto ih generalno boli dupe. Drugo zato sto im treba sudski nalog ili nalog policije da bi nesto tako mogli da urade jer je to povreda privatnosti. Znaci ja mogu da odem da im trazim da nadju telefon moje devojke da bi proverio da li je stvarno kod kuce i boli je glava ili je otisla da me prevari sa Kojotom. A sa druge strane pandure mrzi da se cimaju oko tako malih stvari, realno nemaju oni bas mogucnosti da navataju svaki ukradeni mobilni telefon. Delovace cudno ali mi imamo cetiri puta manje pandura na hiljadu stanovnika od zapadnih zemalja.

2. Na cemu bazirate misljenje da se mozhe naci telefon uz preciznost od par metara? Ja recimo znam za onu uslugu "Moj ortak" koja na osnovu pozicije od predajnika i tih komunikacija i kanala i talasa navodno treba da mi kazhe gde se nalazi pretplatnik sa odredjenim brojem (naravno pod uslovom da on pristane na to). Rezultati takve usluge su u najmanju ruku smesni i od 10 pokushaja 9 je bilo krajnje neuspesno (tipa, dva telefona jedan pored drugog, rezultat kazhe da se "ortak" nalazi 5 kilometara zapadno i tome slicno). Ako postoji neki "napredniji sistem" za to sto pricate, kul, ali ako je ovaj, nema vajde od njega.

Moj ortak je manje vise glupost, on ti samo daje podatak na kom je predajniku dati korisnik.

Poenta je da se meri jacina signala od svake od antena koje ti hvatas i onda na osnovu toga se racuna koliko si udaljen od njega. Naravno mnogo toga moze da utice na to kao sto je jacina signala koju pojedine antene emituju, odredjene prepreke i sl. Opet jos jedan problem je da treba da te hvata bar nekoliko antena, ako si na nekom selu gde se jedva navata domet od jedne antene onda nalazenje verovatno nece biti bas precizno, ali u gradu softverom za svoj mob mozes da se lociras priblizno na 50-100m. Vise o tome imas recimo ovde (prvi sajt o tome koji sam izguglao) http://www.gsmhelpdesk.nl/en/helpdesk/helpdesk.php?id=84 kao i dva testirana softvera koji to rade. Ali poenta je u sledecem:

The only individuels who can position themselves within a cellular phone network are the individuals who take care of the network. Those people have access to data such as mast locations. By this every cellular phone in the world can be located. The police also uses this information gratefully since this data is also stored. When a crime has been committed the police can deduct the position of the suspect at one specific time. In a city the police can deduct the exact place of the suspect at the time of the crime scene by using the map method. So watch out, Big Brother is watching you...

Dakle oni u telekomu znaju tacno gde im se nalaze antene, koliko je koja jaka, koju blokiraju koje prepreke (to moraju da ustanove pre nego sto je postave), te samim tim mogu da te nadju u krugu od nekoliko metara.

- Nadjete telefon, nadjete vlasnika, ali se ispostavi da je to zapravo neki nesretnik koji je kupio mobilni od tog koji vam ga je ukrao preko oglasa ili u nekoj radnji. Sta radite u tom slucaju? (Radnja naravno vise ne radi ili taj koji ga je prodao preko oglasa vise ne koristi taj telefon).

Prvo i posedovanje kradene robe je krivicno delo, pa i taj "nesretnik" za to moze da odgovara. U svakom slucaju ce on pandurima morati da objasni kako i od koga ga je nabavio, ali ono sto je bitno za onoga kome je telefon ukraden jeste da se kradena roba odmah oduzima (cim se potvrdi da je to ta roba) bez obzira na to ko je ukrao, a posle nekoliko dana u policiji se vraca vlasniku.

  Ma najbolje da mobilni imaju GPS...kakav lag? ko ce bre da racuna? i sxta onda kada si izracxunao gde je telefon bio u trenutku kada je sa njega upucen poziv???...trk na tu lokaciju pa udri sve redom dok im ne poispadaju mobilni:))))

Procitaj sta pise holandjanin gore, prvo imaju logove pa mogu da otkriju bilo kada da je telefon koriscen. Plus sto ako je u mrezi on salje signal bez obzira da li razgovaras ili ne.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Prvo zato sto ih generalno boli dupe. Drugo zato sto im treba sudski nalog ili nalog policije da bi nesto tako mogli da urade jer je to povreda privatnosti. Znaci ja mogu da odem da im trazim da nadju telefon moje devojke da bi proverio da li je stvarno kod kuce i boli je glava ili je otisla da me prevari sa Kojotom

Rekoh vec, u slucaju da imas nalog od policije da to smes da uradis i da trazis. To nije toliko tesko napraviti "sistem" - Ukrali su vam telefon, aha, idite prijavite policiji, dodjite sa nalogom za proveru, mi cemo vam onda reci gde je telefon.

Prvo i posedovanje kradene robe je krivicno delo, pa i taj "nesretnik" za to moze da odgovara. U svakom slucaju ce on pandurima morati da objasni kako i od koga ga je nabavio, ali ono sto je bitno za onoga kome je telefon ukraden jeste da se kradena roba odmah oduzima (cim se potvrdi da je to ta roba) bez obzira na to ko je ukrao, a posle nekoliko dana u policiji se vraca vlasniku.

Opet ne citas, ja sam pitao sta bi ti radio da je takva situacija u pitanju? Sacekao bi samo da ti vrate telefon? Neka je krivicno delo sto on poseduje kraden fon, ali kupio ga je preko oglasa, recimo i da je dobio racun za tu kupovinu, i sta sad?

Link to comment
Share on other sites

elem mozesh samo da ga nadjesh preko veze u muriji veza u telekomu ili mobtelu ti nishta neznachi

a i nelupajte kad kazete nema shanse da ga nadju IMEI broj koji se dobija uz garanciju moze da se trazi preko nekih tamo servera i on nadje koji broj koristi taj telefon i utvrdi na mapi tacnu lokaciju fona

ja naravno nisam dobio fon natrag jebiga nemam vezu u muriji

Link to comment
Share on other sites

ali u gradu softverom za svoj mob mozes da se lociras priblizno na 50-100m.

hmm da i locira ga da je trenutno negde u knezu ili mozda i nije? mozda je u sremskoj a mozda je i na kalemegdanu a mozda u vasinoj a srecom ni jedna od tih ulica nije prometna tako da ono :-D

licno neverujem da mozes da nadjes phone posto su meni do sad digli 4 puta phone tacnije jednom meni i 3 puta sveci i jedini put kad smo nasli phone je kad su meni uzeli zato sto sam skontao ko mi je digo phone a i imam par ortaka u muriji i doneli mi phone za pola cuke.

Link to comment
Share on other sites

Rekoh vec, u slucaju da imas nalog od policije da to smes da uradis i da trazis. To nije toliko tesko napraviti "sistem" - Ukrali su vam telefon, aha, idite prijavite policiji, dodjite sa nalogom za proveru, mi cemo vam onda reci gde je telefon.

Da, to jeste vrlo logicno, ali nisi citao onaj deo gde ja kazem da pandure mrzi da se cimaju oko mobilnog telefona. Cak i recimo kad ti novcanik ukradu mislis da ce neki pandur da se smara da ispituje tu nesto? Zabole ga... Veci je problem u policiji nego u Telekomu, posto onima iz Telekoma se taj posao svodi na cirka 5-6 minuta, dok panduri moraju tebe da slusaju kako se jadas, pa da privode nekog lika tamo, pa ga onda sudija pusti iz pritvora (to je inace najcesci slucaj i prilikom dokazanih kradja kola, a ne telefona), pa onda oni moraju opet da ga hapse, pa da ga neko sudski goni, pa... Jednostavno im se ne isplati da se cimaju oko telefona.

Opet ne citas, ja sam pitao sta bi ti radio da je takva situacija u pitanju? Sacekao bi samo da ti vrate telefon? Neka je krivicno delo sto on poseduje kraden fon, ali kupio ga je preko oglasa, recimo i da je dobio racun za tu kupovinu, i sta sad?

Oni ce ti vratiti telefon to nema spora, taj lik koji ga je kupio nema nikakvo zakonsko pravo da ga zadrzi i oni ce mu ga odmah oduzeti, a tebi vratiti posle nekoliko dana. Ako mu je neko dao racun za kupovinu, onda se taj neko grdno zajebao jer ce dugo da zavrsi na robiji posto prodaje kradenu robu. Ali svi znamo da se polovni telefoni kupljeni preko halo oglasa ne dobijaju sa racunom i onda ce taj koji je kupio taj telefon da dobro prodje ako moze da dokaze da nije znao da je telefon kraden. U svakom slucaju ce mu oduzeti kradenu robu koliko god da se on bunio, jednostavno nemas pravo da se bunis kada si nelegalno nabavio robu. Naravno ti moras da imas neki dokaz da taj telefon zaista pripada tebi.

Imam ja jednu zanimljivu anegdotu koja se dogodila mojoj drugarici. Naime njoj je neko na nekoj zurci maznuo digitalni foto aparat. I sad ona je pretpostavila ko bi to mogao da bude, jos to vece pozvala pandure i rekla im, oni otisli kod njega na gajbu u 5am, on priznao da je maznuo aparat, oni ga uzeli nazad i posle par dana (ili mozda malo duze, ne secam se) joj vratili aparat. I pitaju oni nju kao jel ona zeli da ga tuzi, ona rekla ma ne u fazonu samo joj je bitno da joj je vracen aparat, ali su oni rekli da moraju da ga gone po sluzbenoj duznosti. I tako njoj posle nekoliko meseci stigne poziv da se pojavi na sudjenju kao svedok, ali ona negde na koverti procita nesto da nije obavezna da kao svedok dodje, a bilo nesto u 7 ujutro i ona to iskulira. Najjaca je stvar bila kad su joj se pre jedno mesec-dva na gajbi pojavila dva pandura u 6am i kao "gospodjice obucite se i podjite sa nama". I u cemu je fora? Ona je bila obavezna da se pojavi na tom sudjenju i oni su drugi put dobili nalog da moraju da je privedu na sudjenje, tako da je celo prepodne provela u policijskoj stanici cekajuci to sudjenje negde oko podneva (kao bili su dobri pa je nisu stavili u celiju, nego u neku kancelariju) zato sto je njoj neko ukrao aparat?!?

Eto zbog takvih stvari oni nemaju vremena da traze neciji telefon...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne treba se zezati sa policijom, ona trenira strogocu, a posebno vole da u 6 ujutru ko kreteni dolaze na gajbu. Ne znam koja im je to logika, kao sigurno ce da "nagaze" onog koga trazhe posto je on debil i ostace kod kutje nakon sto je nekoga ubio ili ukrao nesto krupno. Mada opet, to sto njih mrzi da rade glavni je problem, ali da ne otvaramo te dodatne teme, manje vise smo onu zbog koje je topic otvoren pokrili.

Link to comment
Share on other sites

Ako imas vezu u muruji veruj mi mogu da se nadju telefon za tili cas...

brat od bivse ribe radi u muriji bas na otkrivanju tih kradja mobilnih i imaju u muriji opremu da nadju telefon za bukvalno 5 minuta (dal preko samog mobtela ili preko svoje opreme... oja je opet mozda povezana sa mobtelovom mrezom ne znam). E sad, cela prica se zasniva oko toga imas li ili ne vezu u muriji. Ako imas nema nikakvog cekanja od 5 dana i idenja na sud ili neznam cega, dobijas fon asap. A ako nemas... jbg onda si ko ja [:D]

ma postoji nachin, ne znam samo ko ima opremu za to telekom/mobtel ili murija .. al u svakom sluchaju bez veze u jednoj od pomenutih institucija nema nishta od toga .. tako da sem ako ti nije neki aparat id 500e+ (a nije poshto da imash takav mobilni imao bi i vezu u gore pomenutim kompanijama [:D]) onda zaboravi na tu prichu =)

good point ;)

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...