Jump to content

Sporaći na autoputu!


togFU

Recommended Posts

30 minutes ago, dovlagsi said:

za ovo, koliko te znam, ne mogu da pojmim 🙂

Upropastio ga dekadentni Zapad! 

2 hours ago, f4ts0 said:

😄 Ja ne divljam jer znam da nisam top vozac i necu da ginem dok su deca mala, a vuce me, nije da nije.

Koje se sve mogućnosti otvaraju kad deca porastu! 

A jel ima neki autopilot da te malo "zauzda"? 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alfa said:

Realno do 150-160 nije divljanje na autoputu, ako imaš dovoljno jako vozilo

ali ako je ogranicnje 120, a ti vozis 150-160 jer su ostali teletabisi a ti znas i vozis super, onda jeste.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

Realno do 150-160 nije divljanje na autoputu, ako imaš dovoljno jako vozilo

this

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

dodao bih da imam utisak  samo da se danas na otvorenom putu/autoputu vozi dosta sigurnije nego pre 10+ godina, brojka cisto radi poredjenja mada je verovatno veca 🙂

kontam da toliki presretaci, i kamere ipak rade svoj posao (kamere su na stubovima iznad autoputa, gde obicno stoji zuta tabla sa nazivom mesta)

ili sam prosto otupeo na sve

  • Like +1 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da to dosta ide i s godinama ili makar razmišljanjem koje dolazi sa godinama. U smislu ja sam pre 10ak godina vozio 150-160 regulare na auto putu jer kao stigneš brže. A onda iskalkulišeš da na putu od 500km, što je realno skoro ceo dan vožnje sa nekim pauzama i sl si se ubrzao pola sata u razlici 150vs130 i kao pa nije mi to bitno toliko jer ću svratiti na kafu, svratiću negde da pojedem nešto, ovako ću biti opušteniji, stavio tempomat na 130 i to je to. E sad verovatno kad budem imao još više godina, ili iz nekih razloga budem još oprezniji nije mi nezamislivo da zaključim da mi je sasvim ok da vozim i 100-110 ili čak i manje po autoputu. I naravno da kamere i prosečna brzina rade, nismo izmislili toplu vodu, ali opet imaš i gomilu ljudi koji su u fazonu da po svaku cenu pokušavaju da zeznu sistem i da voze brže od ograničenja jer što reče Igor ograničenje je za teletabise 🙂

Što sve naravno ne opravdava retardirana ponašanja tipa vožnju u levoj traci i sl, za te ljude je stvarno poseban krug pakla. Ako hoćeš da obiđeš kamion sačekaj da nema nikoga, udri 130 i obiđi, iako se to ne računa kao preticanje osnovno pravilo prilikom preticanja je da se zadržiš najmanje moguće vremena u preticajnoj traci, tu logiku je normalno primeniti i na auto put. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, killYg0r said:

Znaci mozemo da zakljucimo, ko cepa 100 autoputem je deda \o

Smešno, ali DA!

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

ja volim da vozim brzo, uglavnom sam sa decom kolima te na našim putevima ne prelazim nikad 150 kmh, a uglavnom sam oko 140 kmh
ali prošle godine sam imao dosta auto-bana, bio sam ko kuče srećan, nisam žalio goriva

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

mali ofttopic (slazem se za levu traku, ali nemojmo u pakao, ipak volim svoje rodjake i drugove), jel imate vi neki svrbez i nervozu ako vozite recimo 120 a leva je slobodna?

Ja znam za neke delove u belgiji glde nema kamere (nije bilo) i tu vozim po 150-160 i obilazim srednju, kao da me nesto tera. 

Mislim vozio sam par puta, posle se osamarim i kazem sta to radis debilu jedan. Ali nekako mi deluje lakse da tako radim 😄

Po autobanu sam vozio 200, i nije mi bilo prijatno iskreno, 160 je bilo taman u desnoj traci i mirna backa 😄

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, f4ts0 said:

jel imate vi neki svrbez i nervozu ako vozite recimo 120 a leva je slobodna?

U kom smislu svrbez? Da me vuce da predjem u levu a ne menjam brzinu?

Ili da predjem u levu i ubrzam?

U svakom slucaju moj odgovor je NE, ne vuce me nista da blejim u levoj, pa cak i kad su rupe u desnoj, em nikad to nisam voleo, em sam dobio kaznu za to u Hrvatskoj :))) 

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

kako dobiješ kaznu za to? :)))

Tako sto te presretac prati 30+ km i snima, pa me tako i snimio kako vozim malo brze, pa sam verovatno i u jednom delu malo duze se zadrzao u levoj... Tako da sam tad popusio dve kazne, jednu za levu traku, drugu za brzinu... A to za levu je bilo jebiga, ne mozes da vozis fazon 180 i da krivudas levo desno, al' nema opravdanja naravno.

Link to comment
Share on other sites

vozim levom kada nema nigde nikog, pogotovo jer je navika takva zbog desne trake koju utabaju kamioni 🙂

onda urade desnu traku novu, pa se vise guram u desnu traku 😛

ali svakako u proseku vozim manje brzo danas, nego pre 10 god - trebalo mi je neko vreme da savladam, jer sam uhvatio sebe da divljam sa decama u autu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...