Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

hahah, kao da profesorima nije već dovoljno muke sa roditeljima :))

У школама у Србији је од данас на снази Правилник за превенцију и спречавање насиља. Предвиђено је формирање тимова за кризне ситуације и суспензија насилних ученика. Владање ће утицати на просек од другог разреда основне школе, а родитељи ће моћи да оцењују наставнике. 

Новина је и то што ће родитељи моћи да оцењују наставнике. Ако бар половина родитеља оцени да предавач крши прописе, приговор иде на оцену директору, а наставника не чека казна, већ едукација и менторски рад. То је још један удар на професију, оцењују наставници.

 

 

Link to comment
Share on other sites

AV je na našoj strani!

Поводом недавно усвојеног правилника о оцењивању ученика, председник Србије Александар Вучић рекао је да би требало још једном размислити о одлуци да родитељи оцењују наставнике наводећи да не треба да размазимо децу и да нам родитељи воде школе.

Председник Вучић је истакао да су наставници ти у које морамо да имамо највеће поверење, родитељи су ту да помогну, а не да одлучују уместо наставника.
"Можда и мене да упуте, можда да ми објасне зашто нисам у праву, али да још један пут размисле јер није наш посао да размазимо децу и да нам родитељи воде школе, већ они које су за то плаћени и којима морамо да верујемо, а то су наши учитељи, наставници и професори", навео је Вучић.

 

Link to comment
Share on other sites

Ništa ne sporim, to sam i napisao gore, nego mi je uvek zanimljivo kako se to AV javi dva-tri dana posle neke najave da "zamoli da se još jednom razmisli". 

Zamolio je onomad skoro Grujičićku da produži sa 14 dana na 30 ono oko bolovanja, pre toga X puta "molio" Brnabić da nešto menja, kao onomad za policijski čas 🙂 i tako.

Link to comment
Share on other sites

Pa to on kao uglađeni i mnogoštovani predsednik koji svojom nepristrasnim autoritetom moli da još jednom razmisle :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.blic.rs/vesti/hronika/decak-13-koji-je-sekirom-ubio-jaganjce-pricao-sa-komsinicom-rekao-mi-je-da-se-igrao/41n7zzs

Quote

Prema njenim rečima, maloletnik koji je sekirom usmrtio 12 jaganjca oduvek je bio problematičan.

- Stalno je bežao od kuće, nije se znalo gde spava. Krao je po kućama lovaca, uzimao je patrone za puške i ko zna šta sve. Nije puno pričao, uvek je imao neki čudan pogled. Videlo se da nešto nije kako treba - tvrdi zabrinuta komšinica.

Ističe i da uhapšeni dečak ima još tri brata i jednu sestru.

- Najstariji brat mu je u zatvoru zbog seksualnog zlostavljanja starije sestre. Drugi brat mu je pobegao od kuće, a treći čuva krave u nekom selu. Cela porodica je problematična - navodi ona.

Napominje i da je maloletnik pričao kako će ubiti Peđu i Violetu, ljude koji se brinu o njemu kako bi otišao u zatvor.

- Pričao je kako će ih ubiti i da će nakon toga otići u zatvor, jer mu je najstariji brat rekao da su dobri uslovi i da se tamo lepo živi. Ranije je živeo kod majke bez prozora, ona je stalno dovodila neke muškarce, ko zna kakve traume su mu ostale i šta je sve preživeo - tvrdi naša sagovornica.

 

Link to comment
Share on other sites

Kasno stizem al ajde... Skole su bile pakao 90tih, ne znam koje roze naocare su koriscene za neke prethodne postove. Klinci su redovno nosili oruzje, nozevi palice pistolji. Klinke 12-13 god se oblacile ko kurve i jurile 20godisnjake dilere. Rane su se i tad velicale kao kul film medju srednjeskolcima a ne kao kritika drustva (jebeni lol koji klinac bi imao dubinu za to). Bukvalno nije bilo zakona, sve divlje.

Jedino nije bilo masovnog pucanja. Jbg nije bilo 4chana za savete, ne sumnjam da je i tada bilo dovoljno poremecenih..

Ovde na Zelandu se deca kulturno samoubiju, pa se drustvo ne unemiri previse. Mislim da nas jedino eskimi iz Kanade siju po broju mladih samoubustava u svetu. Ima besplatan broj da se zove za podrsku, i to je to.

Zena i ja smo resili da sami skolujemo decu kod kuće, i stvarno nismo nikad pomislili da gube nesto u skoli. Pokret je masivan, i sve vise roditelja se odlucuje da zrtvuje prihod jednog roditelja za dobrobit dece. Ima uvek grupa homeschooling za igranje, zajednicku nastavu, arts and crafts, borilacke vestine itd. da dobiju social fix, prave drugarstva itd. Osim religioznih lesnika, i roditelji su cesto ok ljudi pa možeš popricati.

Taj zatvorski sistem institucija, gde moras da naucis da cuvas ledja, pridruzis grupi radi zastite, potplacujes cuvare i nabodes nasilnike u mraku mogu da nauce i kad su odrasli ako treba, a ne da im igra kljucnu ulogu dok se formiraju u glavi.

Surova istina je da nikog ne interesuju deca, ni nastavnike ni roditelje (cast izuzecima). Sistem je potpuno truo, modern slavery late stage capitalizam, gde svi moraju da rade. Ja gledam ovde ostavljaju bebe od 6 meseci u daycare i nazad na posao. To dete nece videti roditelje veci deo dana do kraja zivota...

  • Downvote (-1) 3

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Skole su bile pakao 90tih, ne znam koje roze naocare su koriscene za neke prethodne postove. Klinci su redovno nosili oruzje, nozevi palice pistolji. Klinke 12-13 god se oblacile ko kurve i jurile 20godisnjake dilere. Rane su se i tad velicale kao kul film medju srednjeskolcima a ne kao kritika drustva (jebeni lol koji klinac bi imao dubinu za to). Bukvalno nije bilo zakona, sve divlje.

buraz, smanji maloumno generalizovanje za pocetak. mozda ti neko i procita post a da ne pomisli da si komplet dijabola 😄

55 minutes ago, [BMF]Psycho said:

nas

vas novozelandjane, a? koji ces nam kurac ovde onda da nam pises kako kastujete mass suicide?

Link to comment
Share on other sites

pa ja sam isao pocetkom 90ih u srednju 😄 😄 i da bilo je nesigurno u smislu da su redovno dolazili paviljonci, vecernjaci i slicno da biju strebere.
Kad odes uvece u grad, mozes da racunas na zajebane situacije, a drugari koji su isli po teksasima (naziv za masinske skole) su bukvalno gledali bodenja ubadanja i slicno.
Ali sad da je bas bilo vidimo se u citulji, ne znam, verovatno zavisi i od okruzenja.

Ali! toga je bilo oduvek.

Ono sto je danas gore je roditeljsko nasilje, tj uzasni roditelji koji maltretiraju nastavnike, petljaju se deci u zivot i prave debile od dece. Smrt roditeljskim viber grupama!

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, [BMF]Psycho said:

Kasno stizem al ajde... Skole su bile pakao 90tih, ne znam koje roze naocare su koriscene za neke prethodne postove. Klinci su redovno nosili oruzje, nozevi palice pistolji. Klinke 12-13 god se oblacile ko kurve i jurile 20godisnjake dilere. Rane su se i tad velicale kao kul film medju srednjeskolcima a ne kao kritika drustva (jebeni lol koji klinac bi imao dubinu za to). Bukvalno nije bilo zakona, sve divlje.

Jedino nije bilo masovnog pucanja. Jbg nije bilo 4chana za savete, ne sumnjam da je i tada bilo dovoljno poremecenih..

Ovde na Zelandu se deca kulturno samoubiju, pa se drustvo ne unemiri previse. Mislim da nas jedino eskimi iz Kanade siju po broju mladih samoubustava u svetu. Ima besplatan broj da se zove za podrsku, i to je to.

Zena i ja smo resili da sami skolujemo decu kod kuće, i stvarno nismo nikad pomislili da gube nesto u skoli. Pokret je masivan, i sve vise roditelja se odlucuje da zrtvuje prihod jednog roditelja za dobrobit dece. Ima uvek grupa homeschooling za igranje, zajednicku nastavu, arts and crafts, borilacke vestine itd. da dobiju social fix, prave drugarstva itd. Osim religioznih lesnika, i roditelji su cesto ok ljudi pa možeš popricati.

Taj zatvorski sistem institucija, gde moras da naucis da cuvas ledja, pridruzis grupi radi zastite, potplacujes cuvare i nabodes nasilnike u mraku mogu da nauce i kad su odrasli ako treba, a ne da im igra kljucnu ulogu dok se formiraju u glavi.

Surova istina je da nikog ne interesuju deca, ni nastavnike ni roditelje (cast izuzecima). Sistem je potpuno truo, modern slavery late stage capitalizam, gde svi moraju da rade. Ja gledam ovde ostavljaju bebe od 6 meseci u daycare i nazad na posao. To dete nece videti roditelje veci deo dana do kraja zivota...

Nisam imao pojma da je bas toliko lose na NZ. Nemoj me pogresno razumeti, ali ako u toj drzavi nema privatne ili drzavne skole u koju ti mozes dete da upises, onda jebo ti tu drzavu...

Homeschooling i nije neko resenje, ne bih rekao da moze da se poredi sa institutcionalnim obrazovanjem, kvalitetnim naravno.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dende said:

Homeschooling i nije neko resenje, ne bih rekao da moze da se poredi sa institutcionalnim obrazovanjem, kvalitetnim naravno.

Daj 3 argumenta zbog cega, pre nego sto lupis ponovo. 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...