Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

4 hours ago, Zwerko said:

kao treba da imaš odgovornost prema 30 dece svaki dan za neku aj da ne kažemo sad više mizernu platu, ali ne ni preterano veliku,

Sta je mizerna plata danas a sta ne preterano velika? Pitam zato sto na nacin na koji vaspitavaju decu danas ne zasluzuju ni 50k te kako je to minimalac spada u vise nego dobru platu za posao koji obavljaju.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Uz ogradu da ne poznajem nikoga ko je direktno iz branše pa ne znam koliko su neki dodaci na staž, posebne neke uslove ili za vođenje decu na recim rekreativnu nastavu, ono što se može naći po netu je da je gradonačelnih izjavio da će plata vaspitača biti oko 100.000 a plata prosvetnih radnika oko 87.000 dinara plus oko 6.000 ako je neko razredni starešina. Nije malo, ali ako uporedim sa time da je kod mene na Skroz dobroj pekari bio oglas za običnog pekara tipa 70-80.000 dinara to mi je neuporedivo. Jer si ovamo odgovoran za 30 dece koja non-stop pište vrište i rade štagod, plus roditelje koji stalno imaju neke ideje, a ovamo ti je maks odgovornosti da ne zagori burek... 

Drugo je pitanje tačno ko je tu najviše odgovoran za vaspitavanje dece, ali da ne ulazimo sad u to...   

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zwerko said:

Uz ogradu da ne poznajem nikoga ko je direktno iz branše pa ne znam koliko su neki dodaci na staž, posebne neke uslove ili za vođenje decu na recim rekreativnu nastavu, ono što se može naći po netu je da je gradonačelnih izjavio da će plata vaspitača biti oko 100.000 a plata prosvetnih radnika oko 87.000 dinara plus oko 6.000 ako je neko razredni starešina. Nije malo, ali ako uporedim sa time da je kod mene na Skroz dobroj pekari bio oglas za običnog pekara tipa 70-80.000 dinara to mi je neuporedivo. Jer si ovamo odgovoran za 30 dece koja non-stop pište vrište i rade štagod, plus roditelje koji stalno imaju neke ideje, a ovamo ti je maks odgovornosti da ne zagori burek... 

Drugo je pitanje tačno ko je tu najviše odgovoran za vaspitavanje dece, ali da ne ulazimo sad u to...   

Upravo moja poenta... Toliko su srozali brigu i paznju o deci da je daleko bolje raditi u pekari bez ikakvog stresa. Nocni radnici mislim da imaju cak i 95.000 ako se dobro secam a tu ne ulazi nikakav skil u igru jer sve sto peku je vec smrznuto. Treba se onda zapitati koji mentalni sklop se odlucuju na taj korak da se zarobi sa 30 dece i tako malim primanjima. 

 

10 minutes ago, Dule_smor said:

Pa i lekar opste prakse bez specijalizacije u DZ ima osnovnu platu oko 90k. Ne poredim nista, samo kazem. Kad sam ja radio pre 10ak god bila je 60k, svaka cast Vucicu:DDD

Danasnjih 90.000 je tih 60.000 od pre 10g a verovatno i manje od toga samo jbg ne uci se ekonomija u skolama. Nekada je trebalo manje od plate da se kupi ajfon danas treba 2-2.5. Nije vucic kriv!

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FATA said:

 

Danasnjih 90.000 je tih 60.000 od pre 10g a verovatno i manje od toga samo jbg ne uci se ekonomija u skolama. Nekada je trebalo manje od plate da se kupi ajfon danas treba 2-2.5. Nije vucic kriv!

 

Ma naravno, sprdam se ja, to za inflaciju je jasno svakome, zato nisam ni napisao jer racunam da je ocigledno. Al zato kad AV izadje na televizor pa babama i dedama prrica kako je lekarima povecao plate za 50% oni svrsavaju jbga

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Sta je mizerna plata danas a sta ne preterano velika? Pitam zato sto na nacin na koji vaspitavaju decu danas ne zasluzuju ni 50k te kako je to minimalac spada u vise nego dobru platu za posao koji obavljaju.

3 minutes ago, FATA said:

Upravo moja poenta... Toliko su srozali brigu i paznju o deci da je daleko bolje raditi u pekari bez ikakvog stresa. Nocni radnici mislim da imaju cak i 95.000 ako se dobro secam a tu ne ulazi nikakav skil u igru jer sve sto peku je vec smrznuto. Treba se onda zapitati koji mentalni sklop se odlucuju na taj korak da se zarobi sa 30 dece i tako malim primanjima. 

Ja samo iz ovoga ne mogu da zaključiim da li ti misliš da im je plata premala ili prevelika? 😄 

Ja mislim da je užasno mala za posao koji obavljaju i za posao koji se očekuje i koji bi trebalo da obavljaju. Kao i lekara uostalom, jedina je razlika što lekari imaju opciju da odu u Nemačku, ali da se vratimo na naslov topica to je opet jedan od uspeha našeg društva. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zwerko said:

Ja samo iz ovoga ne mogu da zaključiim da li ti misliš da im je plata premala ili prevelika? 😄 

Koristim tvoju taktiku da zbunim sagovornika! 😄 Mislim da je na papiru premala dok je u stvarnosti prevelika.

Ranije si u skoli imao razrednog staresinu koji je bio nastavnik, pedagog, psiholog a na kraju i drug u neku ruku (barem je moj bio takav). Pored razrednih su tu bili i skolski pedagog i psiholog koje sam upoznao bolje nego neke od svoje blize familije. Dok danas imas bukvalno cobane koji cuvaju ovce a jedini trud koji ispoljavaju je da ne uvrede roditelje kako ne bi izazvali reakciju.

12 minutes ago, Dule_smor said:

Ma naravno, sprdam se ja, to za inflaciju je jasno svakome, zato nisam ni napisao jer racunam da je ocigledno. Al zato kad AV izadje na televizor pa babama i dedama prrica kako je lekarima povecao plate za 50% oni svrsavaju jbga

Da je ocigledno ne bi 80%+ biraca glasalo na izborima masovno za dve opcije koje nas kanale poslednjih 24 godina

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2024 at 7:02 PM, FATA said:

Dok danas imas bukvalno cobane koji cuvaju ovce

Ovo.

Gledajuci ko danas predaje u osnovnoj skoli i gimnaziji u kojima sam bio, dobijem odmah transfer blama.

Gomila ljudi iz moje generacije (plus minus 5god), koji su jedva i srednju zavrsili, o faksu da ni ne pricam, a rade zato sto nema ko drugi.
Cast izuzecima naravno.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sinoc smo pobedili sa klincima ispod 15 koji su se usrali od spiritusa u "poznatom beogradskom klubu"
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nestor retard ponovo udara.

Spoiler

422607040_7326890147346049_8044586643068

Uz svo dužno poštovanje prema njemu kao pulmologu, koliki majmun moraš biti da se probudiš jedno jutro i kažeš "sad ću ja da lečim autizam". Postoje ljudi koji gule defektološki godinama, objavljuju ozbiljne radove, i onda gledaju Nestora koji prođe Srbijom kao buldožer obećavajući organskim cveklama i maslinovim uljem da leči autizam.

Ajde što je majmun, nego što nam je Lekarska Komora gomila podguznih muva koja ne sme da ga izvede pred sud časti, a kamoli da ga država procesuira zbog nadrilekarstva.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, cali said:

Uz svo dužno poštovanje prema njemu kao pulmologu, koliki majmun moraš biti da se probudiš jedno jutro i kažeš "sad ću ja da lečim autizam". Postoje ljudi koji gule defektološki godinama, objavljuju ozbiljne radove, i onda gledaju Nestora koji prođe Srbijom kao buldožer obećavajući organskom cveklama i maslinovim uljem da leči autizam.

 

pa na takvim rešenjima je čovek dobio +5% na izborima, što bi sad menjao taktiku? :))

Link to comment
Share on other sites

U Nemackoj postoji pravni okvir i paragaf zakona za svaku glupost, pa sigurno da postoji i za ovo. A u lecenje autizma treba da bude ukljucen ceo tim, defektolog, deciji psiholog, psihijatar, pedijatar itd. Ok, svakako ne pulmolog, ali ne bi me cudilo da moze da se nadje neka rupa u zakonu zasto ne mora da odgovara za ovo.

  • Thanks (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2024 at 2:30 PM, cali said:

Nestor retard ponovo udara.

  Reveal hidden contents

422607040_7326890147346049_8044586643068

Uz svo dužno poštovanje prema njemu kao pulmologu, koliki majmun moraš biti da se probudiš jedno jutro i kažeš "sad ću ja da lečim autizam". Postoje ljudi koji gule defektološki godinama, objavljuju ozbiljne radove, i onda gledaju Nestora koji prođe Srbijom kao buldožer obećavajući organskim cveklama i maslinovim uljem da leči autizam.

Ajde što je majmun, nego što nam je Lekarska Komora gomila podguznih muva koja ne sme da ga izvede pred sud časti, a kamoli da ga država procesuira zbog nadrilekarstva.

I u Svedskoj se odredjeni "stepeni" ili "oblici" lece. Od prijateljice sin ima dijagnozu i od kako je na terapijama mnogo je napredovao. Nisu samo lekovi u pitanju, vec i rad roditelja, medicinskog osoblja itd. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Zwerko said:

Da se vratimo malo i na obrazovanje, pogledah ovaj podcast, interesantne stvari su rečene pa ko ima vremena može dalje da istraži, ali je i ovaj kratak video dovoljan da sublimira u kom pravcu idemo:

 

pa dobro šta sad, kako možemo vozače iz pakistana, možemo i profesore iz indije. ionako su dobri u fizici, matematici itd!

Link to comment
Share on other sites

sto se prosvetnih radnika tice mogu da vam kazem da ti ljudi prolaze kroz pakao. klinci do nekih 8-9 godina su najmanji problem, taj pakao stvaraju roditelji. a kada roditelji zajasu onda vaspitacima i nastavnicima presedne zivot. @FATA koliku god platu da primaju nije dovoljno. naravno, i u toj profesiji postoji grupa lenjih dileja koji ne bi trebali ni olovke na stolu da cuvaju, a ne buducnost neke zemlje. ali nisu svi takvi.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

brate svak ko je imao minimalni uvid u parent viber grupe, taj je video pakao.

Ovde kod petra to nije bilo, kod milice je prva nastavnioca imala wacapgrupu ali to je sluzilo jedino da salje slike kad neko dete slavi rodj.
No naravno cim postoji, uskoro je doslo i do prve mama-inicijative za zdravljem i da se deci ne da secer i da se ovo i ono i da nastavnik plivanja drzi decu koja su u kupacim, a to nije primereno...naravno mamatard je sa balkana, ali je to brzo saseceno.
Nova nastavnica ne da nikakve viber/wacap grupe. Ima aplikacija gde sve stize bez chat opcije

 

uglavnom, jadni nastavnici u srbiji. Dovoljno je jedan retroditelj i ode sve u qrac. A ima ih na pretek

Ima ih i ovde ali im je udaren blok 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...