Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

On 8/26/2023 at 10:13 PM, Lucky said:

možda sad ne može, tad je moglo.

mislim, mogli su i da udare dnevnikom u glavu đaka, jbg, sad ne mogu 🙂

 

U moje vreme sam sam brao prut da me uča bije po turu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

Tuča je bila između dva deteta, od kojih je jedno nažalost preminulo, drugo dete je ekipa odvezla do Urgentnog centra, po 13 godina imaju, dečaci su u pitanju.

https://www.juznevesti.com/Hronika/Sukob-vrsnjaka-Ubijen-decak-u-Niskoj-Banji.sr.html

Nepotvrđen info je da je ubica prerezao vratnu arteriju žrtvi.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Danas je konačno započelo suđenje za ovo što je povod topica.

Tužilac je tražio da suđenje bude zatvoreno za javnost a sud je prihvatio, iako je odbrana bila protiv pa čak i deo zastupnika oštećene strane.

Nevezano za tabloidno praćenje tog slučaja da je ostalo otvoreno, ipak mi se ne dopada cela priča jer ostavlja prostora za kojekakve manipulacije. Inače za ćaleta traže 12 godina.

Link to comment
Share on other sites

Traze, ja ne verujem da ce maksimalnu da dobije. Verovatno ne vise od 10, a i to zbog pritiska javnosti.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, absolute said:

Traze, ja ne verujem da ce maksimalnu da dobije. Verovatno ne vise od 10, a i to zbog pritiska javnosti.

pa da, slično. ja ne poznajem zakon ofc pa ni ne znam šta mogu da izreknu i šta je dokazivo, ali bukvalno sve šta dobije je isključivo na temu javnosti pa kao nešto mora. keva kapiram neka simbolika ono godinu dana uslovno a ovi iz streljane maks neke novčane.

Link to comment
Share on other sites

Nije samo zakon, nego i okolnosti i dokazi itd... ne znamo mi sta sve pise u optuznici i st aje ponudjeno kao dokaz i kako su ti dokazi prikupljeni.

Da ne bude kao sa onom Jelenom Marjanovic.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Zora Dobričanin Nikodinović, pravni zastupnik roditelja ubijene dece iz OŠ "Vladislav Ribnikar", gostujući u studiju potala Srbija Danas, izrazila je sumnju da je neko dečaka-ubicu "pokupio" na internetu, video njegove sklonosti ka oružju, moguće i da je video da dobro puca.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Debeli said:

Zora Dobričanin Nikodinović, pravni zastupnik roditelja ubijene dece iz OŠ "Vladislav Ribnikar", gostujući u studiju potala Srbija Danas, izrazila je sumnju da je neko dečaka-ubicu "pokupio" na internetu, video njegove sklonosti ka oružju, moguće i da je video da dobro puca.

Ovoga je bilo baš dosta i u prvim nedeljama od ubistva, pa je bila i sekta ... mislim, sve su to neki procenti mogućnosti koji postoje, ali prosto možda je samo "savršena oluja" događaja koji su svi kliknuli na svoje mesto. lud mali, ćale ga vodio da puca, itd.

43 minutes ago, killYg0r said:

Realno im nece pomoci nista da se cudoviste ne stavi u ludnicu do kraja zivota

Ali ovo suđenje je za roditelje, klincu ne mogu ništa. Moraju da nađu baš neke neobične bravure da bi ga držali duže od X godina.

Ako se ne varam on sad ide svakako i u školu, onu specijalnu dole kod Kneza Miloša, kakvo li je to odeljenje sa njim i kako rade sa njim nastavnici to je zanimljivo pitanje, ali kapiram da kad završi srednju već će morati da ga puste ili šta god.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Ako se ne varam on sad ide svakako i u školu, onu specijalnu dole kod Kneza Miloša, kakvo li je to odeljenje sa njim i kako rade sa njim nastavnici to je zanimljivo pitanje, ali kapiram da kad završi srednju već će morati da ga puste ili šta god.

Ma kakvu srednju, pa samo je osnovna obavezna, a koliko se sećam on je bio 7. razred u momentu pucnjave, dakle samo mu je ova godina ostala da završi. 

S tim da je mislim da kod njega idu na to da ga drže u psihijatrijskoj instituciji pošto ne mogu da ga stave u zatvor. Problematika toga je veštačenje gde psihijatar mora stalno da da nalaz kako je ovaj "lud". Ono što je dodatni problem, a što mi je pričao ovaj jedan pandur koga znam a koji inače radi tu forenziku (sad da li u konkretnom slučaju izmišlja ja ne znam) jeste da su i oni pričali sa Kostom i da je on ovako na prvu loptu sasvim normalan, razuman, svestan, naravno oni su panduri, nisu psihijatri. U tom smislu je verovatno pitanje i da li su uopšte i nastavnici i drugi u toj školi i mogli da primete neke znakove da bi se to moglo desiti? Čak i da su svoj posao savršeno odrađivali... 

Drugo je ovo što je ministarka predložila da će sad razredne starešine morati da prate psihičko stanje dece, tako neka glupost, kao da oni budu odgovorni za to. Mislim kako će nastavnica na primer muzičkog da zaključi da li je neko psihopata ili ne? Ok, za neku decu koja baš deluju kao ludaci, ali su to valjda i do sada radili... A ovo gde je neko naizgled sasvim normalan nemam pojma kako bi trebalo da obuče nastavnike da provale da nešto nije u redu... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zwerko said:

Ma kakvu srednju, pa samo je osnovna obavezna, a koliko se sećam on je bio 7. razred u momentu pucnjave, dakle samo mu je ova godina ostala da završi. 

 

čuj mene jafu, plazmu.

u svakom slučaju ima dva razreda tj. jedan koliko već i onda je generalno "slobodan" sa te strane.

7 minutes ago, Zwerko said:

Drugo je ovo što je ministarka predložila da će sad razredne starešine morati da prate psihičko stanje dece, tako neka glupost, kao da oni budu odgovorni za to. Mislim kako će nastavnica na primer muzičkog da zaključi da li je neko psihopata ili ne? Ok, za neku decu koja baš deluju kao ludaci, ali su to valjda i do sada radili... A ovo gde je neko naizgled sasvim normalan nemam pojma kako bi trebalo da obuče nastavnike da provale da nešto nije u redu... 

kako se to razlikuje od toga kako je trebalo da bude do sad? 🙂 mislim da im je to svima u opisu posla samo su bili na fazon zabole nas da se još i time bavimo za ove naše plate 🙂

8 minutes ago, Zwerko said:

S tim da je mislim da kod njega idu na to da ga drže u psihijatrijskoj instituciji pošto ne mogu da ga stave u zatvor. Problematika toga je veštačenje gde psihijatar mora stalno da da nalaz kako je ovaj "lud"

zato bih i ja rekao da to ne može dugo da pije vodu. on čim bude dobio priliku da ga zastupa neko ko zna šta treba da radi, tražiće neko veštačenje neke veće grupe psihijatara, šta god i ovi će da ga puste, osim ako stvarno ne uspeju da dokažu da je mega lud i da je za doživotnu ludaru.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Lucky said:

kako se to razlikuje od toga kako je trebalo da bude do sad? 🙂 mislim da im je to svima u opisu posla samo su bili na fazon zabole nas da se još i time bavimo za ove naše plate 🙂

Na ovo mislim https://www.blic.rs/vesti/drustvo/slavica-djukic-dejanovic-o-novim-obavezama-razrednih-staresina-pratice-i-mentalni/nfbem9n

Quote

Razredni starešina će imati obavezu da prati i socijalni život deteta, ali i kakav je njegov mentalni sklop. Sve te elemente koje karakterišu jedno dete, razredni starešina će morati da evidentira i u pisanoj formi, novine su koje u našem obrazovnom sistemu najavljuje ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović.

Meni sa jedne strane deluje kao više birokratije za razredne starešine, što zapravo znači da će se manje baviti time čime treba da se bave. Ali i dalje ne znam kako razredni starešina proceni kakav je mentalni sklop deteta?!

 

19 minutes ago, Lucky said:

zato bih i ja rekao da to ne može dugo da pije vodu. on čim bude dobio priliku da ga zastupa neko ko zna šta treba da radi, tražiće neko veštačenje neke veće grupe psihijatara, šta god i ovi će da ga puste, osim ako stvarno ne uspeju da dokažu da je mega lud i da je za doživotnu ludaru.

Da, to se slažem da je pipavo - jer ti kad završiš u ludari, makar i onoj sa maksimalnim obezbeđenjem to je ipak bolnica gde se očekuje da se ti u nekom momentu izlečiš ili da se dođe do zaključka da si neizlečiv. Znači neko stalno treba da konstatuje da je njega nemoguće izlečiti, a to što ti kažeš ako on nađe nekog dobrog advokata i nešto nije nemoguće da bi morali da ga puste. Što samo po sebi ne mora biti dobro za njega, jer je u bolnici i zaštićen od ovih koji bi možda hteli da mu se svete za to što je uradio, ali jbg... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ali i dalje ne znam kako razredni starešina proceni kakav je mentalni sklop deteta?!

ne znam kako je sad, ali mi smo recimo imali razrednu i u osnovnoj i u srednjoj koja nam je bila "druga majka" da tako kazem 😄 - naravno, nije ona mogla bilo koga od nas da promeni niti da nas nesto procenjuje psiholoski, ali u sustini se brinula za "dobrobit" odeljenja, mogla su deca da joj se pozale, povere itd.. mozda je ta mera sada opet aktuelna jer me ne bi cudilo da se i to izgubilo u danasnjem vremenu, pa od tih nastavnika sad kad vratim film 50% nije bilo u vinklu ili ih je boleo kurac : D 

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je u vašim školama, ali u našoj osnovnoj su doveli najzad psihologa 2 dana u sedmici koji radi zajedno sa pedagogom koji je tu cele sedmice.

Da kucnem u drvo, cimaju se i rade svoj posao. Razredne starešine su tu više za zapažanja u toku časova, i implementaciju preporuka od psihologa i pedagoga.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, reki said:

ne znam kako je sad, ali mi smo recimo imali razrednu i u osnovnoj i u srednjoj koja nam je bila "druga majka" da tako kazem 😄 - naravno, nije ona mogla bilo koga od nas da promeni niti da nas nesto procenjuje psiholoski, ali u sustini se brinula za "dobrobit" odeljenja, mogla su deca da joj se pozale, povere itd.. mozda je ta mera sada opet aktuelna jer me ne bi cudilo da se i to izgubilo u danasnjem vremenu, pa od tih nastavnika sad kad vratim film 50% nije bilo u vinklu ili ih je boleo kurac : D 

Od 1 do 4. razreda si u pravu, bilo je na taj fazon, mada je i sama razredna bila jedna od onih old school što te lupi lenjirom onim za tablu drvenim ako nešto ne uradiš kako treba 🙂

već od 5. do 8. ne mogu da kažem da su bili na taj fazon više onako malo opuštenije, tako da verovatno zavisi i od samih profana. slično je bilo i za ove predmetne, neki su se više uključivali a neki više dolazili da odrade smenu.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to ok u smislu da ima ljudi u prosveti koji se zaista baš cimaju oko gomile stvari oko kojih bi i inače trebalo da se cimaju, ali kao ne deluje mi da je neki standard. Da izuzmemo ove koji su što ti kažeš "došli da odrade smenu", ima gomila njih koji rade ono samo što je neophodno jer jbg objektivno pozicija prosvetnog radnika danas u našem društvu nije baš spektakularna - nit je dobro plaćeno, nit su nešto uvažavani od većine dece i roditelja, radi se dosta, a stalno dodaju i nove gluposti poput ovih. Tako da ti dođeš do toga da u prosvetne radnike danas idu ljudi koji su završili fakultet, a ne mogu da nađu baš ništa bolje.

Evo ja imam primer vaspitačice u vrtiću - jedna koja je bukvalno bila najbolja, najsavesnija i sve to, dobila ponudu za neki bolji posao i otišla. Ne mogu da krivim ženu - kao treba da imaš odgovornost prema 30 dece svaki dan za neku aj da ne kažemo sad više mizernu platu, ali ne ni preterano veliku, i dobiješ ponudu za posao koji je neki lagnica kancelarija (recimo HR:tf:) za 50% ili čak duplo više pa kao nije težak izbor...

Čak sam shvatio da je sada po nekom zakonu dozvoljeno da u školama predaju ljudi koji još nisu završili fakultet, tipa ćerka od drugara ima nastavnicu matematike koja nekim danima izostaje sa nastave da bi polagala ispite 🙂 Mislim ok, osnovna škola, sigurno zna da im pokaže matematiku na tom nivou, ali čisto kao ilustracija. Ili da recimo nastavnik biologije može da predaje i hemiju, tako neke fore, kao dovoljno je dobro. 

 

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...