Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

5 hours ago, Lucky said:

kad god neko napiše femicid ja se odmah setim drvocida :))

Homocid?

Ubistvo pedera, muskarca?

Dedocid, babocid?

Ubistvo dede, babe.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Кад год неко напише дрвоцид ја се сетим Менџија 🙂

ima i toga 🙂

šteta što od cele priče platana na bulevaru ostade samo mendži i drvocid :))

i onaj ludak umetnik što je kupio jedno drvo 🙂

tj ovaj

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cali said:

Ja se setim Cida, tj. Acid [RUR] 🙂

Beo nedavno kod Galeba na podkastu.

haha da, prijatno me iznenadilo ali doduše ispratio sam još par puta pre toga priču oko te njegove gajbe kroz neke druge prijatelje koji su se uključili u projekat.

svakako zanimljivo.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Kreće nova školska godina.

Od pozitivnih stvari uvodi se udaljavanje od nastave na do 5 dana; školska počinje novim programom, gde će (ako sam dobro razumeo) prvih nedelju-dve razgovarati o sistemu vrednosti.

Od negativnih stvari ovo o sistemu vrednosti je ad hoc, i prosvetari će ove godine da improvizuju sadržaj. Vladanje i dalje ne ulazi u prosek. Izbacivanje deteta iz škole nije opcija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cali said:

Kreće nova školska godina.

Od pozitivnih stvari uvodi se udaljavanje od nastave na do 5 dana; školska počinje novim programom, gde će (ako sam dobro razumeo) prvih nedelju-dve razgovarati o sistemu vrednosti.

Od negativnih stvari ovo o sistemu vrednosti je ad hoc, i prosvetari će ove godine da improvizuju sadržaj. Vladanje i dalje ne ulazi u prosek. Izbacivanje deteta iz škole nije opcija.

kao da će neko zapravo da radi to udaljavanje od nastave na 5 dana, a i ovako kad razmislim, deluje samo kao opravdani izostanak iz škole :))

mislim, prava kazna za đake je da zapravo duplo vremena budu u školi a ne da im daju da su van nje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Zato u Americi postoji onaj detention - mislim većinom ne treba kopirati njihov model, ali taj deo možda deluje bolje od ovog udaljavanja sa nastave. Bukvalno će da se trkaju klinci koga će više da izbace na po pet dana iz škole. A i ovo razgovori o sistemu vrednosti deluje besmisleno kad se tako samo kaže a ne znamo šta je zapravo program i cilj tih časova.

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zwerko said:

Zato u Americi postoji onaj detention - mislim većinom ne treba kopirati njihov model, ali taj deo možda deluje bolje od ovog udaljavanja sa nastave. Bukvalno će da se trkaju klinci koga će više da izbace na po pet dana iz škole. A i ovo razgovori o sistemu vrednosti deluje besmisleno kad se tako samo kaže a ne znamo šta je zapravo program i cilj tih časova.

pa bilo je to i kod nas neko vreme, dopunska nastava. nisam siguran dal se baš tako zvala, ali ostajali su loši đaci po naredbi profana. 

ne mislim na dodatnu nastavu koja je bila kao "gotivna" jer je bila za talentovane ili na onaj "boravak" što je bilo u osnovnoj kad su ostajali duže zbog roditelja. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Zwerko said:

Zato u Americi postoji onaj detention - mislim većinom ne treba kopirati njihov model, ali taj deo možda deluje bolje od ovog udaljavanja sa nastave. Bukvalno će da se trkaju klinci koga će više da izbace na po pet dana iz škole. A i ovo razgovori o sistemu vrednosti deluje besmisleno kad se tako samo kaže a ne znamo šta je zapravo program i cilj tih časova.

el se plasis da ne pokusa neki profa da usadi ne=zapadni sistem vrednosti 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kod nas je dopunska nastava bila za ove sto su imali keceve. A bila i je i dodatna nastava za ove sa peticama, pa ko je hteo mogao je da radi i naprednije stvari. Na dopunsku su morali da idu, a dodatna je bila dobrovoljna.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

U zakonu stoji:


Za učenike kojima je potrebna pomoć u savladavanju programa i učenju, škola organizuje dopunsku nastavu.


Tako da mislim da u suštini nije moguće povezati sa tim vaspitnim aspektom. Pogotovu danas kada se roditelji bune i žale i za stvari koje su skroz u skladu sa zakonom.

A što se vrednosti tiče prvo jeste retardirano što mi uopšte nemamo nekakvu strategiju koje vrednosti treba da usadjujemo deci (Zapadne, Istočne, Afričke, nebitno). Drugo je što se to prosto ne radi tako što se posade deca na času i krene nastavnik da predaje koje treba da im budu vrednosti...
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Zwerko said:

Tako da mislim da u suštini nije moguće povezati sa tim vaspitnim aspektom. Pogotovu danas kada se roditelji bune i žale i za stvari koje su skroz u skladu sa zakonom.

možda sad ne može, tad je moglo.

mislim, mogli su i da udare dnevnikom u glavu đaka, jbg, sad ne mogu 🙂

 

3 hours ago, daniiL said:

Kod nas nije bilo tako. Cak su izbegavali da salju problematicne medju ove sa jedinicama, da ne uticu lose na njih. Kod nas su davali ukore ovim problematicnim i izbacivali su ih iz skole. 

pa da, kapiram, to je sve kako kaže slovo zakona, kod nas ta dopunska nije ni postojala za te sa kečevima, bili su ono snađite se pa popravite kečeve 🙂 eventualno individualno profan neki ako organizuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...