Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

50 minutes ago, absolute said:

Ja ne mogu da shvatim da forenzika ne može da utvrdi gde je bilo telo (ili nije) i da li postoje tragovi dnk od ove male nesrećnice u tim kolima.

 

Ja mislim da sam negde pročitao da su kao našli tragove na kolima, ali ne mogu da tvrdim.

a dalje nemam pojma koliko mogu nešto da utvrde ili ne - pa dovoljno je da dune neki jači vetar ili padne neka kiša i da verovatno spere sve tragove neke 😞

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam shvatio neke pravnike, a neka me neko ispravi ako grešim, poprilično je teško osuditi nekog za ubistvo bez da se pronađe telo a ni ostali fizički dokazi nisu nešto ubedljivi ovde. Tako da s obzirom da su roknuli onog što je navodno znao gde je telo vrlo komplikovana situacija. Ovaj jedan jeste kao priznao ubistvo ali mi deluje da čak i tu neki dobar advokat može da ga čupa ukoliko ne postoje drugi dokazi...

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto siguran da je telo kao i/ili oružje za ubistvo kao glavna fora kod toga, mada opet imamo nemketa, ali svakako ako nema tela verovatno bilo koji advokat čak i neki rendom priučeni može da ospori jer - ako nema tela, ima li uopšte ubistva? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ja koliko sam shvatio neke pravnike, a neka me neko ispravi ako grešim, poprilično je teško osuditi nekog za ubistvo bez da se pronađe telo a ni ostali fizički dokazi nisu nešto ubedljivi ovde. Tako da s obzirom da su roknuli onog što je navodno znao gde je telo vrlo komplikovana situacija. Ovaj jedan jeste kao priznao ubistvo ali mi deluje da čak i tu neki dobar advokat može da ga čupa ukoliko ne postoje drugi dokazi...

Koliko sam upucen, u ovom momentu nemaju nijedan forenzicki trag koji povezuje dete sa kolima ili okrivljenima.

Imaju iskaz jednog od okrivljenih ciji brat je ubijen usled policijske torture. Tu se moze dobar narativ napraviti da je i od tog okrivljenog iskaz iznudjen. Ovaj sto je cutao 2 meseca je izuzetno pametno postupio. Oca jednog od okrivljenih koji se tereti za pomaganje uciniocu nakon izvrsenog k.d. su pustili.

Nije tacno da ne mogu biti osudjeni bez forenzickih dokaza. Svi dokazi izvedeni u postupku se cene po slobodnom sudijskom uverenju. Ja sam imao jedan pokusaj silovanja za koji je presudjeno samo na osnovu iskaza ostecene i nekih drugih svedoka koji nisu neposredno prisustvovali izvrsenju k.d.

Ovo gore je sa cisto strucne strane. Naravno, znamo svi ko je vec presudio na pres konferenciji...

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ovo k'o plot u filmu:

- Nećeš nigde više raditi, nećeš raditi u ovoj školi, zapamtićeš me, ne znaš ti ko sam ja. Pobiću ti porodicu - vikala je.

Pošto je bio odmor, pozive u pomoć napadnute nastavnice niko nije čuo, pa je besna majka nastavila da se iživljava i govori: ”Niko te ne čuje, ubiću te”.

Tek tada je nastavnica uspela da se otrgne, jurila je do policajca, ali on nije bio tu.

Link to comment
Share on other sites

Imamo i dva incidenta u jednom danu:

Quote

Učiteljica osnovne škole „Sveti Sava“ iz Beograda po povratku sa rekreativne nastave sa Kopaonika napadnuta je pri izlasku iz autobusa. U istom danu prebijena je i nastavnica osnovne školi „Jovan Dučić“ na Novom Beogradu

Kako se navodi u saopštenju Sindikata radnika u prosveti, učiteljicu su u četvrtak napali i pretukli roditelji učenika iz drugog odeljenja pred roditeljima i učenicima koji su se vratili sa rekreativne nastave.

„Majka učenice je prvo verbalno napala učiteljicu zajedno sa ocem da bi nastavila da je čupa za kosu i oborila je na zemlju gde je otac udario po glavi. Sve vreme su upućivali razne pretnje nasiljem. Po pozivu nekog od prisutnih roditelja policija je izašla na lice mesta, obavila uviđaj, a učiteljica je prevezena u Urgentni centar gde su konstatovane povrede glave i istegnuće vrata”, saopštio je Sindikat.

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, daniiL said:

Jednostavno ljudi su degenerici, roditelji i deca.

Ne vidim kako to može da bude opravdanje - prosto su ljudi generalno degenerici u proseku, ne samo kod nas. Problem je što će se ovakve stvari kod nas u najboljem slučaju rešavati dugotrajnim sudskim procesom koji će rezultirati ili izuzetno blagim kaznama ili češće i samo novčanom/uslovnom kaznom. Da roditelji u narednih dve nedelje budu osuđeni na po 6 meseci zatvora najmanje vrlo bi se teško neko ponovo odlučio na tako nešto. A kao nije da deluje da su ovi slučajevi nešto pravno kompleksni da to ne bi moglo da tako da se izvede i na taj način pošalje poruka da država ipak postoji. Problem je samo što zapravo ne postoji 🙂 

1 minute ago, mladenq said:

ovo izgleda najopasnija profesija u srbiji, ako te ne pretuce neko od ucenika, roditelji ce

Da se uvede neka MMA obuka na Učiteljskom fakultetu 😄 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Aj da kažemo da 10 godina deluje malo preterano, pogotovu za nekoga ko nije osuđivan ranije, ali najmanje 6 meseci a negde do 2-3 godine bih rekao da je i više nego adekvatno, uz ogradu da nisam pravnik pa ne znam kako je to u relaciji sa drugim krivičnim delima, kapiram da mora da bude neki balans. 

A inače kad smo već kod toga na koliko će biti osuđena:

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/4403011/majka-koja-je-pretukla-nastavnicu-u-os-jovan-ducic?utm_source=kurir_android&utm_medium=app_android&utm_campaign=kurir_share_counter

Quote

- Ona je i ranije pravila razne incidente, svi smo znali za to... Iz vrlo je imućne porodice. Bivša je odbojkašica, njen otac drži odbojkaški klub, a imaju i hotel na Novom Beogradu - priča za Kurir jedan od roditelja čije dete ide u ovu školu i dodaje da ona već ima dva braka iza sebe.

Po ovom opisu to je klub Vizura sa Novog Beograd, u praksi znači da u najgorem slučaju dobija uslovnu kaznu, i to ko zna kad... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, voodoo_ said:

Jeste, baš to svi misle, kakva glupa projekcija, sry Dule 😄

 

ne misle svi, al kad uzmes presek recimo blic komentara dobijes rezultat da su srbi u kurcu sa iq 75. i onda ako si zverko pocnes da mrzis svoju naciju (izmisljen konstrukt) i time i samog sebe

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...