Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

13 hours ago, cali said:

Zbog dva prebijanja prosvetnih radnika prosvetari će sutra štrajkovati.

Pa i treba, ali se ništa neće promeniti 😞

11 hours ago, cali said:

E da, nekako u isto vreme je skoro neopaženo prošla vest da REM uklanja sledeću obavezu:

 

da ne budem dežurni hejter, ali kako je zaobilažena ta klauzula inače, kojekakvim “obrazovnim programima” bolje i da su je ukinuli da se makar stvari zovu pravim imenom!

Link to comment
Share on other sites

To i ja htedoh da kažem - iako načelno treba da bude ta odrednica ono dođe Mitrović i nazove jutarnji program kod Jovane Jeremić da je to delom dokumentarni a delom program za decu, pa ispuni kvotu, bukvalno su se sprdali s time. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, cali said:

Meni je još gore da se ukloni pravna obaveza i aboliraju medijski šakali, nego da postoji obaveza koja se ignoriše jer su jači on zakona.

 

ne znam ... i jedno i drugo je loše, ali nekako ako ide ispis "KULTURNO OBRAZOVNI PROGRAM" i onda krene Zadruga, u fazonu sam, bolje da ne piše to, makar da deca ne pomisle da je to stvarno kulturno obrazovni program 🙂

Link to comment
Share on other sites

I na tarabi je pisalo pa se covek izgulio...

Vaspitavajte decu ispravno, opominjite morone i nece biti nikakvih problema! Nemojte cutati kad neko baci djubre na ulici, parkira se bahato ili vredja nekog ko nije zasluzio! 

 

  • Like +1 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FATA said:

I na tarabi je pisalo pa se covek izgulio...

Vaspitavajte decu ispravno, opominjite morone i nece biti nikakvih problema! Nemojte cutati kad neko baci djubre na ulici, parkira se bahato ili vredja nekog ko nije zasluzio! 

 

 

Slažem se.

Prošle godine zamalo istukoh neko derle koje je bacio limenku na ulicu, a kad sam mu rekao da baci u kantu, još me i pljunuo.

:c

  • Like +1 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, absolute said:

Slažem se.

Prošle godine zamalo istukoh neko derle koje je bacio limenku na ulicu, a kad sam mu rekao da baci u kantu, još me i pljunuo.

:c

Jbg tom je izgleda sudjeno da bude moroncina a njih ce uvek biti... No mozda mu ostane u podsvesti pa se reprogramira kad ga neko bude usrao od batina! 

Secam se kad sam imao nekih 10ak godina gde stojim ispred trafike a nema nikoga.. I bukvalno se neckam dal da cornem euroblok ili tofi koji su tad bili popularni kad me snimio lik preko ulice da sam se uzvrpoljio i dotrcao odmah... Kaze "alo mali nije lepo da se krade ko te je to naucio? Znam ti caleta usrace te od batina.. Aj brisi kuci da te ne vidim!". Rupa u prici je sto su se moji razveli kad sam imao 2 pa nisam imao caleta da me usere od batina i zato je samo delimicno imalo uticaja... Da sam imao caleta da me usere verovatno bi program bio uspesan 😂

  • Haha (+1) 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Jbg tom je izgleda sudjeno da bude moroncina a njih ce uvek biti... No mozda mu ostane u podsvesti pa se reprogramira kad ga neko bude usrao od batina! 

Secam se kad sam imao nekih 10ak godina gde stojim ispred trafike a nema nikoga.. I bukvalno se neckam dal da cornem euroblok ili tofi koji su tad bili popularni kad me snimio lik preko ulice da sam se uzvrpoljio i dotrcao odmah... Kaze "alo mali nije lepo da se krade ko te je to naucio? Znam ti caleta usrace te od batina.. Aj brisi kuci da te ne vidim!". Rupa u prici je sto su se moji razveli kad sam imao 2 pa nisam imao caleta da me usere od batina i zato je samo delimicno imalo uticaja... Da sam imao caleta da me usere verovatno bi program bio uspesan 😂

ALI! da se on tada nije izdrao na tebe ti danas ne bi pravio svoju pastaceriju! :)

apropo djubreta - vecinski kao narod nemamo kulturu bacanja djubreta u kante. kada se vozite magistralnim putevima samo bacite pogled pored puta koliko je djubreta, limenki, pakli od cigara baceno sa strane iz kola. verujem da je izuzetno tesko da se ima jedna obicna kesa u kolima da se u nju odlaze djubre i kada se uparkiras da tu kesu iz kola bacis u najblizu kantu. teskoe.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, oddball said:

ALI! da se on tada nije izdrao na tebe ti danas ne bi pravio svoju pastaceriju! 🙂

Tako je, sve ima svoje! 

 

13 minutes ago, oddball said:

apropo djubreta - vecinski kao narod nemamo kulturu bacanja djubreta u kante. kada se vozite magistralnim putevima samo bacite pogled pored puta koliko je djubreta, limenki, pakli od cigara baceno sa strane iz kola. verujem da je izuzetno tesko da se ima jedna obicna kesa u kolima da se u nju odlaze djubre i kada se uparkiras da tu kesu iz kola bacis u najblizu kantu. teskoe.

Danas dzukele nemaju vaspitanja da ustanu i stoje mirno tokom intoniranja himne a ocekujes da brinu o bacenom djubretu. Opet ponavljam sve je do vaspitanja iz kuce i kako roditelji nauce i informisu decu. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ne znam ... i jedno i drugo je loše, ali nekako ako ide ispis "KULTURNO OBRAZOVNI PROGRAM" i onda krene Zadruga, u fazonu sam, bolje da ne piše to, makar da deca ne pomisle da je to stvarno kulturno obrazovni program 🙂

Ma naravno, to što je mrtvo slovo na papiru da li piše ili ne je potpuno irelevantno iz moje perspektive. Jer se bukvalno rugaju u lice zakonu, ovako je makar kaljuga ali nije protivzakonita... Svejedno je dok se ne promeni nešto ozbiljnije neće se ni to dirati očigledno. 

Meni je doduše fascinantan RTS na primer u tom domenu, aj kao ovo su komercijalne televizije pa da kažemo zavise od gledanosti, gleda se Zadruga jbg. Ali ove kao mi plaćamo kroz pretplate i budžet i sva sranja i bukvalno su sve od tih obrazovnih emisija ukinuli ili obesmislili. Na RTS1 pogledaš današnji program bukvalno ne postoji ništa obrazovno, RTS2 ima par nekih emisija ali najčešće snimanih pre par godina i onda redovi random američkih i ruskih serija. Gledam na HRT-u recimo pre neki vikend imaju BBC-eve dokumentarce ono o životinjama samo novo, kao porodice životinja i tako nešto, i to mi je skroz ok, ako ne umeš da napraviš valjano jbg kupiš i to je to (da se razumemo imaju i oni gomilu sranja, ali gledam šta je dobro). Ali ovi naši nit hoće da prave nit da kupe, samo kao tu bleje i to je to. Stvarno pokušavam da shvatim logiku emitovanja serija poput Tajne Internata za plemićke kći i Mornarički specijalci na RTS-u... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Tako je, sve ima svoje! 

 

Danas dzukele nemaju vaspitanja da ustanu i stoje mirno tokom intoniranja himne a ocekujes da brinu o bacenom djubretu. Opet ponavljam sve je do vaspitanja iz kuce i kako roditelji nauce i informisu decu. 

Al si nasao poredjenje Fato, pa ja prvi ne bih stajao mirno a u zivotu nisam bacio smece na ulicu ili bilo gde a da to nije kanta 🙂

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oddball said:

apropo djubreta - vecinski kao narod nemamo kulturu bacanja djubreta u kante. kada se vozite magistralnim putevima samo bacite pogled pored puta koliko je djubreta, limenki, pakli od cigara baceno sa strane iz kola. verujem da je izuzetno tesko da se ima jedna obicna kesa u kolima da se u nju odlaze djubre i kada se uparkiras da tu kesu iz kola bacis u najblizu kantu. teskoe.

sto kaze kili i dule teska smo gomna 😄

SAD KAD SAM BIO NA ISLANDU (sad cu to stalno da ponavljam) sam video kolko smo udaljeni godinama od te neke ekoloske svesti, tamo nema papirica napolju, i to je jedna od onih stvari sto ne mozemo da krivimo drzavu, sami smo krivi jer smo slogirani

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

pa eto sada nam ekolosku svest ugradjuju u vrticu, sto nije lose - ako samo malo das vetra u ledja kod kuce kao roditelj 

ali nekada su nam usadjivali samarom do 18. godine lol

 

fora kod vaspitavanja dece, je sto se mi nismo vaspitavali samo kod kuce, ili u skoli, vaspitavali su nas stariji na svakom koraku,  komsije, rodbina, prijatelji kumovi, bilo je sasvim ok da ti i nepoznat covek skrene paznju da nesto nije lepo, kulturno ili da je nesto prosto bahato - i 90% dece bi se postidelo i ostalo bi ti u glavi da tako nesto nije ok. Dakle, uceni smo da postujemo starije, bilo koje starije, i stariji su u glavnom vodili racuna o deci oko sebe... bilo kojoj deci... 

danas toga nema, ili bar sve vise nestaje.... danas se hvatamo za gusu u saobracaju onako opusteno

  • Upvote (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, mohr said:

Al si nasao poredjenje Fato, pa ja prvi ne bih stajao mirno a u zivotu nisam bacio smece na ulicu ili bilo gde a da to nije kanta 🙂

Poredjenje je na mestu jer je to osnovna kultura kao i bacanje djubreta na ulicu. 

To sto ti ne mozes, pa ne mogu ni oni da bace djubre u kantu... sto vas cini retardima a svakoga na svoj nacin. Primer je pola vaspitanja. 

42 minutes ago, G!!! said:

ali nekada su nam usadjivali samarom do 18. godine lol

 

fora kod vaspitavanja dece, je sto se mi nismo vaspitavali samo kod kuce, ili u skoli, vaspitavali su nas stariji na svakom koraku,  komsije, rodbina, prijatelji kumovi, bilo je sasvim ok da ti i nepoznat covek skrene paznju da nesto nije lepo, kulturno ili da je nesto prosto bahato - i 90% dece bi se postidelo i ostalo bi ti u glavi da tako nesto nije ok. Dakle, uceni smo da postujemo starije, bilo koje starije, i stariji su u glavnom vodili racuna o deci oko sebe... bilo kojoj deci... 

danas toga nema, ili bar sve vise nestaje.... danas se hvatamo za gusu u saobracaju onako opusteno

Bravo. Gasi forum laki! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima himna sa religijom? Ne znam dal trolujes ili se samo pravis glup? 

Drugo cak i da ne verujes u sta god da tvrdis, mozes da ispostujes vecinu... Medjutim vidim da ti je postovanje stran pojam. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Opa, izboksovali prosvetari današnjim protestom povećanje kazne, kao što imaju advokati.

Quote

 

Napad na advokata kao krivično delo propisano je u grupi krivičnih dela protiv pravosuđa i to odredbama člana 336v Krivičnog zakonika (“Sl. glasniku RS”, br. 85/2005, 88/2005-ispr., 107/2005-ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013, 108/2014, 94/2016 i 35/2019), prema kojima:

(1) Ko napadne advokata ili člana njegove porodice, a u vezi sa obavljanjem advokatske službe,

kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

(2) Ako prilikom izvršenja dela iz stava 1. ovog člana učinilac nanese laku telesnu povredu advokatu ili članu njegove porodice ili preti upotrebom oružja,

kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

(3) Ako prilikom izvršenja dela iz stava 1. ovog člana učinilac nanese tešku telesnu povredu advokatu ili članu njegove porodice,

kazniće se zatvorom od jedne do osam godina.

(4) Ko uništi, ošteti ili učini neupotrebljivom stvar u imovini advokata ili člana njegove porodice,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.

(5) Ako je delom iz stava 4. ovog člana prouzrokovana šteta koja prelazi četiristo pedeset hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.

(6) Delo iz st. 4. i 5. ovog člana postoji ako je učinjeno prema advokatu ili članu njegove porodice, u vezi sa obavljanjem advokatske službe.

Izvor: Sajt Advokatske komore Beograda (akbgd.org.rs).

 

 

Link to comment
Share on other sites

2024, retardi i dalje misle da religija = verovanje u coveka na nebu. to je, ono, mentalni sklop deteta koje u nekom trenutku skapira da bog nije starac na nebu i za neke se tu se shvatanje bilo cega i zavrsava za ceo zivot. de bi nam kraj bio kad bi ljudi citali jos nesto osim 'dozivljaja nikoletine bursaca.'

  • Thanks (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Kakve veze ima himna sa religijom? Ne znam dal trolujes ili se samo pravis glup? 

Drugo cak i da ne verujes u sta god da tvrdis, mozes da ispostujes vecinu... Medjutim vidim da ti je postovanje stran pojam. 

Dosadno mi na poslu pa se zajebavam :), sorry Fato, naravno da cu da te ispostujem!

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...