Jump to content

SUR "Boli glava pasta" + gde valja pasta/pizza


Recommended Posts

3 hours ago, Dule_smor said:

Digi, priznaj, jel siljis pisu na lika :DDD

izgleda :))

3 hours ago, evgeniy said:

posto mora da se dokazuje instagram slepcima i da tryharduje stalno cak i kad je presao igricu jer u suprotnom OH NE STIZE NEUSPEH

koga boli patka!

pa što onda ima instagram? :))

može onda i bez ičega od toga kad je toliko kul!

Link to comment
Share on other sites

Djovani je top pica, skroz

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Lucky said:

ovamo kuka da nema para ovamo kupuje signature edition pizza oven preko neta!

nemam para za sizofrene kombinacije 🙂

u prolece cu verovatno na obuku u italiju pa da okacim diplomu na kombi i da se kurcim po ulicama zarkova!

23 minutes ago, manson said:

Kupiš to + neki kombi = neka underground street pica? 🙂

ovo je samo test varijanta u kucnom okruzenju. treba se testirati testo za picu a kucna rerna je golo govno! nedelju dana dan se drndam oko pice i odlepio jer drzim picu 20min u rerni a nece da dobije boju, za malo da slomim vrata od sporeta. rekoh jeftinije je i bez stresa ovako. 

ako se dobro pokaze mozda i najjeftinija varijanta da se pocne tako. kupi se 3-5 komada i proba nesto na ulici. kapiram da kombi nije dobra opcija jer lako moze da plane 😄 ali neki stand sto da ne, medjutim prvo da napravim testo kako treba! jel ima neko da je raspolozen za testiranje?!

14 minutes ago, f4ts0 said:

prvi dan kombi dobio 34 kazne za razne prekrsaje

, Voli* 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Nije bas tako jednostavno odgovoriti na to pitanje.

Imam par testa koje bih probao ali nisam zadovoljan kucnom rernom pa zato i narucih ovo cudo, da istestiram i odlucim sta mi je ciniti. Probacu i NP i NY pa cu se opredeliti sta ciniti dalje. Nije nuzno pec sa visokom temperaturom samo za NP pizze, a plus ovde ima i opcija da se zagreje izmedju 300-450C. U glavi mi je ideja da ako bude neki vid fastfud fazona da guram NY picu i da vozim 45cm pa delim na 6, to npr ne bih mogao sa NP.  Ako budem imao neki restorancic da se sedne onda bih verovatno cepao pastu i NP picu.  

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Sad sam nesto gledao pa ipak uslikah od pre neki dan. Ovo mi je poslednja margarita koju sam pravio sa 75% i 48h hladne fermentacije bez startera. Ispalo je top ali tacno se vidi copava rerna gde uopste nije ispeklo ivice. Poceo sam da eksperimentisem sa polisem gde bas dosta menja strukturu testa i svidja mi se razlika koju pravi. Probao bigu 2x medjutim bezuspesno. Nisam gledao kako bigovati i osusila mi se da nisam uspeo da je umesim u testo. IMG_20231209_113725_edit_200152696846019.thumb.jpg.088bccaa4d044c248fcbb05707963771.jpg

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ovaj sir u sredini me podseca na one najgore pice is pekara :D kad je sve nekako slepljeno sa onako random pecurkama, mozda i to stilizovati malo.
Ako mozes kaci sto vise slika, deluje mi interesantan napredak koj ces imati vizualno

  • Like +1 2

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

fato, ako ikad pravis pravu pec, voljan sam da pomognem!

ovo smo se burazeri i ja iscimali sa caletom pre korone, super je ispalo za nekih 300e i dve nedelje zajebavanja:

Spoiler

IMG_20201006_112033.thumb.jpg.88f89dd22f3238143352d0dd06cdb830.jpg

IMG_20201006_112002.thumb.jpg.3281db64dbeef3d02538922b02031486.jpgIMG_20201010_140925.thumb.jpg.2da39af7237abb00073c1a7e6390725e.jpg

IMG_20201006_133046.thumb.jpg.daa48db85e9be372a4d9758b0a1839f2.jpg

sto se testa tice koristio sam djubre sastojke/brasna i najjace mi je bilo kad sam provalio da identican recept, identicni postupak, identicni sastojci i odnos, ispadne drugacije. rekao bih da je glavna "tajna" naci konzistentno brasno, ova domaca su opasno neuhvatljivo sranje koje treba zaobilaziti ako se juri konstantno isti rezultat. i dalje je ozbiljno cimanje sa otvorenim plamenom i temperaturom koja varira, cesto se previse nalozim pa mislim da je vatra slaba ili guram picu dublje nego sto treba, cak i kada "natopim" pec jedno 2-2:30h jakom temperaturom. i najgore od svega, nemam kontinuitet i sve sto "naucim" kad zaredjamo i pravimo dve nedelje stalno, potpuno ispari narednih par meseci kad je pec neupotrebljiva i sve bude uzalud, ali sve u svemu odlicna zajebancija!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Diego said:

Ovaj sir u sredini me podseca na one najgore pice is pekara 😄 kad je sve nekako slepljeno sa onako random pecurkama, mozda i to stilizovati malo.
Ako mozes kaci sto vise slika, deluje mi interesantan napredak koj ces imati vizualno

Hahah sto je najgore sir je jos kao i kvalitetan!!11 😄

Nije toliko bitan sir u ovoj test fazi jer mi je bitno da nabodem testo pa sam uzeo neku mocarelu fiori di late u metrou koja je 1100kg a posto je isticao rok uzeh po 550. Kada budem naboo testo onda cu da prilagodim sastojke da bude nesto kvalitetnije. Da li smo diskutovali u ovoj temi ili u nekoj drugoj, uglavnom, kackavalji su nam najskuplji u reonu pa da ne bih bacao pare a ovaj za sada sluzi svrsi. Kada se sprzi deluje lepse ali sam ga ovde ostavio samo da se istopi. Nisam mislio da bi nekom bilo interesatno da kacim slike ali ajde pocecu u buduce. Sta vam je zanimljivo, samo konacan rezultat pice ili i proces kako izgleda testo?

 

2 hours ago, evgeniy said:

fato, ako ikad pravis pravu pec, voljan sam da pomognem!

ovo smo se burazeri i ja iscimali sa caletom pre korone, super je ispalo za nekih 300e i dve nedelje zajebavanja:

  Hide contents

IMG_20201006_112033.thumb.jpg.88f89dd22f3238143352d0dd06cdb830.jpg

IMG_20201006_112002.thumb.jpg.3281db64dbeef3d02538922b02031486.jpgIMG_20201010_140925.thumb.jpg.2da39af7237abb00073c1a7e6390725e.jpg

IMG_20201006_133046.thumb.jpg.daa48db85e9be372a4d9758b0a1839f2.jpg

sto se testa tice koristio sam djubre sastojke/brasna i najjace mi je bilo kad sam provalio da identican recept, identicni postupak, identicni sastojci i odnos, ispadne drugacije. rekao bih da je glavna "tajna" naci konzistentno brasno, ova domaca su opasno neuhvatljivo sranje koje treba zaobilaziti ako se juri konstantno isti rezultat. i dalje je ozbiljno cimanje sa otvorenim plamenom i temperaturom koja varira, cesto se previse nalozim pa mislim da je vatra slaba ili guram picu dublje nego sto treba, cak i kada "natopim" pec jedno 2-2:30h jakom temperaturom. i najgore od svega, nemam kontinuitet i sve sto "naucim" kad zaredjamo i pravimo dve nedelje stalno, potpuno ispari narednih par meseci kad je pec neupotrebljiva i sve bude uzalud, ali sve u svemu odlicna zajebancija!


Tebra pa ti si na sledecem nivou u odnosu na mene! 🙂 

Inace nemoj tako brzo donositi zakljucke jer nista nije kao sto ti se cini! Sto se tice brasna nisam siguran zasto si upotrebio izraz konzistentno (mozda nisam procitao izmedju redova)? Procenat proteina u brasnu utice na to koliko ce se jak gluten formirati a standardna hlebna brasna tip 500 imaju ~10% proteina sto je sasvim u redu za amatersku picu. Ako hoces da probas brasno sa vecim procentom proteina probaj danubius pizza brasno koje ima ~14.5% i mozda je "najjace" brasno u obicnim marketima koje mozes naci u BG. Ja sam uzeo da pravim "diastatic malt powder" da vidim da li ce uticati na kvalitet pice (pogledaj sliku dole). Sto se tice recepta zanima me koji si procenat kvasca i soli koristio a usput i proces? Ovo te ranije ne bih pitao ali od kako sam poceo da citam i ucim o brasnu/vodi/kvascu/soli ne bi verovao koliko male stvari mogu da uticu na finalni proizvod. Ako bi hteo nesto ujednaceniji kvalitet pice iz nedelju u nedelju predlazem ti da nabavis ovo dole sa slike sto je djuture 15€ na aliju uz neku malu stopericu. 

Sto se tice pica peci vrhunski ste je napravili pa ako budes raspolozen na prolece rado bih te cimnuo da nabudzimo nesto slicno! Inace gadjati pravu temperaturu je zanat koji treba ispeci (jesi video sta sam uradio : ) i moze proci mesec-dva a mozda i vise pre nego sto ga naucis. Akonto toga jedan savet a to je da ne koristis otvoren plamen vec sacekas da ostano samo zar, bukvalno kao kad pravis rostilj. Isto mozda da stavis drva sa strane kako bi picu mogao da gurnes dublje da prostis.

IMG_20231214_000346_edit_202162894339463.jpg

IMG_20231208_094805_edit_202266169395697.jpg

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, FATA said:

Hahah sto je najgore sir je jos kao i kvalitetan!!11 😄

Nije toliko bitan sir u ovoj test fazi jer mi je bitno da nabodem testo pa sam uzeo neku mocarelu fiori di late u metrou koja je 1100kg a posto je isticao rok uzeh po 550. Kada budem naboo testo onda cu da prilagodim sastojke da bude nesto kvalitetnije. Da li smo diskutovali u ovoj temi ili u nekoj drugoj, uglavnom, kackavalji su nam najskuplji u reonu pa da ne bih bacao pare a ovaj za sada sluzi svrsi. Kada se sprzi deluje lepse ali sam ga ovde ostavio samo da se istopi. Nisam mislio da bi nekom bilo interesatno da kacim slike ali ajde pocecu u buduce. Sta vam je zanimljivo, samo konacan rezultat pice ili i proces kako izgleda testo?

 

 

Vise mi samo vizuelno bilo pa me podsetilo na te uzas pice. A bas gledah onaj Giovannis na insta juce pa sam pod utiskom :D
Meni delovalo interesantno da vidim slike kako budes napredovao ili menjao picu kroz naredni vremenski period. 

 

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SATAN said:

Фато одлучи се, да ли хоћеш да правиш пице или ваљаш дрс

IMG_20231214_000346_edit_202162894339463.jpg

Sta je dsr? Mada sta god da je pitanjenje da li je unosnije od valjanja pice! 

 

26 minutes ago, Diego said:

Vise mi samo vizuelno bilo pa me podsetilo na te uzas pice. A bas gledah onaj Giovannis na insta juce pa sam pod utiskom 😄
Meni delovalo interesantno da vidim slike kako budes napredovao ili menjao picu kroz naredni vremenski period. 

Vazi ae pocecu da kacim, mozda i vidite nesto sto ja ne bih primetio. Ipak treba masi da se svidi a ne meni 🙂

Evo 2 koje su mi ispale super krajem meseca.

Ova sa prsutom je ispala jako dobro i testo se razvilo savrseno. Steta sto nisam imao bolju rernu. 

Ova druga je tanda romana. Veoma tanka i hrskava pica. 

IMG_20231121_164540.jpg

IMG_20231121_164912.jpg

IMG_20231203_173834.jpg

Edited by FATA
  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...