Jump to content

EURO 2024


Lucky

Kako prolazimo na EURO 2024?  

20 members have voted

  1. 1. Kako prolazimo na EURO 2024?

    • Nećemo se ni kvalifikovati
      4
    • Tradicionalno ispadamo u grupi
      8
    • Prolazimo u osminu finala
      3
    • Ispadamo u četvrt finalu
      0
    • Bićemo jedno od prva tri mesta!
      0
    • OSVAJAMO!
      5


Recommended Posts

1 hour ago, millanče said:

Ne menja i dalje, naravno, moj stav da je ovo ovako isto užas, po bokovima ni odbrane ni napada, imaš skakače, a nemaš centaršuteve iz igre, ni kornere, ni (polu)kontre po strani, ni slodobnjake, nemaš ništa, jer ti nespremni i neugrani "kontra-krilni bek" - NE ZNAM KAKO DRUKČIJE DA GA NAZVOEM 😄 - stoji pozadi kad napdaš, a kulira napred i hvata dah dok se braniš.

Eto, bukvalno si objasnio zasto smo imali samo 6 udaraca u gol na 3 utakmice, i dali samo jedan gol. 😄

I to je to, jbg, mozes da se nerviras, ili da se pomiris sa tim da cemo narednih 10 god samo da padamo, jer bukvalno nemas mladje generacije koje bi mogle da stasaju za naredna takmicenja (mislim da su kadeti bese dobri, ali to su fazon klinci od po 15-17god).
Znaci, i da se probere tu 5-6 solidnih klinaca, u najboljem slucaju verovatno mozes da ih ocekujes na nekom nivou Gudelja ili Maksimovica, za 10+ god.
Pod uslovom da igraju redovno u normalnim klubovima i ligama, sto u danasnje vreme bas nemamo.

Edit: Evo koliko sam napisao ovo, otvorim twitter, i vidim da je Partizan izgleda prodao mladog Bazdara (20god, buduca nada) jebenom Al Ainu iz Abu Dabija, za 3 miliona.
To je to, precrtaj jos jednog koji je mogao da bude novi Mitrovic.

Totalno iskrivljene vrednosti, niko od nasih fudbalera ne misli na karijeru, nego - daj da uzmem pare sto pre, i cao.

Edited by sttevann
  • Like +1 2

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvreme je moglo lagano da bude 2-0, 3-0 za dance

Toliko nakaradno postavljen i neuigran vezni red nismo skoro imali

A jedina utakmica gde je bilo apsolutno opravdano da krenemo ofanzivno odmah, jer nam samo pobeda igra, mi odigramo najpovucenije ikada lol

Malo mi nije jasno da nam opet za prvi faul u prvom poluvremenu (a zatim i jedini) dobijamo zuti karton. Protiv slovenije je isto bilo, svaki prvi nas faul u poluvremenu je kazenjn zutim kartonom i tu se nasa duel igra malte ne zaustavljala. Jebg mitrosa vuku za dres sa ledja u 16m, i on dobije zuti karton nakon sto se njemu danac unosi u facu. Malo to smrducka (jebg predsednik uefe je ipak slovenac) ali daleko od toga da bih rekao da su nam sudije jebale mamu, znamo mi i za mnogo gore... jebo nam je mamu piksi jerbo imamo dileje u savezu

 

A i sve bi to bilo opusteno - boli nas uvo za fudbal, dok ne cujes koju lovu taj piksi dobija a mi placamo lol  

I da, fudbal ide na dole naglo jer je ceo sistem nakardno postavljen - nikada se masovnije fudbal nije trenirao u srba, a rezultati i igraci sve slabiji. Posebna je prica na toj relaciji dete-roditelj-fudbalski klub. A nesto slicno nas ceka i sa kosarkom ocigledno... Jadno, jer se vec decenijama usadjuje narodu prica da je pro sport put ka izlasku iz bede, kada imas tu nesrecu da prisustvujes okruzenju roditelja cija deca treniraju fuzbal, pomislis da su ih pravili kako bi ovi postali milioneri fudbalski... 

  • Like +1 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

Malo mi nije jasno da nam opet za prvi faul u prvom poluvremenu (a zatim i jedini) dobijamo zuti karton. Protiv slovenije je isto bilo, svaki prvi nas faul u poluvremenu je kazenjn zutim kartonom i tu se nasa duel igra malte ne zaustavljala. Jebg mitrosa vuku za dres sa ledja u 16m, i on dobije zuti karton nakon sto se njemu danac unosi u facu. Malo to smrducka (jebg predsednik uefe je ipak slovenac) ali daleko od toga da bih rekao da su nam sudije jebale mamu...

Jeste i to, mislim da je sa Slovencima bila neka fora 35. minut mi dva faula, jedan žuti, Slovenci prave osmi ili deseti faul i ništa kartoni.

Peticija da niko iz naže frupe ne bi smeo dalje skroz realna stvar, pustite dalje neke bolje a trećeplasirane :D

Screenshot2024-06-26122218.thumb.png.0ffaa8ec28562896b43177fa6472d2c4.png

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

a dobro slazem se da je najuocljivija lepota fudbala u golovima, ali sustina fudbala nije bas da bude 5 golova na utakmici, fudbal je mnogo vise od toga a krajnji razultat je gol - a i lakse je braniti se sa falio nam je jedan gol da prodjemo dalje, nego igrali smo leprsavo i izbusili su nas sa 3:0 svaki put 😛 

istina je da je grupa sastavljena od ekipa koje igraju sporiji i tvrdji fudbal, dosta trcanja, skakanja, duela - manjak leprsavosti (u tome smo najjaci, fizicki smo jaki visoki sporiji pa eto)

nego da se mi lepo pripremamo za basket 😉

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, killYg0r said:

Svaki put kad vidim da se lopta vraca nazad a najvise do golmana dodje mi da ugasim prenos. Bez ideje, zelje ili volje. Gledaju statistike neke ko ima posed lopte, broj pasova a rezultati 0.

Zivo me interesuje statistika protiv Danaca - od koliko nasih veznih igraca je Rajkovic imao vise dodira sa loptom? 😛 

Svaka lopta ide nazad, nasi vezni da li su par puta primili loptu okrenuti licem ka golu... Ovo sto mi igramo vise niko ne igra..

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam ni sto se loze ljudi, prestao sam tamo posle antica, a posle muslina i definitivno rekao bih zauvek

gledam fuzbal kao povod da blejim sa ortacima, ne da se primam ili nerviram ili da analiziram probleme u drustvu i sistemu

svakako navijam, jer vidim da su nasi igraci dali sve od sebe, ali vise od toga ne dozvoljam sebi da se investiram

Sto kazu skoti, mi imamo kult reprezentacije - idemo da se druzimo, putujemo, pijemo, zezamo.... samo tako i treba

 

e da, prvenstvo je sve samo ne smece - bukvalno pregrst sjajnih tekmi u svakoj grupi, mada sa druge strane ja prezirem taj stil spanskog ciganskog fudbala lol ali nisam glup da kazem da je sranje 

  • Downvote (-1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

lupas gluposti, prvenstvo je kurcina i vizuelno i statisticki

statisticki, najneefikasnija grupna faza u poslednjih tipa 30 god, a u kontekstu broja odigranih utakmica, mislim da je vrlo moguce da je najneefikasnija grupna faza ikad

na sta bi se moglo mozda zazmuriti, da ti ovamo imas neki leprsav napadacki fudbal, ali osim par ok utakmica, sve ostalo neko guzenje sa nula bodova igrom, gde tipa ne vidis dve prilike do 90og min, cak i kada je ekipama apsolutni imperativ pobeda za prolaz, ljudi bez ikakvih napadackih ambicija do poslednjih 5-10min, bukvalno se sjebes sto si odvojio sat ipo da pogledas

'spanski ciganski fudbal', retorika od pre 15 god, kad se sa xaviem i iniestom drzao jedno 80% posed, sto ni tad nije imalo narocito smisla izjaviti, a posebno ne na ovom prvenstvu, gde ljudi imaju najtalentovaniju napadacku okosnicu u ovim klincima jamalu, viliamsu i pedriu, i igraju najbolji i najlepsi fudbal (za sada), bez konkurencije

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mladenq said:

prvenstvo je kurcina i vizuelno i statisticki

Ne bih se slozio uopste.

Koliko si utakmica odgledao, osim nasih? 

Meni je, sa izuzetkom nekoliko utakmica(nasa grupa, realno, i ovo zadnje kolo u grupi Belgijanaca), prilicno zanimljivo prvenstvo, sa dosta dobrih utakmica, uzbudljivih momenata (promene rezultata u poslednjim minutima/sekundama), nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka, nekoliko puta haos na ulicama... jbg, i to daje draz fudbalu, ceo haos oko Balkanskih zemalja tamo, tuzbe, kazne, Katar je bio smor zivi...

Slazem se da su nase utakmice, i grupa kompletno, bile uzasne. Englezi uzasan fudbal, mislim da je utakmica Danska - Slovenija bila jedino sto je valjalo.

Ali tvrditi da je kompletno prvenstvo kurcina je moguce samo ako si bukvalno gledao tih par utakmica, a ostalo samo proverio rezultate, ili gledao kroz statistiku bez da si pogledao igru.

Ako ti je zanimljivije da gledas utakmicu u kojoj Nemci daju 9 golova San Marinu, super, ali ja bih pre gledao tvrdu, takticki dobro postavljenu utakmicu izmedju dva tima, a koja se zavrsi makar i sa samo 0-2 gola...

  • Upvote (+1) 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

osim nasih, jos jedno 10ak utakmica

gledao sam da ispratim utakmice ekipa od kojih sam ocekivao neku atraktivnu igru/efikasnost, spance, francuze, belgijance, pa cak i engleze pod sautgejtom cisto zbog ozbiljnog talenta kojeg imaju medju igracima

23 minutes ago, sttevann said:

Ako ti je zanimljivije da gledas utakmicu u kojoj Nemci daju 9 golova San Marinu, super,

naravno da nije, nema potrebe da sugerises apsurdne stvari koje nigde ne tvrdim

nemam problem da gledam utakmice sa malo golova, ili cak nijednim, ali ti mesas 'takticki dobro postavljenu utakmicu izmedju dva tima' sa utakmicama gde treneri nece nista da rizikuju do samog kraja, a igracki kadar im maksimalno nezainteresovan

ili da ipak revidiramo piksija, mozda covek nije trenerski bogalj nego ozbiljan takticar koji jbg nema srece

edit: takodje, kad kazem prvenstvo (kompletno), naravno da ne mislim da je svaka utakmica bila kurcina, nego izvodim neki generalni zakljucak na osnovu onoga sto sam video do sada u kombinaciji sa generalnom neefikasnoscu grupne faze, i u poredjenju sa prvenstvima u poslednjih 20ak godina kojih mogu da se prisetim

dajem sebi taj luksuz je li, na forumu 😄

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Prvenstvo je zanimljivo samo u slucaju ako te zanimaju pripreme za para-olimpijske igre. U tom duhu i takticke postavke jer retard ne moze da pobedi retarda... 

Da vaskrsnu francuska, italija, spanija, holandija i nemacka iz 2000ih lagano bi polupale sve timove na prvenstvu sa 3-4-5:0

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...