Jump to content

Koristite li samouslužne kase u prodavnici?


Recommended Posts

Te automatske pumpe za benzin postoje u Francuskoj već jedno 30 godina da ja znam i dosta su “dominantne”. 

opet, više cenim svoje vreme pa ću radije da sipam na automatu nego sa prvo čekam red da dodjem na običnu pumpu pa onda da se nakani da izadje ovaj sto sipa (ili onaj sto placa) itd. 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dule_smor said:

Jbga, nema u Njemacke cigana da ti peru kola, moras sam ili na one drive in :c

Mi istrenirani gastosi imamo kesu kod ulaznih vrata i evro u njoj za kolica u Lidlu!

Kad sam ziveo u Holandiji, odnos samousluznih prema "ljudskim" kasama je bio tipa 9:1, tako da sam se navikao na samousluzne kase. Mogu natenane da slozim sve sto mi treba, ne moram da cekam red, jedna osoba manje mi dira robu i ne baca je (u inostranstvu je uglavnom Lidl skola gde ti kasirka istrese sve na brzaka). Mislim da samo Edeka i te fensi samousluge imaju "spore" kasirke.

U principu sve sto moze samousluzno i ne ceka se red, moze. Ako je jos jeftinije, gde ces vece srece.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dende said:

Mi istrenirani gastosi imamo kesu kod ulaznih vrata i evro u njoj za kolica u Lidlu!

a pazi sad ovaj skil.....zeton za pranje kola umesto eura!
Zasto?
Pa prosjaci na parkingu love ko vraca kolica i traze uvek taj euro. Ovako, umesto da budem drzak i kazem "no", "je parle pas" ili slican dissrespect, ja napravim tuzno lice i kazem "mais, j'ai pas  d'euro, c'est jeton, desoleeee", i onda oni onako "jaooo mitzaaaa" i vozi 😄 😄

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, killYg0r said:

Vrhunac ove price je Telenor banka koja nema ekspozituru.

SAM UPLACUJES, SAM ISPLACUJES!

uf, tu tek otvaraš celu novu kutiju ... ne samo da će sve postojeće banke preći na taj model u jednom trenutku, već će masno da ti naplate i za čak i tu opciju a kamoli kad ideš kod službenika.

kao ova priča sa kasama samo što ako odeš na kasu gde je zaposleni uvećaju ti račun za 20% 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, f4ts0 said:

a pazi sad ovaj skil.....zeton za pranje kola umesto eura!
Zasto?
Pa prosjaci na parkingu love ko vraca kolica i traze uvek taj euro. Ovako, umesto da budem drzak i kazem "no", "je parle pas" ili slican dissrespect, ja napravim tuzno lice i kazem "mais, j'ai pas  d'euro, c'est jeton, desoleeee", i onda oni onako "jaooo mitzaaaa" i vozi 😄 😄

Ja mislim da sam ja jos gori....Kada se uzme novcic od dva evra, moze da se skoro do kraja gurne u kolica dok ne klikne i onda se izvuce. Tako dobijes odvezana kolica i odmah imas novcic u dzepu. Nekako se osecam lose kad stoji unutra novcic i moram da vraitm kolica. Svejedno bih ih vratio, ali ne moraju oni da me teraju sa novcicem, je l'?
Ovde isto stoje migranti napolju i ja kad izadjem samo gurnem kolica, a njih 3-4 uvek skoce kad vide da ih ne vezujem na sledeca kolica da ispadne novcic :tf: onda kad dodju do kolica, da nije mozda kurchina hahahahah

Znam da sam govno ali realno ako u ovoj drzavi prosis treba da te odvedu na poljanu, nateraju da iskopas sopstveni grob i potrose jedan, maksimalno dva metka na tebe.

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 3
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

А која је фора зашто је сада у реду да се краде по радњама? Што их не гоне?

Најелегантније што сам ја овде видео је ручни скенер где сам скенирам шта сам купиио док слажем. Не купукем никада толико да не могу да понесем па није драма да се служи. Ел може да се краде? Може, али нема разлога. Престар сам да крадем саламе и сиреве. Не ради ме то.

А потпуно ми је свеједно на какву касу идем. Гужва ме смара само. Немам трип са очувањем радних места и сл.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, overkind said:

А која је фора зашто је сада у реду да се краде по радњама? Што их не гоне?

Valjda su u Kaliforniji uveli neki zakon da ne mogu da te optuže za krađu ako je vrednost ukradene robe ispod $950, s tim da je to pitanje da ne mogu da te optuže za krivično delo, nego samo za prekršaj, ima ovde. I onda panduri i tužioci koji uglavnom imaju pretrpano sve živo najčešće i ne pokreću postupke, ili ove prosto bole dupe što su optuženi/osuđeni za prekršaj, tek kad nakarikaju nekoliko imaju ozbiljan problem. 

On 7/17/2022 at 9:22 AM, killYg0r said:

Da li je zaziveo ovaj koncept i zasto ne!

Problem je što moraju da imaju svoje radnje koje su specijalizovane baš za to, ali nisu oni od toga odustali i dalje ih šire, doduše korona poprilično usporila. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

То као да је неко написао закон да их мотивише да краду јбт. Исплати се да украдеш нешто до 950 и после заваљаш и платиш казну.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

И даље ми је страховито глупо. Ем охрабрујеш багру, ем оптерећујеш продавца да беспотребно уводи купоне. Колико год да је једноставан тај систем, мора нешто да се плати за то. Лакше да лепо затвориш и одеш од будала.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Nešto slično i kod nas 🙂

http://www.b92.net/lokal/cacak/drustvo-saga-o-ukradenoj-prsuti-u-cacku-se-nastavlja-vinovnik-osloboden-placanja-kazne-razlog-je-neverovatan-2184169

Quote

Osnovni sud u Čačku obustavio je krivični postupak protiv meštanina P. M. kojem je nedavno izrekao kaznu od 100.000 dinara jer je decembra 2019. u samoposluzi "Maksi" u ovom gradu izneo deset vakumiranih pršuta od po 100 grama koje je spakovao u svoju torbu dok je u korpu za kupljenu robu ostavio nekoliko drugih proizvoda.

Kraj kase je prošao tako što je platio samo robu iz korpe, dok pršut vredan 2.499,87 dinara nije prijavio.

Osnovno tužilaštvo u Čačku teretilo ga je za delo krađe i zbog toga je bio osuđen na pomenutu globu.

Međutim, branioc osuđenog žalio se Višem sudu u Čačku koji je ukinuo presudu Osnovnog i predmet vratio na ponovno suđenje jer je uvidom u Agenciju za privredne registre utvrdio da je vlasnik "Maksija" kompanija "Delez Srbija" sa sedištem u Luksemburgu, i u privatnom vlasništvu u iznosu od 100 odsto, što znači da je "Maksi" u sastavu privatne firme.

Na ponovnom suđenju osnovni tužilac je odustao od optužbe, kako saznaje agencija RINA, protiv okrivljenog smatrajući da je reč o privatnoj imovini pa je pravno da se postupak vodi po privatnoj tužbi i naložio oštećenom da li će preuzeti gonjenje.

Oštećeni "Delez" se u roku od osam dana nije izjasnio tako da je tuženi Čačanin oslobođen krivičnog postupka, piše Rina.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...