Jump to content

Koristite li samouslužne kase u prodavnici?


Recommended Posts

ali, ioanko je uvek veci red na normalnoj kasi, ne zanima te da ubrzas protok ljudi? 😄
bar je u univeru tako, imaju 4 te kase i uglavnom nisu zauzete, zavrsim kupiovinu za minut (osim ako ne kupim i neko pivo pa treba odobrenje)

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, reki said:

ali, ioanko je uvek veci red na normalnoj kasi, ne zanima te da ubrzas protok ljudi? 😄
bar je u univeru tako, imaju 4 te kase i uglavnom nisu zauzete, zavrsim kupiovinu za minut (osim ako ne kupim i neko pivo pa treba odobrenje)

nije moje da ubrzavam protok ljudi, nego na njima - tako što će da otvore još koju kasu.
svakako mi nije problem da sačekam par minuta, to je cena borbe koju sam spreman da platim! neko se svađa i napušava kasirke zbog brnjica, nego čeka u redu, jebiga.

a ovo na kraju za odobrenje je trebalo da bude fora kao "izgledam mladoliko hehe" ili šta?

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, mene bas mrzi da cekam vise nego sto moram, pogotovo sto cesto u toku radnog vremena odem da kupim nesto. ne znam sta postizes cekanjem u redu, to bi mogao da objasnis. a odobrenje trazi sistem cim ocitas alkohol, pa onda radnik proverava dal si punoletan, sto ipak u mom slucaju ne mora.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, reki said:

ne znam sta postizes cekanjem u redu, to bi mogao da objasnis.

objasnio sam već - postižem to da ću da budem uslužen od strane živog bića

 

8 minutes ago, reki said:

a odobrenje trazi sistem cim ocitas alkohol, pa onda radnik proverava dal si punoletan, sto ipak u mom slucaju ne mora.

hoćeš da kažeš da na samouslužnoj kasni na kojoj se ne čeka, ponekad ipak treba da ... čekaš? :tf:

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, togFU said:

objasnio sam već - postižem to da ću da budem uslužen od strane živog bića

 

hoćeš da kažeš da na samouslužnoj kasni na kojoj se ne čeka, ponekad ipak treba da ... čekaš? :tf:

 

ok onda. a da to sa odobrenjem je jako glupo. al opet nedovoljno da me natera da cekam u redu sa banjickim babama koje kupuju na cekove, malo procaskaju sa kasirkom, i na kraju 3 minuta pakuju stvari u ona kolica-ceger

Link to comment
Share on other sites

Na 2min od stana imam maxi 24/7 sa četri samouslužne kase. Nikada nije gužva, a i instant me iznervira kada kasirica pokazuje svoje umeće kucanja pa samo nabacuje proizvode iza, ne stigneš da spakuješ. Nekada u vreme Cmarketa one fine tete su pakovale artikle u kesu..

  • Upvote (+1) 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

ne znam, mene bas suprotno smara kad sporo kuca, meni je jedna ruka na kesi, drugom ubacujem artikle, cim otkuca zadnji, sve je vec u kesi, u tom momentu vadim karticu kao kaubojac svoj revolver, ne cekam racun i bezim sa lica mesta. tj, vodim se onim, da radim ono sto bih voleo da svi rade, jer bi sve to trajalo 5x brze. zivot je kratak da se ceka na kasi.

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, togFU said:

objasnio sam već - postižem to da ću da budem uslužen od strane živog bića

 

hoćeš da kažeš da na samouslužnoj kasni na kojoj se ne čeka, ponekad ipak treba da ... čekaš? :tf:

 

Haha, ispada da sam tradicionalno u sukobu mišljenja sa togfuom ali ja sam na fazon dajte samo samouslužne kase spasite me muke. Idem sad iskljucivo i tempo i rodu gde ima tih kasa. 
 

imam maksi blizu i shop&go i uvek radi samo jedna kasa od pet i na njoj oni lenjivci iz zootopie. I onda kad vidim da neko kupuje deset bananica a ovome teško da otkuca jednu pa izabere x10 na ekranu nego ih sve skenira redom dođje mi da ostavim stvari i izadjem 🙂  Red uvek kad god da dodjem pa onda “jel može još neka kasa” odgovor je da je ili koleginica na pauzi ili nema radnika komšija sami smo.

dok sam bio u starom komšiluku isto tako u aromi i idei uvek gužva na kasi a generalno prazna radnja samo na kasu dodjes deset ljudi čeka. 

2 hours ago, togFU said:

onda kad dobijes kesu, imas 3 nove varijate:

1. otkuca ti kesu pa ti je baci kao keru, pa se ponekad pomucim da je otvorim lol

Uvek tražim da mi otvore, ne zato sto sam faca nego ne mogu da otvorim suvi mi prsti pa sam naučio da se više ni ne cimam 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2022 at 4:49 PM, manson said:

Kada smo bre postali takve seka perse da tipovi na pumpi stoje ispred kola i čekaju radnika (ili još grdje, radnicu) da dodje i sipa im gorivo?

U zivotu se nisam uhvatio da sipam sam niti cu, eto prosto iz principa a sto neko kaze, koliko im placamo, trebalo bi da oribaju auto da sija i da usisaju enterijer ceo 🙂

  • Like +1 2
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, togFU said:

Kad smo kod tih "self-serving" sranja, NIKAD neću prihvatiti da idem na samouslužnu kasu, kad stojim u normalnom redu pa mi kažu:

- izvolite, slobodna je samouslužna kasa
- ne, hvala lepo
- ali pokazaću vam ja, jednostavno je verujte
- ne hvala, želim da budem USLUŽEN (a istovremeno da sačuvam i vaše poslove long-term, to u sebi kažem)

U US i u pola visoko standardne evrope je bas dosta pumpi self service od cega mi se povrace bukvalno.

Velika kara za sve smecare novog doba koji stede na radnicima i ljudstvu.

15 hours ago, voodoo_ said:

Nek pokazuje, ne vadiš pare ili karticu dok ne popakuješ sve 😄

Bukvalno bacaju sve pored kese jer ih teraju da budu brzi, krece da pravi racun i obavezno se sledeci random retard nabije u tebe dok se jos uvek nisi pomerio.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...