Jump to content

Da li smo se kvalitetnije hranili 80-90ih ili danas?


Recommended Posts

sve u svemu izgleda da smo manje jeli ali  smo se i bolje hranili 🙂

osnovci ono mali klopaju 7 days i ultre na putu do skole... coko mleko + ona bajata prasnjava pogacica su eliksir mladosti za to. A onda se u nekom momentu pojavila pekarska revolucija - ROL VIRSLA, zlo i naopako, satanski proizvod. A sad kad pogledas roll virsu, vidis neko plasticno testo i nesto suvonjavo uginulo u sredini 

na stranu npr prica da psenica danas i psenica od pre 30 godina nisu iste, tj ranije je seme psenice bilo kvalitetnije, pa je psenica sama bila hranljivija = brasno kvalitetnije = hleb ukusniji, e sad ako me laze dr. poljoprivrednih nauka lazem i ja vas - i tako je u svemu, mi smo iscrpeli semensku robu pa i sadnice, i poljoprivredni proizvodi, voce povrce vise nisu kao nekada iako je to jos uvek solidno

steta sto nismo kao sirija npr poslali semena tamo u bunker u  norvesku pa da mozemo da obnovimo sta nam zatreba

 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

moguce da se seme menja, zemlja osiromasuje.
postoje i rotacije useva da zemlja zadrzi plodnost. Mnogo toga ima, ne znam dal je nas seljak edukovan dovoljno

Dok smo se mi sprdali sa seljacima i hrlili u grad, ovde gde sam ja seljak je negovan i pazen i mazen. Opet cu ponoviti, ovde je hrana bolja nego u srbiji. 

ali i dlaje mislim da smo kao deca jeli sranja isto ko sad i dobre stvari isto kop sad. A sa druge strane ako neko da klincu da pije ultrice jebi ga.

Od mog klinca ima par drugara koji krkaju ultre, ali to su deca iz blago receno debilnih familija, i ono mislim da su vec cao zdravo. A to su tipa 2 deteta od 20 da znam. 
 

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

kad smo kod osnovne škole, kod nas je par godina bio trend SLANA KIFLA + eurokrem mali! 

Znači sećam se veliki odmor, nas 50 čeka ispred pekare koja je bila kao trafika neka, i svi kao roboti govore "kiflu i krem", uzmu i sledeći tako....

Jel imao još neko ovo ludilo? : D
616327178cd35042dea98f3ca6d739ce.jpgimages?q=tbn:ANd9GcTdSWlbDsYKdTQm8q1u9Bh3d8_H4s0hTUPV_h70mpmHDlP8OvMTI5NyzI_5OzAMB1iRvsw&usqp=CAU

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ok, to je normalno, nego ovo je bilo umačeš slanu kiflu u eurokrem i onda jedeš to slatko-slano : D ajde sve i nekako da je to radilo par ljudi, nego ono je bilo bukvalno ludilo jer su svi jeli to... bilo je tako tih "trendova" koji dođu i odu... isto tako sećam se u osnovnoj je par meseci bilo popularno da se "šmrče" iz onih inhalatora za nos, svi su imali to u džepu : D

Link to comment
Share on other sites

Sad se setih, osnovna škola, bio neki gril u blizini, ne sećam se imena, ali su ga zvali Kod Mice trovačice. I nama klincima omiljeno bilo nešto što se zvalo umočeni, ili umočak, tako nešto. Najobičnija lepinja, ona za pljeske (bajata uglavnom) i onda otvorena i ona unutrašnja strana umočena u ono ulje od pečenja (koje verovatno nikad nije menjano). I u to stavimo priloge, šta je već bilo, aleva, kečap, senf, kupus... miilina, nama klincima najbolji obrok 🙂 a bilo i jeftino, nešto tipa četvrtina-trećina cene pljeske 🙂 i nije malo na onu krizu 🙂 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, ja se secam 92 pripreme na Tari, cuje se artiljerija iz Bosne, mi klinci umacemo plazmu u eurokrem i pijemo kravica mleko 🙂

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

ok, to je normalno, nego ovo je bilo umačeš slanu kiflu u eurokrem i onda jedeš to slatko-slano : D ajde sve i nekako da je to radilo par ljudi, nego ono je bilo bukvalno ludilo jer su svi jeli to... bilo je tako tih "trendova" koji dođu i odu... isto tako sećam se u osnovnoj je par meseci bilo popularno da se "šmrče" iz onih inhalatora za nos, svi su imali to u džepu : D

nismo imali ovo slatko slano 🙂

najdalje u tom smeru što se mene tiče je jogurt i hleb sa džemom, što mi je bilo normalna kombinacija ali kroz godine shvatih da to ljudima nije kul - i dalje ne znam što 🙂

2 hours ago, manson said:

Sad se setih, osnovna škola, bio neki gril u blizini, ne sećam se imena, ali su ga zvali Kod Mice trovačice. I nama klincima omiljeno bilo nešto što se zvalo umočeni, ili umočak, tako nešto. Najobičnija lepinja, ona za pljeske (bajata uglavnom) i onda otvorena i ona unutrašnja strana umočena u ono ulje od pečenja (koje verovatno nikad nije menjano). I u to stavimo priloge, šta je već bilo, aleva, kečap, senf, kupus... miilina, nama klincima najbolji obrok 🙂 a bilo i jeftino, nešto tipa četvrtina-trećina cene pljeske 🙂 i nije malo na onu krizu 🙂 

kad smo već u ovim izmišljotinama lokalnih prodavaca koječega, mi smo imali kiflu sa "eurokremom", zato što je eurokrem zapravo bilo umućeno žumance sa kakaom i šećerom i razblaženo vodom :)) i onda ti raseče kiflu i premaže tim "eurokremom" :)))

3 hours ago, f4ts0 said:

moguce da se seme menja, zemlja osiromasuje.
postoje i rotacije useva da zemlja zadrzi plodnost. Mnogo toga ima, ne znam dal je nas seljak edukovan dovoljno

ovo je dokazano, pisah baš ovde onaj naš neki sa poljoprivrednog je pričao da biljkama treba sve više vremena da daju prinos iste "vrednosti".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

kad smo kod osnovne škole, kod nas je par godina bio trend SLANA KIFLA + eurokrem mali! 

Znači sećam se veliki odmor, nas 50 čeka ispred pekare koja je bila kao trafika neka, i svi kao roboti govore "kiflu i krem", uzmu i sledeći tako....

Jel imao još neko ovo ludilo? : D
616327178cd35042dea98f3ca6d739ce.jpgimages?q=tbn:ANd9GcTdSWlbDsYKdTQm8q1u9Bh3d8_H4s0hTUPV_h70mpmHDlP8OvMTI5NyzI_5OzAMB1iRvsw&usqp=CAU

nismo to imali mi u beogradu,

ali ovo objasnjava zasto si sad ovakav

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Lucky said:

kad smo već u ovim izmišljotinama lokalnih prodavaca koječega, mi smo imali kiflu sa "eurokremom", zato što je eurokrem zapravo bilo umućeno žumance sa kakaom i šećerom i razblaženo vodom :)) i onda ti raseče kiflu i premaže tim "eurokremom" :)))

I ništa nam ne fali 🙂

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je danas daleko veća mogućnost da se zdravije i raznovrsnije hraniš, naravno ako imaš dovoljno para što svakako nije prosek nažalost. Poznajući komunizam, ne bi me čudile da su prskali Pančevom sve useve 😄

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, reki said:

nismo to imali mi u beogradu,

ali ovo objasnjava zasto si sad ovakav

mislis pametan jeli?

@Dule_smor nazalost nisam isao u osnovnu u Futog, bio bih normalan da jesam.

inace poznato mi je ovo o cemu @manson pise, lepinja sa tim kao umakom, bilo vrh ali se brzo zatvorio taj crveni kiosk ako se dobro secam

 

Link to comment
Share on other sites

ja cesto imam zelju za zumancem sa secerom i da kapnem 2 kapi limuna da malo ubije odurnu slatkocu, ali sve tripujem da bi u mojim godinama kokain bio zdraviji 10 puta

  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, manson said:

I ništa nam ne fali 🙂

 

ma pazi, da se razumemo, jeli smo mi to kod kuće, i to bez kakaa nego samo žumance i šećer umutiš i rokaj, ali ovo je malo next level da ga zovu kifla sa eurokremom :))

11 hours ago, killYg0r said:

jeo brda puta! Da li smo zakacili salmonelu ikad, nismo : D

mi smo ko klinci pili i tako živa jaja x puta iz ne znam kojih razloga, danas živo jaje skoro da moraš rukavicama da hvataš da se ne bi zarazio! :))

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...