Jump to content

Da li smo se kvalitetnije hranili 80-90ih ili danas?


Recommended Posts

najveća meni poznata  slatko slana poslastica su bili štapići (grickalica)  i eurokrem/cipiripi, pa ti pukne štapić a polovina ostane u kremu pa se smoriš kao pašteta, što bi se reklo 90ih

mada kada bolje razmislim, bile su te neke kifle sa kremom, i kifla je nekako uvek bila slankasta, ali nije bila zalivena solju kao ove iz futoga

a bile su svuda one kao velike krofne sa džemom, a od džema ostalo samo koliko su obrisali malu kašicu po krofni, pa se opet smoriš kao pašteta

i na kraju dođeš kući i za klopu, pašteta sa ajvarom

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dende said:

Nekada sam isao biciklom kod baba i deda po voce/povrce/sveze i suvo meso/kinder jaje/sok od zove, a danas idem u:

Jadran - Feinkost Frankfurt | Öffnungszeiten | Telefon | Adresse

  Hide contents

😪

 

i jel si nastokovao Lane!

7 hours ago, reki said:

hej lucky, mogao bi neki topik o hrani da se otvori, sa receptima forumasa, da vidimo kako se hranimo. meni prvom ponestaje ideja sta da jedem

pa ti otvori!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, manson said:

I ti si išao u osnovnu u Padinjaku? 🙂 

da...

zapravo ne, išao sam u treći razred osnove u Ivanjici, tamo je bio takav crveni kiosk.

posle od 4. razreda u NS (nije Futog jebiga) a onda smo se preselili u Togfu negde na kraju osmog razreda

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2022 at 8:59 PM, Dende said:

Ima mljevenog i u komadu u dovoljnim kolicinama da leci nostalgiju!

 

ako, pošto realno ta plazma ni za šta drugo nije :))

ja sam je vol'o u mleku umočenu, to mi je nekako jedino bilo prihvatljivo, ovako "suvu" nikad nisam razumeo što je ljudi jedu.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, digrejzo said:

jesam ja lud ili su promenili recept za plazmu? tipa, ima hrskavo nesto unutra (pored samog keksa jel), kao keks hrskne, ali bude jos nesto hrskavo. kao tipa crunch cokolada sto ima hrskavu komponentu, ne znam kako dobjasnim

hm, ne bi trebalo, možda ti je zapala neka bajatija ili tako nešto 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Danasnja Plazma nije ni  "P" od one stare, kao i sve drugo offc.... mislim da se to najvise oseti kad se hrsa plazma-torta koja je nekada bila gusta ko pesak i9 jakog izrazitog ukusa dok je ovo danas bezukusno govno, kakav god receopt da koristis......  Ja ne znam da li ISTA ima isti ukus kao pre 30 godina od tih konditorskih i sl. proizvoda......

  • Upvote (+1) 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, fatboy said:

Danasnja Plazma nije ni  "P" od one stare, kao i sve drugo offc.... mislim da se to najvise oseti kad se hrsa plazma-torta koja je nekada bila gusta ko pesak i9 jakog izrazitog ukusa dok je ovo danas bezukusno govno, kakav god receopt da koristis......  Ja ne znam da li ISTA ima isti ukus kao pre 30 godina od tih konditorskih i sl. proizvoda......

naravno da se menjaju recepture - bilo bi zanimljivo videti na ovim pakovanjima retro da li je neko sačuvao pa da vidimo šta piše šta je bio sastav. 

gomila stvari se sada i uvozi koja nije pre a i to donosi razliku, tipa čokoladni preliv više ne mute kod nas nego uvoze od preko, a i kad su mutili kod nas pitanje je dal je kakao iz albanije ili brazila dolazio i tako to. 

ima tu neki QA ali vrlo skroman za sve te stvari 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2022 at 9:39 AM, fatboy said:

Danasnja Plazma nije ni  "P" od one stare, kao i sve drugo offc.... mislim da se to najvise oseti kad se hrsa plazma-torta koja je nekada bila gusta ko pesak i9 jakog izrazitog ukusa dok je ovo danas bezukusno govno, kakav god receopt da koristis......  Ja ne znam da li ISTA ima isti ukus kao pre 30 godina od tih konditorskih i sl. proizvoda......

kao mali nisi pusio u pio pa su ti i tastebuds bili osetljiviji 🙂

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ima par likova sto furaju autohtona domaca i strana semena za paradajze...... ludilo kakvog su ukusa, uzimao sam od njih sveze...... neke sorte su fazon 1-1.5kg u JEDNOM paradajzu, socno do besvesti, miris i ukus bas onaj koji me vraca u 80te.....  po pijaci i prodavnicama vise ni ne gledam to povrce....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neptune said:

Moji "na selu" još uvek domaći paradajz gaje, tu se najviše vidi razlika između domaće i industrijske hrane. Jes' da ga krvlju zalivaju i pola uvek propadne, ali kad odsečeš pljosku pa staviš na sendvič, nema ništa bolje, i ne može da se poredi sa ovim mokrim sunđerom što "nam prodaju" na pijaci i u marketu.

ima i dalje na pijaci da se nađe ok paradajz samo moraš da znaš od koga kupuješ i da izbegneš preprodavce.

u prodavnicama odavno nema dobrog paradajza.

Link to comment
Share on other sites

95% je preprodavaca, jedino rano ujutru kad dođeš ponekad možeš neku bakicu da zatekneš u nekom šteku što prodaje nešto što bi moglo da bude ono što podrazumevamo kao domaće :c

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

mala blasfemija - ovde ubelgiji je bolji paradajz.

Ima maksi paradajz - bljutavo

I ima da se bira od 3-15 eur/kilo....ali vec za 3/4 moze da se nadje top

P.S i paprka je bolja 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

95% je preprodavaca, jedino rano ujutru kad dođeš ponekad možeš neku bakicu da zatekneš u nekom šteku što prodaje nešto što bi moglo da bude ono što podrazumevamo kao domaće :c

zavisi na kojoj pijaci... na kaleniću je npr tako, na đermu i dušanovačkoj nije, na cvetku je 50/50 itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...