Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

6 hours ago, manson said:

Najebasmo....

https://www.b92.net/biz/srbija/vesti/37396/britanija-zeli-da-bude-deo-uspesne-srpske-price-sa-litijumom/vest

Ambasador UK Velike Britanije i Severne Irske u Srbiji Edvard Ferguson izjavio je da Srbija ima litijum u velikim količinama koji je odličnog kvaliteta

On je poručio da Britanija želi da bude deo "uspešne srpske priče" sa litijumom.

haha lol, UK su nam veliki prijatelji kad im to odgovara :))

 

Link to comment
Share on other sites

 Nije Vlada, Vlada je stavila van snage, međutim ustavni sud je rekao da je sve ok i šta sad vlada, ne može protiv ustavnog suda!

MULTINACIONALNA korporacija Rio Tinto pozdravila je presudu Ustavnog suda Srbije kojom je srušena vladina odluka iz 2022. o ukidanju dozvole za otvaranje rudnika litija u toj zemlji.

Ustavni sud Srbije priopćio je da je vlada "prekoračila granice svoje nadležnosti" ukinuvši uredbu o prostornom planu područja za eksploataciju i preradu rude litija te utvrdio da je odluka bila neustavna.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Видим да сви овде имамо слично мишљење. Само кад дође тренутак не треба да заборавимо ове што мисле "да је то добра шанса" и сличне. Напротив. 

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2024 at 12:23 PM, cali said:

Ja iskreno vidim ovo kao borbu ne samo za zapadnu Srbiju, nego i za kičmu naroda.

apsolutno

zamislimo da se kopa samo tu i da imamo  apokalipticnu jalovinu po celoj zapadnoj srbiji, pa to je unistenje naroda i defakto, pored toga sto se nece oporaviti nikad ili za 100-200 godina, narod bi bio zauvek podeljen i odvojen od drine i srba preko i sustinski bi nestali lagano (srbi u r.srpskoj opstaju yahvaljujuci poveyanosti sa srbijom)

a onda dodamo jos koliko mesta gde su planirali da kopaju po srbiji, i ono nece nam trebati ni drogirani siptari, ni bugari s ledja, ni njemci, ni bombardovanje osiromasenim uranijum...  cao poz voz forever&ever i to kurcevim baterijama ... 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2024 at 12:15 PM, G!!! said:

 ..termalne vode macve koji su prakticno netaknuti sve ove godine...

 

Ajde što su netaknuti, nego su ujedno (mislim?) i resurs u koji možemo sami da uložimo i da ga ekspoloatišeno, u smislu da nam ne treba strana tehnologija, kapital i "know-how", kao za litijum. Samo kinta, dobra "kreda", volja, i malo manje korupcije al' jbg :(

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

brate za tu termalnu vodu ti treba fazon 10 vodoinstalatera i 2 bunardzije 

ja ocekivao da ce neki milijarderi iz BG-a sada da peru pare kroz neka spa resenja (jer dotle dobacujemo ovih godina), ono da mogu srbi goli da setaju po toplim bazenima a ne da se cimaju do slovenije... ono kurac, ima da nas podave kao pacove za sva vremena 

  • Thanks (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, G!!! said:

brate za tu termalnu vodu ti treba fazon 10 vodoinstalatera i 2 bunardzije 

ja ocekivao da ce neki milijarderi iz BG-a sada da peru pare kroz neka spa resenja (jer dotle dobacujemo ovih godina), ono da mogu srbi goli da setaju po toplim bazenima a ne da se cimaju do slovenije... ono kurac, ima da nas podave kao pacove za sva vremena 

pa eto, znači može to, možda može i neka šema za jeftinije i "ekološkije" grejanje i energiju da se uradi za taj deo Srbije.  

Pre neki dan sam bio u Vrdniku na onim Termama, druže, 2000 dinara ulaz uveče od 4-8 za 4 sata, ceo dan da li 4 ili 5k, 5k im majki...

U 6 uveče skoro pa dupke puno, 500 ljudi minimum, množi ako smeš i ako ti digirtron ima dovoljno cifara...

A, da... umalo da zaboravim...

ČETVRTAK!!!!!!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

jeste ispratili retarde sa linkedina koji diskutuju o ovome i pozivaju se na neke "strucnjake" koji su rekli da je kopanje litijuma skroz ok :)))))

SVE VAM JEBEM

On 7/12/2024 at 12:15 PM, G!!! said:

i ja onda sedim u kafani sa jos 3 ortaka, svi visoko obrazovani, dobre plate situirali sami sebe, i od nas 4 njih 2 kazu da je to dobra sansa... ja sam ostao zabezeknut i poceo sam da preispitujem moje poverenje u takve ljude

aha, ovo sam tek sad procitao, znaci rtd sa linkedina irl 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...