Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

Evo opet

svaki mesec mi se od plate odbije 0.6x292 eura na konto ekoloske takse

od 1 jnuara 2022 su najavili povecanje 30 posto na dizelase pa racunam da ce biti oko 0.6x400

videcu tacno 25 januara kad primim platu

2 minutes ago, killYg0r said:

Ovaj F4ts0 je ili pomesao nesto ili je Belgija govno, trece nema!

Nisam pomesao

D9275978-9D17-43FE-BF65-C8A1BD7DB4B9.thumb.png.d1462c7c587738b4fceb0bda231aed5f.png

Evo sa isplatnog listica, voiture je automobil na fr

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

https://www.wallonie.be/en/demarches/paying-eco-surcharge-my-vehicle

The eco surcharge varies between €100 and €2,500, depending on the vehicle's CO2 emission level (g/km). There are 12 vehicle-emissions categories: see “Learn more”.

https://www.brusselstimes.com/news/belgium-all-news/41001/belgium-is-one-of-the-ten-most-expensive-countries-for-owning-a-car

Jebeni Singapur u evropi

Izgleda da vam svima skidaju kozu sa ledja, jedino sto mozes da proveris je da li si u dobroj grupi zagadjivaca, jer mi cifra i dalje prevelika. Nije kao da imas Range sa 5k kubika

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nrma ja sta da proveravam to je sve automatski 😊

ja samo vozim

Pogledaj za holandiju, tamo je imati auto teski luksuz

10 minutes ago, killYg0r said:

https://www.wallonie.be/en/demarches/paying-eco-surcharge-my-vehicle

The eco surcharge varies between €100 and €2,500, depending on the vehicle's CO2 emission level (g/km). There are 12 vehicle-emissions categories: see “Learn more”.

 

 

Ovo se ne odnosi na mene, moja firma je u flandersu pa je auto registrovan u flandriji, a valonija i flandrija nemaju ni jednu dodirnu tacku

fun fact, brisel je nezavisan entitet nrma veze ni sa valonijom ni flandrijom 😆😆

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

A brate skinuce mi 0.6 x 400 iliti 240.

za to dobijam:

1. Free gorivo, servis, gume, popravke, pomoc na putu, titraju mi jaja

2. Auto do 40k bez poreza ergo e klasu bmw 5, audi 6, teslu 3 dual…

bmk za 250 eura

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@kili: kako je moguće u EU da nešto nema smisla? :tf: 

@igor: da, ali ti imaš službeni auto, što znači, firma treba da snosi sve troškove? a ovako tebe zadužuju za 200 ili 250 evra jer koristiš službeni auto koji "zagadjuje". Zar onda firma nema incentive da bude treehugging priča i da ti uzme EV?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ma uzecu sledeci ev jer nece vise biti na ponufi dizloa.

mi imamo sta moze da uzmemo sto ne zavisi samo od para vec i co2 rmisije, marke, boje, modela.. ono corporate sranja ne moze roze mini kabrio

sad ce vrv moci samo ev ili hibrid. 
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, f4ts0 said:

Pogledaj za holandiju, tamo je imati auto teski luksuz

To sam ja pokušavao objasnim ljudima ovde - da je ovde imanje automobila praktično socijalna kategorija, zato su automobili toliko i razdrndani kad se nekome isplati da zapravo vozi auto kome je tržišna vrednost 400-500 eur. Neki moj poznanik iz Holandije, s ovih naših prostora, radio u velikoj multinacionalnoj kompaniji i primanja ima sigurno bar pet, ako ne i deset puta veća od mene, on vozi Clio, ja vozim Qasqhai 🙂 bukvalno smejurija, ali mi je onda objašnjavao kako porez eksponencijalno raste povećanjem vrednosti automobila, verujem da će EV i Hibride da izuzmu od toga kao incentive. Ionako su svi taksiji u Amsterdamu Tesle 🙂

Moja logika je da bi tebi plug-in hibrid odgovarao, mada ja to gledam iz perspektive Srbije gde nemaš baš puno mesta gde puniš EV. I sa druge strane ovde svuda putuješ kolima jer su druge opcije skoro pa nepostojeće, ti verovatno bilo gde van grada ideš vozom pa ti manji range EV i nije toliko problem... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Zwerko said:

To sam ja pokušavao objasnim ljudima ovde - da je ovde imanje automobila praktično socijalna kategorija, zato su automobili toliko i razdrndani kad se nekome isplati da zapravo vozi auto kome je tržišna vrednost 400-500 eur. Neki moj poznanik iz Holandije, s ovih naših prostora, radio u velikoj multinacionalnoj kompaniji i primanja ima sigurno bar pet, ako ne i deset puta veća od mene, on vozi Clio, ja vozim Qasqhai 🙂 bukvalno smejurija, ali mi je onda objašnjavao kako porez eksponencijalno raste povećanjem vrednosti automobila, verujem da će EV i Hibride da izuzmu od toga kao incentive. Ionako su svi taksiji u Amsterdamu Tesle 🙂

Moja logika je da bi tebi plug-in hibrid odgovarao, mada ja to gledam iz perspektive Srbije gde nemaš baš puno mesta gde puniš EV. I sa druge strane ovde svuda putuješ kolima jer su druge opcije skoro pa nepostojeće, ti verovatno bilo gde van grada ideš vozom pa ti manji range EV i nije toliko problem... 

to sve zavisi od zemlje do zemlje, posedovanje automobila u Nemačkoj na primer je poprilično jeftino / pristupačno. Ali se ne bih složio da je ovde socijalna kategorija, jer i ovde imaš dosta troškova, samo što se ovde to nameće bukvalno kao moranje jer je javni prevoz poprilično loš. Da ne govorimo o tome da populacija siromašnijih zemalja želi da se pokaže vlasništvom automobila

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, f4ts0 said:

A brate skinuce mi 0.6 x 400 iliti 240.

za to dobijam:

1. Free gorivo, servis, gume, popravke, pomoc na putu, titraju mi jaja

2. Auto do 40k bez poreza ergo e klasu bmw 5, audi 6, teslu 3 dual…

bmk za 250 eura

Dobro, znači faktički ti plaćaš deo rate za auto koji bi trebalo da ti je besplatan (službeni) 😄 Dobra im je fora zaista. Sad jedino ne znamo i dalje da li to važi i za fizička lica ili kako? Jer to je tek onda dranje - zamisli kupiš auto na lizing/kredit, rata ti je recimo 400 eur + 240 ta kožasleđa taksa, pa jebote

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, i kod nas ti se službeni auto računa kao bonus i ulazi u proračun za porez na dohodak gradjana, tako da može da ti podigne taj porez na "ekstraprofit" ili te prebaci preko te granice da ga platiš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, togFU said:

. Sad jedino ne znamo i dalje da li to važi i za fizička lica ili kako?

ne znam, a i ne zanima me iskreno 😄

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ovde da ubacim i malo srbije, gde danas možeš da kupiš novi 200k euro merc s600 sa 4000 kubika i 600 konja, i da registraciju platiš 25k din. isto tako možeš da kupiš i 2019.god s600 polovan i da platiš registraciju 286k din.

mi smo ovde samo ekološki orijentisani ❤️

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Videh sinoć u gradu ovaj Hyundai Ioniq 5, naravno batica stao tako da je blokirao pola Jurija Gagarina da bi izbacio ortaka na raskrsnici, ja idem peške i vidim ga ovako sa zadnje strane, prvo sam pomislio da je Audi Q8, nisam imao pojma da je to toliko veliko. Ali izgleda vrhunski, moram priznati, bukvalno jedan od prvih EV da sam bio fasciniran izgledom. 

HYUNDAI IONIQ 5, A NEW MOBILITY EXPERIENCE (GALLERY) - Auto&amp;Design

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam već pisao da mi ima nešto kod tog modela što je kul, jer ovako na slikama podseća na neki rimejk golfa keca, slično kao i ona mala e-Honda... A onda sam skapirao da je zapravo sve veće kad sam odgledao neki review (nisam još video uživo) - fora je u tome što izgleda kao da su uzeli običan hatchack tipa golf i samo ga uvećali za 20%, uključujući i točkove i sve 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Videh sinoć u gradu ovaj Hyundai Ioniq 5, naravno batica stao tako da je blokirao pola Jurija Gagarina da bi izbacio ortaka na raskrsnici, ja idem peške i vidim ga ovako sa zadnje strane, prvo sam pomislio da je Audi Q8, nisam imao pojma da je to toliko veliko. Ali izgleda vrhunski, moram priznati, bukvalno jedan od prvih EV da sam bio fasciniran izgledom. 

 

 

2 hours ago, dovlagsi said:

ja sam ga gledao u salonu, ne sviđa mi se. #my2cents

znači def moram u salon 🙂

za tu kilometražu je svakako jedan od boljih izbora ali definitivno bez veće mreže punjača i dalje ne vredi ići van beograda. pa može da ima i 200 i 300 i 500km autonomiju. dobro ajde za 500km možeš do NS i nazad da imaš luksuz! :))

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dule_smor said:

Ali od BGa do NSa i nazad nema ni 200km? Osim ako neces tamo da se vozis ceo dan bas:)

 

 

dobro, malo sam se šalio sa baš 500km do ns, ali 300km na primer bi po meni bio "rizik". po guglu ima 104km tamo i nazad + naravno sami km unutar grada, gde ideš, šta radiš itd.

Imaš na prethodnoj strani test za ioniq koji prelazi 380km (uz 80% posto "obećane" vrednosti što je 450km okvirno). Pritom to su ko zna kakvi uslovi, ja bih računao plus tamo se voziš malo po gradu, ovo ono, realno je 300km punjenja da ti ode na bg-ns i nazad. tj. bio bih "safe" da računam da nema nijedan punjač na tom putu do ns kada bih znao da mi auto izvlači 300km, ispod toga prosto ne bih rizikovao. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dovlagsi said:

Al najjače što neki od njih ne mogu da se guraju kad crknu, haha, nema - agregat u gepeku za punjenje, ko onaj amer rednek 🙂

zato imaš u paketima uz kupovinu čak i kod nas "dva besplatna šlepanja ako ostanete bez baterije" 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...