Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

1 hour ago, killYg0r said:

Na Ford Focusu je isto bila fora da tipa tempomat postoji ugradjen vec a samo je potrebno da nadjes volan tj dugme kojim se aktivira da bi se povezalo

na prethodnoj Renegade generaciji si imao na daljinskom dugme za otvaranje gepeka koje samo nisu obeležili a radi tako što mora duže da se drži - dok neko nije provalio pa šerovao na netu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

Ima nekoliko tipova kod nas koji već godinama "otključavaju" feature na svim vozilima VW grupacije. Ono fazon, ako oćeš da imaš needle sweep na Polu 1,2 MPI ili da ti ide video na ekranu i u vožnji... 

Da, poznato mi je ovo, al to mi nekako ne spada u tu kategoriju... Ali da, verovatno ce ti isti likovi u buducnosti da otkljucavaju sve i svasta

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, togFU said:

Da, poznato mi je ovo, al to mi nekako ne spada u tu kategoriju... Ali da, verovatno ce ti isti likovi u buducnosti da otkljucavaju sve i svasta

kad na kompovima možemo da otključavamo takt, overklokujemo, menjamo tip procesora (kao ono kad naprave jedan te isti samo fabrički ograniče brzinu pa prodaju kao tri različita modela) verujem da neće biti frke da se sve to i ko zna šta još uradi na kolima.

doduše onda to otvara i celu novu kategoriju šta će sve ljudi u tom procesu i da pokvare 🙂 pa ono, blokiraju sami sebi volan i tako jer su probali ko zna, ali to je sad druga tema 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dovlagsi said:

To sa volanom i ne mora biti šala uskoro, Infiniti već godinama ima drive-by-wire volan 😁

budućnost je blizu, mada kod nas neće još jedno dve decenije dok ovi današnji automobili postanu dostupni da se kupuju po centralnoj Srbiji 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo ok jer znači da će se takmičiti po pitanju trajanja baterije i ili kilometara 🙂

Quote

 

Mercedes-Benz's Vision EQXX traveled 1,000km on a single charge
It even had 140km of charge left at the end of the trip.


 

https://mashable.com/article/mercedes-eqxx-1000-km-single-charge

image.png

a i da 1000km nije nedostižno!

1 hour ago, dovlagsi said:

ali zamisli tipa sa sporckim golfom koji dolazi kod ovog tipa i kaže e bate aj mi otvoriš sve ambijentalne boje 

šta je spuštanje retrovizora prilikom prebacivanja u R? 🙂 nešto kao zatvori retrovizore kad ovaj piči mnogo brzo? :))

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, manson said:

Bukvalo spusti retrovizore, zarotira ih ka dole, kada pogledaš u njih vidiš zadnje točkove, pomaže pri parkiraju.

haha, zanimljivo.

nisam povezao R sa rikverc, ja mislio R je neki turbo mod, pošto se ceo golf zove R i onda rek'o on prebaci u R od tuRbo i onda kao retrovizori se polu zatvore da bi bio kao strela na putu kad ide trista na sat!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 minutes ago, dovlagsi said:

znali smo ovo, ali evo sa konkretnim brojkama:

https://vrelegume.rs/ekolosko-foliranje-na-lignitu/

naravno, još od tesle se aktivno priča o ovome ... mislim da su u otprilike neko slično vreme i prestali da komuniciraju EV vozila kao EKO vozila, makar proizvođači, pa su sad u EKO fazonu mahom "treća lica". Verujem da upravo zbog ovoga i ne smeju previše to da forsiraju jer nisu EKO 🙂

2 minutes ago, f4ts0 said:

VIdi lep mercedes na elektricni pogon.

I to bas bas lep.

ali je koncept neki, ko zna kako će da izgleda kad-ako krene u ful prodaju. 

Link to comment
Share on other sites

znali smo ovo, ali evo sa konkretnim brojkama:
https://vrelegume.rs/ekolosko-foliranje-na-lignitu/
Dobro, ali je ovo realno debilizam naše proizvodnje struje - tom logikom i komp zagađuje pa ne bi trebalo da ga koristimo... Zato je Evropa lepo prebacila sve svoje termoelektrane na gas od Rusije i nema problema... Oh wait :)

Šalu na stranu jedina logika električnih automobila na dugi rok jeste ukoliko je električna energija proizvedena ili preko obnovljivih izvora, što još nismo dostigli taj tehnološki nivo. Druga, i realnija, opcija je nuklearna energija koja je dostupna samo se ljudi plaše a i daju Homerima da upravljaju pogonima pa nastanu sranja.
  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

yet svaki dan imamo novi EV i realno se ne ulaže više u standardne motore... flopčina u najavi

pa brate, mora se naći alternativa, čak i nesavršeni EV je budućnost sveta u kojem više nemamo fosilnih goriva 🙂

Link to comment
Share on other sites

evo rešenja za nas koji želimo elektro auto!

Quote

 

Predsednik Aleksandar Vučić saopštio je nakon sastanka sa kompanijom "Stelantis" da će se u kragujevačkom "Fijatu" proizvoditi električni automobil tipa "Fijat panda".

„Mi danas počinjemo novu eru u investicijama u našu zemlju i u našem ponašanju u budućnosti. Potpisali smo dogovor o finansiranju električnog automobila koji će se proizvoditi u Kragujevcu“, rekao je Vučić.

On je dodao da Srbija mora da počne da se priprema za električne i blago hibridne automobile.

„Mi ćemo morati da razmišljamo o ceni električne energije. Moramo imati jeftine struje, a da bismo to postigli moramo imati obnovljive energije. A da bismo to uradili trebaće nam reverzibilne elektrane. Moramo da radimo što više, pošto od 2035. neće više biti klasičnih vozila“, kazao je on.

Vučić je naglasio da proizvodnja počinje od 2024.  Početkom 2024. godine idemo sa poizvodnjom jednog modela koji će biti proizvođen u više fabrika, sa našim modelom u trećem kvartalu 2024. godine što će biti neverovatna prilika za Srbiju da se pohvali da ima proizvođača električnih automobila.

 

pa kad krene Panda Nazionale!

Link to comment
Share on other sites

Opa, vest u ovom topicu vezano za Srbiju!

Vučić: Električna „fijat panda“ će se proizvoditi u Kragujevcu

Quote

Predsednik Aleksandar Vučić saopštio je nakon sastanka sa kompanijom „Stelantis“ da će se u kragujevačkom „fijatu“ proizvoditi električni automobil tipa „Fijat panda“.

„Mi danas počinjemo novu eru u investicijama u našu zemlju i u našem ponašanju u budućnosti. Potpisali smo dogovor o finansiranju električnog automobila koji će se proizvoditi u Kragujevcu“, rekao je Vučić, a prenosi Nova.rs.

Posle sastanka potpisan je ugovor o dodeli sredstava podsticaja. Predstavnici kompanije Stelantis (Srellantis) i Vlade Srbije potpisali su danas u Predsedništvu Srbije ugovor o finansiranju proizvodnje električnih automobila u fabrici u Kragujevcu.

Kako je objasnio Vučić, nova investcija u kragujevačkoj fabrici automobila biće u vrednosti 190 miliona evra, od čega će iz republičkog budžeta biti izdvojeno 48 miliona evra.

On je kazao da će priprema proizvodnje novog modela automobila trajati do kraja 2023, a da bi proizvodnja u Kragujevcu počela u trećem kvartalu 2024.

Novi model električnog automobila će, po rečima Vučića, biti namenjen srednjoj klasi.

Vučić je jutros razgovarao sa rukovodstvom kompanije Stelantis, koje predvodi izvršni direktor Karlos Tavareš, a sastanku je prisustvovala i premijerka Srbije Ana Brnabić.

Stelantis je multinacionalna korporacija za proizvodnju automobila, jedna od četiri najveće u svetu, a formirana je 2021. godine spajanjem italijansko-američkog konglomerata Fijat Krajsler Automobili (Fiat Chrisler Automobiles) i francuske PSA grupe.

 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...