Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

4 hours ago, Nek' said:

Vidis, nisam o tome razmisljao. Kakav ekoloski dil smo dobili, a za samo 34 mondelez 100g cokolada od 80 grama.   

mogu i svaki od njih da prebace u pojedan park ili tako neko mesto i onda ih pretvore u one hipsterske restorane tako da eto još jedan direktni benefit.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, togFU said:

videh ovo pre neki dan i nisam se nešto baš sad iznenadio - nerealno je da su ubacili baš sve moguće da bi ovaj mogao da detektuje.

gledao sam dok sam se vozio par puta teslom koliko menja to šta je oko njega dok "skenira" i baš razmišljao da verovatno traktor neće videti kao traktor nego kao neki džip 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo kruži netom ovih dana. Nova baterija za Chevy Bolt 🙂 doduše za onaj prvi model, baterije za novije modele bi trebalo da su jeftinije 🙂 mada i ovo, 70K milja (~110K Km) prešao i već da se menjaju 🙂 

image.thumb.png.7b67be730f29a1e264f7fdd8c2ec0114.png

Ima neko ideju koliko su baterije za ovo što može kod nas da se kupi? Kia/Hjundai, VW, šta još ima? 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, manson said:

Ima neko ideju koliko su baterije za ovo što može kod nas da se kupi? Kia/Hjundai, VW, šta još ima? 🙂 

 

Ne baš najprecizniji info ali oko 15k je bila za smarta, oko 20k za ove druge, s tim što su najave da smart ide na oko 12k, ovi drugi na oko 15k ....

možda je UKR neke stvari promenila ali je ideja bila da u narednih 2-3 god to padne značajnije.

Link to comment
Share on other sites

u Njemačkoj

https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2022&mm=08&nav_id=2204382

Quote

Električni automobili poskupeli – za godinu dana 9.000 evra

8520 evra, 6430 evra, 2600 evra: to nisu cene polovnih automobila, već iznosi poskupljenja za najpopularnije električne automobile u Nemačkoj, Teslu Model 3, Fiat 500e i Volkswagen ID.3. A ni to nije najgore, jer je Ford Mustang Mach-E za samo godinu dana poskupeo neverovatnih 9000 evra, piše Index.hr.

 

Link to comment
Share on other sites

lol https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2022&mm=08&nav_id=2205288

Quote

Norveška je svetski rekorder po pitanju elektrifikacije voznog parka, ali i tamo ima problema.

Za najnovije probleme krivi su navodno Teslini automobili za koje grupa vlasnika iz Norveške tvrdi da su kvarljivi i da imaju brojne probleme. A kako bi se njihov glas čuo, odlučili su se na radikalan potez i pokrenuli štrajk glađu.

Njihov krajnji cilj je da Elon Musk čuje za njih. Sigurni su da će reagovati na njihove molbe i pomoći im. Dosadašnje iskustvo je da celi proces servisa traje predugo, a neretko im se kvarovi ne uklone u potpunosti.

 

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

ovo je možda za kometa topic ako @Dule_smor odobri 🙂

6 hours ago, Dule_smor said:

eh kad se setim Starcraft turnir pre 10ak god u US mislim i prva nagrada 500 dolara, druga 250, treca 100 bitcoina heh

ah da, da, čuveni meme

ja se setim i nekog bilborda iz USA iz tipa 2017 kad sam bio koji kaže tipa "2015 si za bitkoin mogao da kupiš pizzu" ili tako nešto 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...