Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

nisu

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jeste da je samo 1 primer ali bice da ipak nisu mozgali puno sta ce da se dogodi sa autom kada mu crkne baterija ni hipsteri koji su kupili elektricna govna ni proizvodjaci JER SE ROLA PROFIT I POSTUJU NORME.

Pitanje zagadjenja jeste umanjeno u gradovima direktno ali je samo izmesteno negde drugde, od proizvodjnje do bacanja tih komponenti.

Kao sto je Kanada sampion reciklaze, tako sto je njima cisto a onad brodovima prevoze otpad u zemlje treceg sveta ciji zivoti vrede manje, ocigledno.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Posebno smešna bi bila situacija kod nas, kada bi se odjednom pojavilo više ZELENIH automobila. Bajko iz EPS-a bi morao da pojača ugalj kako bi napunio sve ZELENE automobile 😁 stvarno živimo u globalnom cirkusu, al ako ništa voleo bi da bar zavrnu sve one šeike i dubaije što se lože samo jer imaju naftu. i norvešku isto

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2021 at 1:25 AM, Highl1 said:

nisu

ovaj higli mnogo negativan!

Bajone, Filip Žmaher, Manda, Vlada i Bajka (izbacite uljeza)

9 hours ago, manson said:

Došlo vreme za zamenu baterije 🙂

https://www.rt.com/news/543738-tesla-explosion-musk-finland/

 

 

 

 

e to je to o čemu smo pričali 🙂

baš me zanima dal' će Mask da se javi. Nema teorije da nije video.

2 hours ago, dovlagsi said:

Posebno smešna bi bila situacija kod nas, kada bi se odjednom pojavilo više ZELENIH automobila. Bajko iz EPS-a bi morao da pojača ugalj kako bi napunio sve ZELENE automobile 😁 stvarno živimo u globalnom cirkusu, al ako ništa voleo bi da bar zavrnu sve one šeike i dubaije što se lože samo jer imaju naftu. i norvešku isto

pa niko nam nije kriv kad smo prvu vetrenjaču metli pre 2 godine i što niko živ nije razmišljao na tu temu. ono na krov da staviš solarni da ti greje vodu u bojleru kao grcima pa bi značilo makar tih 4-5 meseci godišnje 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

najbolji ev trenutno 👍

iskreno, da kupujem u rangu od 100 do 150k $, ne bih išao dalje od Taycana / e-tron GT RS, ne znam zašto bi neko kupovao ove brendove od juče da bude njihov beta tester za ogromne pare

  • Like +1 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Highl1 said:

iskreno, da kupujem u rangu od 100 do 150k $, ne bih išao dalje od Taycana / e-tron GT RS, ne znam zašto bi neko kupovao ove brendove od juče da bude njihov beta tester za ogromne pare

aaaali ako kupuješ za 70-100k $, koliko će da košta normalan Lucid Air sa najmanje 500 konja i 500 km rejndža, ja ne vidim kako bi kupio bilo šta drugo. Ovo sa testa je limitirana serija koja košta previše, ali ima i ko će to da kupi 👍

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

pa imaš i par izbora brend name automobila i u toj klasi, valjda je EV ix3 baš u tom cenovnom rangu, sad da ne guglam 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dovlagsi said:

Kakve veze ima ix3 sa lucid air, osim što su ev oba? 

ima sa tim da bih pre kupio poznati brand čiji kvalitet znamo i dokazan je milion puta, nego isprobavao noname proizvođače. Možda nisu ix3 i ovaj lucid air u istoj kategoriji, ali ako bih išao na EV i gledao cenu, upakovao bih nešto u rangu tog lucid aira što je po meni bolja kupovina. I Džoni je lepo naveo i4, zaboravih njega, ali sigurno ima još izbora. 

Ne znam uopšte koliko imaš realnog dodira sa kupcima EV automobila, ili samo čitaš / pratiš reviewove, ali ni blizu nije sve tako idealno, i ima dosta sitnih bagova i gluposti po kojima ni Tesla nije premium brand. Imam više bivših kolega / drugara sa Teslom u US, Nemačkoj, Skandinaviji, i mogao bih reći da je većina pa nezadovoljna, i opravdavaju svoju kupovinu time što su imali subvencije i činilo im se da je u tom trenutku bolja kupovina. Sa profesionalne strane, jer su svi ITjevci, od početnog hajpa wow kako je ovo zanimljivo, isto tako je većina sad u fazonu, brate koliko ima bagova i gluposti, ko je pisao ovaj softver. I sve to dovodi do tog zaključka, da ti napraviš auto koji nije danas beta verzija, sa tehnološke strane, tebi treba ogroman broj iteracija softvera i ogroman broj kvalitetnih inženjera, a kako se danas štanca i softver i hardver, mislim da ovo nije moguće kod tih lucid airova i sličnih brendova koji su se pojavili juče, kad nije moguće kod Tesle u koju je ulupano para i para. Samo jebiga, Musk je kul, duva u podcastu Joa Rogana, pa nema toliko negativan PR koliko realno zaslužuje.

Tek za Rimac imam silne priče, jer sam sa njihovim headom R&D išao na MBA dve godine i ostali smo super drugari, al to je priča za neku kafanu 🙂

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja se prijavljujem za rimac kafanu 🙂

A oko SW u autima, ja bi 10x pre teslu nego recimo vw, jer vidiš da su pljunuli tone para ali je sve rushed. Bugovi tipa klikneš volume down, on roka volume up.. nemogućnost da isključiš lane assist... grejanje koje samo opali u jednom trenutku na +40 itd. Ja sam bio baš žešće razočaran da je jedan gigant kao VAG grupa mogla nešto tako da izbaci. Plus nemaju OTA update kao tesla da ta sranja ispeglaju kroz vreme nego eto, kad se nakupi banše u servis, čekaš 3h itd.

A za ovaj lucid se slažem sa Perom... da pljunem 100-150kk i budem beta tester, hvala ali preskočiću. Slično za klasična kola je objašnjavao jedan collector batica... daily fura porschea iako ima paganija.. jer pagani ima stalno neke bugove, ovo ne radi, ono se isključilo, ovo neće da se upali.. kad radi je 2x bolji auto, ali to cimanje nije vredno para.

Meni se čini da bukvalno ne želi niko da cilja sa EV primarni trg kupaca kola, nego sve neke niche markete. Iz koga razloga nemam pojma, ali je u praksi tako. Ili su neki gradski auti ili SUV varijanta.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Opet, to su sve sitni bagovi u odnosu na ovakva rešenja 

volume down koji ne radi neće da me ubije :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, killYg0r said:

Sami TC su zakomplikovali to punjenje. Ili nek sklone rampu, pa zovu pauka kad neko stane ili nek stave remote spustanje.

slažem se, razumem ih jer sigurno su stajali mnogi tu jer je "najbliže ulazu" - mislim, staju na mesto za invalide neće na ovo, ali pauk im isto nije opcija - trebalo bi da mora da postoji neko pametnije rešenje, makar to remote spuštanje ako ne neki token nešto otkud znam.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, killYg0r said:

Onda uskace radar koji koci sam za tebe! Pa ako oba sistema fejluju onda ti je bilo sudjeno : D

Ja se malo šalim, malo i ozbiljan. Lane assist je poprilično agresivan, što je super za recimo autoput.. kada voziš po serpentinama je katastrofa, jer te cima nazad kad hoćeš na praznu levu da uhvatiš krivinu i onda ti ne da da se vratiš nazad 😄

A oko radara ima isto poprilično kljakavo urađeno za gradsku vožnju... meni je barem 2x poskočio pravo u auto ispred, kao da ga ne vidi uopšte. Jedino što mi je subjektivno bolje oko tempomata od teslinog je što ne čeka zadnju sekundu nego koči postepeno, pa vidiš da kapira šta se dešava.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dovlagsi said:

Ja to pogasio odma prvi dan. Ne znam što to sve ne stave u dodatnu opremu, ima nas koji oće da zapravo voze auto. Ovako plaćaš bzvz taj lejn i pride sranja, jer je u tom nekom paketu opreme. 

ima i toga. mada na renegade taj lane assist je onako, on nešto tu krene kao da te vraća ali više ako ne oseti tvoj otpor na volanu, ako ima većeg otpora neće. postavi se pitanje čemu služi onda... možda je doduše i to nešto povezano sa setovanjima koliko "jako" će da reaguje tj. da li će da ignoriše držanje volana ili ne.

šteta što ovaj kinez verovatno nikad ne može da prođe neki EU atest 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...