Jump to content

Olimpijske igre


Lucky

Recommended Posts

Ne znam da li gledate ovaj ženski basket, ali ovo je generalno uvek zabavno 🙂

Hajde cela poslednja četvrtina u kojoj smo dali 2 poena u 8 minuta, ali poslednja 2 minuta meča gde ova maši zicer, posle mi ne možemo i dalje koš da damo na istu foru, onda ova u narednom napadu izlazi u aut...

Onda ovo umal' da se pošibaju na kraju, genijalno!

Dva poena dale u celoj četvrtini 😞

Kakav stres!

Ali izvuče se sa jednim slobodnim bacanjem u genijalnoj 3 poena četvrtini 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:

Lajovic ispao od nekog Svabe anonimusa. Nista, sutra moramo da se uozbiljimo i spremimo ikone za Noleta!

Bukvalno meč koij će biti u knjigama 🙂

 

Друго коло олимпијског турнира за тенисере засениће догађаје на свим осталим теренима и борилиштима широм Париза јер ће очи целог света бити упрте у Стадион "Филип Шатрије", где ће се састати Новак Ђоковић и Рафаел Надал. Како се већ недељама говорка - можда и последњи пут на највећој тениској сцени.

Тениски класик заказан је као други меч дана на "Шатријеу", а програм почиње у подне дуелом Пољакиње Иге Свјонтек и Дајане Пери из Француске.

Биће ово 60. међусобни дуел двојице вансеријских тенисера. Ђоковић има 30, а Надал победу мање. Последњи меч припао је Шпанцу, баш у Паризу - у четвртфиналу Ролан Гароса 2022. године.

Надал и Ђоковић су први меч одиграли сада већ давне 2006. године, такође на Ролан Гаросу у престоници Француске, а бољи је био Шпанац, који је неприкосновени и ненадмашни краљ париске шљаке, на којој је чак 14 пута подигао гренд слем трофеј.

Српски и шпански тенисер играли су већ једном на Олимпијским играма. Надал је победио Ђоковића у полуфиналу у Пекингу 2008. године, након чега је Новак дошао до јединог одличја на Играма - освојио је бронзану медаљу.

У дугачком низу сјајних и незаборавних мечева, Ђоковић и Надал су одиграли и најдуже финале у историји гренд слемова - на Аустралијан опену 2021. године. Окршај је трајао пет сати и 53 минута.

8 hours ago, mladenq said:

ne znam koja muka coveka na to natera

 

Da ti budem iskren, nisam ni znao da igraju, nego sad kad su Olimpijske držim TV upaljenim i onda šta ovi prenose bacim pogled, računam uvek je neko naš (tj. najčešće).

13 minutes ago, Dule_smor said:

a ovi se kao još i izvinili :))

i sad strajkuju po netu svakoga ko kači delove :)))

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Leonardo DyStopio said:

Djokovic dobio Nadala 6:1, 6:4 u verovatno poslednjem medjusobnom takmicarskom mecu, uprkos smrdljivim Parizerima, koje i ne jede

bogami, kad je Nadal izvukao onaj poen i vratio brejk, malo sam se uplašio.

srećom po nas posle je vraćao one neke frljoke :))

Link to comment
Share on other sites

Makar ovu žensku odbojku za sada čovek može da gleda a da se ne nervira, malo da se opusti :))

Inače, ne znam ko je pratio i da li je neko, ali muška 200m slobodni stil, skoro ništa uzbudljivije nisam gledao (doduše, ne mogu da kažem da redovno gledam plivanje)

Na Olimpijskim igrama je dodeljeno nekoliko medalja do sada, a na red je došlo i plivanje u muškoj konkurenciji u slobodnom stilu na 200 metara, gde je zlato pokupio David Popovići (izvorno Popović).

Rumunski plivač rođen u Bukureštu, a sa jakim srpskim poreklom, uspeo je da osvoji svoje prvo Olimpijsko zlato, a sve je to postigao sa samo 19 godina i dokazao zašto ga zovu "novi Felps".

- Moj deda je nosio prezime Popović i verujem da postoji određena konekcija. Ta priča je komplikovana, pokušaću da istražim detalje - rekao je David jednom prilikom.

David Popovići je do najsjajnijeg odličja došao u foto-finišu, pošto je 200 metara isplivao za jedan minut, 44 sekunde i 72 stotinke, što je samo za dva stota dela sekunde brže od drugoplasiranog Britanca Meta Ričardsa, od kog je za još pet stotinki sporiji bio bronzani Amerikanac Luk Hobson.

Nije što je naš nego je najbolji! :)) Šalu na stranu, ko god da je pobedio bila vrhunska trka!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Lucky said:

Makar ovu žensku odbojku za sada čovek može da gleda a da se ne nervira, malo da se opusti :))

Mozes da se opustis i ne iznerviras samo ako si na bensedinima..

Uzasan kvalitet cak i odbojke, doduse jeste tek grupna faza ali opet.. Uzasna atmosfera dok navijanja nema uopste. Zabranjene pistaljke, vuvuzele ili bilo sta sto pravi buku. Ulazak publike kao jedna ogromna povorka pred sahranu.

Ono sto je meni neverovatno je da je svaka tekma popunjena bez obzira ko igra i to nekih 99% a hala ima 6-8000 mesta. Pogotovu kad se uzme da su nocenje i ulaznica oko 100€ po osobi.

Pozdrav iz pticijeg gnezda!

IMG_20240730_083329.jpg

  • Like +1 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, FATA said:

Mozes da se opustis i ne iznerviras samo ako si na bensedinima..

 

ti gledaš sport bez rakije? amateru!

13 minutes ago, FATA said:

Ono sto je meni neverovatno je da je svaka tekma popunjena bez obzira ko igra i to nekih 99% a hala ima 6-8000 mesta. Pogotovu kad se uzme da su nocenje i ulaznica oko 100€ po osobi.

 

čitao sam neki članak da je pola smeštaja prazno jer su svi digli cene, ali ne čudi me toliko što je sve puno, pa ogromna je Francuska, a nemoj zaboraviti da se određeni broj karata i svakako podeli, pa svi ti gastosi ... ima tu naroda!

Link to comment
Share on other sites

Stiglo zlato!

Прва медаља за Србију - Аруновићева и Микец упуцали злато
Стрелци Зорана Аруновић и Дамир Микец освојили су златну медаљу у дисциплини десет метара ваздушни пиштољ - микс, што је прво одличје за српски тим на Олимпијским играма у Паризу.

Imamo i jedno srebro u džudou 🙂 tako da nismo loši za sada!

 

Link to comment
Share on other sites

Bilo mi je malo napeto za gledanje, naročito kad su nam uzeli onih par serija sa 0.1 razlike, ali eto dođe i prva medalja 🙂

Baš mi je drago pre svega zbog Mikeca, bio je ultra slomljen posle onog solo nastupa pre par dana 🙂 Zorana takođe uvek vrhunski 🙂 

Bravo naši 🙂


 

zlatko.jpg

  • Like +1 1

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Faramir said:

Baš mi je drago pre svega zbog Mikeca, bio je ultra slomljen posle onog solo nastupa pre par dana 🙂 Zorana takođe uvek vrhunski 🙂 

vidi se da su se baš oduševili.

sa druge strane moram da kažem da skidam kapu turčinu, lik dolazi da puca kao da je pre toga svratio do Maksija po hleb. Mikec slušalice tj. noise cancel, one namunjene naočare sa vizirom i podešavanjima i milimitar itd, turčin u običnoj majici i nosi naočare za vid i lagan je skroz!

Link to comment
Share on other sites

Posle pucanja i medalje prebace se u prenosu na vaterpolo, vidim 4:0 za australiju,  ugasim.

Sad vidim da je na kraju bilo 8:3, što je najcrnje to i nije toliko "loše" kako je delovalo da će biti :))

Ватерполисти Србије поражени су од селекције Аустралије 8:3 у другом мечу групне фазе на Олимпијским играма.

Link to comment
Share on other sites

6:0 poluvreme

dali smo prvi gol mislim na polovini 3. cetvrtine, i bilo e 7:1

na 7:3, igramo sjajnu odbranu, golman konacno poceo i da brani, ali napad....  5 uzastopnih pokusaja da iz dobre odbrane zabijemo, i  zavrsavaju bez gola... na fazon 5 min do kraja tekme...

jadniji vaterpolo nisam video, nemam pojma sta se desava nisam ga pratio vec neko vreme sem sto znam da je doslo do smene generacije

ispadaju lopte, sutevi sa daljine van gola skroz, ako se pogodi gol onda je pravo u sredinu, par precki... 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, G!!! said:

6:0 poluvreme

dali smo prvi gol mislim na polovini 3. cetvrtine, i bilo e 7:1

na 7:3, igramo sjajnu odbranu, golman konacno poceo i da brani, ali napad....  5 uzastopnih pokusaja da iz dobre odbrane zabijemo, i  zavrsavaju bez gola... na fazon 5 min do kraja tekme...

jadniji vaterpolo nisam video, nemam pojma sta se desava nisam ga pratio vec neko vreme sem sto znam da je doslo do smene generacije

ispadaju lopte, sutevi sa daljine van gola skroz, ako se pogodi gol onda je pravo u sredinu, par precki... 

pa da, ne igra više niko - ono neko prvenstvo pre godinu dana ili sad možda već dve je bilo poslednje za najveći broj igrača u reprezentaciji, bukvalno su svi posle toga otišli u penziju i došli neki novi. Jasno je da sad očekivanja moraju biti manja i da se mora spremiti čovek i na loše mečeve, ali ovo je bio haos.

Bio je i neki gost na RTS-u pričao je na sličnu temu, oko toga šta se sa odbojkom desilo, gde smo od jednih od favorita svojevremeno došli do toga da nas sad svi dobijaju. Ista priča oko smene generacija itd.

Inače, danas zgusnut raspored!

  • Новак Ђоковић у осмини финала олимпијског турнира игра од 12.00 сати против Немца Доминика Кепфера.
  • У 13.30 кошаркашице се састају са Кинескињама.
  • У 17.00 одбојкашице играју против Американки, 
  • 17.15 кошаркаши против Порторика.
  • Нема одмора ни за баскеташе -у 19.05 изазваће их Кинези.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zwerko said:

A ne pričate ništa što smo odrali Amere u basketu?! Mislim jes onaj 3x3, ali opet kapiram da smo tu u dobrim šansama za neku medalju. 

Odgledah juče, fin meč, uključio sam se kad su ameri vodili pa su se onda ovi naši razigrali.

ona 3x3 pravila bože dragi, ali gotivan je sport samo iz tog ugla što zaista izgleda kao ortaci iz kraja se skupili, gledaoci odmah tu pored, zezanje... ima neki ok vajb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...