Jump to content

Kinezi got serious


dovlagsi

Recommended Posts

23 hours ago, dovlagsi said:

Pa šta danas sa 20k moš da kupiš, Pežo 208 sa felnama jbg 😄

tužno je što si u pravu 🙂

 

On 1/29/2021 at 12:13 AM, dovlagsi said:

Ako baš ne kupiš neku Alfu i ne ćeraš ga baš 5 godina, deluje da je taj operativni bez učešća uvek skuplja opcija.

Fazon, pravno lice, nov auto 20k, učešće 5k, rata 280 eur - za 5 god auto vredi 12k, što ti bude novo učešće, ali sad sa ratom od 280 eur moš kupiš auto od 30k. Možeš i ranije otplatiti lizing - skuplje prodaš auto pa kapiram da si opet na tih nekih 12k za učešće. 

Operativni bez učešća sa 280 eur kupiš u oba slučaja auto od 20k i ostaneš buljaš. I to sve pod uslovom da je kamata slična finansijskom lizingu (niska)... 

Jel sam u pravu? 

mislim da to bez učešća više idu na te rent opcije kada veće firme tako uzimaju a ne manje ili po jedno vozilo, jer uz to najčešće ide i ona priča da ti kao rentijer ne brineš ništa, oni registruju,  servisiraju, peru, ti samo sipaš benzin i teraš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

Da, kapiram da glupi zapadnjaci neće da se cimaju posle kao privatna lica da prodaju svoja kola, pa im laške da ih rent firme deru za te rate 🙂

glupi zapadnjaci

apsolutno je tako ... ceo sistem tamo je podređen (makar u najvećim gradovima) tome da se jedinka što manje cima i da je za to dobrano deru 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

kad pricate o lizingu, pa ova belgija je skuplja od tipa svajcarskog bahreina. Mada skupis pare i onda 4 godine se lozis u ovako necemu 😄

https://www.leaseplan.com/en-be/business/our-cars/14392/polestar-2/

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dovlagsi said:

pa žensku sigurno ne 😁

pa jel to nešto specijalno? 🙂 zar nema u tesli da se okreće ekran već tipa 5 godina? 🙂

5 hours ago, f4ts0 said:

kad pricate o lizingu, pa ova belgija je skuplja od tipa svajcarskog bahreina. Mada skupis pare i onda 4 godine se lozis u ovako necemu 😄

https://www.leaseplan.com/en-be/business/our-cars/14392/polestar-2/

 

polestar realno kida, ima te gotivne volvo linije i onda još dodatno namunjen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jeste mozda citroen rip off ali je meni cak i lepsi (ili mozda bolje receno manje ruzan:))

I brate @Lucky te rucke su zapravo kao premium fora sad, mislim da su takve na Polstar modelima i jos nekim McLarenima recimo, ne mogu da se setim sad tacno.

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, togFU said:

Jeste mozda citroen rip off ali je meni cak i lepsi (ili mozda bolje receno manje ruzan:))

I brate @Lucky te rucke su zapravo kao premium fora sad, mislim da su takve na Polstar modelima i jos nekim McLarenima recimo, ne mogu da se setim sad tacno.

ma znam za ručke, pa evo baš sam sad prošao pored onog jaguara e-pace ima iste takve nego se ove nekako neprirodno previše otvaraju nemam pojma, ne deluju mi "sigurno" za duže korišćenje. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...