Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Пише Форбес нпр:

https://www.forbes.com/sites/zacheverson/2021/11/11/james-okeefe-has-earned-at-least-19-million-helming-project-veritas/?sh=62ae059edbc9

O’Keefe didn’t start out making much money from the group, which uses hidden cameras and careful editing to advance conservative causes. In 2011, O’Keefe reported working 50 hours a week for the organization, yet he received no disclosed compensation. The organization was operating on a modest budget at the time, collecting about $400,000 from donors annually

 

Колико си алуминијумских капа наручио од Џејмса? 

 

“You have to understand,” said the voice on the phone. “Project Veritas is one-third CIA, one-third James Bond and one-third Mike Wallace.”

 

Имам нешто посла, одговорићу ти на експертизу за канцер само да уграбим мало времена 😉 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Е ако је Форбс рекао онда немам примедбе 🙂

Ти си, Станија,  оно што се зове "корисни идиот система", вероватно негде поред дефиниције стоји и твоја слика 🙂

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Е ако је Форбс рекао онда немам примедбе 🙂

Ти си, Станија,  оно што се зове "корисни идиот система", вероватно негде поред дефиниције стоји и твоја слика 🙂

Како си ми само доскочио. Нажалост нисам довољно просвећен јер немам елитни приступ фејсбук групама и јутјуб каналима у нивоу балкан инфо-а и сл. 

Ипак некако је боље бити корисни идиот система, него комплетни идиот, као сто си ти 🙂

Класичан дегенрик, кад му даш чињенице, одмах си "глуп, удбаш и сл." Но не брини се, не вређам се ја, не узимам изјаве полусвета за озбиљно 😉 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, SATAN said:

Нажалост нисам довољно просвећен јер немам елитни приступ фејсбук групама и јутјуб каналима у нивоу балкан инфо-а и сл. 

 

Класичан дегенрик, кад му даш чињенице, одмах си "глуп, удбаш и сл." Но не брини се, не вређам се ја, не узимам изјаве полусвета за озбиљно 😉 

Довољно си просвећен јер слепо пратиш масмедије, за друго не знаш. А за ово друго,  ни ја те боље не бих описао 🙂

Као да си већ заборавио своје плакање "бухуху, ви невакцинисани ме директно угрожавате", а и у сваком сегменту је доказано да боце не спречавају ширење заразе, па чиме онда здрави људи угрожавају твоју тупаву персону? 🙂

Заборавили људи како си глуп па сад стижеш да просипаш "памет" по форуму 🙂

  • Haha (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Довољно си просвећен јер слепо пратиш масмедије, за друго не знаш. А за ово друго,  ни ја те боље не бих описао 🙂

Као да си већ заборавио своје плакање "бухуху, ви невакцинисани ме директно угрожавате", а и у сваком сегменту је доказано да боце не спречавају ширење заразе, па чиме онда здрави људи угрожавају твоју тупаву персону? 🙂

Заборавили људи како си глуп па сад стижеш да просипаш "памет" по форуму 🙂

 

Pazi ja sam nevakcinisan i ne slazem se bas sa tobom.  Sadasnje moje licno (ponavljam licno subjketno) je da sam znao da ce mi desite tezi kovid vakcinio bih se ... Sad lako je reci istina - da sam znao da cu da padnem ja bih seo...

Vagao sam za i protiv vakcinacije i na kraju sam bio 51:49 protiv. Nisam dovoljno ni razmisljao i imao sam kovid takav da dan ili dva nisam sto psoto bio siguran da cu da prezivim.. A tek malo preko 40+ sam/ nemam hronicne bolesti. Nisam gojazan. Ne pijem mnogo ne jedem mnog nezdravo istina nisam previse fizicki aktivan..ali nije ni da sedim samo 🙂

E sad to je individualno ali se vidi da ipak nije kao Grip ovo bilo...

 

Po meni imas pravo da se nevakcinises kao i ja. I to je skroz ok. DA je morala vakcinacaija drzava je morala da kaze da je obavezno. Ne moze da drzava ne kaze da je obavezno i onda da te neko proziva sto se nisi vakcinisao. Covek ima kontrolu oko svog tela i svog zdravlja i svog lecenja .... DA je bilo obavezno onda bi neko mogao da ti ozbiljnije zamera (ne ulazim koliko je to moguce opravdano po ustavu i sl..da ne sirim diskusiju...)

Sa druge strane nisu u pravi da nista ne ugrozavas(mo) druge. Deluje da generalno kod vakcinasih je bilo manje umrlih manje teze bolesnih, manje lakse bolesnih...dakle vise vakcinsinih manjih haos u zdravstveno sistemu i manje posla u kovidu za Maru i sve ostale (tako ipak deluje po svemu).... Za vreme kovida su mnoge hronicne bolesti i sl kod drugih bolesnika mnogo losije i manje leceno...

Jeste da vakcinacija nije smanjivala zarazavanje tj sirenje bolesti izgleda. Mnogo toga se nija znalo i opravdano postoji sumnja da sve ono nije bas cisto do kraja... I to ovde skretali paznju na neki nacin i Dule i Mara i drugi...Svakako nije crno belo

DAkle ako cemo pravo mozemo za oba vasa stava naci neke stvari da ste u pravu. 

 

Suma sumarum za sebe znam da bih se vakcinisao da se vratim u proslost.. .da li bi mi bio blazi kovid ili mozda i gori ne znam zaista 🙂 Ali ovo znam...

 

Elvise neki argumenti ti jesu ok i sl kad pises, ali nekada i ne. I to je ono sto Satan uvek iskoristi...  Iskreno meni ni jedan ni drugi ne delujete glupi- barem vas ja dozivljam da ste pametni. Malo tezi to da 😄

Satanovi argumenti redje zvuce problematicni ali i on uzme nesto kao sveto pismo a ne mora da bude tako. Jasno je da obojica imate ovde cvrste razlicite stavove o ovoj temi... Ja ih nemam. Jedino mogu samo reci da bih se vakcinisao proslog maja- juna da ima teleporta u proslost 🙂

 

 

ps. Eto da ne bude da samo pricam o delu o politici 😄 

 

pss. upravo mi iskoci da mi Cali nesto odgovorio pa odoh na politiku nazad 😄

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, qwert00 said:

 

 

 

 

Deluje da generalno kod vakcinasih je bilo manje umrlih manje teze bolesnih, manje lakse bolesnih...dakle vise vakcinsinih manjih haos u zdravstveno sistemu i manje posla u kovidu za Maru i sve ostale (tako ipak deluje po svemu).... 

 

 

 

 🙂

 

 😄

🙂

 

 

😄

 😄

Ово је цела поента - делује. У пракси је мало другачије 🙂

(Неће да ми обрише ове смајлије) 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Ово је цела поента - делује. У пракси је мало другачије 🙂

(Неће да ми обрише ове смајлије) 🙂

kako drugacije da kazem nego da deluje? ko tacno to moze znati sa 100% sigurnoscu?

da stavim politicku terminologij....Deluje da Rusi pobedjuju ukrajinu. I da ce  barem delimicnu pobedu da imaju.. E sad sto to tako deluje ...videcemo kasnije sta ce biti..

 

Za ovo isto. Ako ima gomila istrazivanja ruskih americkih evropskih kineskih... ne znam da l ima ne pratim...ali ako onda je onako kako vecina tih istrazivanju kazu... Ja iz fotelje u Beogradu ne mogu bolje znati svakako...zar ne? 🙂 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Искуства су разна, али свакако смо од "боцке су 100% сигурне, могу да их примају и недонишчад и труднице" дошли до озбиљних нуспојава, да буквално не знаш је ли ти већа опасност прети од Ковида или од њих

  • Haha (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Cudo da niko do sada nije napravio validni excess mortality grafikon. Ako bi bilo verovati prikazanim, to bi prilicno pokazalo stanje izmedju vise vakcionisanih i manje vakcionisanih zemalja.

Meni prvo na pamet padaju rumunija i bugarska, jer se secam da su u nekom periodu imali bas puno umrlih na dnevnom nivou, a one su manje vakcinisane drzave.
Ofc, ako bi se generalno verovalo prikazanim podacima, jer se zna da su sve drzave prilicno lagale, na jednu ili drugu stranu.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2022 at 10:56 PM, absolute said:

Cini mi se da jopet pocinju sa maska-sranjima da dizu hype. 

u CG od pre 2 dana obavezne maske u prodavnicama i apotekama itd. na 15 dana.

međutim, apsolutno niko ne nosi nigde maske 🙂

On 7/29/2022 at 12:37 AM, Diego said:

Cudo da niko do sada nije napravio validni excess mortality grafikon. Ako bi bilo verovati prikazanim, to bi prilicno pokazalo stanje izmedju vise vakcionisanih i manje vakcionisanih zemalja.

Meni prvo na pamet padaju rumunija i bugarska, jer se secam da su u nekom periodu imali bas puno umrlih na dnevnom nivou, a one su manje vakcinisane drzave.
Ofc, ako bi se generalno verovalo prikazanim podacima, jer se zna da su sve drzave prilicno lagale, na jednu ili drugu stranu.

meni je pala napamet i Belorusija, jel Lukašenko onomad pričao da pijemo vodku i bićemo kul. naravno ako imaš prave podatke jer ih "kriju" ili kriju.

pa onda isto uraditi analizu "blagovremene" vakcinacije i "zakasnele". tipa, kod nas je bila blagovremena jer smo dobili kineza odma', ajde da uzmemo da je efikasan, a neke EU države ili čak i zemlje trećeg sveta 6 meseci kasnije 🙂 Pa kako se to odrazilo, ako se odrazilo.

Link to comment
Share on other sites

Sada ako nemaš nikakve simptome smatra se da više nisi zarazan po okolinu posle nedelju dana. Tata danas išao u VMC, a mama u DZ kojem pripada i obavljaju prve preglede nakon preležanog kovida. Sećam se na početku pre dve i po godine svi isto, npr bolnički primer - da bi izašao iz bolnice moraš da imaš 2 ili 3 negativna uzastopna testa sa 24h razmakom i plus 15 dana izolacije kod kuće. Svi ista pravila,  ko nema nikakve simptome isto kao i onaj ko je jedva za dlaku izbegao respirator.

U autobusu još max 5oro ljudi nosi masku, ima i dalje bisera koji nose na otvorenom iako nema nikoga oko njih..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rbds said:

Sada ako nemaš nikakve simptome smatra se da više nisi zarazan po okolinu posle nedelju dana. Tata danas išao u VMC, a mama u DZ kojem pripada i obavljaju prve preglede nakon preležanog kovida. Sećam se na početku pre dve i po godine svi isto, npr bolnički primer - da bi izašao iz bolnice moraš da imaš 2 ili 3 negativna uzastopna testa sa 24h razmakom i plus 15 dana izolacije kod kuće. Svi ista pravila,  ko nema nikakve simptome isto kao i onaj ko je jedva za dlaku izbegao respirator.

U autobusu još max 5oro ljudi nosi masku, ima i dalje bisera koji nose na otvorenom iako nema nikoga oko njih..

U Grčkoj kako beše - ako si pozitivan ne ideš ni u karantin samo nosiš masku ili tako nešto 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

It really whips the llama's ass!

haha, mali offtopic ali kao da smo ga prizvali :)) uopšte nisam znao da su zapravo izdali novu verziju winampa na kraju jula :))

http://forums.winamp.com/showthread.php?t=458120

 

Quote

 

Winamp 5.9 RC1 Build 9999

Winamp 5.9
* Improved: Windows 11 compatibility
* Improved: Playback of https:// streams
* Improved: Updated and tidier generate html playlist code
* Improved: [in_mkv] vp8 support
* Improved: [in_mod] Playback of .itz, .mdz, .s3z & .xmz compressed modules
* Improved: [ml_wire] New working Podcast Directory
* Improved: [out_ds] Display device information correctly in Unicode format
* Fixed: [in_midi/in_mkv/nu/pfc] memory leaks
* Fixed: [in_mp3] id3 empty genre displayed as Blues or Psychobilly
* Fixed: [jnetlib/ml_online/ml_wire] JSAPI2 JavaScript API
* Misc: lame_enc & libsndfile now static links instead of dynamic dll
* Misc: libmpg123, libflac & zlib now static links instead of dynamic dll
* Misc: libalac.dll added to Shared folder as part of alac update
* Misc: Major compiler refactoring work
* Misc: Many more general tweaks, improvements, fixes and optimizations
* Misc: Minimum required OS is now Windows 7 SP1
* Misc: New online Help section and articles
* Misc: SDK now compatible with VS2017 and newer
* Misc: Versioning syntax changed to v5.x.x
* Misc: Winamp\Microsoft.VC142.CRT runtimes now installed on Win7/8
* Removed: Bento Browser tab - So long, and thanks for all the fish!
* Updated: [alac/in_mp4] ALAC 2017-11-03-c38887c5
* Updated: [enc_lame] LAME 3.100.1
* Updated: [freetype.wac] freetype 2.12.1
* Updated: [gif] giflib 5.1.4
* Updated: [in_cdda] libdiscid 0.6.2
* Updated: [in_flac/enc_flac] libFLAC 1.3.4
* Updated: [in_mod] libopenmpt 0.7.0 & Portaudio 19.7.0
* Updated: [in_mp3] libmpg123 1.29.3
* Updated: [in_vorbis] libogg 1.3.5 & libvorbis 1.3.7
* Updated: [in_wave] libsndfile 1.1.0
* Updated: [OpenSSL] OpenSSL 3.0.3
* Updated: [png] libpng 1.6.37
* Updated: [vp8] WebM libvpx 1.11.0
* Updated: [zlib] zlib 1.2.12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Lucky said:

haha, mali offtopic ali kao da smo ga prizvali :)) uopšte nisam znao da su zapravo izdali novu verziju winampa na kraju jula :))

http://forums.winamp.com/showthread.php?t=458120

 

 

 

Naravno da ne znamo kad nas Vudzi nije pravovremeno obavestio! Ja i dalje na poslednjoj verziji koju nam je okacio za DL jos onda!

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

https://rs.sputniknews.com/20220805/senzacija-veka-ruski-dokaz-da-su-sjedinjene-americke-drzave-najopasnija-teroristicka-drzava-na-svetu-1140749904.html

 

Prilično realno deluje..opet uzeo bih sa rezervom zbog sukoba USA Rusija ... Ali nije nemoguće i da je nenamerno npr izašlo iza američkih laboratorija..a bogami i namerno je moguće 🙂 bas se pitam šta će biti od ovoga 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...