Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Evo sad zanimljive teme!

Quote

 

Шеклер: СЗО да се изјасни о ризицима Европрајда због мајмунских богиња
Вирусолог и микробиолог Ветеринарског института у Краљеву Миланко Шеклер каже да би СЗО у Србији требало да изнeсе став о ризицима одржавања Европрајда у Београду због мајмунских богиња, болести која се доминантно шири сексуалним путем међу мушкарцима.

Миланко Шеклер је, у разговору за Јутарњи програм РТС-а, реаговао на саопштење Лезбејске и геј солидарне мреже да та популација није довољно информисана о овој болести, те да држава "не ради ништа да заустави ову епидемију" јер, како наводе, сви светски епидемиолошки извештаји показују да се мајмунске богиње доминантно шире кроз популацију геј мушкараца.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da neće da bude neko majorsranje zatvaranja i uslovljavanja da imaš određen broj vakcina u evidenciji da bi prešao granicu. Mjerkam more u sept.

Brojke su i dalje iste, nešto manje od polovine testiranih je pozitivno, umire oko 10tak, bolnice oko 600 u stacionaru. U prevozu za nijansu više njih nosi masku, ali to je i dalje jednocifren broj.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, rbds said:

Ja se samo nadam da neće da bude neko majorsranje zatvaranja i uslovljavanja da imaš određen broj vakcina u evidenciji da bi prešao granicu. Mjerkam more u sept.

Brojke su i dalje iste, nešto manje od polovine testiranih je pozitivno, umire oko 10tak, bolnice oko 600 u stacionaru. U prevozu za nijansu više njih nosi masku, ali to je i dalje jednocifren broj.

pa ono, sad prolazi ono vreme koliko je buster "validan". neki su imali da je "neograničen" a neki da je 180 dana ili možda 270 ili kako već beše, tako da uskoro prolazi to trajanje treće doze.

kapiram da ako se nešto bude dešavalo neće biti još u septembru, to mi deluje kao safe i dalje zbog sezone itd, ali već od 01. oktobra očekujem neke nove mere.

Link to comment
Share on other sites

https://edition.cnn.com/2022/08/12/china/china-new-virus-disease-animal-spillover-intl-hnk/index.html

Очекујем удар из табора паметних неком реториком типа: "Бил Гејц је чиповао мишеве како би контролисао јадне маце". 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, voodoo_ said:

2908-wives5-sp.jpg

Pa evo, što si ti gori od ovog

Dule i ja nismo gori svakako 😄

12 hours ago, rbds said:

Ja sam stigla do druge, ako se bocnem trećom mirna sam za đir celu jesen/zimu. 😄

Hoćeš li se vakcinisati i da li imaš antitela?

 

Drugo pitanje za vas dr 🙂 ja sam hteo krajem meseca na neki post kovid ili na sistematski(koji imam besplatno jednom godišnje,). .onda usput merim i antitela...

Šta me zanima...posto sam pre 10tak dana dobio herpes zoster (bolje da vam ne objasnjavam koji je strah bio prvi dan kad sam googla dal i str8 muškarci mogu dobiti majmunske boginje i već sam pomislio Kome god da kažem da su majmunske mislicw da sam peder šta god da kažem) 😄 😄

No srećom samo hepres zoster koji kao prolazi ali i dalje me.boli..e sad pitanje dal vredi taj kovid ili sistematski dok se ne oporavim skroz? A kao sam razumeo to može još 2-3 nedelje da bude?

 

svakako bih nešto oko kovid post pregleda i antitela.i još šta treba..sve sem antitela mogu preko osiguranje za smešne pare jer plaćam 15 posto od pune cene. A sistematski mi je skroz besplatan. Samo pitanje dal čekati oporavak ili ne moram?

i opet vaganje dal famozna prva doza ili jok 😄 (i onda impored svega ovoga me neki prozivaju u životu da sam antivakser i ravnozemljas ) 😄 😄 😄

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, qwert00 said:

Ps. Više korisnih saveta a manje podjebavanja 😄 iako je i jedno i drugo dobro došlo 😄 nema ljutis što bi se reklo 🙂

za ljubavni život ili za covid? :tf: 

14 hours ago, rbds said:

Ja sam stigla do druge, ako se bocnem trećom mirna sam za đir celu jesen/zimu. 😄

iskreno ne moraš sad, a i kad rade te najave mera onda obično imaš neki headsup dve nedelje tako da ako do kraja avgusta ne najave nešto sigurna si za septembar 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

Dule i ja nismo gori svakako 😄

Hoćeš li se vakcinisati i da li imaš antitela?

 

Drugo pitanje za vas dr 🙂 ja sam hteo krajem meseca na neki post kovid ili na sistematski(koji imam besplatno jednom godišnje,). .onda usput merim i antitela...

Šta me zanima...posto sam pre 10tak dana dobio herpes zoster (bolje da vam ne objasnjavam koji je strah bio prvi dan kad sam googla dal i str8 muškarci mogu dobiti majmunske boginje i već sam pomislio Kome god da kažem da su majmunske mislicw da sam peder šta god da kažem) 😄 😄

No srećom samo hepres zoster koji kao prolazi ali i dalje me.boli..e sad pitanje dal vredi taj kovid ili sistematski dok se ne oporavim skroz? A kao sam razumeo to može još 2-3 nedelje da bude?

 

svakako bih nešto oko kovid post pregleda i antitela.i još šta treba..sve sem antitela mogu preko osiguranje za smešne pare jer plaćam 15 posto od pune cene. A sistematski mi je skroz besplatan. Samo pitanje dal čekati oporavak ili ne moram?

i opet vaganje dal famozna prva doza ili jok 😄 (i onda impored svega ovoga me neki prozivaju u životu da sam antivakser i ravnozemljas ) 😄 😄 😄

 

opterecujes se i rusis imunitet. Ako ce ti biti lakse vacc se ali i ne moras, ionako deluje da ne rade 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2022 at 8:46 AM, Lucky said:

za ljubavni život ili za covid? :tf: 

iskreno ne moraš sad, a i kad rade te najave mera onda obično imaš neki headsup dve nedelje tako da ako do kraja avgusta ne najave nešto sigurna si za septembar 🙂

sta god 😄 ne razumem se ja u te novotarije sve:tf:

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...