Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

motrim na vas da ne bude posle samo meni brišeš postove i to!

dokle god ste u okvirima civilizovane RUR diskusije kul smo.

a kad smo kod diskusije, evo idemo već u drugu godinu od početka vakcinacije, ima li kakvih proverenih istraživanja na temu štetnosti vakcina? pitam ozbiljno. bili su poneki linkovi, ovo ono, ali to je više u rangu onog lika što je rekao da će svi umreti do kraja 2021 godine pa evo nije se desilo još uvek. 

isto kao što me zanima efekat kovida na preživele, ako je neko nešto objavljivao. i tu je 2 godine već ok period za neke rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to deo price "oni kao hoce da se otcepe, a mi im kao ne damo" 

Zabava za mase, ja zato i ne shvatam ni Stanu ni Elvisa ozbiljno, sve je to velika sprdnja.

Nit su pomrli ovi sto su primili, nit su oni sto nisu, sto nas dovodi da smo svi isto u pravu ili da smo svi isto gresili. 

Imamo mi vece probleme od korone, svakako. 

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, absolute said:

Sve je to deo price "oni kao hoce da se otcepe, a mi im kao ne damo" 

Zabava za mase, ja zato i ne shvatam ni Stanu ni Elvisa ozbiljno, sve je to velika sprdnja.

Nit su pomrli ovi sto su primili, nit su oni sto nisu, sto nas dovodi da smo svi isto u pravu ili da smo svi isto gresili. 

Imamo mi vece probleme od korone, svakako. 

naravno, niko ne spori da je i to jedna od zamazujućih tema kao pregršt koje imamo oko nas svih ovih godina.

problem je kad kreću aktivno da dodatno utiču na živote ono ne možeš ovde ili onde jer nemaš ovo ili ono, moraš dodatno osiguranje da kupiš, zabranjeno da odeš u prodavnicu i tako to.

doduše mislim da smo to prevazišli, ali videćemo šta donose majmunske boginje!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Јесте, руска вакцина је еликсир младости, иди испроверавај се опет да немаш неки рак 🙂

Шта кажу на фејзбуку, какав је састав руске вакцине?
Зна ли се ишта?

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:
Quote

 

NOVI OMIKRON PROBIJA SVE IMUNITETE

Dodatni problem je i to što omikron BA.5 probija sve imunitete, pa čak i ako si jednom imao taj soj, možeš opet?

"Tako govore podaci, a u Srbiji nemamo drugu varijantu osim omikrona. Zapravo, imamo sve njegove podvarijante, osim BA.3. Inače, 'kentaur' je izmišljena stvar, nema ga u novim nazivima. Novi naziv za varijantu za brigu je omikron i sve je ovo pod omikronom. A kad se ipak kaže 'kentaur', misli se na BA2, ali to nije BA.2.75. Mi imamo BA.2.71 i BA.2.72, što je vrlo blisko tom BA2.75, zbog koga se sad širi panika. Ali ne očekuje se tu ništa novo, BA5 je sam vrh zaraznosti. I sve kraće traje željeni imunitet, i vakcinalni, i prirodni. Uz dobru okolnost da je dominantno blaga bolest.

 

 

Dobro je, kentaur je izmišljena stvar! A ovo za varijante je pokupio od Vučića šemu ono - naš rast je 3,45 posto a bio bi 4,26% da je BDP skočio za 1,23 procentna poena ali budžetski deficit je 3,4 milijarde evra na inflaciju od 6,77% koju ćemo obuzdati na 7,45% do kraja godine!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ću na neko postkovid testiranje u avgustu preko svog privatnog zdravstvenog osiguranja.

 

E sad me zanima jel se neko skoro vakcinisao ili planira? Ja sam imao tačno 1000 antitela pre pola godine nakon valjda druge korone. Prvu koronu sam vrlo teško podneo... 

Ja sam nevakcinisan ali s obzirom da sam vrlo teško prećutao prvi put koronu dosta se tripujem oko ovoga 🙂

Nekako stare vakcine deluju totalno glupo sada. A ako bude nove onda već ne znam šta bih radio..iako nešto ne vidim najavu za nove verzije 🙂 valjda su skapirali da neće biti profita pa nisu razvijali ili šta već 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ako budem imao ok antitela onda se neću vakcinisati ali ne znam šta da radim ako ih više ne bude bilo 🙂 kad se u avgustu budem detaljnije testirao i sve

Ps. Ulete Dule dok sam pisao dodatak na post..nho 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, qwert00 said:

Ja ću na neko postkovid testiranje u avgustu preko svog privatnog zdravstvenog osiguranja.

 

E sad me zanima jel se neko skoro vakcinisao ili planira? Ja sam imao tačno 1000 antitela pre pola godine nakon valjda druge korone. Prvu koronu sam vrlo teško podneo... 

Ja sam nevakcinisan ali s obzirom da sam vrlo teško prećutao prvi put koronu dosta se tripujem oko ovoga 🙂

Nekako stare vakcine deluju totalno glupo sada. A ako bude nove onda već ne znam šta bih radio..iako nešto ne vidim najavu za nove verzije 🙂 valjda su skapirali da neće biti profita pa nisu razvijali ili šta već 😄

ja ne znam nikoga ko se vakcinisao sad u skorijem periodu, čak ni matoriji ljudi, tako da ne znam baš ni da li ćeš doći do tog infoa.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

ja ne znam nikoga ko se vakcinisao sad u skorijem periodu, čak ni matoriji ljudi, tako da ne znam baš ni da li ćeš doći do tog infoa.

pa to je i info da se ne vakcinisu 😄

Verenica mi stalno trubi sto nisam vakcinisan i sto sam vrlo tesko presao prvi Kovid 🙂 I drugi mi o tome... Iako na moje pitanje pa imam prirodni imunitet sada, koliko mi sad vredi vakcina stara dve godine skoro - nema bas odgovor..ali generalno drzi da sam antivakser i da ne slusam lekare  😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

A Dule mi rekao da ne budem hipohondar 😄 istina je da iako ne vidim smisao psoel svega da se vakcinisesem, da sam veoma oprezan... ipak me je srednje tezak kovid uhvatio... Sto moj dr rece koji je radio u kovid bolnici da nikad brzi oporavak od moga nije video u kovidu 🙂 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

"U vojnoj bolnici na Karaburmi nalazi se 27 pacijenata, što je, kako navodi, već 50 posto njenih kapaciteta."

Laž.

U petak 23.07 bilo je 42 pacijenata. Teško da se taj broj smanjio. Kapacitet bolnice je veći, bilo je dana kada smo imali preko 130 pacijenata. Krajem nedelje su imali samo 4 tehničara u ekipi, po dve su ulazile u zonu, preko 15 nepokretnih (treba ih 3x nahraniti, terapiju dati, presvući, meriti vitalne funkcije na svakih 3h, beležiti sve u liste..).. Rudnik..

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Elvis J. Kurtovic said:

Мора Паксловид да се истроши, суров је притисак на лекаре да га преписују

what? 😄 

Just now, rbds said:

"U vojnoj bolnici na Karaburmi nalazi se 27 pacijenata, što je, kako navodi, već 50 posto njenih kapaciteta."

Laž.

U petak 23.07 bilo je 42 pacijenata. Teško da se taj broj smanjio. Kapacitet bolnice je veći, bilo je dana kada smo imali preko 130 pacijenata. Krajem nedelje su imali samo 4 tehničara u ekipi, po dve su ulazile u zonu, preko 15 nepokretnih (treba ih 3x nahraniti, terapiju dati, presvući, meriti vitalne funkcije na svakih 3h, beležiti sve u liste..).. Rudnik..

Svi su stari i ugrozeni zar ne? od tih?

sad iskreno se nadam da mi 40+ nismo jos bas u toj grupi "stari" 😄 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Da, stari i ugroženi, premeštaj iz Sv. Save su imali pre 10tak dana npr mislim njih 5. Milion dijagnoza, brdo lekova koje opet medicinski tehničar treba da spakuje/da pacijentu.

40+ su najbolje godine! 😂

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...