Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Vidi stvarno, nisam uopšte video..jedva nađoh vest...znači deci skidam maske, mada su ih i dosad nosili onako...više ispod brade, što bi se reklo...

evo Darija šta kaže:

"Kada je reč o maskama, one ostaju na nivou preporuke.

- Nema sankcionisanja ukoliko se ne nose, ali svako okupljanje nosi rizik i trebalo bi da, kada se nalazimo u zatvorenom prostoru trebalo bi da nosimo masku - poručila je."

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, absolute said:

Vidi stvarno, nisam uopšte video..jedva nađoh vest...znači deci skidam maske, mada su ih i dosad nosili onako...više ispod brade, što bi se reklo...

evo Darija šta kaže:

"Kada je reč o maskama, one ostaju na nivou preporuke.

- Nema sankcionisanja ukoliko se ne nose, ali svako okupljanje nosi rizik i trebalo bi da, kada se nalazimo u zatvorenom prostoru trebalo bi da nosimo masku - poručila je."

 

egzekli. nisu ih nosili ljudi ni kad su bile obavezne, sad kad su preporuka nemaš više "obavezu" da ih nosiš 🙂

Link to comment
Share on other sites

Па доста тога је изврнуто... Али има доста истине. 

Временски период није тачан, али је тачно да су стручњаци са Торлака контактирали не само США, већ светске здравственике јер су сумњали на Вариолу (Веру). США јесте увела ембарго, не само США, већ и друге земље, због сумње, пре него што је потврђено, а на основу тога што је пре тога било пар пријављених случајева људи који су дошли из хаџилука, у другим деловима света, те смо (Југославија) већ знали о чему се ради. Вариола Вера је била јако зајебана, а и било је мало другачије друштво, те би пандемила покосила доста људи. Због тога, а и због неких мало другачијих мотива, ЈНА је спровела не само обавезну вакцинацију већ и нека друга ограничења. 

Што се тиче саме вакције, плаћена је папрено и имунизација је спроведена "ет ган поинт", но уз тај новац смо тада добили не само вакцину, већ и значајне донације око саме апаратуре (типа технологију да само анализирамо, развијамо итд.). Ове глупости око ратне отштете су АПСОЛУТНО нетачне, јер је мој покојни деда, као особа која је две године била и логору, добила одштету почетком 2000их, на име ратне одштете, од Немачке. И не само он, већи неки потомци (покојника). Остатак спомињања приче о фармакомафији бих уврстио у теорије сличне равној земљи јер су апсолутно нетачне. 

Југославија је имала специфичну геополитичку позицију, те је била нека врста "капије" између истока и запада у то доба (у свим сферама индустрија, поготово медицини, електроници итд.) па су јој нуђење, тј даване ствари, само да би "била на њиховој страни". Чист пример је "донација" Ф-86 ловаца својевремено, па после тога велики бизнис са ловцима Миг-21 итд. Фан фект: неки делови Чернобиљске електране, је Југославија продала СССРу (електронске јелте). 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

Што се тиче саме вакције, плаћена је папрено и имунизација је спроведена "ет ган поинт", но уз тај новац смо тада добили не само вакцину, већ и значајне донације око саме апаратуре (типа технологију да само анализирамо, развијамо итд.). Ове глупости око ратне отштете су АПСОЛУТНО нетачне, јер је мој покојни деда, као особа која је две године била и логору, добила одштету почетком 2000их, на име ратне одштете, од Немачке. И не само он, већи неки потомци (покојника). Остатак спомињања приче о фармакомафији бих уврстио у теорије сличне равној земљи јер су апсолутно нетачне. 

ja znam da su mi baba i deda i ta ekipa koja se dobro seća tog perioda pričali da ono punktovi napravljeni na ulicama, raznim delovima grada, preduzećima itd i nema šta, vataju te i vakcinišu ... bili neki probali da izbegnu pa su ih pod prisilom vakcinisali i teraj dalje.

Link to comment
Share on other sites

Глупи теоретичари завере нападају поштени Фајзер који је толике животе спасио својом вакцином од овог високосмртоносног вируса 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

img_1_1647108841868.jpg

evo Elvise, gejc se otkrio!

Quote

 

Сувласник „Мајкрософта“, Бил Гејтс најавио је да ће паметни телефони ускоро постати прошлост, јер ће их заменити електронске тетоваже које се у танком слоју наносе на кожу.

Софтверски магнат, инвеститор и филантроп Бил Гејтс постао је својеврсни гуру нове реалности у којој човечанство живи. У новом пројекту предвидео је нову врсту технологије која ће заменити паметне телефоне. 

Идеја Била Гејтса је да електронске тетоваже имају многобројне могућности које ће у потпуности заменити паметни телефон.

Електронска тетоважа је у фази развоја. Познато је да ће се наносити на кожу малим сензорима и трекерима који шаљу и примају информације преко специјалног мастила које проводи струју.

Када ће се поменути производ појавити на тржишту није наглашено, али се зна да Бил Гејтс са својим тимом интензивноради на пројекту.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нисам ја за 2 године ниједном поменуо Гејца и чиповање, помешао си ме са Станијом, њему је то у сваком другом посту 🙂

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Ahaha, ono pedersko govno od novog nemackog ministra zdravlja izjavilo da nema govora o proglasavanju ''freedom day'', jer Boze, ipak umire 200 ljudi dnevno od korone...to sto dnevno ima 200k novih slucajeva i sto je time smrtnost 0.1% tj. jednaka smrtnosti od gripa nema veze...al dzabe, ko do sada nije shvatio, nece nikad ni shvatiti

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Нисам ја за 2 године ниједном поменуо Гејца и чиповање, помешао си ме са Станијом, њему је то у сваком другом посту 🙂

Side Eye Reaction GIF by MOODMAN

28 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha, ono pedersko govno od novog nemackog ministra zdravlja izjavilo da nema govora o proglasavanju ''freedom day'', jer Boze, ipak umire 200 ljudi dnevno od korone...to sto dnevno ima 200k novih slucajeva i sto je time smrtnost 0.1% tj. jednaka smrtnosti od gripa nema veze...al dzabe, ko do sada nije shvatio, nece nikad ni shvatiti

A I KAKO FREEDOM DAY KAD VIDI RAT!

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2022 at 8:23 AM, Elvis J. Kurtovic said:

Нисам ја за 2 године ниједном поменуо Гејца и чиповање, помешао си ме са Станијом, њему је то у сваком другом посту 🙂

Грешиш.

Мени је Гејц у крви.

:tf:

  • Like +1 2
  • Downvote (-1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Elem csb incoming, cisto da vidite koliko su Nemci retardirani...17. januara sam bio pozitivan, vazi mi 3 meseca potvrda da sam prelezao. Kontakriram zavod za javno zdravlje ovde, razmenim E-mailove sa kolegom, on mi kaze da u okviru ta 3 meseca treba da primim samo jednu dozu bilo koje vakcine i onda vazim za potpuno imunizovanog, tj busterovanog. Sputnik se ne racuna uopste ofc. Zakazem ja lepo termin za danas u centru za imunizaciju, odem tamo sa svim dokumentima i potvrdama. I ona debilka na salteru kaze, ali nije jos proslo 3 meseca od infekcije, ne mozemo da vam damo vakcinu. Pokazem joj mail od ovog doktora iz zavoda, odemo kod sefa njenog da pogleda, kazem da sam kolega, dzabe, ne moze nista. Upute me na kucnog lekara, kao on moze da mi da, a oni ne smeju lol. Pozovem posle svog lekara, dzabe, oni ne daju prve vakcine, samo buster, zovite centar za imunizaciju heh. Evo sad napisah E-mail ponovo ovom doci iz Zavoda, da vidim bas sta ce da mi kaze. Inace ta pravila su 5 puta menjali, evo sad gledam na sajtu Robert Koh instituta. Stoji da kod koga je infekcija potvrdjena PCR testom moze da primi vakcinu posle najmanje 3 meseca, a kod koga antigenskim posle najmanje 4 nedelje. Mislim da nema potrebe da vam objasnjavam kakva je tek to budalastina bez ikakve logike. I tako, svako prica svoje, kao na pijaci. Ako mi sad kazu da posle 3 meseca ipak moram da primam sve 3 doze ispocetka odejbacu ih sve, bmk bas. Zaista ne razumem kako je tako retardirana, zatucana, i neorganizovana nacija fah idiota koji slepo slusaju birokratiju koju ni ne znaju da tumace, uspela da bude jedna od svetskih ekonomskih i vojnih sila tokom istorije.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2022 at 7:08 PM, Dule_smor said:

Elem csb incoming, cisto da vidite koliko su Nemci retardirani...17. januara sam bio pozitivan, vazi mi 3 meseca potvrda da sam prelezao. Kontakriram zavod za javno zdravlje ovde, razmenim E-mailove sa kolegom, on mi kaze da u okviru ta 3 meseca treba da primim samo jednu dozu bilo koje vakcine i onda vazim za potpuno imunizovanog, tj busterovanog. Sputnik se ne racuna uopste ofc. Zakazem ja lepo termin za danas u centru za imunizaciju, odem tamo sa svim dokumentima i potvrdama. I ona debilka na salteru kaze, ali nije jos proslo 3 meseca od infekcije, ne mozemo da vam damo vakcinu. Pokazem joj mail od ovog doktora iz zavoda, odemo kod sefa njenog da pogleda, kazem da sam kolega, dzabe, ne moze nista. Upute me na kucnog lekara, kao on moze da mi da, a oni ne smeju lol. Pozovem posle svog lekara, dzabe, oni ne daju prve vakcine, samo buster, zovite centar za imunizaciju heh. Evo sad napisah E-mail ponovo ovom doci iz Zavoda, da vidim bas sta ce da mi kaze. Inace ta pravila su 5 puta menjali, evo sad gledam na sajtu Robert Koh instituta. Stoji da kod koga je infekcija potvrdjena PCR testom moze da primi vakcinu posle najmanje 3 meseca, a kod koga antigenskim posle najmanje 4 nedelje. Mislim da nema potrebe da vam objasnjavam kakva je tek to budalastina bez ikakve logike. I tako, svako prica svoje, kao na pijaci. Ako mi sad kazu da posle 3 meseca ipak moram da primam sve 3 doze ispocetka odejbacu ih sve, bmk bas. Zaista ne razumem kako je tako retardirana, zatucana, i neorganizovana nacija fah idiota koji slepo slusaju birokratiju koju ni ne znaju da tumace, uspela da bude jedna od svetskih ekonomskih i vojnih sila tokom istorije.

Često razmišljam o tome koliko (ne)znanje individue utiče na naše živote 🙂 pisali smo i ovde davno onu da ako odeš negde na neki šalter i nešto ne može, samo dođeš u drugu smenu i onda može.

Sad kad sam putovao stojim u redu čekam da se čekiram i na šalteru do neki naš lik inače državljanin Švedske putuje nazad u Švedsku i ova na ček-inu neće da ga pusti da se čekira jer "njoj piše da ne može da ide u Švedsku samo sa jednom vakcinom". sad on lik fin neki, ni ne svađa se, više je onako "očajan" jer ga ova zeza već 5 minuta tu, on kao ali išao sam već 10 puta, ne treba mi to znam, ona kao "ne, ne, ne, ne može, meni ovde piše da ne može" i vrti svoju priču. SREĆOM posle tog nekog petog minuta natezanja prolazi neka druga zaposlena i sad vidi da je neki problem i priđe i kao "šta se događa" ova joj objasni da ovaj ne može da leti po tome što njoj piše i ova joj kaže "pa kako ne može, može?" pa kao "meni piše ovde da ne može" a ova kao "pa nisi lepo pročitala, vidiš da piše da može" i pročita joj to i naravno lik može da putuje. I sad da ta nije prošla, ovaj lik se ne bi ukrcao? valjda nije toliko lud otišao bi valjda kod nekog šefa ali opet, nepotrebno cimanje jer je ova ubeđena u to što je "pročitala" (pogrešno).

nije baš ista situacija ali pre neki dan odem u Univer da kupim zemlju za biljke (lol) i pitam ovog što radi dal' imaju on kao "ne, ne, ne držimo mi to" ubeđen kao da je lično odgovoran za popis svih proizvoda. ja rek'o daj da kupim šta sam još hteo kad prolazim kad ono brdo zemlje za biljke (bukvalno brdo, jedno 50 džakova onih). i dolazim posle na kasu on kao "jao vidi, ipak imamo".

a na temu covida, promenili su sad pravila za ulazak u Francusku, ako si vakcinisan moraš da popuniš izjavu kojom garantuješ da nisi bio u kontaktu sa zaraženim covidom u proteklih 14 dana :))) izjava u slobodnoj formi ono ime prezime i "nisam bio najke mi" i to ti traže kod nas na aerodromu. Naravno u Fra ti niko ne traži to da pogleda kad sletiš :))

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo zato se takva diskreciona ovlašćenja i ne daju baš svima...pogotovo ne tako službnicima po šalterima...vrla nova kometa waiting....

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

I sad da ta nije prošla, ovaj lik se ne bi ukrcao?

Nije samo kod nas tako, svuda moze da se desi da naidjes na neupucenu osobu, koja ce da te kosta nesto zivaca. 😄

Prica od pre 5 god, zena i ja putujemo za Moskvu iz Memmingena (Nemacka).

I naravno, informisali smo se, ne treba nam viza, pasos u dzep, i cao, Srbija+Rusija = <3.

I mi na salteru, da se cekiramo, i ne pusta nas zena bez vize. Ima spisak zemalja za koju je potrebna viza, pokazuje nam da za Rusiju stoji da mora i cao.
Mi naravno - ali mi imamo srpski pasos, putujemo sa njim, nemamo veze sa Nemackom, vi ste samo usputna stanica, ja joj pokazujem na telefonu zvanicnu informaciju sa sajta, itd. I nista, posle 10min provere, zivkanja par osoba - " e izvinite, nismo znali za srpske drzavljane kako ide, evo vam karte, prijatno".

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sttevann said:

Nije samo kod nas tako, svuda moze da se desi da naidjes na neupucenu osobu, koja ce da te kosta nesto zivaca. 😄

Prica od pre 5 god, zena i ja putujemo za Moskvu iz Memmingena (Nemacka).

I naravno, informisali smo se, ne treba nam viza, pasos u dzep, i cao, Srbija+Rusija = <3.

I mi na salteru, da se cekiramo, i ne pusta nas zena bez vize. Ima spisak zemalja za koju je potrebna viza, pokazuje nam da za Rusiju stoji da mora i cao.
Mi naravno - ali mi imamo srpski pasos, putujemo sa njim, nemamo veze sa Nemackom, vi ste samo usputna stanica, ja joj pokazujem na telefonu zvanicnu informaciju sa sajta, itd. I nista, posle 10min provere, zivkanja par osoba - " e izvinite, nismo znali za srpske drzavljane kako ide, evo vam karte, prijatno".

 

ma da, naravno ... uvek imaš careve svugde, pričam uopšteno koliko to utiče na živote generalno govoreći 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

I naravno, informisali smo se, ne treba nam viza, pasos u dzep, i cao, Srbija+Rusija = <3.

E ali tu postoji neki zapravo zez u njihovom zakonu. Nama suštinski ne treba ništa za Rusiju da bismo ušli za period do 30 dana i boravili turistički, ali je nama potrebna viza 🙂 U smislu pre 15ak godina si to rešavao tako što tipa imaš odštampano sa Bookinga gde si rezervisao neki hotel u Moskvi (u smislu nećeš ostati na ulici) i oni ti kažu kao sve ok, pre toga si uzimao u nekim našim agencijama neki "vaučer" sa rezervacijom hotela i to su oni kao priznavali (tipa taj vaučer platiš reda veličine 1.000 dinara). U međuvremenu oni to jesu ukinuli i sad ti ne treba baš nikakav dokaz, ali postoji viza 🙂 Što ne bih ni znao nego je moj burazer rešavao tamo državljanstvo baš u ovo suludo doba Korone i to je podrazumevalo da mora da uđe-izađe a važe neka ludačka pravila naravno koje zemlje smeju i kako da uđu nazad. I kao stoji na njihovom sajtu "mogu da uđu vakcinisani iz zemalja koje su u bezviznom režimu" i on kao super, ali daj da proveri. I onda ih pozove i ispostavi se da su bezvizni režim zapravo zemlje samo ZND, tj bivše republike SSSR, a da mi spadamo u zemlju koja ima vizni režim ali možeš da boraviš do 30 dana [:D] valjda kao vizu ti daju na ulasku. I zato nije mogao da završi to šta je trebalo nego je morao da čeka na neko popuštanje mera. 

Hoću reći da je možda njoj stvarno negde pisalo da treba viza a nema često tu situaciju pa nije znala. 

  • Like +1 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

E pa moguce, to nisam znao.
Znam da sam se raspitao, i da je za ovo nase (vikend, hotel, povratne karte) pokrivalo da nam ne treba nista.

Ajd da ne gresim dusu onda, mozda si u pravu 🙂

Izvini nemacka sluzbenice! 😄

idi sad joj kupi čokoladu!

1 hour ago, Zwerko said:

E ali tu postoji neki zapravo zez u njihovom zakonu. Nama suštinski ne treba ništa za Rusiju da bismo ušli za period do 30 dana i boravili turistički, ali je nama potrebna viza 🙂 U smislu pre 15ak godina si to rešavao tako što tipa imaš odštampano sa Bookinga gde si rezervisao neki hotel u Moskvi (u smislu nećeš ostati na ulici) i oni ti kažu kao sve ok, pre toga si uzimao u nekim našim agencijama neki "vaučer" sa rezervacijom hotela i to su oni kao priznavali (tipa taj vaučer platiš reda veličine 1.000 dinara). U međuvremenu oni to jesu ukinuli i sad ti ne treba baš nikakav dokaz, ali postoji viza 🙂 Što ne bih ni znao nego je moj burazer rešavao tamo državljanstvo baš u ovo suludo doba Korone i to je podrazumevalo da mora da uđe-izađe a važe neka ludačka pravila naravno koje zemlje smeju i kako da uđu nazad. I kao stoji na njihovom sajtu "mogu da uđu vakcinisani iz zemalja koje su u bezviznom režimu" i on kao super, ali daj da proveri. I onda ih pozove i ispostavi se da su bezvizni režim zapravo zemlje samo ZND, tj bivše republike SSSR, a da mi spadamo u zemlju koja ima vizni režim ali možeš da boraviš do 30 dana [:D] valjda kao vizu ti daju na ulasku. I zato nije mogao da završi to šta je trebalo nego je morao da čeka na neko popuštanje mera. 

pa ko ovo može znati? pošto na našem sajtu ne piše ništa - https://www.mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/ruska-federacija o tom fazonu sa boravkom sa bookinga itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...