Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Opa, nas omiljeni shinter... ovaj, ne sinter nego veterinar. 

Da li cemo i ruke morati da peremo? 

Kvake? 

Maske? 

Rukvice? 

Trotaore i ulaze dezinfikovati? 

Zna li se sta? 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

ovo sam odma' overio ali ja skoro pa da ne razumem šta ovde piše :))

ali neki tldr ako dobro shvatih sinofarm se uopšte ne priznaje samim tim jedan fajzer ne vredi ničemu i svakako mora da se uradi antigenski ili pcr, bez obzira na ove datume koje dole pominju kad je koja doza primljena i šta je.

Link to comment
Share on other sites

Gejc da vrati covid u relevantnost u doba UKR!

Quote

 

Амерички милијардер и оснивач "Мајкрософта" Бил Гејтс саопштио је да позитиван на коронавирус.

Бил Гејтс је на Твитеру навео да има благе симптоме инфекције и да ће, у складу са саветима стручњака, бити у изолацији док не оздрави.

 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Lucky said:

ovo sam odma' overio ali ja skoro pa da ne razumem šta ovde piše :))

ali neki tldr ako dobro shvatih sinofarm se uopšte ne priznaje samim tim jedan fajzer ne vredi ničemu i svakako mora da se uradi antigenski ili pcr, bez obzira na ove datume koje dole pominju kad je koja doza primljena i šta je.

da, al mislim da antigenski / PCR nije dovoljan za ulaz jer su turističke posete ljudima koji nisu vakcinisani zabranjene

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Highl1 said:

da, al mislim da antigenski / PCR nije dovoljan za ulaz jer su turističke posete ljudima koji nisu vakcinisani zabranjene

ma idem na konferenciju neku, ne bi trebalo da bude problem za to onda kapiram, imam i kartu i sve! 

39 minutes ago, manson said:

Sam sebe čipovao? Neki kontrolni čip, one chip to rule them all... 😄 

možda laže!

Link to comment
Share on other sites

Sad mogu turisticke posete samo sa testom ako imas dokaz gde ides, tipa ta tvoja karta od konferencije ili pozivno pismo od rodjaka itd...ako je bilo makar pre par nedelja kad je drugarica isla kod neke rodbine...proveri jos jednom za svaki slucaj

A Gejc dabogda se zadavio cipom svojim, fho!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dule_smor said:

Sad mogu turisticke posete samo sa testom ako imas dokaz gde ides, tipa ta tvoja karta od konferencije ili pozivno pismo od rodjaka itd...ako je bilo makar pre par nedelja kad je drugarica isla kod neke rodbine...proveri jos jednom za svaki slucaj

A Gejc dabogda se zadavio cipom svojim, fho!

danke. mislim, proverio sam na sajtu ima ovo što je kili okačio a na ambasadi te upute na to što piše na sajtu što je jedno te isto.

Link to comment
Share on other sites

Evo samo za nemketa!

Quote

 

Члан Кризног штаба епидемиолог Предраг Кон каже за РТС да је епидемијска ситуација добра након празника. Наводи да улазимо у туристички период, да ће наши држављани путовати, али и странци ће долазити у Србију па ће сигурно доћи до циркулације вируса и треба бити опрезан. Указао је да није тачно да немамо противепидемијске мере, већ су оне сведене на снажну препоруку.

Предраг Кон истиче да су прошли празници и да су јуче регистроване нешто веће епидемијске бројке у односу на 2. мај.

Приступ у Кини потпуно непримењив у нашим условима"
Каже да је приступ у Кини екстреман и према његовом мишљењу потпуно непримењив у нашим условима, као и да они и даље имају затварање потпуно карантинског типа.

Наводи да се поставља питање колико је то неопходно, јер је све јасније да омикрон врло брзо мутира и већ се појављује у пет подваријати.

"Сви они могу да прескоче имунитет што је јако занимљиво – и имунитет од прележане болести и од вакцине. Од вакцине се не може добити она ефективност каква је била на почетку, па ако пратите ове подваријате вакцина је имала мању ефективност код сваке следеће", додаје Кон.

Коме се препоручује четврта доза 
Наглашава да очекују да ће, са новим вакцинама које се буду пред јесен појавиле, бити одговарајућа препорука за вакцинацију.

Објаснио је да се четврта доза сада препоручује старијама од 60 година, али и имунокомпромитованима – онима који примају неку терапију или су дијабетичари, на хемодијализи, као и онколошким пацијентима.

"Највероватније ће се вакцина некако променити, за сада немамо јасне сигнале да је то баш на видику. Очекује се на јесен", додаје Кон.

"Налазимо се у ситуацији када најснажније треба препоручивати вакцинацију"
Указао је да се не може очекивати од СЗО да одјави пандемију, јер постоје делови света у којима је озбиљна епидемијска ситуација, док је у другим деловима мирније.

"Ми се сада налазимо у ситуацији када најснажније треба препоручивати вакцинацију, јер још увек имамо половину становништва невакцинисано, у градовима је много боље него у руралним срединама", каже Кон.

Сматра да ће коронавирус још годинама бити "морија човечанства", али не у оном степену као до сада.

"Ми ћемо имати проблема са коронавирусом", закључио је Кон и додао да ћемо видети да ли ће се вакцина годишње примати као сезонска.  

 

 

8 minutes ago, Neptune said:

ok je pdf, to jeste jedna od strana priče koja je uvek bila aktuelna i dalje je.

ali znaš kako, i iz naših priča ovde, a i generalno i dalje imaš dve strane i niko ne može da kaže ko je u pravu, naravno.

Evo baš pre nekoliko dana umre kuma jedne što je poznajem od srčke. I odmah kreću dva talasa priča:

  1. - preležala je covid, pa je ostavio trag, pa je oslabilo srce, eto zato
  2. - dobila je posle toga vakcinu, pa je vakcina ubila!

a možda je i nešto treće 🙂 kao onaj nesretnik od nikoline pišek što je umr'o na masaži u ponoć od srca :)) pa su brže bolje morali da objave da ga je masirala gospođa od 60 godina :)))

 

Link to comment
Share on other sites

Does not compute...

"Сви они могу да прескоче имунитет што је јако занимљиво – и имунитет од прележане болести и од вакцине. Од вакцине се не може добити она ефективност каква је била на почетку, па ако пратите ове подваријате вакцина је имала мању ефективност код сваке следеће", додаје Кон.

"Налазимо се у ситуацији када најснажније треба препоручивати вакцинацију"

 

Stari šejtan voli da se šali.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, absolute said:

Does not compute...

"Сви они могу да прескоче имунитет што је јако занимљиво – и имунитет од прележане болести и од вакцине. Од вакцине се не може добити она ефективност каква је била на почетку, па ако пратите ове подваријате вакцина је имала мању ефективност код сваке следеће", додаје Кон.

"Налазимо се у ситуацији када најснажније треба препоручивати вакцинацију"

 

Stari šejtan voli da se šali.

 

valjda nekom ludom logikom kaze da je vakcina sve slabija kao i prirodni imunitet...ali da nekom cudnom logikom je ipak nesto bolje sa vakcinacijom (nevezano dal je neko prelezao ili ne)....

 

iako mi suludo zvuci....imam prirodni imunitet "okruglo 1000" .. tj imao sam pre 2-3 meseca..ne kapiram logiku da mi sad treba vakcina protiv prvo soja korone 🙂 sa pocetka 2020

 

 

ps. opet krajem leta moram da razmislim sta cu - jer sam proslu jesen jedva pretekao 😄 malo se zezam, al ne bas skroz:)

pss. mozda da u vakcinu ubace i jod? da bude zastita i od korone i od fallout-a 😄 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ja od boostera imam iste simptome kao i  posle covida što sam imao, simply put. Evo sad posle šest meseci tek kreću da posustaju. Koliko sam čitao, spike protein ostaje kod nekih u telu mnogo duže nego što se mislilo. I spike protein nije bezbedan, oštećuje srce, jetru, prolazi BBB. Takođe, enzimi jetre su mi bili povišeni mesec dana posle vakcine - iako ne pijem jedem zdravo ne nerviram se, itd. Sreća pa se jetra brzo oporavi, ali je za mene to znak da je vakcina toksična.

Tako da nabijem im vakcinu u dupe, a i sebi još jednom kao vaspitno popravnu meru jer sam popušio priču i Faučijevu 🍆

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Neptune said:

Ja od boostera imam iste simptome kao i  posle covida što sam imao, simply put. Evo sad posle šest meseci tek kreću da posustaju. Koliko sam čitao, spike protein ostaje kod nekih u telu mnogo duže nego što se mislilo. I spike protein nije bezbedan, oštećuje srce, jetru, prolazi BBB. Takođe, enzimi jetre su mi bili povišeni mesec dana posle vakcine - iako ne pijem jedem zdravo ne nerviram se, itd. Sreća pa se jetra brzo oporavi, ali je za mene to znak da je vakcina toksična.

Tako da nabijem im vakcinu u dupe, a i sebi još jednom kao vaspitno popravnu meru jer sam popušio priču i Faučijevu 🍆

a šta su ti simptomi? zamaraš se i to?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...