Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Moraću da vas razočaram, po mom iskustvu sa Karaburme (VMC), težu kliničku sliku i smrtni ishod je bio primetno veći kod muškaraca.

U Grčkoj se i dalje nose maske u prodavnicama, apotekama.. (obavezno)

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, rbds said:

Moraću da vas razočaram, po mom iskustvu sa Karaburme (VMC), težu kliničku sliku i smrtni ishod je bio primetno veći kod muškaraca.

U Grčkoj se i dalje nose maske u prodavnicama, apotekama.. (obavezno)

 

vazda bilo da smo kilaviji od zena 🙂 ne cudi me 😄 

opet moguce i da je ono da su zene generalno odgovornije od nas muskaraca...

ps. jel sme jedan offtopic medicinski 😄

 

https://www.apotekaonline.rs/nicefeel-irigator-za-desni-i-zube

 

jel ovaj ok irigator? deluje jeftino? a imao sam malo problem sa desnima, koji se odmah sredio kad sam koristio aquapic...koji mi je sad valjda zapekao i ne prolazi voda..pa gledam zamenu 🙂

 

dakle nemam nekih stomatoloskih problema, vise je preventivno i jer ne "perem savrseno" zube 🙂 ? Kapiram da sve radi posao i da nema potrebe da dajem duplo za aquapick model neki

 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, qwert00 said:

jel ovaj ok irigator? deluje jeftino? a imao sam malo problem sa desnima, koji se odmah sredio kad sam koristio aquapic...koji mi je sad valjda zapekao i ne prolazi voda..pa gledam zamenu 🙂

 

što ti deluje jeftino? pa kad nije na akciji koštao je sto evra, koliko košta i hvaljeni waterpik 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Lucky said:

što ti deluje jeftino? pa kad nije na akciji koštao je sto evra, koliko košta i hvaljeni waterpik 🙂

pa sta znam. realno mi i nije neko pitanje 😄 porucio sam ga, a placanje pouzecem...

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, digrejzo said:

ali si se odmah zaleteo brze bolje da postujes klip na ruru jer POBOGU NESTAJE NAM VREMENA SVAKI SEKUND JE BITAN MORAM ODMAH DA REAGUJEM SVE VREME SAM BIO U PRAVU AJAOJ zato sto u 30 sekundi klipa, van konteksta, lik kome engleski nije maternjii jezik, na nekoj "Bill Gates: How to reduce world population in 3 easy steps" konferenciji, sa ko zna koliko prisutnih i ko zna koliko kamera, priznaje da ce da redukuje svetsku populaciju za 50%. 

je l' realno da stvarno mislis da postoji zasedanje glavnih glava proizvodjaca vakcina/lekova gde javno govore o planiranom istrebljenju pola planete, da je taj "san danas realnost", da svi tapsu i ti si u fazonu "AHA, EVO GA, UHVATILI SMO GA NA DELU"?

evo neko se iscimao, prvi rezultat na jutjubu, najvecoj naucnoj drustvenoj mrezi na svetu:

... ili su to naknadno deep fejkovali odmah nakon sto su shvatili da im je plan izasao u javnost? moze biti.

 

kapiram da te zabola ko sta misli o tvojim stavovima, jer bi inace pazio sta postujes i koliko se blamiras, ali tones sve dublje dobri moj Elvise.

Мора неко да одржава контент на пвом топику, а Лаки добро плаћа комјунити менаџере!

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Heh bila bi fora za 5 godina stvarno pomrete svi vi vakcinisani Fajzerom i onda dodje Elvis ovde i kaze I told you so :tf:

I ima lajk od fate. Ceo forum lajkovao

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Јесте извучено свакако, али и ја бих волео да чујем контекст за овакву реченицу:)

Ovoga puta ipak nije izvučeno iz konteksta (iako je to metoda koju najčešće koriste kreatori ovih "titlovanih" video uradaka), nego jednostavno jako bezobrazna montaža, što dokazuje video koji je gore digrejzo okačio...

I šta ćemo sad? Ti koliko vidim kao pokušavaš da okreneš na neku sprdnju... da nisi možda od starta znao da je fejk video pa kao troluješ?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mladenq said:

kako nije, bukv textbook vadjenje iz konteksta :d

pa tako što je originalna rečenica bukvalno iseckana i od nje napravljena nova, veštačka, sa novim značenjem.

vađenje iz konteksta je kada npr. iz nekog dužeg govora izdvojiš rečenicu (ali NE SECKAŠ JE) sa ciljem da navede publiku koja nije videla ceo govor na drugačiji zaključak.

znači u prvom slučaju imaš Fotošop, u drugom slučaju fotku nakon nesreće na kojoj izgleda da se motor zakucao velikom brzinom u autobus sa decom (a nismo videli prethodne fotke ili snimak na kome se vidi da je vozač autobusa prošao kroz crveno)

Edited by togFU
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, togFU said:

Ovoga puta ipak nije izvučeno iz konteksta (iako je to metoda koju najčešće koriste kreatori ovih "titlovanih" video uradaka), nego jednostavno jako bezobrazna montaža, što dokazuje video koji je gore digrejzo okačio...

I šta ćemo sad? Ti koliko vidim kao pokušavaš da okreneš na neku sprdnju... da nisi možda od starta znao da je fejk video pa kao troluješ?

Јок, одмах сам поверовао у то, не окрећем ништа, шта год друго да ти кажем свакако ми нећеш веровати 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mladenq said:

pa mislim, isecen je deo koji daje potpun kontekst izjavi i bez tog dela izjava ima skroz drugo znacenje

ne verujem da to menja to sto je iseckano

da, ali mi se u suštini samo ne slažemo oko termina "vađenje iz konteksta" - po mom mišljenju ako iseckaš rečenicu na polovini to ne može biti vađenje iz konteksta nego jednostavno montaža... ajd ono kad iseku kraj rečenice koja daje drugačiji kontekst to bih i mogao da se složim...

Evo ti još ekstremniji primer - da li je ovo izvlačenje iz konteksta ili montaža/seckanje?

7 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Јок, одмах сам поверовао у то, не окрећем ништа, шта год друго да ти кажем свакако ми нећеш веровати 🙂

što, da si napisao "jebiga zajebao sam se" ja bih ti poverovao. Mislim, svakom se desilo bar jednom da je okačio neki video koji ga je u tom momentu oduševio pa posle saznao da je fejk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Па што каже Иги у првом посту, ово је преочигледно, или што каже велики детектив Дигрејзо ово може да се провери у два клика 🙂

Него то код мене овако функционише, кад већ питаш, прочитам нешто (чак и овако очигледно), не проверавам намерно, само дођем и окачим, мало из досаде, мало да бих изазивао неке људе, мало да живи топик 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, togFU said:

da, ali mi se u suštini samo ne slažemo oko termina "vađenje iz konteksta"

pa da, ja bih rekao da je svaka izjava koja bude prenesena, bez nekog dela, bez kojeg gubi originalni kontekst/smisao, izvadjena iz konteksta, sad mislim da nije bitno na koji nacin je taj deo odstranjen/iseckan, da li je to montaza ili nesto drugo, tj montaza moze biti nacin na koji nesto izvadis iz konteksta, ali ne menja tu sustinu

msm nije ni bitno, nego mi onako zapade za oko

nemam pojma sta se desava u ovom palma klipu haha

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, qwert00 said:

pa sta znam. realno mi i nije neko pitanje 😄 porucio sam ga, a placanje pouzecem...

 

waterpik za 100e radi super, tako da kapiram da će ti i ovo.

a ako ne bude, kupi waterpik 🙂

5 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Мора неко да одржава контент на пвом топику, а Лаки добро плаћа комјунити менаџере!

dobro se monetizuje covid kao tema!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mladenq said:

pa da, ja bih rekao da je svaka izjava koja bude prenesena, bez nekog dela, bez kojeg gubi originalni kontekst/smisao, izvadjena iz konteksta, sad mislim da nije bitno na koji nacin je taj deo odstranjen/iseckan, da li je to montaza ili nesto drugo, tj montaza moze biti nacin na koji nesto izvadis iz konteksta, ali ne menja tu sustinu

evo da budem mohi do kraja, googlao sam i mislim da sam u pravu! : D

Quote

If a statement or remark is quoted out of context, the circumstances in which it was said are not correctly reported, so that it seems to mean something different from the meaning that was intended.

 

Dakle, ključna reč u ovoj definiciji je "quoted", a citiranje znamo šta znači - nema seckanja, kao ni premeštanja reči u rečenici niti dodavanja reči koje nisu izrečene.

Edited by togFU
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

haha, pa msm da, to i jeste poenta, quoted je, ono sto je na snimku, on to i jeste rekao, samo sto fale delovi, koji menjaju skroz kontekst, citiran je izvan konteksta onoga sto je rekao

sad da l to sto je iseceno, fali sa kraja/pocetka ili iz sredine, mislim da ne menja srz definicije koju si naveo

Link to comment
Share on other sites

hah joooj : ))

ne moze biti citiranje ako izbacis nekoliko reci iz sredine recenice.

1.  (originalna izjava): "Ja sam juce poslao Duletu 3l jako kvalitetne domace rakije".

2. "Ja sam juce poslao Duletu 3l rakije."

 

U drugoj recenici imamo skraceno prenesenu originalnu izjavu, a samim tim sto je skracena NIJE CITIRANA, nego PARAFRAZIRANA. A cim nije citiranje prisutno, znaci da po definiciji ne moze biti izvuceno iz konteksta (u ovom primeru namerno sam ostavio isto znacenje).

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja sam ovde sa togfuom. Može citiranje da bude i sa isečenim delovima, ali koji ne menjaju suštinu rečenice, upotrebi se onaj (...) znak u tom slučaju, najčešće kada je između neka dodatna proširena rečenica koja je ili filer ili nerelevantna za tu izjavu etc, ali ako se prekraja tako da menja značenje ne bih rekao da se radi o citiranju.

Imaš i level 2 jer ako bi se to nazvalo citiranjem, onda bi mediji B mogao da kaže "Medij A je citirao CEO Fajzera koji je izjavio da će pobiti pola planete" - zamisli taj vid opravdanja za tabloidne medije :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...